Dodaj do ulubionych

Marsz, marsz w mifistry!

04.06.19, 14:07
Nowa przestępcza zgraja dorwała się do korytka

Dariusz Piontkowski skazany został w 2013 roku za przywłaszczenie funkcji publicznej. Co to oznacza? Mówiąc najprościej Dariusz Piontkowski podpisywał dokumenty jako marszałek województwa, już nim nie będąc.
Nowy minister edukacji ma na swoim koncie prawomocny wyrok, nowo mianowanym wicepremierem interesowało CBA, pod lupę śledczych brany był również nowy szef finansów państwa.
CBA na początku 2019 roku zwróciło uwagę na oświadczenia majątkowe ówczesnego wiceministra finansów i szefa Krajowej Administracji Skarbowej, a od dziś ministra finansów Mariana Banasia.
Jak ustaliła Wirtualna Polska, funkcjonariusze sprawdzają m.in. transakcję sprzedaży krakowskiej kamienicy, którą Banaś wynajmował pod usługi hotelowe, a także działki należące do urzędnika. W 2015 roku posiadał dwie: o powierzchni 370 i 380 m2. Jednak pod koniec 2016 roku w oświadczeniu była już tylko jedna działka – o powierzchni 3600 m.kw.
Z udzielonych nam informacji wynikało, że analizą zostały objęte lata 2015-2018. Przypomnijmy, że jeszcze przed funkcjonariuszami CBA, oświadczenia majątkowe Banasia kontrolowali jego podwładni - pracownicy skarbówki. Wówczas zarzucali mu niechlujstwo i braki w dokumentach. Jak pisaliśmy, argumentowali, że prześwietlali oświadczenia swojego szefa, by zmusić go do rozmów na temat podwyżek. Nieoficjalnie kontrolę CBA wszczęto po ich działaniach.

Również powołany po rekonstrukcji na urząd wicepremiera Jacek Sasin miał epizod związany z prześwietlaniem przez CBA. Jednak, jak zapewniali śledczy, była to rutynowa kontrola. Mimo tego, z informacji zdobytych przez RMF FM, wątpliwości prokuratorów wzbudziły przepływy finansowe w majątku posła, a zwłaszcza udzielone mu pożyczki.
Zobacz: Nowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Urząd objęła Bożena Borys -Szopa
Oświadczeniem majątkowym Biuro Antykorupcyjne zainteresowało się w na początku lipca 2016 roku. 30 maja Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo, ale nie postawiła zarzutów – informowała PAP.
Na Twitterze poinformował: "W trakcie tej kontroli przedstawiłem wszystkie dokumenty dotyczące zawieranych przeze mnie pożyczek. Z własnej inicjatywy, bez obowiązku prawnego, dla zachowania przejrzystości przepływów finansowych przekazałem również dokumenty w postaci umów pożyczki oraz dowody wniesienia opłaty od czynności cywilno-prawnych, których kwota nie przekraczała 10 000 zł - były to trzy umowy pożyczki z osobami fizycznymi zawarte w roku 2014".
Do tej pory Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz Ministerstwo Finansów nie poinformowały o wynikach kontroli. Ministerstwo Finansów nie udostępniło również nowych oświadczeń Mariana Banasia.

Money.pl

I co im zrobicie?
Edytor zaawansowany
 • wscieklyuklad 04.06.19, 14:15
  I w medalisty,

  Szef IPN Jarosław Szarek wręczył w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy Krzyże Wolności i Solidarności dla 31 byłych opozycjonistów. Wśród odznaczonych jest m.in. prawicowy publicysta Piotr Semka.
  I słusznie, proszę Państwa, uprzejmy "pan redaktor" ma równie bogata historie "walki o wolne Polskie" jak inna legenda tamtych lat, niejaki Kaczyński Jarosław.
  Czymże odznaczył się w tamtych czasach "pan redaktor" ?
  Otóż, w roku 1987 został ... skazany na grzywnę za "wykrzykiwanie haseł antypaństwowych". Taki, proszę Państwa, niezłomny !!!
  Dziwie się tylko, ze jakiegoś Virtuti Militari jeszcze nie dostał.
  Ale poczekajmy.

  Tę niezwykle opiniotwórczą wieść zaczerpnąłem z netu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.