Dodaj do ulubionych

Do zobaczenia!

20.08.19, 21:19

Jeszcze jeden dzień. I zapomnę chociaż na trochę o stresie.
Cztery lata! Cztery lata bezustannego stresu. Czy nadejdzie wreszcie tego kres?

Co będzie z naszym krajem, który kocham ze wszystkich sił?

Nie wiem. Jadę wypocząć i coś zobaczyć, czymś się zachwycić. Co będzie po powrocie, co przyniesie jesień?
Nie wiem.

Nie, nie napiszę po powrocie przewodnika-poradnika dla turystów zbiorowych, ani indywidualnych, autobusowych ani samochodowo-indywidualnych.
Nie napiszę elaboratu dla znawców, nie zanudzę ewentualnych czytelników suchymi faktami, datami, opisami detali architektonicznych i dziesiątkami zdjęć często powtarzających ten sam obiekt, tyle ze ujęty pod innym kątem.
Zamieszczę pewnie trochę zdjęć - pamiątek, którymi będę chciała się podzielić.
Fotki, jakie dla mnie będą miały wartość sentymentalną, utrwalającą chwile przeżyte, które będę chciała uchronić od zapomnienia... dla siebie, dla bliskich, dla przyjaciół, znajomych, dla ludzi mi życzliwych.
I wszystko mi jedno, jak ocenią mnie „recenzenci”, którzy być może będą czepiać się szczegółów - a to technicznej niedoskonałości zdjęć, a to wyglądu mojego lub mojego towarzysza podróży, wzrostu, tuszy, modnej, czy niemodnej odzieży.
Jeśli dla nich to takie ważne, to niech się na tym skupiają.

Jadę odpocząć i czegoś się nauczyć, coś poznać.

Do zobaczenia, Podwórko!
Edytor zaawansowany
  • sorel.lina 20.08.19, 23:32
    Tym razem powrót do korzeni.smile
  • 1zorro-bis 21.08.19, 07:31
    do zobaczenia! Czekamy na fajne fotki!big_grin

--
    A takie sobie cusik....big_grin
    www.youtube.com/watch?v=ZdiBcbVHlxY
  • 1agfa 22.08.19, 11:39
    Tak jest, do zobaczenia : )! Dróg szerokich, podróży bezpiecznej, a po drodze mnóstwa fotografii, wrażeń obfitych słowem: dalszego ciągu bogatych w treść i uczucia opowieści z innej już wyprawy.
    Czekamy z niecierpliwą cierpliwością, jak czeka się na coś wspaniałego, jak na święto, na niespodziankę.
    "Rozpuściliście" nas Państwo dotychczas ukazanym bogactwem opisu słownego i zdjęć z Chin; wiedza i uroda czerpane z tych pamiątek podróżników zagłębionych w olbrzymim kraju - szły o lepsze.
    Powrót do korzeni...Kolebka ludzkości - Afryka? Czy znów kolebka Europy, cudowne Śródziemie? : )
    Już nie dopytuję, niechże pozostanie niespodzianką...
    Czekamy.

--
    "Zrobili sobie z patriotyzmu zwyczajne przedsiębiorstwo, w którym piórem i językiem reklamują i powiększają większe i mniejsze czyny przez siebie dokonane, a nawet- co gorsza - dokonane przez innych". Wincenty Witos
  • wscieklyuklad 22.08.19, 11:44
    Dzięki i dbajcie o Podwórko, bo my ciągle w drodze.
  • 1zorro-bis 22.08.19, 11:50
    WU....ja jako dyzurny a Agfa bedzie mysle pomagal. No i Dunajec. Bo reszta chyba na urlopach albo na barykadach....smirk

--
  • 1agfa 22.08.19, 12:18
    Kochani, ja "z doskoku", piszę kiedy mogę...Niech to się nazywa ławka rezerwowych ; )Podwórko od lat leży mi na sercu, co ja będę tłumaczyć : ) Wczoraj późnym wieczorem (bardzo późnym) zrobiłem duży wpis - niestety, wsiąkł z kretesem(?); ręce już spały, choć myśli zasnąć nie chciały...
    Życzę udanej podróży, kochani Państwo, niebieskie oczy także ; )

Zorro brawurowo, co trzeba przyznać, pilnuje Podwórka, będzie ok. Czekamy.
    --
    "Polsce potrzebna jest dzisiaj jasna koncepcja kontroli państwowej, która obejmuje wszystkie dziedziny życia publicznego, nie pozostawiając sfer niczyich". Z Projektu Konstytucji Pis z 2005r.
  • dunajec1 22.08.19, 18:18
    Do korzeni powiadasz sorel,hmmm, no korzenie sa zawsze zielone.
    Nawet jak glowa siwa.
  • 1agfa 22.08.19, 19:38
    Sorellina napisała:
    (...)
    Nie, nie napiszę po powrocie przewodnika-poradnika dla turystów zbiorowych, ani indywidualnych, autobusowych ani samochodowo-indywidualnych.
    Nie napiszę elaboratu dla znawców, nie zanudzę ewentualnych czytelników suchymi faktami, datami, opisami detali architektonicznych i dziesiątkami zdjęć często powtarzających ten sam obiekt, tyle ze ujęty pod innym kątem.
    Zamieszczę pewnie trochę zdjęć - pamiątek, którymi będę chciała się podzielić.
    Fotki, jakie dla mnie będą miały wartość sentymentalną, utrwalającą chwile przeżyte, które będę chciała uchronić od zapomnienia... dla siebie, dla bliskich, dla przyjaciół, znajomych, dla ludzi mi życzliwych. ..."

(...)
    A propos przypomniał mi się, Sorellino, cytat z Kapuścińskiego, z "Podróży z Herodotem".

"...Podróż nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca...."

Będzie w Was obojgu tkwiła taśma pamięci, utrwalona dodatkowo przypominającymi fotografiami.
    Liczę że podzielą się Państwo garścią klatek z taśmy, wspomnieniem, echem...no i oczywiście zdjęciami. Bo będą w Państwa umysłach, w pamięci - żywe, i ożywać będą nawet w snach.
    Tylko dobrych przygód, tylko dobrych znajomości w podróży. Czekamy : )
    --
    Musicie baczyć aby nie wyzyskiwali Waszej wiary ci, co Boga i Ojczyznę mają wciąż na ustach, ale sam fałsz i obłudę w duszy, co dla swoich prywatnych celów gotowi są nadużyć Kościoła i ambony. Wincenty Witos
  • sorel.lina 03.09.19, 22:04
    Agfo drogi, jeszcze tylko dwa dni i wracamy. Wracać to zawsze radosć, bo nie ma to jak kraj ojczysty i dom rodzinny. Obce miejsca można podziwiać, zachwycać się nimi, ale kochać? Kochać można tylko te nasze, te swojskie, te jedyne, choć może jest od nich wiele innych, piękniejszych na świecie.

Tak, Agfo, wróciliśmy na chwilę do naszych - europejskich, choć nie geograficznie - korzeni.smile
    Egzotyka czeka nas wiosną.

Tymczasem pozdrawiamy serdecznie Ciebie, Twoją Panią i całe Podwórko.
    Do zobaczenia już niedługo!
  • sorel.lina 03.09.19, 22:29
    Wiesz, Agfo, czasem wydaje mi się, że podróżujemy tylko po to, by coraz mocniej tęsknić za krajem. Poznajemy obce kraje po to, by lepiej zrozumieć swój własny. I po to, by doświadczyć, że w całej różnorodności tradycji, kultur, dziejów, wszyscy, skądkolwiek pochodzimy, jesteśmy do siebie podobni.... bo jesteśmy ludźmi. Po prostu.
  • sorel.lina 04.09.19, 15:21
    O czym tu dumać przed powrotem do kraju....?

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69239327_1368836319938524_6733095061707292672_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQkXw9rq-dxwkBjeki-CfAqUHU-dUnC6r0XyR1hRfMYQiS_Aq3pmrc31vT9sCxSHdp4&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=a6cb3c5c67a732adf03d9f0e0d46fba4&oe=5E01FE82
  • wscieklyuklad 06.09.19, 11:20
    Witamy już w Wolsce!
  • 1agfa 06.09.19, 16:08
    Cieszymy się!! : )

wscieklyuklad napisał:

> Witamy już w Wolsce!
    --
    "Zrobili sobie z patriotyzmu zwyczajne przedsiębiorstwo, w którym piórem i językiem reklamują i powiększają większe i mniejsze czyny przez siebie dokonane, a nawet- co gorsza - dokonane przez innych". Wincenty Witos
  • sorel.lina 06.09.19, 22:17
    My tez się cieszymy, bo... wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej 😍

Teraz czeka nas tylko rozpakowywanie, pranie, prasowanie, wgrywanie zdjęć, a potem przyjdzie czas na wspomnienia smile
  • 1zorro-bis 07.09.19, 07:49
    WITOJCI! Hej!big_grinbig_grinbig_grin

--
  • wscieklyuklad 07.09.19, 21:52
    Dwa dni pochłonęło wgrywanie ponad 2600 fotografii i filmów. Wymagają teraz obróbki technicznej a wtedy rozpoczniemy naszą pełną legend i zagadek opowieść.
  • 1agfa 07.09.19, 23:52
    wscieklyuklad napisał:

> Dwa dni pochłonęło wgrywanie ponad 2600 fotografii i filmów. Wymagają teraz obr
    > óbki technicznej a wtedy rozpoczniemy naszą pełną legend i zagadek opowieść.

: ) Podziwiam, primo - ogromna ilość zdjęć, secundo - ta wiadomość wyostrzyła apetyty do granic ; )
    Czekamy, jak zwykle z niecierpliwą cierpliwością; ale najważniejsze że już jesteście.
    PS. Wśród "chińskich" fotografii, w ostatniej serii zdjęć, widziałem urokliwe zdjęcie Hinduski ubranej w sari, w narodowych barwach Indii; po obejrzeniu Waszych, drodzy Państwo zbiorów, już nie dziwię się, że Chiny przyciągają gości z oddalonych zakątków (choćby - z Europy i Polski ; ))...
    --
    "Polsce potrzebna jest dzisiaj jasna koncepcja kontroli państwowej, która obejmuje wszystkie dziedziny życia publicznego, nie pozostawiając sfer niczyich". Z Projektu Konstytucji Pis z 2005r.
  • 1agfa 08.09.19, 00:34
    Piękna rzecz, ten cytat-apel, ale jakże smutny w obecnym światku rozbuchanego i rozwielmożnionego chamstwa (zamiast prostoty - prostactwo), kultury discopolowej, przycinania ram twórcom, wykrzywiania historii wzorem bolszewików, kiedy zamiast Pegaza wokół jawi się pegazus...!
    Pewien nauta napisał kiedyś, że wobec stosujących środki brutalne, niskie, podłe, można zastosować jedynie takie same metody, że lekkość i delikatność nie pomoże. Rzeczywiście, rapier nie przygnie cepa.

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69239327_1368836319938524_67
33095061707292672_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQkXw9rq-dxwkBjeki-CfAqUHU-dUnC6r0Xy
R1hRfMYQiS_Aq3pmrc31vT9sCxSHdp4&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=a6cb3c5c67a732adf0
3d9f0e0d46fba4&oe=5E01FE82
    Skojarzenie...
    Młynarski zawsze kojarzył mi się z Kabaretem Starszych Panów, choć Oni, jako Starsi - byli najpierwsi; np. znany i pamiętany radiowy "Eterek".
    Wtedy jeszcze tzw. masy chciały równać w górę, teraz masy zostały uznane za wzorzec.
    A może nie całkiem, może mają świadomość, że coś im umyka, coś ginie, że sól ziemi to Inteligencja, przyprawa życia?
    Dlatego odnalazłem, co Mistrz WM powiedział o Starszych Panach:
    "...KSP był istnym fenomenem kultury masowej naszych lat 60-tych, elitarny, wysublimowany program, wymagający wyrobienia, operujący pastiszem stylów i gatunków, a docierający nie tylko do inteligencji, ale po prostu do wszystkich. Emisja Kabaretu to było święto w polskich domach. (...) Kiedyś znajomy opowiedział mi anegdotę: w dobie popularności Kabaretu oglądał go na wsi, w chłopskiej chałupie. Chłopi patrzyli zafascynowani. Zapytani, co im się tak szczególnie podoba, odparli: Bo dzisiaj takich grzecznych ludzi już nie ma...(...) Nie tylko nie ma już takich grzecznych ludzi. Także nie ma już takich poetów. ..."
    Miejmy nadzieję, że jednak są i potrafią przeciwstawić się infekcji, zaordynowanej przez dążących do władzy za pomocą łamania zasad obowiązujących w cywilizowanej Europie.
    --
  • 1agfa 08.09.19, 01:00
    I jeszcze, tym razem Szymon Kobyliński, jeszcze bardziej "anegdotycznie" : ) :
    "...
    "(...)Dzięki telewizyjnemu KSP, który początkowo obwołano elitarnym programem dla najwęższego grona zanikającej inteligencji, a z czasem okazało się, że jest ukochany cykl dla jak najrozleglejszej widowni, dzięki tedy dziełu Wasowskiego z Przyborą dżentelmeństwo autorów okazało się pierwiastkiem promieniującym. Narzucało wzór, praktycznie niezbyt dosiężny, ale bodaj zawstydzający tym, że jest tak wyrazisty i że powinien przecież obowiązywać powszechnie...(...) Tym bardziej, że charakter występów był wręcz identyczny z postępowaniem pana Jerzego na co dzień. Kiedyś, dajmy na to, niebywale długo nie wracał, wyszedłszy z Mufką (ukochana jamniczka 1975-1990 - od aut.) na przechadzkę, aż zaniepokojona zona spytała po powrocie: Gdzieście byli?!? - Aż na Marszałkowskiej - sumitował się mąż. Ona tak chciała...No a ty? Cóż ja? To nie mój spacer przecież, tylko Mufki! ..."
    Czy znajdzie się, upowszechni, podobna Inteligencja?
    PRL-owska TV, jak się okazuje, nie była niemal wyłącznie organem propagandowym jakim się teraz stała, i poziom w dziedzinie kultury miała jakby lepszy. Że już o obecnych tzw.piknikach wyborczych nie wspomnę.

Stąd także moja radość na wieść, że Pani Kidawa Błońska "startuje" w Warszawie. Bo to jest ten świat, nie chcę myśleć że niepowtarzalny, świat Dwóch Starszych Panów : )

(Obydwa cytaty jw. , fragmenty wypowiedzi Pana Wojciecha Młynarskiego i Pana Szymona Kobylińskiego, pochodzą z książki "Starsi Panowie Dwaj, Kompendium niewiedzy", spisanej przez Monikę Wasowską i Grzegorza Wasowskiego.
    --
    http://i43.tinypic.com/2ahbjuw.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka