Dodaj do ulubionych

Jutro dowiemy sie, kto to jest kurdupel....

01.04.19, 08:09
bedzie CYRK, oj bedzie, bedzie!!big_grinbig_grinbig_grin

""Żałuję, że zaufałem Kaczyńskiemu" - mówi "Wyborczej" Gerald Birgfellner. Biznesmen, który oskarża prezesa PiS o oszustwo przy projekcie budowy drapacza chmur na działce spółki Srebrna, po raz pierwszy publicznie zabiera głos w tej sprawie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W rozmowie, którą publikujemy jutro, Austriak opowiada ze szczegółami, jak doszło do tego, że Jarosław Kaczyński zaproponował mu prowadzenie projektu „dwóch wież”, ale też o tym, jaki prezes PiS jest prywatnie, a nawet jakie lubi wina. Będzie również o słynnej poczekalni w centrali PiS na Nowogrodzkiej, o telefonach od „pani Basi”, czyli Barbary Skrzypek, kopercie z 50 tys. zł dla ks. Rafała Sawicza z rady Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego – fundacji, która jest właścicielem spółki Srebrna.

Birgfellner mówi nam m.in.:

W 2017 r. Kaczyński powiedział, że muszę się przenieść do Polski, by w pełni skoncentrować się na projekcie. Przeprowadziłem się w grudniu.
Ufałem Kaczyńskiemu, i to nie tylko dlatego, że był członkiem rodziny. To najważniejsza dziś postać w Polsce. Jeśli nie można było ufać jemu, to komu można?
Cały projekt miał przebiegać w absolutnej tajemnicy. Kaczyński zabiegał o to, by nikt mnie nie znał. Nawet premier. Czasami musiałem czekać w kuchni, by ludzie w poczekalni mnie nie widzieli.
Kaczyński mówił mi, że rozmawiał z Morawieckim o wieżowcu i usłyszał od niego, iż obawia się naszego projektu, bo może to kosztować PiS utratę głosów.
Skoro Kaczyński, najważniejszy polski polityk, poprosił, by przynieść mu pieniądze, bo musi zapłacić za podpis, bez którego projekt się nie zacznie, uznałem, że wszystko będzie w porządku.

Cała rozmowa we wtorek w „Wyborczej” big_grinbig_grinbig_grin

--
A takie sobie cusik....big_grin
www.youtube.com/watch?v=ZdiBcbVHlxY
Edytor zaawansowany
  • 1zorro-bis 02.04.19, 08:23
    www.money.pl/gospodarka/tasmy-kaczynskiego-birgfellner-oszukal-mnie-bo-jestem-cudzoziemcem-6365903469361281a.html?fbclid=IwAR3UszkhIemv5O4bSzbl0cCx96RG_cbG_dZ5wFnr7I3-FGrhOBIB5lZj3iw

big_grinbig_grinbig_grin

--
  • 1zorro-bis 02.04.19, 08:28
    big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin

sonar.wyborcza.pl/sonar/7,156422,24606251,zaluje-ze-zaufalem-kaczynskiemu-rozmowa-z-geraldem-birgfellnerem.html?fbclid=IwAR2MqYoD-wkEr9KILGJ_zpfjUgW2vF2Rx6hTcGujfHEoSS6zVZ2k7u68grI#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.duzy?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka