Dodaj do ulubionych

WU....Shalom, Shalom!

10.02.18, 20:10
...zakladamy co sobote jarmulki? Ja mysle, ze to najwyzszy czas.....big_grinbig_grinbig_grin

--
Dla ufryzowanego pudla - z zyczeniami.big_grin
www.youtube.com/watch?v=ZdiBcbVHlxY
Edytor zaawansowany
  • wscieklyuklad 10.02.18, 20:19
    A to jarka mułka jakaś jest?
  • 1zorro-bis 10.02.18, 21:54
    ano....moga byc#1 ale jarmulke w kazdej Synagodze kupic mozna.....smirk

--
  • 1zorro-bis 10.02.18, 21:57
    mamusia kalacha pewnie u bogatego Zyda w Warszawie w kamioenicy klatke i kible pucowac musiala. Stad te kompleksy....big_grin
    A i "hrabianka" ze wschodu tez jakies rodzinne przezycia z zZdami musiala miec.
    I teraz z takich ludzi takie gowno na wierzch wyplywa.....big_grin SHALOM! big_grin

--
  • 1zorro-bis 11.02.18, 07:59
    SHALOM dla......Czarka! -ten bidok nic nie kuma.....big_grinbig_grinbig_grin

--
  • wscieklyuklad 11.02.18, 08:06
    A skąd miał wiedzieć, że to z wysp wreszcie wkleiło focię "starego" pieszczotliwie nazywając "chłopcem"?
  • 1zorro-bis 11.02.18, 08:13
    no wlasnie, no wlasnie....big_grinbig_grinbig_grin
    SHALOM dla Czarka i.....takich roznych..smirk
    www.facebook.com/photo.php?fbid=1785976558093551&set=a.183420701682486.42527.100000436733229&type=3&theater

--
  • 1zorro-bis 11.02.18, 12:35
    ...nie wiem WU jak Ty, ale ja jako morda zradziecka, kanalia i od kilku dni "ojkofob"???....zycze Czarkowi jeszcze raz ....SHALOM, SHALOM !
    I niech uwaza na to gowno i ciepoly mocz, ktorym tak szafuje bo mozna sie samemu w tym.....utopic!big_grinbig_grinbig_grin

--
  • wscieklyuklad 11.02.18, 12:39
    To wina prostaty i złej diety.
    Wskazany kontakt z lekarzem lub przynajmniej z dietetykiem.
    Psycholog - nawet kliniczny (i wykonujący faktycznie ten zawód) - nic rozsądnego w tej kwestii nie zapoda.
  • 1zorro-bis 11.02.18, 12:57
    psycholog......jakos dziwnie mi sie w tym wypadku cos czesto na klawiaturze dzieje i zamiast "psycholog" wychodzi mi czesto - psychol....psychol...psychol...big_grinbig_grinbig_grin
    Klawiatura sie zacína, czy co??!big_grinbig_grinbig_grin

--
  • 1zorro-bis 11.02.18, 14:14
    no prosze jak sie kalach stara....big_grin
    O moja "mamale" to soe kalachu nie martw. W ziemiance wojny nie musiala przeczekac, bo dziadek przytomny byl. Ale pewnie dzieki takim ludziom twojego pokroju to dwie siostry dziadka przez komin w Auschwitz wyszly...
    Tak ze przynajmniej teraz wiadomo z kim czlowiek ma do czynienia. I pobyt w UK tez niczego nie nauczyl?smirk

--
  • sorel.lina 11.02.18, 16:12
    Ktoś, kto wypomina jakiejś osobie pochodzenie jej przodka - dziadka, pradziadka, czy innego praprapra... itd. - ma na celu jej poniżenie, upokorzenie, zawstydzenie, wykazanie jej niższości.

Takie wypominanie jest niskie, podłe, ale przede wszystkim po prostu głupie!
    Czy posiadanie np. dziadka cudzoziemca - Niemca, Francuza, Chińczyka, czy Węgra albo jeszcze innego "nie-Polaka" - może komukolwiek przynieść ujmę? Żyd to po prostu narodowość, jak każda inna. Więc cóż to za wstyd mieć wśród przodków Żyda?

Jestem Polką z dziada pradziada, z języka, tradycji, wychowania, kultury i za Polkę się uważam, ale czy - w kraju takim jak Polska, gdzie przez setki lat mieszało się ze sobą tyle narodów - mogę mieć stuprocentową pewność, że wśród moich przodków nie znalazł się żaden "obcy"? Żaden Żyd? Oczywiście, że nie mogę mieć tej pewności!

I powiem Ci, że gdybym odkryła, że w moim drzewie genealogicznym jest jakiś praprapradziad - Żyd, na pewno bym się z tego powodu nie czuła gorsza niż jestem. Na pewno nie przestałabym czuć się Polką, uważać Polski za moją Ojczyznę i kochać ją, choć w jej historii - jak w historii wszystkich krajów - są nie tylko same piękne karty.
  • 1zorro-bis 11.02.18, 19:24
    Sorell.....ale co Ty chcesz wymagac od "emigracyjnej arystokracjí".....?big_grin

--
  • 1zorro-bis 11.02.18, 19:28
    no prosze! I kalach ostrzega....po raz pierwszy!big_grinbig_grinbig_grin
    Nagle? Nagle sie kalach z czyms obudzil? Chyba z reka w nocniku z ...."cieplym moczem i gownem" jak to jej kolega Czarus powiedzial...smirk

--
  • wscieklyuklad 11.02.18, 21:04
    Daj już spokój z tym czymś.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/27972086_1603690223033573_5914148349823258479_n.jpg?oh=3d3e08d95345c2079cf3029eb5dac37c&oe=5B10EFB1

• 1zorro-bis 11.02.18, 21:56
    big_grinbig_grinbig_grin
    WU....kiedys bylo takie troche wulgarne powiedzenie, ale pozwolisz, ze je przytocze: " zespol maly ale zgrany, ksiadz, trzy kurwy i organy...."
    A teraz kazdy i kazda - moze sobie dospiewac ktora/ktory w tym zespole kogo gra....big_grinbig_grinbig_grin

--
  • 1zorro-bis 11.02.18, 21:59
    ...i cos jeszcze na dobranoc dla kalacha.....big_grinbig_grinbig_grin
    www.youtube.com/watch?v=KtX-V4OE50Y

A teraz odlot!big_grin Na miotle.....mamusi.big_grinbig_grinbig_grin

--
  • sorel.lina 11.02.18, 22:13
    Zorro, cokolwiek byś napisał, winna i tak będę ja! smile
    Ale pana Cz. mimo wszystko nadal lubię, chociaż nie powinnam o tym pisać, bo go jeszcze z kimś skłócę. wink
  • 1zorro-bis 11.02.18, 22:17
    Sorell.....przeciez to beton najczystrzego sortu! I w dodatku jeszcze taki kalach-sygnalista co to kopac po......chce? A swojem staremu/mlodemu to juz pewnie w tym zapedzie kopania to jajecznice zrobila.....big_grinbig_grinbig_grin
    SHALOM kalach! big_grinbig_grinbig_grin

--
  • 1zorro-bis 11.02.18, 22:20
    ...i jeszcze cos na dobranoc dla kalacha-sygnalisty od mojej mamele....big_grinbig_grinbig_grin
    www.youtube.com/watch?v=msXoInq243c

--
  • sorel.lina 11.02.18, 22:32
    Daj już spokój mamom...
    Dla każdego jego matka to świętość. Nie ruszajmy matek ani własnych, ani czyichś.

Ale piosenka piękna...
  • 1zorro-bis 12.02.18, 06:54
    ...wedlug Morawieckiego Zydow nikt z Polski nigdy nie wypedzal....smirk
    I to mowi historyk ( a moze histeryk ??) w Lublinie kolo Majdanka....
    A to od razu reakcje ludzi.....

Najnowsze Popularne
    jerjar 11.02.2018, 17:07
    W tymże Chełmie - opowiadała mi o tym Mama - były przed wojną uliczne pochody młodzieży szkolnej połączone w wybijaniem szyb w żydowskich sklepach.
    Rzeczywiście, nie było to wypędzanie, ale może dlatego, że nie mieli wtedy dokąd pójść.
    już oceniałe(a)ś
    155
    0
    Odpowiedz
    Pokaż odpowiedzi (2)
    mareklef2 11.02.2018, 17:10
    "Suwerenna władza polska nie wypędzała Żydów". Co to oznacza? Że nie wypędzaliśmy Żydów przez ostatnie 20-parę lat? Oczywiście to tylko gadanie dla samych figur stylistycznych. W 1968 roku odprowadzaliśmy koleżankę szkolną na Dworzec Gdański, wszyscy płakali. Jeden z przyjaciół po latach pokazał nam dowód tożsamości na jazdę w jedną stronę. Pamiętam też jak Lucjan Kydryński napisał (chyba w "Przekroju"), że nigdzie się z żoną nie wybiera, a najpewniej do Jastarni (?). No tak władza wtedy nie była suwerenna, pewnie za króla Maciusia I była.
    już oceniałe(a)ś
    142
    1
    Odpowiedz
    Pokaż odpowiedzi (3)
    oola 11.02.2018, 17:16
    Morawiecki ponoć z wykształcenia historyk czy może jednak histeryk. Po co to zakłamanie ? To niczemu i nikomu nie służy , jedynie pogrąża w jeszcze większym kłamstwie . Hipokryzja Pis nie ma granic. Pisanie nowej historii po pisowsku !
    już oceniałe(a)ś
    121
    1
    Odpowiedz
    paweldeeee 11.02.2018, 17:29
    Z Chełma do Sobiboru miał kilkanaście minut samochodem. Mógł tam zarzeć, pochylić głowę i pomyśleć trochę w milczeniu.
    już oceniałe(a)ś
    121
    0
    Odpowiedz
    Pokaż odpowiedzi (3)
    .fartowny..gosc. 11.02.2018, 17:17
    Żenada.
    już oceniałe(a)ś
    114
    0
    Odpowiedz
    okrutnik42 11.02.2018, 17:20
    Moczarowski
    już oceniałe(a)ś
    101
    1
    Odpowiedz
    moroniekaszwili 11.02.2018, 17:16
    a Madagaskar to chooooj?
    już oceniałe(a)ś
    89
    1
    Odpowiedz
    pw63 11.02.2018, 17:27
    Mateuszku, przypnij sobie broszkę i przestań silić się na oryginalność - pochodzenie: Dolny Śląsk, mentalność: Brzeszcze.

--
  • 1zorro-bis 12.02.18, 07:19
    no wlasnie Sorell...., no wlasnie! Ale do tepakow to nie dociera. I tak w sumie musze sie przyznac do RAZ popelnionego bledu: " nie wolno smieciowi reki na zgode podawac" Bo smiec to smiec.....smirk Nigdy ludzkich gestow nie zrozumie....big_grin
    sorel.lina napisała:

> Daj już spokój mamom...
    > Dla każdego jego matka to świętość. Nie ruszajmy matek ani własnych, ani czyich
    > ś.
    >
    > Ale piosenka piękna...

--
  • 1zorro-bis 12.02.18, 22:47
    Czarku.....SHALOM, SHALOM!big_grin

Helena Maria Kopycińska und 3 weitere Personen haben Walter Chełstowskis Beitrag geteilt.
    Bild könnte enthalten: eine oder mehrere Personen, Baum und im Freien
    ‎Walter Chełstowski‎
    an
    Sympatycy Komitetu Obrony Demokracji
    4 Std. ·

Gdybym był Żydem:

To w 1968 roku, mając 17 lat musiałbym wyemigrować wraz z Rodzicami z Polski, w wyniku nagonki anty semickiej.

A gdybym był Żydem w latach 30-tych ubiegłego wieku , studiując na wyższych uczelniach w II RP- Polsce , to musiałbym siedzieć w osobnych ławkach „dla Żydów”.

„W październiku 1937 minister wyznań religijnych i oświecenia publicznego Wojciech Świętosławski wydał zgodę na wprowadzanie gett ławkowych. Na uczelniach, które je wprowadziły, studenci żydowscy siedzieli zwykle w salach i audytoriach po lewej, patrząc od strony katedry, a studenci chrześcijańscy po prawej stronie (odpowiednio: nieparzystej i parzystej).
    W październiku 1937 zarządzenie porządkowe wprowadzające na tej uczelni getto ławkowe wydał rektor Uniwersytetu Warszawskiego Włodzimierz Antoniewicz. Studenci żydowscy zaczęli otrzymywać w indeksach stemple z napisem „Miejsce w ławkach nieparzystych”. Getta ławkowe wprowadziły także Szkoła Główna Handlowa i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Analogiczne zarządzenie na Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie wydano w styczniu 1938. 7 stycznia 1938 wprowadził je prorektor Roman Longchamps de Bérier z dniem 12 stycznia 1938.”

Gdybym był Żydem , w tych latach przed wojną , musiałbym zaakceptować wszystko co moja Polska wtedy zdecydowała :

• „w sierpniu 1936 wprowadzono nakaz, by wszystkie sklepy miały na swoich szyldach imię właściciela, co przyczyniło się do łatwiejszej identyfikacji sklepów żydowskich, które później stały się celem ataków;
    • 1 stycznia 1937 wprowadzono zakaz uboju rytualnego uderzający w praktyki religijne, rzeźników, ich rodziny i dostawców;
    • w 1937 wprowadzono numerus clausus[128];
    • w maju 1937, Związek Lekarzy Państwa Polskiego zastosował paragraf w swoim statucie wykluczający Żydów z zawodu;
    • również w maju 1937 Stowarzyszenie Prawników przyjęło podobny zapis, później potwierdzony państwowym prawem ograniczającym zdolność żydowskich prawników do uzyskania licencji potrzebnej do wykonywania zawodu;
    • w styczniu 1938 Stowarzyszenie Dziennikarzy w Wilnie dodało zapis o tym, że żaden Żyd nie może być członkiem ich organizacji;
    • w kwietniu 1938 Bank Polski, największa polska instytucja finansowa, dodała zapis o wykluczeniu Żydów;
    • w kwietniu 1938 polski rząd ogłosił nowe prawo dotyczące obywatelstwa, które stanowiło, że od tego samego roku paszporty polskich obywateli przebywających za granicą więcej, niż przez 5 lat zostaną unieważnione, jeśli ci obywatele nie będą utrzymywać więzi z Polską. Choć to prawo nie godziło specyficznie w Żydów, to jego konsekwencje uderzyły właśnie w nich, czyniąc z nich bezpaństwowców, np. w sąsiednich Niemczech. Naziści planowali w tym samym roku, lecz wcześniej, zmusić Żydów, zwłaszcza polskich, do opuszczenia Niemiec. 28 i 29 października 1938, SS i Gestapo zatrzymali 15 000 polskich Żydów i wysłali ich za granicę, do Polski. Uchodźcy ci zostali zawróceni przez polskie służby graniczne i potem internowani w obozie pomiędzy Niemcami i Polską w Zbąszyniu. Byli trzymani w złych warunkach do czasu, kiedy Polska ostatecznie pozwoliła im na przyjazd do kraju w 1939.

O tym co się działo podczas niemieckiej okupacji nie będę mówił.
    Ani o Niemcach ani o Polakach . Bo to wiemy.

Gdybym był Żydem, to byłbym dumny z tak ogromnej reprezentacji mojego narodu na przykład w ilości przyznanych Nagród Nobla ( stosunku do ilości mojego Narodu do innych Narodów Świata).

Gdybym był Żydem to byłbym dumny (mimo niezgody z bieżącą polityką mojego kraju) że mój Kraj- 8 milionów nas , otoczony przez kilkaset milionów bliskich mi ludzi Arabów innego wyznania– ale rządzonych przez fanatyków, których oficjalną polityką jest zlikwidowanie mojego państwa i zabicie nas Żydów dosłownie - dał sobie radę i istnieje.

Więc jestem Żydem.
    I Polakiem.
    Harmonijnie.

--
  • ulisses-achaj 13.02.18, 00:56
    Dobrze, że przytoczyłeś te FAKTY z dziejów II RP, Zorro. Bardzo dobrze. Trzeba tę wiedzę upowszechniać. Może da ona do myślenia tym, którzy obracaja się li tylko w matriksie własnych wyobrażeń, ignorancji i uprzedzeń. MOŻE i OBY.

--
    Ulisses
    Nie ma takiego kretynizmu i obciachu, którego granic PiS twórczo nie przesunąłby poza horyzont...
  • sorel.lina 13.02.18, 12:16
    ulisses-achaj napisał:

> Dobrze, że przytoczyłeś te FAKTY z dziejów II RP, Zorro. Bardzo dobrze. Trzeba
    > tę wiedzę upowszechniać. Może da ona do myślenia tym, którzy obracaja się li ty
    > lko w matriksie własnych wyobrażeń, ignorancji i uprzedzeń. MOŻE i OBY.

Prawa bywa trudna, ale nie da się jej wymazać

http://i66.tinypic.com/2rqo752.jpg

Rząd w Londynie o Zagładzie i szmalcownikach

Polskie władze emigracyjne od początku zdawały sobie sprawę z położenia Żydów w okupowanym przez Trzecią Rzeszę kraju. Bały się jednak, że zbyt głośne upominanie się o ich los odwróci uwagę zachodniej opinii publicznej od tragedii Polaków.Obawiały się także reakcji samego polskiego społeczeństwa, które niechętnie odnosiło się do żydowskich współobywateli.

Stosunek [Polaków] do współtowarzyszy – Żydów najczęściej bezlitosny, bezwzględny. Często spycha się ich z zajętych miejsc, urąga, odgraża, naigrywa. Żydzi zachowują się biernie, potulnie”, pisał w raporcie z lutego 1940 r. Jan Karski.

Ocenę słynnego kuriera potwierdził kolejny raport, przygotowany kilka miesięcy później przez krajowe struktury konspiracyjne. Pisano w nim m.in.: „Mur oddzielający getto przepuszcza tylko pieniądze i towary, a wiadomości o niesłychanej nędzy – nie”. To, jakie były nastroje społeczne, dobrze oddawały śpiewane piosenki. Jedna z popularniejszych w stolicy zawierała słowa: „Już nareszcie brudny Mosiek siedzi w getcie”. Jak donosiła konspiracja, „za te piosenki zawsze sypią się datki. Słyszy się je powszechnie na ulicach Warszawy”.

Bez wątpienia tym nagannym postawom sprzyjała polityka okupanta. We wspomnianym już raporcie Karski cytował pewnego gestapowca: „Każdy Polak może pójść do jakiegokolwiek sklepu żydowskiego, wyrzucić Żyda zza lady i prawo nasze weźmie go za to w opiekę. Każdy, kto chce, może zabić Żyda – i prawo nasze nie potępi go za to”. Zdaniem Karskiego, te słowa trafiały na podatny grunt, a opinie w rodzaju „Niemcom należy się wdzięczność za antyżydowską politykę, możemy od nich się tylko uczyć”, można było usłyszeć coraz częściej na polskich ulicach.

Napiszę - jako Polka - z goryczą: Nie jesteśmy bez winy!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.