Dodaj do ulubionych

Blazen belkocze a zona jego smieje sie ......

01.08.19, 16:49
....jak glupi do sera. Boze......big_grinbig_grinbig_grin
www.youtube.com/watch?time_continue=36&v=LGru48X4oRw

--
A takie sobie cusik....big_grin
www.youtube.com/watch?v=ZdiBcbVHlxY
Edytor zaawansowany
 • 1zorro-bis 01.08.19, 16:52
  ...i nastala znowu era totalnych wazeliniarzy dupowlazow nawet u.....artystow.
  Komuno witaj, komuno wrocilas.....


  OpiniePiSPolityka

  Ale kompromitacja! Andrzej Duda odznaczył rzeźbiarza, którego dzieło nazywano za komuny „pomnikiem łajdactwa”
  2019-07-05
  0
  Ta decyzja Andrzeja Dudy wzburzyła artystów i rzeźbiarzy w całej Polsce. Przyznanie orderu Orła Białego Wincentemu Kućmie, który został wybrany przez komunistyczne władze do realizacji pomnika w Warszawie, którego stworzenie zbojkotowało w latach osiemdziesiątych całe środowisko artystyczne, oceniane jest jako gigantyczny skandal. Kamień węgielny pod ten pomnik wmurowywał nie kto inny jak generał Jaruzelski!

  W 1980 roku, gdy trwał karnawał Solidarności, powstał Społeczny Komitet Budowy pomnika Powstania Warszawskiego. Byli w nim m.in. gen. bryg. Jan Mazurkiewicz „Radosław”, Bohdan Tomaszewski i Aleksander Gieysztor. Komitet zebrał pieniądze oraz materiał, który miał być wykorzystany do budowy. Konkurs wygrał w 1983 roku młody student V roku ASP Piotr Rzeczkowski Wtedy jednak nastały czasy dyktatury Jaruzelskiego, Pomnik Powstania Warszawskiego nie mógł powstać. Komitet został rozwiązany, pieniądze i zebrany złom zawłaszczyli komuniści. Do budowy pomnika pod zmienioną nazwą wyznaczyli… Wincentego Kućmę.

  Powstał pomysł, by przy istniejącym pomniku Powstania Warszawskiego postawić makietę pomnika, który wygrał w konkursie Społecznego Komitetu i dodać informację, że „władze komunistyczne oszukały naród” w tej sprawie. O tej niewiarygodnej historii film pod tytułem „Ściana” nakręciła Maria Dłużniewska. „Tyle pomników powstało i powstaje w Polsce, a po Piotra nikt nie sięga. A więc to prawda, że bohaterów się nie lubi. To są nasze wyrzuty sumienia, że ktoś zachował się tak pięknie, tak bezkompromisowo” – mówiła podczas jego projekcji.

  Pomnik Kućmy w środowisku rzeźbiarzy nazywany był w owych czasem „pomnikiem łajdactwa”. O historii Rzeczkowskiego z kolei mało kto słyszał – film nigdy nie był dopuszczony do emisji w TVP. „Panuje nieformalny zakaz na Ścianę. Najwidoczniej układ Urbana nadal rządzi” – twierdzi jedna z osób orientujących się w sytuacji na Woronicza.

  Nic dziwnego, że decyzja prezydent Dudy o przyznaniu nagrody Orła Białego Kućmie budzi ogromne emocje w środowisku artystycznym. Milczą też pisowskie media… Sam prezydent napisał na stronie o Kućmie, że przyznał to odznaczenie wybitnemu Polakowi. Czy jednak na pewno?

  --
  A takie sobie cusik....big_grin
  www.youtube.com/watch?v=ZdiBcbVHlxY
 • 1agfa 01.08.19, 17:57
  www.polska1918-89.pl/pdf/o-pomnik-powstania-warszawskiego,5458.pdf
  1zorro-bis napisał(a):

  > ...i nastala znowu era totalnych wazeliniarzy dupowlazow nawet u.....artystow.
  > Komuno witaj, komuno wrocilas.....

  (...)
  Wszystko to prawda, co przypomniałeś, co opisane i co zacytowałeś, Zorro. Łącznie z przejęciem środków finansowych i z ekwilibrystyką jak zawłaszczyć pamięć i obrócić na swoje, polityczne "kopyto".
  Uczniowie zaczynają doganiać mistrzów.
  Powyżej (link) szczegółowy opis ówczesnych podłych i niskich targów i podchodów partyjnych. Jakże do opisu ich działań pasuje umieszczony tam wiersz Baczyńskiego!
  Niezrealizowany projekt Rzeczkowskiego jest wspaniały, można obejrzeć pod linkiem.
  Artyści? Bywa różnie, koniunkturalizm nie jest najnowszym wynalazkiem, a dla wielu (niekoniecznie artystów) wstyd jest nieistotnym pojęciem.
  --
  http://i43.tinypic.com/2ahbjuw.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka