Dodaj do ulubionych

"Nie dmij w róg, w który dąć każe wróg"

24.07.19, 00:53
Poniżej Bajka niekoniecznie na dobranoc. Może równie dobra...na pobudkę?
Kolejny prześwietny list, lub raczej bajka z morałem, autorstwa Pana Romana Giertycha.
Jak pamiętam, najpierw była "ulica i zagranica". Na pewno wszystkich kolejnych wrogów nie pomnę, za co serdecznie ich przepraszam. Potem wrogami byli uchodźcy, którzy i tak wcale się do Polski wybierać nie chcieli. Teraz jako wróg wyznaczeni zostali ludzie z grupy tzw. LGBT i ludzie uważający, że mają oni prawo do zgromadzeń i demonstracji. Kto będzie następny? Bo przecież bez wroga działać Najdroższy Poseł Wszech Czasów nie umie (i jego pretorianie, oraz zaplecze takoż). Kogo oznaczy, w razie potrzeby, następnym razem jako wroga?
To może być każdy, nawet w tej chwili pozornie we własnym mniemaniu bezpieczny. Bo apolityczny. Niezaangażowany. Ale może okazać się "nieporęczny" Najdroższemu Posłowi Wszech Czasów. "Nieporęczny", ale znakomity jako cel dla igrzysk "ciemnego ludu".
Całkiem dosłownie.
Ale nie można skupiać się na wskazywanych, z całą świadomością, wrogach i celach do kamienowania, rozpraszając uwagę; trzeba pamiętać i podnosić to wszystko, co dotychczas uczyniono niszcząc sądownictwo wszystkich stopni, deformując koszmarnie oświatę, służbę zdrowia, zawłaszczając co tylko było możliwe do zawłaszczenia (pod fałszywą banderą), rozwijając na niespotykanie drapieżną skalę nepotyzm, kolesiostwo niefachowych bmw, na domiar zadłużając Państwo na dziesięciolecia, na pokolenia, gorzej niż kiedykolwiek bywało.
Szczegółów spisanych na tym forum jest co niemiara.
Ale...bajka! : )
--
Kto dzisiaj w Polsce występuje przeciwko naszej silnej pozycji w zjednoczonej Europie, tak naprawdę występuje przeciwko polskiej niepodległości. DT
Edytor zaawansowany
 • 1agfa 24.07.19, 00:58
  "...
  Roman Giertych - strona oficjalna
  3 godz. ·
  Bajka o albinosach.

  W sercu terenów indiańskich plemię Czirokezów szykowało się do wyborów wodza. Zwolennicy najwyższego przywódcy zebrali się, aby omówić strategię wiecową.
  Wystąpił najpierw Pierś Dziecka, który pieczę sprawował nad domem narad. Odezwał się do Wodza.
  Wodzu, rzekł. Nie wiem już co ty wymyślisz na te zebranie wiecowe aby Cię ponownie wybrało, ale ze wszystkich danych, które donoszą służby nasze wygląda, że przeżarliśmy już prawie wszystkie zapasy, ludzie nawet nędzny pemikan kupują dwa razy drożej niż za naszych niegodnych poprzedników (oby ich mór wytłukł i oby żadnego bizona nigdy nie ubili !- dodał), szamani nie leczą już nawet przeziębienia, bo wszystkie zioła sprzedali Apaczom, żadne plemię z nami już nie rozmawia, a jak rozmawia to tylko po to, abyśmy od nich świecidełka kupili i to drożej niż inni, bo się wstydzą, że nam sprzedają i za ten wstyd nam płacić każą. Grupa naszego plemienia, która dorwała się do władzy pod Twoim Wodzu światłym przywództwem nakradła już tyle, że nawet najgłupszy członek naszego światłego plemienia, który nic tylko się w bębny informacyjne wsłuchuje, zaczyna nas uważać za zwyczajnych złodziei. Nawet moje skromne potrzeby, który stały u podstaw mojego szlachetnego miana nie budzą już zrozumienia jako oczywista rekompensata za trudy służenia sprawie. Co zrobisz Wodzu? Toż przecież nie wmówimy im, jak to się udało lata temu, że przyjdą Nawajowie i domy nam zabiorą, kobiety zgwałcą, a nawajskość wprowadzą jako prawo. W to już nie uwierzą, bo żaden Nawaj nie przyszedł, a i tych, którzy przychodzili na tereny ościennych plemion twój poprzednik Wodzu (oby sczezł przy palu męczarni!) powstrzymał jakoś. Co robić Wodzu?
  Co robić Wodzu? - zakrzyknęli zebrani słudzy, bo strach im było na myśl, że przyjdzie im nagle wieść życie prostego członka plemienia, a i niejednemu przeszły po plecach ciarki na myśl, że Straż Plemienna mogłaby nie ukrywać już ich bezeceństw.

  Wódz myślał, myślał i rzekł.

  Głąby moje patentowane! Co byście beze mnie zrobili? Nawet łajna bizoniego nikt nie pozwoliłby Wam zbierać, bo byście rozkradli lub zgubili je patałachy. Bez mojej pomocy, szczurze pomioty, to byście nawet jednego członka plemienia nie przekonali, bo tylko kraść umiecie, a i to jakoś niezbyt lotnie. Ale posłuchajcie skunksy moje kochane. Musimy nasze plemię obronić przed albinosami!
  Albinosami?? jęk się rozległ zachwytu i zdziwienia na zebraniu, ale jeden z sług wodza zapytał zdziwiony, ale ty wodzu z albinosami chcesz walczyć...? No i przecież wielu z nich nas poparło na ostatnim wiecu.
  Cicho - zawołał Wódz. Macie słuchać, a nie myśleć. Jeżeli nawet kiedyś nas poparli, to jest ich problem, że durnie są. Albinosów mało, a pozostałych dużo. Ktoś musi być winny, że jest źle. A skoro nie mogę, rzekł wódz, być winny ja, to muszą być winni albinosi, bo na nich padło. Jak będą następne wybory, to wybierzemy sobie innych. Bębny i rogi rozniosą wieść, że albinos to wróg. Jak nam uwierzą, to jakoś znowu ich nabierzemy.

  Jaki morał z tej bajki indiańskiej?

  Nie dmij w róg, w który dąć każe wróg.

  Roman Giertych
  ..."

  Jeśli komuś nie pasowała ciepła woda w kranie...; )
  --
  "Nie masz gorszego tyrana, gdy z chama zrobić pana!"
 • 1agfa 24.07.19, 01:15
  https://memnews.pl/images/0/0/0/2/0/9/0/9/3cfa41xy.jpg

  Przyczynek do "poręczności".
  --
  Nie może być tak, że władza raz do roku obchodzi święto Konstytucji, a na co dzień Konstytucję obchodzi. DT
 • dunajec1 24.07.19, 02:37
  Bij albinosa kto w Boga wierzy, no i nie zapominajac przy tym o deciu w rog.
 • 1agfa 28.07.19, 14:21
  dunajec1 napisał:

  > Bij albinosa kto w Boga wierzy, no i nie zapominajac przy tym o deciu w rog.

  Przy czym "krzyż mając na piersi, a browning w kieszeni".

  wyborcza.pl/7,75968,25030513,musimy-byc-solidarni-bo-inaczej-nikt-nie-zaprotestuje-kiedy.html#s=BoxWyboImg1
  "...Autorytarna władza potrzebuje wciąż nowego wroga. Szczuła na uchodźców, opozycję uliczną, kobiety z "czarnego protestu", Niemców, Żydów i Ukraińców, na elity od Sorosa i NGO-sy, na lekarzy rezydentów, niepełnosprawnych, uczniów i nauczycieli, „ideologię gender”, na WOŚP Jurka Owsiaka i prezydenta Pawła Adamowicza...

  Dziś szczuje na środowisko LGBT+, jutro znajdzie sobie inny cel - ale zawsze będzie to słabszy i zawsze będzie to mniejszość, którą taka władza wyklucza i stygmatyzuje. Z poparciem fanatycznych duchownych mieni się reprezentantem większości „zdrowych”, „heteroseksualnych”, „poczętych naturalnie, a nie z in vitro”, „katolickich”, „patriotycznych”, „prawdziwych”, „normalnych Polaków”. Co wam to przypomina?

  Zaczyna się od stopniowego przyzwalania przez instytucje państwa na przemoc symboliczną, która przechodzi w werbalną, a kończy się fizyczną. Autorytaryzm sieje wiatr i zbiera burzę, a potem obłudnie wypiera się wszelkiej za to odpowiedzialności. ..."


  To żałosne, że głównym i bodajże jedynym sposobem na zdobycie i utrzymanie władzy jaki zna Pis i jego zaplecze wspierające - Krk, jest szczucie i nienawiść, budzenie i wzniecanie najgorszych, najniższych, najpodlejszych instynktów i resentymentów.
  Oraz przekupstwo na wielką skalę, dokonane z kieszeni pracujących; a przecież osławione "pińcet plus" (warte teraz ca 300 zł) nie odniosło zapowiedzianego sukcesu: rodzi się dzieci mniej, a śmiertelność wzrosła, jako że Służba Zdrowia jest w ruinie...
  Z rynku pracy odpłynęło kilkaset tysięcy, blisko milion ludzi, bo im się nie opłaca pracować! Jak czują się ci, którzy pracują na tę rzeszę?!

  (ponadto polecam komentarze pod artykułem, pogrubienie moje).
  --
  "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy" M.Thatcher.
 • 1agfa 28.07.19, 16:58
  crowdmedia.pl/w-ten-sprytny-sposob-pis-odwraca-uwage-od-pietrzacych-sie-problemow-roman-giertych-celnie-punktuje-dobra-zmiane/
  "...“Kolejny dzień PR-owcy PiS zaliczają sukces, bo nie mówimy o: aferach PiS, rosnących cenach, katastrofie w służbie zdrowia i edukacji, malejącej produkcji, zerowej pozycji Polski w UE. Ci którzy w dobrej (lub nie) wierze poruszają jakikolwiek inny temat są przyjaciółmi PiS“.
  ..."
  Oczywiście poszanowanie praw wszelkich mniejszości jest warunkiem sine qua non funkcjonującej, żywej demokracji, ale trzeba pamiętać o tym, co Pis zdaje się chować za pokazywanymi kolejno (czyli rzucanymi na żer) tematami.
  Nie wolno ani na chwilę dać się nabrać mistrzowi (przyznaję) manipulacji i odwracania słów!!
  --
  "Akt ustawowy, grożący uniemożliwieniem kontroli konstytucyjności, sam musi być poddany takiej kontroli, zanim zostanie zastosowany przez sąd" (Komisja Wenecka)
 • 1agfa 28.07.19, 17:03
  Errata:
  (...)
  "...Nie wolno ani na chwilę dać się nabrać mistrzowi (przyznaję) manipulacji i odwracania znaczenia słów!! .."
  Zabrakło słowa "znaczenia".
  --
  Trzeba czynić wszystko, by Polska była tym, czym jest dziś Turcja. O niej mówi się, że to poważne państwo.(...) Ten rodzaj wielkości jest do zdobycia. To wymaga najpierw zmiany władzy, a potem przebudowy polskich elit. I to we wszystkich dziedzinach. JK
 • 1agfa 30.07.19, 16:04
  www.facebook.com/motykamilosz/videos/2350629595014991/UzpfSTE1MzExMjk4MzcxNjc4MTI6MjQ3MDA2MjA0MzI3NDU4Mg/
  O LGBT inaczej. Rzeczowo. Nie dając się wprowadzić do narożnika, jaki chcą wyznaczyć rządzący. Program w TVPis na żywo, zatem (jeszcze) bez możliwości ukrycia.
  Brawo dla tego pana, mówił jak jest, a to przecież zaledwie wycinek "sukcesów" tzw. dobrej zmiany (wielce żartobliwa nazwa) : )
  : )
  "...Miłosz Motyka
  21 godz. ·
  W poprzedniej kampanii rządzący swoją nieudolność przykryli wojną światopoglądową. Teraz nie damy im uciec od problemów Polaków. Rozmawiajmy o👇

  💊 Lekach których brakuje
  🏥 Gigantycznym zadłużeniu szpitali
  🤑 Bizancjum marszałka Kuchcińskiego i radnych PiS w spółkach skarbu państwa
  🇷🇺 Tonach rosyjskiego węgla, na który przecież obiecali embargo ..."
  --
  Musicie baczyć aby nie wyzyskiwali Waszej wiary ci, co Boga i Ojczyznę mają wciąż na ustach, ale sam fałsz i obłudę w duszy, co dla swoich prywatnych celów gotowi są nadużyć Kościoła i ambony. Wincenty Witos

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka