Dodaj do ulubionych

Kotwica, Polska Walcząca, przeciw faszyzmowi!

01.08.19, 00:36
oko.press/boli-nas-laczenie-kotwicy-z-falanga-apel-weteranow-powstania-przed-marszem-narodowcow-1-sierpnia-film/
"Boli nas łączenie Kotwicy z falangą"

"Protestujemy przeciw próbom zawłaszczenia tego symbolu nadziei przez środowiska nie mające nic wspólnego z tradycją Polski walczącej. Apelujemy o szacunek dla naszej przeszłości".
(...)
„Faszyzm to nie tylko nazwa stworzonego przez Mussoliniego państwa i naśladujących go dyktatur w Hiszpanii, Portugalii, Austrii, na Węgrzech, na Słowacji i najbardziej zbrodniczej jego odmiany, nazizmu hitlerowskiego” – pisze Stowarzyszenie Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi w informacji przesłanej do mediów. „Faszyzm to też ruch polityczny, ideologia, światopogląd i sposób rządzenia, który odradza się pod postacią NOWEJ PRAWICY. Głoszone przez nią wartości to: silne przywództwo, Bóg, naród, porządek, rasa, wspólnota narodowa. Zamiast idei równości – elitarność; w miejsce indywidualnych praw człowieka – kolektywizm (to znaczy prawa człowieka nie dla jednostki, a dla narodu)."

Homofobia, której brutalną odsłonę widzieliśmy podczas Marszu Równości w Białymstoku, to nieodłączna cecha „klasycznego”i współczesnego faszyzmu”.
Powstańcy do polityków: stop mowie nienawiści

Kilka dni temu Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego i Związek Powstańców Warszawskich stanowczo potępiły akty agresji, które zakłóciły pierwszy Marsz Równości w Białymstoku. „Nie ma naszej zgody na bicie i opluwanie drugiego człowieka, a także na wykorzystywanie symbolu naszej walki z okupantem – symbolu Polski Walczącej” – napisali w oświadczeniu.

(...)

Apelują Najstarsi Powstańcy...

(pogrubienia moje)
--
Kto dzisiaj w Polsce występuje przeciwko naszej silnej pozycji w zjednoczonej Europie, tak naprawdę występuje przeciwko polskiej niepodległości. DT
Edytor zaawansowany
 • 1agfa 01.08.19, 00:38


  --
  "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy" M.Thatcher.
 • 1agfa 01.08.19, 01:19

  Na Placu Krasińskich, w czasie obchodów 73. Rocznicy (czyli dwa lata temu), mówił Powstaniec, już wtedy wyraźnie dostrzegając i oceniając postępującą zapaść demokracji w Polsce.
  Mówił podczas przemarszu onr, którego wrzaskliwe echo słychać chwilami w tle.

  "Nie fałszywy patriotyzm, tylko wiara w demokrację"
  (...)
  "Tolerancja jest podstawą demokracji"
  (...)
  Tysiące ludzi w Powstaniu zginęło za to"
  (...)
  Warto wysłuchać całego nagrania!!
  --
  "Nie masz gorszego tyrana, gdy z chama zrobić pana!"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka