Dodaj do ulubionych

Strategia hejtu

14.04.19, 19:07
Najczęściej stosowana metoda to manipulacja przez dezinformację, kłamstwa i skłócanie społeczeństwa. Bezwzględne, makiawelistyczne: dziel i rządź.


Strajk nauczycieli pod ostrzałem pisowskich trolli.

Ujawniamy ich strategię: 10 fake newsów rozpowszechnianych o edukacji


Polityczna walka z nauczycielami przybiera różne formy. Także poprzez regularne rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji. Większość z nich bazuje na tak zwanym przekazie dnia, rozpowszechnianym wśród polityków układu władzy i młodzieżówek. Bardzo łatwo jednak dostrzec zarówno schemat jak i rodzaj kont, jakie go powielają – w większości są to konta anonimowe lub nieprawdziwe, natomiast komentarze i opinie popierające nauczycieli pochodzą najczęściej z kont z pełnym imieniem i nazwiskiem.

Oto 10 fake newsów i kłamstw o nauczycielach, rozpowszechnianych w sieci:

1. Za złą sytuację w edukacji odpowiadają nauczyciele?
Nieprawda, za cały system edukacji w szkole odpowiada minister edukacji i Ministerstwo Edukacji. To oni wprowadzają zasady i obowiązki, program nauczania i wiele innych. Na przykład przeładowany program nauczania powoduje, że nauczyciele są zmuszeni zadawać dużo pracy do domu. To wszystko zatwierdza minister!

2. Nauczyciele mają zarabiać 8 tysięcy złotych ale odrzucili tą wspaniałą propozycję?
Nieprawda, propozycja rządowa dotyczyła większej ilości godzin pracy, zwolnienia około 30% nauczycieli i dojścia do poziomu 8 tysięcy złotych brutto gdzieś w okolicach 2023 roku. Czyli tak naprawdę jest to obietnica typu: będziecie więcej pracować, część z was zwolnimy a kiedyś może będzie zarabiać więcej.

3. Większe pensum to zaleta?
Pensum to inaczej ilość godzin, którą nauczyciel musi wypracować przy tablicy, a więc liczba godzin dydaktycznych, by otrzymać wynagrodzenie. Już dzisiaj wielu nauczycieli pracuje w 3-5 szkołach i między nimi ciągle się przemieszcza. Większa ilość obowiązkowych godzin jeszcze pogorszy sytuację. Większe pensum to tak naprawdę również zwolnienia wielu nauczycieli, bo skoro uczniów i nauczycieli będzie tyle samo, to skąd im dać więcej godzin?

4. Nauczyciele pracują 18 godzin tygodniowo i jeszcze im mało pieniędzy?
Nieprawda, 18 godzin to czas z uczniami, ale oprócz tego nauczyciel ma dużo więcej obowiązków w szkole i poza szkołą, w tym bardzo dużo obowiązków biurokratycznych – samo raportowanie dla MEN zajmuje mu więcej czasu niż nauczanie dzieci!

5. Rząd daje bardzo dużo pieniędzy na edukację
Nieprawda, coraz więcej z tych pieniędzy daje samorząd. Źródłem są podatki lokalne, a więc większe wydatki na edukację oznaczają mniej remontów, nowych dróg, wodociągów itp. Samorządy dokładają co roku wiele miliardów złotych do edukacji.

6. Nauczyciele mają dużo wolnego, dużo więcej niż zwykły pracownik?
Nieprawda, nauczyciel zajmuje się szkołą i nauczaniem nie tylko w czasie, gdy jest w szkole. Nauczyciel ma wiele obowiązków, w tym musi się dokształcać i podwyższać kompetencje, uczestniczyć obowiązkowo w aktywnościach szkoły i realizować wiele zadań nakładanych przez MEN i dyrekcję.

7. Nauczyciele źle uczą, dlaczego dawać im podwyżkę?
Nauczyciele uczą tego, czego wymaga od nich podstawa programowa. Podręczniki i materiały są robione przy pełnej kontroli ministerstwa edukacji!

8. Za strajk odpowiada prezes ZNP, Sławomir Broniarz?
Za złą sytuację w szkole odpowiada przede wszystkim Minister Edukacji Narodowej – w tym przypadku Anna Zalewska z PiS. To ona przez 4 lata miała możliwość wprowadzić zmiany, o które prosili wielokrotnie związkowcy i sami nauczyciele. Ich głos był jednak ignorowany.

9. Zagrożone jest dobro dzieci?
Winą za tą sytuację można obarczyć wyłącznie rząd – nauczyciele zostali doprowadzeni do ostateczności m.in. przez ataki, które uprawiają media sprzyjające władzy i politycy.

10. Związek Nauczycielstwa Polskiego pochodzi jeszcze z czasów komuny?
Początki ZNP sięgają 1905 roku. Pod dzisiejszą nazwą związek działa od lipca 1930 roku.

/źródło: Wieści24/
Edytor zaawansowany
 • sorel.lina 14.04.19, 19:24
  Bez manipulacji.

  http://i64.tinypic.com/1z6dyix.jpg
 • sorel.lina 14.04.19, 19:28
  Edukacja patriotyczna.

  http://i68.tinypic.com/8yusy8.jpg
 • sorel.lina 14.04.19, 19:36
  Obrona polskich wartości.

  Bogdan Marek Pęk – polski polityk i zootechnik, poseł na Sejm II, III i IV kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VI kadencji, senator VIII kadencji.

  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/56985498_2307572382705739_9027335934030381056_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=e614cf1cc8bd20257cad707732456ecb&oe=5D3D00CF
  http://i63.tinypic.com/xdwi04.jpg
 • wscieklyuklad 14.04.19, 20:55
  Za to pijacy śpią w wolskim hotelu sejmowym w poprzek korytarza.
 • sorel.lina 15.04.19, 09:23
  sorel.lina napisała:

  > Bez manipulacji.
  >
  > http://i64.tinypic.com/1z6dyix.jpg


  http://i66.tinypic.com/ja8m8m.jpg
 • sorel.lina 15.04.19, 09:31
  Smutna prawda: takie kadry ma rząd "dobrej zmiany"...

  http://i67.tinypic.com/vpc9i9.jpg
 • wscieklyuklad 15.04.19, 14:23
  Pewnie, że nie umie. I właśnie dlatego siedzi na stolcu wicemifistra.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.