06.01.19, 12:26
Morawiecki popełnił śmiertelny błąd. Tygodniowy przegląd sondaży

Kluczowy dla Polski 2019 rok rozpoczął się katastrofalnie dla Morawieckiego i jego partii. Oburzenie wokół projektu ustawy o przemocy w rodzinie, pojedynek na noże w domu Przemysława Czarneckiego, dalszy ciąg telenoweli z „aniołkami” Glapińskiego i wieszczcie nominacja dla Adama Andruszkiewicza na wiceministra ds. cyfryzacji. Wydaje się, że ten ostatni temat stał się kluczowym orężem opozycji w pokazywaniu antyeuropejskości Prawa i Sprawiedliwości.

Polacy chcą wyrzucenia Andruszkiewicza

Premier się pogubił. Mianowanie narodowca na stanowisko rządowe wywołało sporo konsternacji nawet w samym PiS. A co Polacy sądzą na ten temat?
SW Research przeprowadził dla serwisu rp.pl badanie na ten temat. Wynika z niego, iż ponad połowa Polaków uważa, że Andruszkiewicz nie powinien zostać wiceministrem cyfryzacji. Przeciwnego zdania jest tylko 18 proc. badanych.

Ten sam podmiot postanowił także spytać obywateli, który z ministrów obecnego rządu najlepiej wywiązuje się ze swoich obowiązków. Najwięcej badanych, bo 12 proc., wskazało na samego premiera, na Beatę Szydło 5,2 proc., natomiast na Zbigniewa Ziobro nieco ponad 4 proc.
Najciekawsza jest jednak inna liczba: 53,2 proc. oznacza ona odsetek osób, które nie potrafiły wskazać żadnego ministra jako wyróżniającego się. To wyraźny sygnał, że rząd Morawieckiego nie potrafi przekonać do siebie ponad połowy narodu.

/Źródło: rp.pl/
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka