Dodaj do ulubionych

To ile tych....

13.06.19, 01:41
...F(ack)ow Dudus widzial nad bialym domem? Bo mam jednego kolege pisiora co to az sie trzesie z milosci do nich i on mi gadal ze kurwizja i telefack pokazywaly dwa samoloty a ja w dwoch stacjach widzialem tylko jednego , acha no i krajanie beda karmic i dogladac jankesow aby im sie krzywda nie stala. Ale co tam , tyle lat ruskich karmilismy i bylo dobrze toteraz mozna i jankesow zywic. a jak przyldzie potrzeba to i tak srodkowy palec zobaczymy.
Edytor zaawansowany
 • wscieklyuklad 13.06.19, 06:07
  To droga zabawka Dunajcu, a i niespodzianka-prezent nie mogła być zbyt wystawna, żeby nie zawstydzać gości, bo ci nie mieli szansy sprawić niespodzianki-prezentu w postaci przelotu Kukuruznika nad Łajthałsem. Choć szkoda, bo gdyby trampek pomachał do pilota Kukuruznika, to pilot Kukuruznika przynajmniej by odmachał. Łapką a nie skrzydłami.
  Zabaweczka tak się ratlerkowi spodobała, że postanowił se z naszej kasiory kupić 32 sztuki.
 • wscieklyuklad 13.06.19, 17:10
  A paranoik i tak się śliniło ze szczynścia.

  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/64206203_1893206500780503_611610773243822080_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_eui2=AeGk9zSadOjP38-_PhiBtxzPHg6fb1daFIgH4QjX58WaD-X5ZFT_Wc_sye8iGhIEQ13zqewQhIKlr8GeVSbJD8LA6G96rzzIijfvU7lTg9tQ5A&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=368e09ca72461bad4aaf88b4e99ee9c0&oe=5D8559A1
 • wscieklyuklad 13.06.19, 17:15
  F35, szczerze mówiąc, ma wielką przestrzeń do zwiększenia swojej wydajności - stwierdził Sekretarz Obrony USA Patrick Shanahan, opierając się na bardzo krytycznej ocenie jaką Pentagon wystawił w 2018 roku programowi F-35. Główne problemy to niska gotowość operacyjna, niezadowalająca precyzja uzbrojenia powietrze-ziemia, a przede wszystkim niemal czterokrotnie mniejsza od zakładanej żywotność maszyn F-35B służących US Marines.

  ZOBACZ TAKŻE
  Pentagon rozważa zakup nowych F-15. Wbrew opinii US Air Force
  PENTAGON ROZWAŻA ZAKUP NOWYCH F-15. WBREW OPINII US AIR FORCE
  Sekretarz Obrony jest w nieco kłopotliwej sytuacji krytykując F-35, gdyż przez lata związany był z największym konkurentem koncernu Lockheed Martin, Boeingiem. Obecna administracja USA wyraźnie skłania się ku tej firmie, co przekłada się na rozważany zakup nowych samolotów F-15. Jednak jak zapewnia dyrektor generalny Lockheed Martin Marillyn Hewson, ewentualny zakup Boeingów F-15X nie odbije się na planowanych zakupach F-35. Takie deklaracje miał uzyskać bezpośrednio ze strony przedstawicieli amerykańskich władz.

  Tymczasem ujawniony przez Bloomberg raport Departamentu Obrony USA podsumowujący program F-35 za rok 2018 nie nastraja optymizmem. Wśród licznych problemów Pentagon podkreśla te najważniejsze.

  Jest to przede wszystkim gotowość w warunkach obsługi operacyjnej i niezawodność, które są nadal dalekie od zakładanych 80%. Wprowadzane modyfikacje nie przekładają się na dostępność maszyn do lotów treningowych i misji bojowych, a wykres „pozostaje płaski w okresie ostatnich 3 lat”. Wynika to z wielu problemów związanych m. in. z niedostateczną gotowością i wydajnością skomputeryzowanego systemu obsługi technicznej ALICE oraz niemal codziennymi problemami z integralnością danych w systemach pokładowych.

  Co gorsza, żywotność wczesnych płatowców w wersji skróconego startu i pionowego lądowania (STOVL) F-35B, wykorzystywanych już operacyjnie przez US Marine Corps, jest „znacznie poniżej oczekiwań”. W tym wypadku jest to czterokrotnie krótszy cykl życia, który w oparciu o ocenę zużycia ocenia się tylko na 2100 godzin, podczas gdy planowany był na 8 tys. Oznacza to, że niektóre z eksploatowanych maszyn wyczerpią swój resurs już w 2026 roku.

  Jakby tego było mało, zdaniem Pentagonu skuteczność wykorzystania uzbrojenia typu powietrze-ziemia jest w przypadku F-35 niezadowalająca. Jest to istotnym problemem, gdyż maszyny Lightning II mają w przyszłości zastąpić wysłużone A-10 Thunderbolt II. Nadal nie rozwiązano też części problemów związanych z cyberbezpieczeństwem, które zostały ujawnione w ubiegłych latach. Dotyczy to np. luk w zabezpieczeniach i możliwości ingerencji w przesyłane dane.

  Ogólnie wydźwięk raportu jest mocno krytyczny, co nie zraża jednak USA i innych odbiorców zagranicznych do zakupu kolejnych maszyn. Obecnie koncern Lockheed Martin planuje dalszy wzrost produkcji i obniżanie ceny w tempie co najmniej 5% przy każdej kolejnej transzy produkcyjnej. Celem jest osiągnięcie poziomu około 80 mln dolarów za maszynę w wersji F-35A do roku 2020. Jeśli chodzi o liczbę produkowanych myśliwców, to w 2018 roku było ich ponad 80, natomiast na 2019 rok firma zakłada poziom co najmniej 130 samolotów. W 2021 roku z taśmy produkcyjnej ma natomiast zejść ponad 160 maszyn F-35 wszystkich wersji.


  Defence24.

  I psinka kupiła kolejne badziewie, które trzeba byłoby złomować.
  Za zniesienie wiz byłaby gotowa sprowadzić do Wolski miliony kontenerów gówna od Wielkiego Trampka.
 • wscieklyuklad 13.06.19, 17:18
  No fuck(t) (globish)

  OCIEPLENIE STOSUNKÓW POLSKI Z USA. DUDA DOSTAŁ KRZESŁO W BIAŁYM DOMU!

  Dziękujemy Ci prezydęcie Trampku!
 • wscieklyuklad 13.06.19, 17:24
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/63663094_1893191774115309_5061352747673059328_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_eui2=AeH1nV7FT-TWAmlxlbXi-_Hiq0SI8Vsy542VyrcKIsKMYoX3ScBpsGJ-3TPoeDlih4c7jVXLnKB5VHKv6ZqvEVRWmfmaHB1lGFDN5lr8jEFeAQ&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=6baeb300f7cec0107e4e44a8a92d9142&oe=5D9D82B6
 • wscieklyuklad 13.06.19, 17:25
  Pojechał pan prezydent i ogłosił, że kupujemy F-35. A jakiś przetarg był? Jeśli się jedzie do producenta i mówi: na pewno kupimy pana produkt, to co ten producent robi? Ustala cenę jaką chce. Na pierwszy rzut oka widać, że to są bardzo poważne kwoty.

  Miller ty wstrętny komuchu!
 • wscieklyuklad 13.06.19, 17:28
  Hamerykańskie lewactwo teź opluwa ratlerka!

  Amerykańskie dzienniki o spotkaniu Dudy z Trumpem: Polska dużo zapłaci za to, żeby Amerykanie mogli dać prztyczka w nos Niemcom. Czyli Polska przepłaciła i dostała niewiele. "Polska jest najbardziej znaczącym członkiem nieformalnego fan klubu Trumpa wśród prawicowych i populistycznych rządów, pisze "The Washington Post"

  Piszemy bez przerwy, bez reklam, bez opłat za teksty. Miło, prawda? Wesprzyj nas, byśmy mogli pisać takie artykuły dalej. WSPIERAM >>
  Analizę dwojga dziennikarzy „The Washington Post” można przeczytać tutaj. Amerykańskie media nie poświęciły wizycie polskiego prezydenta dużo uwagi: trudno znaleźć coś na jej temat np. na pierwszej stronie internetowego wydania „The New York Timesa”, najważniejszego amerykańskiego dziennika (relacja „NYT”, schowana w głębi działu o polityce, tutaj).

  Zanim streścimy to, co pisały oba najważniejsze amerykańskie dzienniki o wizycie, trzeba uprzedzić, że są one bardzo krytyczne wobec administracji Trumpa. Sam prezydent często zresztą je atakuje na Twitterze — przezywając NYT „upadającym” (ang. „Failing New York Times”), a „Washington Post” wypominając, że pozostaje własnością Jeffa Bezosa, założyciela giganta handlowego Amazon i jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Trump jednak udziela wywiadów i „NYT”, i „Washington Post”.

  Oba dzienniki podkreślały zarówno ideowe braterstwo Trumpa oraz rządu PiS, jak i narastający autorytaryzm polskiego rządu.

  Administracja Trumpa „nagrodziła podobnie myślącego i coraz bardziej autorytarnego sojusznika z NATO” – pisał „Washington Post w pierwszym zdaniu”. „NYT” pisał o „nacjonalistycznym prezydencie” oraz że wizyta była częścią Trumpowego wsparcia dla „nacjonalistycznego wzmożenia w Europie”.

  „Przelot (myśliwców F-35) był częścią festiwalu wsparcia dla Dudy, który jest otoczony ostracyzmem przez niektórych innych europejskich przywódców za działania uważane za antydemokratyczne”

  – pisał „New York Times”.

  „Niemcy nie robią tego, co powinni robić wobec NATO”
  W analizach przypominano wiele razy o autorytarnych zapędach PiS, w tym m.in. próbach przejęcia kontroli politycznej nad Sądem Najwyższym. Trump jednak chwalił stan demokracji w Polsce i jej przywódców. „NYT” porównał ciepłe relacje z Dudą do równie życzliwego przyjęcia w Waszyngtonie premiera Węgier Viktora Orbána, który także usłyszał od amerykańskiego przywódcy, że jest „wysoce szanowanym” przywódcą, który wykonał „doskonałą robotę”.

  Oba dzienniki pisały też o ogromnej gorliwości rządu PiS w pozyskiwaniu przychylności administracji i samego prezydenta. „NYT” przypomniał, że polskie władze zaproponowały nazwanie amerykańskiej bazy „Fort Trump” – co było jednoznacznym odwołaniem się „do znanej skłonności prezydenta, aby nadawać wszystkiemu, od budynków przez krawaty po steki, swoje nazwisko”.

  Komentatorzy podkreślali, że przelot F-35 nad Białym Domem był bez precedensu. Ostatni miał miejsce w 1949 roku podczas inauguracji prezydenta Harry’ego Trumana. Zakup F-35 jako świadectwo gestu wobec Amerykanów – forma zapłaty za ochronę – powracał parokrotnie w obu relacjach.
 • wscieklyuklad 13.06.19, 17:29
  Washington Post” napisał także, iż decyzja Trumpa o powiększeniu amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce była połączona z krytyką Niemiec – w których stacjonuje 34 tys. amerykańskich żołnierzy.

  „Niemcy nie robią tego, co powinni robić wobec NATO, a Polska spełnia oczekiwania. Muszę wam pogratulować. Dziękuję wam bardzo”

  – mówił Trump. Później, w Gabinecie Owalnym, Trump powiedział o tysiącu amerykańskich żołnierzy: „Zabierzemy ich z Niemiec albo przeniesiemy z innego miejsca”.

  Amerykański prezydent podawał przy tym różne liczby żołnierzy, którzy mają trafić do Polski – najpierw mówił o 2 tys., potem o tysiącu. „Nie było jasne, czy jego pierwotna liczba była błędem czy zapowiedzią redukcji liczby żołnierzy w Niemczech” – pisał korespondent „Washington Post” ds bezpieczeństwa.

  „Polska jest najbardziej znaczącym członkiem nieformalnego fan klubu Trumpa wśród prawicowych i populistycznych wschodnio- oraz środkowoeuropejskich rządów”

  – komentował „Washington Post”. Przypominał, że Trump chwalił wielokrotnie Dudę krytykując niemiecką kanclerz Angelę Merkel, z którą ma fatalne relacje. Duda także jest częstym gościem w Białym Domu – w którym ostatnio był we wrześniu 2018 roku. To przywilej zarezerwowany dla najbliższych sojuszników.

  Przypomnijmy, że podczas poprzedniej wizyty Dudy w Waszyngtonie Trump także krytykował Niemcy – m.in., jak ujawnił potem polski prezydent, za „uzależnienie od rosyjskiego gazu”.

  „NYT” cytował ekspertów, według których rząd PiS dużo zapłacił, a dostał od Trumpa niewiele. Julianne Smith, była doradczyni wiceprezydenta Josepha R. Bidena, powiedziała, że decyzja o wysłaniu tylko tysiąca żołnierzy była „dużym rozczarowaniem” dla rządu PiS:

  „Nawet dla kraju takiego jak Polska, który zrobił wszystko, co możliwe, żeby zbudować przyjacielską i konstruktywną relację z Trumpem, włącznie z kupieniem F-35, wiadomość od Trumpa jest jasna: »USA nie są skłonne zrobić więcej dla waszego bezpieczeństwa. Jesteście zdani na siebie«”

  – powiedziała amerykańska ekspertka. Także „Washington Post” pisał o rozczarowaniu Polaków, którzy chcieli oficjalnej decyzji o stałej bazie wojsk USA – i jej nie otrzymali.

  A głuptasek stał i se machał do pilota zrobiony w dudka.
 • wscieklyuklad 13.06.19, 17:35
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/64453045_895846537434637_4808138415251914752_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_eui2=AeHlc0T9Jv3PmU7YsIxR8i4ioWoEgKQIxgJRFNVbPhCZqYEwGvZJTxj9I16lKMlvJKMqqDjWSLTmrDSNButUSMsmO3hlNh5_LjYd0hW02TSdRg&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=4cdcdb662e38b805879ee2f0df0d4faa&oe=5D90CEEF
 • wscieklyuklad 13.06.19, 17:39
  Krzesło krzesłem, ale dostępu na dywanik już nie dostali

  duda i jego małżonka stoją poza czerwonym dywanem. Zajmują go z kolei Donald Trump i pierwsza dama USA. Dla Wałęsy, który wrzucił te zdjęcia do sieci, wydaje się to znamienne.
 • wscieklyuklad 13.06.19, 17:46
  Biały Dom. W tle flagi i kominek. Ciepłe światło. Garstka reporterów. Pytanie dziennikarki do Andrzeja Dudy o pogarszający się stan polskiej demokracji. Co na to polski prezydent? Agata Kornhauser Duda zamieniła się w posąg, z zagadkowym uśmiechem, jakby zamyślona, senna. Już na stałe.
  Ale od razu wciął się Trump, gdyż w Białym Domu każde pytanie jest skierowane do niego. On je jakby wstępnie procesuje, ale jak jest niewygodne, to Trump, podobnie jak Duda, odpowiada nie na temat, głośno i zdecydowanie, albo je w ogóle ignoruje.

  Więc jemu, czyli Trumpowi, nie wydaje się, że w Polsce jest źle z demokracją. Bo ekonomia stoi dobrze (tak, jak w USA), Polska chce kupić sprzęt wojskowy, więc nie, chyba jest w porządku. Poza tym, on zna polskich przywódców, więc naprawdę w Polsce musi być dobrze. Tak. Ale właśnie – może polski prezydent coś powie. I Trump wskazał na Dudę, bo już temat mu się wyczerpał. Pani Agata nadal posąg.

  No a Duda po chłopsku. Impulsywnie. Z udawanym oburzeniem, teatralnie. Zakiwał się na fotelu, dotknięty, że ktoś w ogóle może takie pytanie zadawać. Mógłby jeszcze odtańczyć "krakowiaka". - Ktoś panią oszukał, proszę panią - odparł urażonym tonem. W Polsce, proszę panią, demokracja ma się wspaniale (excellent). Nie ma w ogóle żadnego problemu. Ża-dne-go. Nerwowy uśmiech. Świecące policzki. Cisza. - Ma się wspa-nia-le - powtórzył. Wszyscy zaniemówili. Agata nadal w bezruchu, bez zmian. - Tak właśnie słyszałem - dodał Trump. Cisza.

  Dariusz Wiśniewski

  Dziś psinka pojechała do Hjuzton. Hjuzton łiheweproblem - usłyszy pewnie.
 • wscieklyuklad 13.06.19, 17:51
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/62160531_2380183078724382_2284181212807299072_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_eui2=AeECIB3z6-wrxC05ZhxkM1BiizZcCqbmvMuHjfKnSO2GJf_2Fj6MtMltr4tlvwTBJc_Y3E3_1X-2lQ7nUqvSVZ6mVO4xGVkfkwMK8Dy63Emv4g&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=2245460a04f9be7d1d5ab2e314e99c24&oe=5D7C31EC

  Jaki gość takie powitanko
 • wscieklyuklad 13.06.19, 18:34
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/62352043_895829234103034_758668069752012800_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_eui2=AeEKj0GtEOiWu3dV4Rpgz0BBBsx_ijrIHi7ZDSyfj15hWzEC7moLVQRgQUd_EbWkaNVsRIT6a4SZ9EZewivZAXwjBMoY5_Guax_MB86H5epkpw&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=09940bb738f352fff56b47d5602a8655&oe=5D86E20B
 • wscieklyuklad 13.06.19, 18:53
  Aktualnie w Polsce stacjonuje 4,5 tysiąca żołnierzy USA, za których nie płacimy horrendalnych kwot. Robią to w ramach zobowiązań sojuszniczych. To i tak siły rotacyjne, bo stałe bazy są zakazane traktatem amerykańsko-rosyjskim. Nie wiem, po co ta bajka o jakimś forcie?! surprised Co zatem zmieni dodatkowy tysiąc? NIC! putin wystraszy się bardziej? SKĄD!? pis z dudusiem musieli jakoś wybrnąć ze swojego niepowodzenia w negocjacjach z USA. Wszyscy zapłacimy za to kilka miliardów złotych rocznie więcej.
  Dodatkowo kupimy od Amerykanów gaz za cenę 20x wyższą niż ten rosyjski.. fajna dywersyfikacja uncertain ..choć mamy blisko złoża norweskie i brytyjskie...
  Aha! To tylko deklaracje a nie wiążące umowy. Do tych jeszcze daleko.

  Z netu
 • wscieklyuklad 13.06.19, 19:30
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/62592492_691931074570207_9185426550550429696_o.png?_nc_cat=108&_nc_eui2=AeEJGOsgLIhubkGdxat5j06IvmO30uLmHssBW0TDL1c8Fss9p5vvg6xqmgWvT00RKXSV5JW1amrO-LT3cQt_naffe9VXpmyvM1SL0dW_ZigQYQ&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=02b5dd6b3314dc7425d294260b274804&oe=5D7E03AE

  Chyba nikt poza Ciemnym Ludem nie bierze tych oświadczeń na poważnie.
 • wscieklyuklad 14.06.19, 06:00
  Wizerunkowy nieustanny dramat

  http://https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/64450101_2352353098311342_8448485491988234240_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=592db2f0d2dca2a582f3664bf8652e2e&oe=5D7B7EEC

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.