Dodaj do ulubionych

Demokraci i ich jezyk....."milosci"

17.01.19, 08:34
https://scontent.fbre1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/49766437_1207361792749279_3479235728112615424_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_eui2=AeHKomR_-kX9_TCiZTC97WHIGrYk6kCymHr6scQJSlVjM58X6Hs_Y0KNvmm1ZZCfY0kCBkuP52n_lSXebzTjQfU4AbiLXEebnlp8Jk2tcuHcLg&_nc_ht=scontent.fbre1-1.fna&oh=7e48204c2d391926c87846aa081b2b39&oe=5CC0E388


--
A takie sobie cusik....big_grin
www.youtube.com/watch?v=ZdiBcbVHlxY
Obserwuj wątek
    • sorel.lina Re: Demokraci i ich jezyk....."milosci" 17.01.19, 15:03
     "Prawda" prawych. Konserwatystów "szacunek dla faktów" smile

     Telewizja Republika postanowiła nagiąć rzeczywistość. Jarosława Kaczyńskiego, Beaty Mazurek i Ryszarda Terleckiego zabrakło w środę na sali sejmowej obrad, gdy posłowie minutą ciszy uczcili pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Mimo to w informacji TV Republika ci politycy... są na swoich miejscach.

     http://i63.tinypic.com/334n05v.jpg

     Ten szczegół wiele zmienia, ale nie ma nic wspólnego z prawdą. Mimo że wszystkie media głośno mówiły o zachowaniu posłów PiS, a Beata Mazurek i Ryszard Terlecki tłumaczyli nieobecność zwykłym spóźnieniem, Telewizja Republika na swojej stronie umieściła zdjęcie, gdzie wszystko wygląda wzorowo.

     Najprawdopodobniej dziennikarze wykorzystali archiwalne zdjęcie, które dotyczy innego wydarzenia. Różni się ono od tego, które opublikowała Kancelaria Sejmu, chociaż i te kadrowane były tak, aby ukryć nieobecność trojga polityków PiS.

     http://i63.tinypic.com/28bej5h.jpg

     O zachowaniu polityków prezesa PiS oraz dwojga wicemarszałków szybko zrobiło się głośno. Jak pisał Mateusz Marchwicki, w przypadek uwierzyć trudno – to bowiem nie był pierwszy raz, gdy prezes PiS uniknął uczestniczenia w minucie ciszy w trakcie obrad Sejmu.


     / źródło: na:temat /
     • sorel.lina Re: Demokraci i ich jezyk....."milosci" 17.01.19, 15:11
      Hipokryzja, obłuda, zakłamanie.

      Po zabójstwie Pawła Adamowicza wielu polityków obozu rządzącego ogarnęło przerażenie. Zdali sobie sprawę z wielkiego ładunku emocjonalnego związanego z tak tragicznym wydarzeniem, które może odmienić bieg wydarzeń politycznych.

      Od razu podjęto więc decyzję, by ze strony obozu rządzącego nie pojawił się żaden gest, który można by uznać za konfrontacyjny wobec opozycji. Premier wysłał po żonę prezydenta Gdańska samolot do Londynu i udał się wraz z całym rządem na mszę św. w warszawskiej archikatedrze w intencji prezydenta Adamowicza, którą odprawił kard. Kazimierz Nycz, który wszak nie jest ulubieńcem Prawa i Sprawiedliwości. Na komisarza powołał najbliższą współpracowniczkę tragicznie zmarłego polityka. Władze partii zdecydowały też o tym, by nie wystawiać kontrkandydata wobec niej w wyborach, które będą się musiały wkrótce odbyć. Premier zapowiedział też udział w zaplanowanych na sobotę uroczystościach pogrzebowych.

      Ale kłam tej strategii zadały co najmniej dwa posunięcia. Pierwsze z nich to poniedziałkowe „Wiadomości" w TVP, które w swoim stylu zmieniły się w 20-minutowy seans nienawiści do opozycji. Drugie to nieobecność Jarosława Kaczyńskiego na początku posiedzenia Sejmu, gdy minutą ciszy uczczono pamięć Pawła Adamowicza i pożegnał go w krótkim przemówieniu przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. I choć PiS zapewnia, że spóźnienie było czystym przypadkiem, wizerunkowo ta nieobecność była katastrofalna. Łatwo prezesa PiS teraz oskarżyć o małość, lekceważenie czy wręcz obrazę pamięci zmarłego. Trudno też znaleźć dla tego zachowania wytłumaczenie. Są takie chwile, gdy po prostu nie można się spóźniać.

      We wtorek również pojawił się w PiS temat odwołania prezesa TVP Jacka Kurskiego. Miałoby to być nowe otwarcie i swego rodzaju demonstracja, że PiS nie chce konfrontacji.
      Jednak w obawie o twardy elektorat, szczególnie na prowincji, Kaczyński nie zdecydował się na dymisję prezesa Telewizji Polskiej. Tym samym wziął na siebie odpowiedzialność za wszelkie świństwa, które telewizja robiła przez trzy ostatnie lata, za szczucie na Adamowicza innych polityków oraz krytyków władzy, a także za nieustanne podgrzewanie polsko-polskiej wojny. W dodatku prezes podpisał żyro na wszystko, co dalej w TVP będzie się działo.

      To wielki prezent dla PO. Widać, że Platforma konsekwentnie odmawia legitymizowania działań obozu rządzącego po śmierci Adamowicza – nie wzięła udziału w spotkaniu u prezydenta Andrzeja Dudy oraz zignorowała zaproszenie na mszę świętą u kardynała Nycza. Teraz zaś może spokojnie krytykować Kaczyńskiego, wiedząc, że emocje społeczne są raczej po stronie bliskich ofiary morderstwa niż absurdalnie niekonsekwentnego obozu władzy. To zaś dla PiS najgorszy z możliwych scenariuszy. Który pójdzie na konto Jarosława Kaczyńskiego.


      /źródło: Rzeczpospolita /
          • wscieklyuklad Re: Demokraci i ich jezyk....."milosci" 19.01.19, 10:10
           Strona rządząca pragnie zniszczyć przeciwnika przy pomocy wszystkich metod: ▪prawomocnych i nieprawomocnych, ▪demokratycznych i niedemokratycznych.
           Druga siła z tym samym celem, jednak trzyma się w miarę porządku demokratyczno-prawnego. Różnica metody, podobieństwo w celu.
           Nie jestem tu optymistą. Wiadomo, że w końcu z jednej strony zostaną mohery, kibole, głosujący na populistów i nacjonalistów, a z drugiej "łże-elity", "gorszy sort", "komuniści i złodzieje" - mówi nam prof. Zbigniew Mikołejko, filozof, historyk religii, kierownik Zakładu Badań nad Religią i profesor w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, członek powołanej przez Prezydenta Pawła Adamowicza Kapituły Nagrody Literackiej Miasta Gdańska - Europejski Poeta Wolności.
           JUSTYNA KOĆ: Śmierć wpisana jest w nasze życie…
           ZBIGNIEW MIKOŁEJKO: Ale nie każda śmierć. Oczywiście, jak mówi św. Paweł, śmierć przychodzi "jak złodziej w nocy". Natomiast śmierć tego rodzaju, z ręki zbrodniarza, jest nagłym porażeniem nas wszystkich.
           To jest otwarcie jakiejś przerażającej otchłani przed milionami ludzi. Tym bardziej, że z tej śmierci ten chory zbrodniarz zrobił spektakl, zrobił szokujące widowisko.
           Proszę przy tym zwrócić uwagę na stare modlitwy: "Od nagłej a niespodziewanej śmierci uchroń nas, Panie".
           Wszyscy naturalnie nosimy w sobie lęk przed śmiercią, ale tak niespodziewanej, w pół życia, lękamy się podwójnie, groza takiego umierania jest większa.
           To moment zadumy dla polityków czy bardziej dla społeczeństwa? Widzimy tłumy na ulicach, w marszach, przed Europejskim Centrum Solidarności, aby pożegnać prezydenta Pawła Adamowicza.
           Ale zarazem część społeczeństwa jest za to odpowiedzialna. Politycy, jacy by oni nie byli, są jednak krwią z naszej krwi i kością z naszej kości. Kogoś reprezentują, są nosicielami jakichś bardziej powszechnych nastrojów.
           Poruszył pan temat, o którym mało się mówi: tacy politycy, jacy my sami?
           Oczywiście.
           I teraz - nagle - w tym czarnym lustrze śmierci społeczeństwo zobaczyło jakąś prawdę o sobie, o swojej istotnej części. I to zwłaszcza ta jego część odpowiada za wzniecanie czarnych nastrojów nienawiści, także poprzez zobojętnienie na zło.
           Jest taki ewangeliczny obraz śmierci Chrystusa, w którym rozdziera się zasłona świątyni, co przeraża te ludzkie tłumy - tych, którzy są odpowiedzialni za ukrzyżowanie.
           Tu ta zasłona, którą społeczeństwo sobie utkało, się rozdarła. Ta zasłona iluzji, zobojętnienia na zło.
           Nagle się okazało, że milcząc, zezwalając, pozwalają na to. To rodzaj zaczadzenia umysłów i wszyscy zostaliśmy zaczadzeni w tym zmaganiu dwóch sił: rządzącej i demokratycznej.
           Wielokrotnie przed tym przestrzegałem, tą wojną dwóch plemion, chociaż nie przypuszczałem, że to Paweł padnie ofiarą.
           To jest podręcznikowy przykład kryzysu mimetycznego René Girarda, kryzysu naśladowczego, z którego wyjściem jest zawsze złożenie ofiary.
           Gdy dwie siły, jakie by nie były, w tej wielkiej rywalizacji zatracają w swoim dążeniu do władzy ostateczny cel, jakim jest sprawowanie dobrych rządów. Istotą staje się rywalizacja i w tym się upodobniły.
           Stawką było zniszczenie przeciwnika za wszelką cenę, nemezis. Jednak jest tu pewna różnica, której nie można bagatelizować.
           Strona rządząca pragnie zniszczyć przeciwnika przy pomocy wszystkich metod: prawomocnych i nieprawomocnych, demokratycznych i niedemokratycznych.
           Druga siła z tym samym celem, jednak trzyma się w miarę porządku demokratyczno-prawnego. Różnica metody, podobieństwo w celu. Nie jestem tu optymistą.
           Wiadomo, że w końcu z jednej strony zostaną mohery, kibole, głosujący na populistów i nacjonalistów, a z drugiej "łże-elity", "gorszy sort", "komuniści i złodzieje".
           Tu nie chodzi tylko o polityków, to wielka gra społeczna i zostaniemy w niej, możemy trochę się przeobrazić, ale te wielkie grupy społeczne, które toczą z sobą to zmaganie, nie przestaną istnieć. Zatem łatwo wysnuć wniosek, że nie tędy droga, wiedzieli już o tym starożytni.
           Co dalej z nami?
           Gdy zabito prezydenta Narutowicza, to jego główny konkurent, Maurycy Klemens Zamoyski, zawiesił działalność polityczną i wyjechał do Londynu.
           On nie był wprost odpowiedzialny za to zabójstwo ani za rozpętanie tej nienawistnej nagonki na Narutowicza. A jednak poczuł się moralnie winny i wyjechał.
           W tym kontekście warto zacytować ulubiony wiersz Jarosława Kaczyńskiego, czyli "Chorał" Kornela Ujejskiego:
           O! Panie, Panie! ze zgrozą świata
           Okropne dzieje przyniósł nam czas,
           Syn zabił matkę, brat zabił brata,
           Mnóstwo Kainów jest pośród nas.
           Ależ, o Panie! oni niewinni,
           Choć naszą przyszłość cofnęli wstecz,
           Inni szatani byli tam czynni;
           O! rękę karaj, nie ślepy miecz!
           Kara więc, tak myślę, powinna dosięgnąć także rękę, a nie tylko ślepy nóż...
           Ci zatem, którzy nie reagowali, choć należało to do ich obowiązków, ci, którzy uprawiali propagandę nienawiści w sposób absolutnie nieokiełznany, powinni wycofać się z polskiego życia publicznego.
           Na razie zrezygnował Owsiak, a o tych, którzy powinni się wycofać, wiemy, że tego nie zrobią.
           Ale powinniśmy wywierać na nich presję, nawet jeśli wiemy, że tego nie zrobią, ale powinniśmy.
           Ja czuję się odpowiedzialny wobec Pawła, znaliśmy się od paru lat, zaprzyjaźniliśmy, choć nie należałem do ścisłego kręgu jego przyjaciół.
           Zresztą ktokolwiek by zginął z ręki zbrodniczego szaleńca, czułbym to samo.
           Nie wystarczy bowiem - trzeba to powiedzieć stanowczo - że ci, którzy są odpowiedzialni, będą uciekać teraz w patetyczne, podniosłe formułki i rytuały, że po faryzejsku umywszy ręce, będą głosili hasło "Kochajmy się"
           Oczywiście teraz ważny jest czas i obrządek żałoby, teraz musimy wszyscy przejść przez ten gorzki stan, przez dramat.
           Nie może to jednak być działaniem zastępczym, czymś, co dość tanim kosztem dokona się zamiast poniesienia moralnej i politycznej odpowiedzialności. Nie mówiąc już o odpowiedzialności prawnej.
           To się zresztą rozmywa na tysiące wypowiedzi, na mnóstwo pochodzących z kręgu władzy aktów przyzwolenia na przemoc.
           Nie chodzi tylko o najwyższe elity "dobrej zmiany".
           Chodzi też o średni i niższy aparat tej władzy. Choćby o taką panią prokurator Magdalenę Kołodziej, która orzeka, że młodzi mężczyźni bijący i znieważający kobiety podczas tzw. marszu niepodległości wyrażali tym sposobem swoje niezadowolenie.
           Albo o panią Mazurek, która mówi, że rozumie tych nacjonalistycznych łobuzów, co pobili działacza KOD-u w Radomiu, o prokuratorów, którzy umorzyli śledztwo w sprawie Młodzieży Wszechpolskiej przy tzw. aktach zgonu wystawionych Adamowiczowi i innym prezydentom miast…
           Ma pani rację, że oni nie drgną, nie odejdą, że przywdzieją żałobne maski, ustroją się w patos powagi, zaczną gadać o jedności i porozumieniu nad grobem i ponad podziałami, ale to jest stanowczo za mało.
           To nie jest pierwsza tragiczna śmierć, przez którą przechodzimy. Wspomniał pan Narutowicza, przychodzi mi jeszcze do głowy - choć to była śmierć naturalna - Jan Paweł II, po odejściu którego mówiono nawet o pokoleniu JPII - i nic.
           Teraz też tak będzie?
           Przykładów tragicznej śmierci z ręki szaleńca inspirowanego politycznie czy religijnie jest wiele.

           Cdn
           • wscieklyuklad Re: Demokraci i ich jezyk....."milosci" 19.01.19, 10:11
            Prawie zawsze były to przy tym akty wymierzone w kogoś, kto był przyzwoity, dążył ku dobru. Śmierć Lincolna, Henryka IV Burbona, Henryka III Walezego…
            To zresztą dość szczególne, że osoby o usposobieniu dyktatorskim rzadko albo wcale padają ofiarą skutecznych zamachów.
            Oczywiście, była próba zamachu na Hitlera, były zamachy na Stalina, Lenina, Napoleona, na inne osobistości autorytarne. Ale one się kryją za kordonami ochrony, tajnej i jawnej.
            Widzieliśmy to podczas marszów na Krakowskim Przedmieściu - w kordonach policji, w mocnym oddzieleniu barierkami od suwerena, na którego tak często się powołują ludzie "dobrej zmiany".
            Dziś prezydent Adamowicz spoczął w Bazylice Mariackiej. Czy ten czas żałoby i wyciszenia, także politycznego, zakończy się wraz z ceremonią pogrzebową?
            W wielu sercach pozostanie żal, także w moim. I poczucie utraty kogoś, kto bardzo kochał życie, kto był także mocno zaangażowany w sprawy kultury, co dla mnie jest ważne.
            To również takie memento mori - przestroga, że droga siewców złego wiatru prowadzi zawsze do tragedii.
            I myślę, że ci, co bardziej godziwi z nich, zamilkną, opamiętają się.
            W Polsce - warto to dodać - bardzo chętnie zawiązuje się doraźna wspólnota żałobna, mamy taką tradycję od XIX wieku.
            Niestety, szybko ta wspólnota się rozsypuje, każdy powraca do swoich domów, życia. Tak było po śmierci Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego czy po katastrofie smoleńskiej.
            A potem zaczyna się znowu polskie piekło.
            Oczywiście, władza teraz będzie starała się pokazać, że jest cicha, sprawna, ale jest już za późno.
            Krew została rozlana i zostawiła niezmywalne plamy - jak zawsze - na tej ręce, co popycha do zbrodni.

            Źródło zakątek polityczny

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka