Dodaj do ulubionych

Łaska pańska

06.04.19, 09:48
... na pstrym koniu jeździ, a fortuna kołem się toczy smile

https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/56262435_2018615848434618_2705648410853113856_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=70fbde64c68cc7fa5b5c9a701b7fdc39&oe=5D3B8744
Edytor zaawansowany
 • sorel.lina 06.04.19, 10:10
  Donald Tusk dla wielu Brytyjczyków jest niemal symbolem Unii Europejskiej.

  http://i68.tinypic.com/24bsqpe.jpg

  Wielu Brytyjczyków ogarnęła swego rodzaju "tuskomania". Przewodniczący Rady Europejskiej jest jednym z ulubionych polityków przeciwników brexitu, którzy widzą w nim nadzieję na to, że jednak uda się w miarę bezboleśnie opuścić Unię Europejską (lub w niej zostać). To właśnie Donald Tusk zaproponował w piątek 12-miesięczne opóźnienie brexitu.

  Publicysta "Financial Times" David Allen Green zaproponował, by uhonorować Donalda Tuska brytyjskim Orderem Zasługi. Przekonuje on, że przewodniczący Rady Europejskiej jest jednym z największych przyjaciół, jakich Wielka Brytania miała kiedykolwiek w dziejach.

  W piątek szef Rady Europejskiej Donald Tusk zaproponował opóźnienie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nawet o 12 miesięcy. Propozycja była sporym zaskoczeniem, od kilku tygodni mówiło się raczej o tym, że już wkrótce ma dojść do twardego brexitu, bez żadnych umów. Na propozycję Tuska muszą się na jednak zgodzić państwa członkowskie.
  Swoją propozycją Donald Tusk kolejny raz zdobył serca tych Brytyjczyków, którzy nie marzą o tym, by opuścić Unię bez żadnego porozumienia. Najlepszym przykładem jest wpis na Twitterze Davida Allena Greena, który zaproponował, by odznaczyć polskiego polityka brytyjskim Orderem Zasługi.
  Podkreślmy, że to szczególne odznaczenie, gdyż mogą je mieć zaledwie 24 żyjące osoby. Zwyczajowo przyznawane jest za wybitną służbę w siłach zbrojnych, osiągnięcia na polu nauki, sztuki albo literatury lub za wspieranie kultury.

  http://i63.tinypic.com/ojqg6p.jpg

  "You made my day" – odpowiedział Donald Tusk na Instagramie, gdzie zamieścić screen z twittem Greena.
  Szef RE chyba nie wziął tej propozycji na poważnie, ale w komentarzach pod postem wielu ludzi zgadza się z Greenem. Zarówno Brytyjczycy, jak i Polacy mieszkający na Wyspach przekonują, że już tylko w Tusku pokładają nadzieję na to, że jednak Wielka Brytania nie pozostanie sama ze swoimi problemami.
 • sorel.lina 06.04.19, 10:14
  http://i68.tinypic.com/281bo61.jpg

  Jak napisała brytyjska stacja BBC, w odpowiedzi na niezdolność Izby Gmin do podjęcia wiążącej decyzji w sprawie przyszłości Wielkiej Brytanii w UE, Donald Tusk zaproponował “elastyczne opóźnienie Brexitu”. “Elastyczność” polegać ma na tym, że jeśli brytyjski parlament wcześniej przegłosuje umowę, to brexit nastąpi wcześniej, ale jeśli sytuacja patowa będzie się utrzymywać, to UE poczeka nawet 12 miesięcy. Na taką propozycję zgodzić musiałyby się wszystkie kraje członkowskie, ale dotychczas raczej gremialnie propozycje Tuska zyskiwały poparcie i wchodziły w życie.

  Na odpowiedź premier Teresy May nie trzeba było długo czekać. Jak podaje agencja Reuters, szefowa brytyjskiego rządu w liście do szefa RE poprosiła o taką właśnie elastyczność, zaznaczając że w tej chwili zależy jej na tym, by termin wyjścia UK z Unii przesunąć do końca czerwca br. Zaakcentowała jednocześnie, że jej rząd pragnie ratyfikacji umowy wyjścia przed 23 maja br., co oznaczałoby, że W. Brytania nie weźmie już udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, “ale (jej rząd – red.) będzie kontynuował odpowiedzialne przygotowania do przeprowadzenia tych wyborów, gdyby okazało się że jest to (ratyfikacja) niemożliwe”.

  Tym samym ryzyko twardego bezumownego Brexitu, na którym straciliby zarówno sami Brytyjczycy, jak i obywatele innych krajów UE mieszkający obecnie na Wyspach znacznie spadło. Z kolei “elastyczność” kwestii wyjścia Królestwa z Unii otwiera drogę do wypracowania albo lepszego porozumienia, albo wręcz wycofania się z tej decyzji po przeprowadzeniu nowych wyborów do Izby Gmin, czego domaga się coraz więcej Brytyjczyków.
 • sorel.lina 06.04.19, 10:30
  http://i65.tinypic.com/s14xuo.jpg

  Polska coraz bardziej zbliża się do państwa partyjnego - mówi brytyjski historyk specjalizujący się w historii Polski prof. Norman Davies.

  Prof. Davies obecne zależności w obozie władzy porównał do tych, jakie obowiązywały w PRL. - Chyba każdy obywatel w Polsce pamięta (czasy), gdy sekretarz partii się liczył bardziej niż premier czy prezydent i tak dalej. I taka jest obecna sytuacja - mówił nawiązując do sytuacji, w której prezes PiS, Jarosław Kaczyński, nie sprawuje żadnego państwowego urzędu.

  Obecna sytuacja w Polsce przypomina mu trochę PRL również w kwestii polityki historycznej prowadzonej przez rząd.

  - Są oficjalne poglądy i trzeba się trzymać tej linii, bo jeśli nie, to są konsekwencje - mówił przypominając o usunięciu jego, oraz innego historyka, Timothyego Snydera, z rady programowej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Według prof. Daviesa dziś "nie można tam pracować bez zgody na linię historyczną rządzącej partii".

  Prof. Davies ocenił, że PiS wykorzystuje politykę historyczną do realizacji celów politycznych przekonując ludzi, że kontroluje nie tylko politykę bieżącą, ale również "politykę o przeszłości i przyszłości".

  /źrodło: Rzeczpospolita/
 • sorel.lina 06.04.19, 10:39

  IPN przyznał, że dokumenty mające świadczyć o współpracy Lecha Wałęsy z SB zostały sfabrykowane

  http://i65.tinypic.com/15gceja.jpg

  http://i63.tinypic.com/209fyg8.jpg

  - SB chciała skompromitować Lecha Wałęsę przed Komitetem Noblowskim - po sześciu latach śledztwa przyznał IPN.

  Po sześciu latach śledztwa IPN przyznał, że dokumenty mające świadczyć o współpracy Lecha Wałęsy z SB zostały sfabrykowane w latach 80


  Anonimowy funkcjonariusz SB ujawnił, że kwity na Lecha Wałęsę zaczęto fabrykować na początku lat 80-tych. Podrabiano charakter pisma Wałęsy i stosowano specjalny papier. Dokumenty wyglądały jak prawdziwe.

  Fałszywki podrzucono do Komitetu i ambasady Norwegii w 1982 r. - kiedy wysunięto kandydaturę Wałęsy do nagrody Nobla.

  Pokojową nagrodę Nobla Wałęsa otrzymał rok później.

  /źródło: Gazeta prawna /
 • sorel.lina 06.04.19, 10:42
  I taka refleksja o "narodowej dumie"

  http://i68.tinypic.com/1zc1h11.jpg
 • sorel.lina 06.04.19, 11:00
  " My nie dzielimy Polaków na lepszych i gorszych" - zapewniał J. Kaczyński...

  http://i67.tinypic.com/2up9uso.jpg
 • sorel.lina 06.04.19, 11:15
  Łaskawe pis-pany...

  http://i65.tinypic.com/vngv21.jpg

  Dzięki za szczerość, premierze

  http://i63.tinypic.com/2vkgikw.jpg
 • sorel.lina 06.04.19, 11:41

  > http://i68.tinypic.com/1zc1h11.jpg

  To, co robi PiS, przypomina Niemcy lat 30. III Rzesza miała nadczłowieka. My mamy Nadpolaka i mit superpaństwa, które wstaje z kolan - mówi "Newsweekowi" Jolanta Urbańska, częstochowska szefowa Stowarzyszenia Demokratyczna RP.

  To, co robi PiS jest działaniem faszystowskim: szerzenie mowy nienawiści, zakłamywanie historii, straszenie obcym w jednym z najbardziej homogenicznych krajów świata, gdzie z braku obcego, obcym staje się kobieta aborcjonistka, homoseksualista, człowiek myślący inaczej. „Polska dla Polaków” i „Wielka Polska katolicka” - to, co PiS i akolici sączą dzień za dniem, sposób w jaki przyzwyczają do tego ludzi, tępiąc ich czujność, przypomina Niemcy lat 30. III Rzesza miała nadczłowieka. My mamy Nadpolaka i mit superpaństwa, które wstaje z kolan.

  Uczestniczę jako obserwator, we wszystkich quasi-pielgrzymkach narodowców. W styczniu byli to kibole, skrajnie nacjonalistyczna pielgrzymka, i na własne oczy widziałam, jak paulini pomagają wieszać banery z krzyżami celtyckimi i falangami na murach jasnogórskich. Było ich tak dużo, że murów w ogóle nie było widać. W kwietniu mieliśmy Wszechpolaków i ONR. Namioty z gadżetami patriotycznymi w jasnogórskim parku i rasistowskie okrzyki wznoszone już na terenie klasztoru, w obecności paulinów. Nie mówiąc o racach, hajlowaniu i przemarszach w zwartym szyku, dowodzonym przez przywódcę.

  Prokurator w czasie długiej rozmowie przyznał, że zgromadzony przez mnie materiał, może być materiałem dowodowy do postawienie zarzutu o łamanie artykułu 13 Konstytucji RP.

  Przeczytałam uważnie deklarację programową ONR i wypisałam sobie, co oni stawiają sobie za cel: homogeniczność etniczną; Polskę katolicką, walkę z wrogiem, którym jest komunista, homoseksualista, Żyd. Rasizm i wykluczenie są w Polsce karalne.

  ONR-owcy nazywają siebie patriotami, ale to są skrajnie antydemokratyczni szowiniści.

  Jeśli to upubliczniam to nie po to, aby robić z siebie męczennicę, bo to ostania rzecz, jakiej bym w życiu chciała, ale pragnę pokazać, że pisząc takie rzeczy, autorzy łamią prawo. Twierdzą, że nie są antysemitami, a są. Nacjonalistami – a są. Rasistami – są. Mam to wypisane w postach czarno na białym. Upubliczniam je dla dokumentacji poziomu nacjonalistycznej narracji. (...)

  Pani Helcyk, pan Międlar, ONR-owcy maszerujący ulicami polskich miast. W zeszłym roku byłam 11 listopada w stolicy. Stałam na rondzie de Gaulle'a. Policja odgrodziła nas zasiekami, obserwowała i nagrywała. Nas, stojących jak sieroty, jak zwierzęta zamknięte w klatce, a nie tych, co przechodzili obok z okrzykami nienawiści na pyskach. My walczymy naszymi metodami: demokratycznymi, zgodnymi z prawem, fair play, a po drugiej stronie jest tylko bejsbolowa pałka i ta prymitywna narracja żerująca na najniższych instynktach drzemiących w każdym człowieku.

  Dopóki starczy mi sił, będę przeciwstawiać się temu, na co nie ma we mnie zgody i co infekuje mój kraj, moich rodaków. Gdy jeździłam na miesięcznice, zdarzyło mi się, że kobieta z różańcem w ręku zwyzywałam mnie, przepraszam za cytat, od „czerwonej kurwy”. Jak osoba z krzyżem w ręku może mówić takie rzeczy? Pytam: Jak?
 • sorel.lina 06.04.19, 13:45
  Płomienne przemówienie Richarda Ashwortha, eurodeputowanego z Wielkiej Brytanii, przyjęte w Parlamencie Europejskim owacją na stojąco

  www.facebook.com/fronteuropejski/videos/377561679498038/
 • sorel.lina 06.04.19, 19:49
  Chociaż nie do wszystkich.
  Dziś na konwencji PiS-u w Kadzidle (nomen omen wink prezes zapowiedział nowe prezenty. Tym razem dla "drobnych" rolników: 500+ od krowy i 100+ od świni. Ma gest, łaskawca! Ale nauczyciele dostaną figę z makiem i powinni siedzieć cicho.

  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/56649215_2336137610042272_1154884454984974336_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_eui2=AeH3e5F2EV_KHuvNHcfGPzrbGlm_fgREa2AiHvSs6EMY8hdj1xIPZmGdJCTLz61tG8OGUt_66wW4syJCCbxNbYmYCKLX8GhfhM9leu3suu3ldA&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=a07d27a25fa57078102697c587d34948&oe=5D3EF693
 • sorel.lina 06.04.19, 20:07
  Poseł Tyszka (Kukiz'15) podpowiada prezesowi:

  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/56551726_419311522130158_4161461415879639040_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_eui2=AeHMe4ui74VN-8ByzkqtBpkua3GrfIhJR7TuAL3dBzRKF5ktTHrWD8PVsXBffpdJT-Y6rmpXRjRytC1Zl896q71YB02s1orCsrsXok7vH5h_Bw&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=7a7a52a9a82ed96acebc22550722f4ec&oe=5D4DF32E
 • sorel.lina 06.04.19, 20:11
  Właściwie to ja prezesa rozumiem, poparcie mu na wsi spada, więc wymyślił coś extra:
  Program KROWA + smile
 • wscieklyuklad 06.04.19, 20:29
  A za kaczkę ile plusów?
 • wscieklyuklad 06.04.19, 20:32
  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/56320373_996060593926839_7293699078221725696_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=bb51bdbaaa0c9750a60e7eb8bd7f6c22&oe=5D01FF63
 • wscieklyuklad 06.04.19, 20:34
  https://pbs.twimg.com/media/D3eSjlfXsAIflkb?format=jpg&name=900x900
 • wscieklyuklad 06.04.19, 20:35
  https://pbs.twimg.com/media/D3e3YN9W4AA8-G5?format=jpg&name=900x900
 • wscieklyuklad 06.04.19, 20:39
  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/56652927_1280116078822729_450677704417607680_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=d4f192ba17698eadc99185e4865aeba8&oe=5D3A8D03

  To zemsta za wywiad Szanownego Pana Sędziego Tulei, który udzielając wywiadu telewizyjnego stwierdził, że ci co mieli się ześwinić już się ześwinili, dlatego dostaną tylko po stówie!
 • sorel.lina 06.04.19, 20:42
  sorel.lina napisała:

  > Właściwie to ja prezesa rozumiem, poparcie mu na wsi spada, więc wymyślił coś e
  > xtra:
  > Program KROWA + smile

  Kaczyński: "Chodzi także o szczególne wsparcie dla gospodarstw, które na tych samych zasadach, z własnych pasz, (...) z własnego chowu, produkują żywość, która jest sprzedawana lokalnie. Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej" – powiedział prezes PiS.
  Nie wyjaśniono jednak, czy byłoby to dodatkowe obciążenie dla budżetu, a jeśli tak, to z jakich środków zostałoby pokryte."

  A po co wyjaśniać? Wystarczy obiecać, a "ciemny lud" to kupi i zagłosuje jak trzeba.
 • wscieklyuklad 06.04.19, 20:49
  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/56236159_2483669958332844_7327776847691776000_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=cfa1b11581b2ad0fe36cdba8f9e15ea0&oe=5D4A197E
 • wscieklyuklad 06.04.19, 20:52
  Słyszałem, że konie strasznie wkurwione, a kury mają przestać się nieść jak nie dostanę swojego - barany powiedziały, że nie będę strajkować, bo są lepszą zmianą

  Z netu
 • sorel.lina 06.04.19, 20:54
  wscieklyuklad napisał:

  > Słyszałem, że konie strasznie wkurwione, a kury mają przestać się nieść jak nie
  > dostanę swojego - barany powiedziały, że nie będę strajkować, bo są lepszą zmianą


  big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin
 • sorel.lina 06.04.19, 20:59
  Z netu.

  http://i68.tinypic.com/2llghle.jpg
 • wscieklyuklad 06.04.19, 21:07
  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/56325265_1280158595485144_4916098212147757056_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=817117eb179dd2c63903f33a57c11818&oe=5D384B95
 • wscieklyuklad 06.04.19, 21:12
  http://i66.tinypic.com/2hcdk00.jpg
 • sorel.lina 06.04.19, 21:17
  http://i65.tinypic.com/2wn4ntf.jpg

  I komentarze:

  A.B. OSŁY 100% na Pis

  J.S. Kury też zagłosują, ale jak dostaną 5+ na pierwsze jajo
 • wscieklyuklad 06.04.19, 21:28
  Tak naprawdę, to prezes niczego nie dał rolnikom. Obiecał to, co od dawna funkcjonuje w krajach Unii: Holandii czy Francji, gdzie rolnicy otrzymują dopłaty do tzw. naturalnej hodowli ( hodowla na słomie, wypasanie na łąkach). Tyle, ze te „ obietnice” mogą być realizowane dopiero w nowej perspektywie czyli nie wcześniej jak od 2021r, PIS może juz wtedy nie rządzić i nie wiadomo ile pieniędzy wynegocjuje Polska... Prezes rozdał nie swoje, majstersztyk. Prawda?

  Z netu.
  Oto i cała krowa i świnia plus zbafcy!
 • sorel.lina 07.04.19, 10:19
  smile

  http://i67.tinypic.com/eueusx.jpg
 • wscieklyuklad 07.04.19, 10:35
  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/56980769_790365731338133_1500736778099752960_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=0d8623e0a433488574e90895a6760c72&oe=5D34FEFD

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka