Dodaj do ulubionych

Z Warszawy

24.08.19, 14:34
warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25112253,trzaskowski-z-wysokimi-ocenami-warszawiakow-barometr-warszawski.html
Barometr warszawski to sondaż organizowany regularnie, cyklicznie co pół roku (od piętnastu lat) wśród mieszkańców. Na tzw. grupie reprezentatywnej czyli powyżej tysiąca osób. Pytania są zawsze takie same.
(...)
"...Aż 69 proc. respondentów dobrze oceniło Trzaskowskiego (22 proc. było przeciwnego zdania, a jedna dziesiąta nie miała zdania), taki sam odsetek twierdząco odpowiedział na pytanie o to, czy można powiedzieć, że Trzaskowski jest „dobrym gospodarzem, sprawnie zarządza miastem”. ..."
(...)
"...Na pytanie: „Jak Pan(i), ogólnie rzecz biorąc, ocenia działania władz miasta?”, 77 proc. odpowiedziało „dobrze”, a tylko 16 proc. – „źle”.
Ocena działań miasta nieprzerwanie rośnie od czerwca 2018 r. Podobnie jest z odsetkiem pozytywnych odpowiedzi na pytanie o to, czy władze miasta realizują potrzeby mieszkańców. „Tak” odpowiedziało 78 proc., „nie” – 18 proc. ..."
(...)
: )
Pozostaje tylko pogratulować...sobie, mojemu miastu i prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu.
Już mam, do rozważenia, drugą kandydaturę na prezydenta Polski!!
--
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy" M.Thatcher.
Edytor zaawansowany
  • 1agfa 24.08.19, 15:35
    Właściwie powinien być tytuł: z Księstwa Warszawskiego ; )
    Naprawdę dzieje się mnóstwo, co bardzo cieszy.
    Rozpędziła się budowa metra 2. linii.
    "... Kolejne stacje #metro2 coraz bliżej! Na trzech stacjach zachodniego odcinka II linii - Płocka, Młynów i Księcia Janusza - zakończyliśmy układanie torowisk i instalacji, a zaczęliśmy już prace wykończeniowe..." pisze prezydent Trzaskowski.
    Ciekawie wyglądają, a nie zawsze przecież można to zobaczyć, tunele i stacje metra w trakcie budowy, ze wszystkimi widocznymi "bebechami" (gęstwą okablowania itp.), w całej swojej surowości, bez dekoracyjnego późniejszego ubrania.
    Jeszcze nie przykryte, nie wykończone. Ruch, hałas, wysiłek i zapał, solidna robota!

    www.facebook.com/rafal.trzaskowski/videos/333864164162908/
    --
    "Akt ustawowy, grożący uniemożliwieniem kontroli konstytucyjności, sam musi być poddany takiej kontroli, zanim zostanie zastosowany przez sąd" (Komisja Wenecka)
  • 1agfa 28.08.19, 12:54
    https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69984665_10157283953916091_5811595633483579392_n.png?_nc_cat=1&_nc_oc=AQnrRnWeOuL98-k3qcuwINAh6AV8CT7txTkYhMIMXpBQZAUWfPc8OHGw1fVPFlOG41w&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=8f5cafd32c72c7b9d72dbda41ceaf5fa&oe=5E0D714F

    Chyba nikomu nie trzeba przypominać, jak ważnym miejscem w Warszawie są Łazienki. Miejscem odwiedzanym przez licznych turystów, melomanów, ogólnie warszawiaków, szczególnie teraz, w czasie wakacji.
    Zarekwirowano już Plac Piłsudskiego, czyżby następne posunięcia? Bo tylko pisi wojewoda (jak wiadomo państwowy, wyznaczony urzędnik) mógł odebrać Łazienki Warszawie i poczynać sobie bez wiedzy i woli władz warszawskich, prezydenta Warszawy, Pana Rafała Trzaskowskiego. Bez wiedzy Samorządu; samorządy - sól w oku centralnej władzy partyjnej.
    Zaczyna się w Warszawie, a będzie tak wszędzie z "niepokornymi" samorządami.
    Partia kieruje, rząd rządzi.
    --
    Nie może być tak, że władza raz do roku obchodzi święto Konstytucji, a na co dzień Konstytucję obchodzi. DT
  • hardy1 28.08.19, 14:38
    To już zawłaszczanie uprawnień samorządu i centralizacja państwa pisowskiego na potęgę.
    Jesteśmy znowu bardzo blisko władzy autorytarnej i szarej eminencji, będącej ponad prawem i oficjalnymi, najwyższymi władzami w państwie. Powrót do sanacyjnego państwa i piłsudczyzny. W kolejce czeka nas powtórka sfałszowanych wyborów brzeskich w 1930 roku, procesu brzeskiego i Berezy Kartuskiej?
  • 1agfa 29.08.19, 19:44
    Nie ma wątpliwości, ze na pewno im się to marzy; złamanie trójpodziału władzy, "obchodzenie' Konstytucji za pomocą kruczków prawnych (dziwne nocne głosowania, np. choćby to w Sali Kolumnowej bez udziału opozycji) nie jest czymś innym niż centralizacją władzy w państwie i dążeniem do upartyjnienia władzy. W rękach jednej partii. Pisizm - dziwoląg ideowy, zlepek różnych -izmów, ale z zasadą wiodącą: TKM.
    hardy1 napisał:

    > To już zawłaszczanie uprawnień samorządu i centralizacja państwa pisowskiego na
    > potęgę.
    > Jesteśmy znowu bardzo blisko władzy autorytarnej i szarej eminencji, będącej po
    > nad prawem i oficjalnymi, najwyższymi władzami w państwie. Powrót do sanacyjneg
    > o państwa i piłsudczyzny. W kolejce czeka nas powtórka sfałszowanych wyborów br
    > zeskich w 1930 roku, procesu brzeskiego i Berezy Kartuskiej?


    Weź pod uwagę, jak uszczuplane są od strony finansowej możliwości samorządów (brak ustalonych przekierowań dotacji) - aby było można, w obliczu koniecznych i istotnych ograniczeń - zrzucić winę na samorządy; dzieje się tak w Warszawie w wielkiej, wielomilionowej skali, w przypadku edukacji!!
    Czysta zła, intencjonalna wola wobec samorządów, czyli celowe działanie.
    Bo przecież - równolegle - znajdują się ciężkie miliardy na propagandę w TVPis, jeszcze większe na Krk ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstwa toruńskiego itd.

    PS. Co tam piłsudczyzna, jedna taka rozprawiała niedawno, porównując (czysta wazelina), o Łokietku!! : D
    --
    http://i43.tinypic.com/2ahbjuw.jpg
  • hardy1 30.08.19, 22:03
    Na obiecane kilka procent podwyżek dla nauczycieli od 1 września mają dać pieniądze w większej części samorządy... a pisowskie MEN obiecywało, że pokryje państwo. Nowy minister Piontkowski nawet "zapomniał", że się umówił na spotkanie z prezydentami największych miast w tej sprawie. Przyjechali do stolicy, posiedzieli na krzesłach w przedpokoju ministerstwa i pojechali z powrotem do domów...
  • 1agfa 29.08.19, 19:48
    https://memnews.pl/images/0/0/0/7/6/7/1/5/daqcr1bo.png

    CiENRZko myśli. Kto go edukował?! Najpewniej teraz się wstydzi...
    --
    Musicie baczyć aby nie wyzyskiwali Waszej wiary ci, co Boga i Ojczyznę mają wciąż na ustach, ale sam fałsz i obłudę w duszy, co dla swoich prywatnych celów gotowi są nadużyć Kościoła i ambony. Wincenty Witos
  • 1agfa 29.08.19, 19:55
    BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT.
    Czytajcie i podajcie dalej, zanim PiS zacznie kłamać.

    Rafał Trzaskowski

    1 godz. ·
    Warszawska kranówka jest bezpieczna, a my staramy się pomóc innym miastom w dół rzeki. Apeluję do polityków rządu - skupcie się na rozwiązaniu problemu, a nie na walce politycznej.

    W Warszawie mamy do czynienia z awarią rurociągu (kolektora) dostarczającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni ścieków „Czajka”. Najpierw ciśnienie rozsadziło pierwszą rurę (specjaliści badają jak to możliwe, skoro czujniki niczego niezwykłego nie wskazały). Natychmiast przesył ścieków przejął rurociąg awaryjny – nie doszło do żadnego wycieku na zewnątrz i tym samym nie wystąpiło zagrożenie sytuacją kryzysową. To nie był zresztą pierwszy raz, gdy kolektor drugi przejął pracę kolektora pierwszego. Takie rzeczy się już zdarzały, choćby podczas prac remontowych.

    Niestety, po dobie padł także kolektor awaryjny. Wówczas konieczny był kontrolowany zrzut ścieków do Wisły. Zgodnie z procedurami, właśnie wtedy służby zostały niezwłocznie powiadomione o tym incydencie - bo wtedy zaistniała sytuacja kryzysowa.

    Sytuacja, choć poważna, jest i tak lepsza niż przed 2012 rokiem, kiedy ścieki cały czas, dzień w dzień, trafiały bezpośrednio do Wisły. To nie jest szukanie usprawiedliwienia, jedynie przypomnienie faktów. Pracujemy, żeby jak najszybciej przywrócić sytuację pożądaną, taką, którą uzyskaliśmy kończąc w 2012 r. modernizację "Czajki" i systemu przesyłowego.
    W normalnym państwie wszystkie służby zgodnie współpracują nad usunięciem awarii. Na rozliczenia i szukanie winnych czas jest później. Co się dzieje w państwie PiS? Ministrowie i politycy PiS miotają groźby, bezpodstawnie straszą ludzi. Powtarzam: bezpodstawnie! Badania jakości wody są robione, a odpowiednie służby powiatowe i wojewódzkie nie ogłosiły stanu zagrożenia. W eter idą kłamstwa o opóźnieniach w informowaniu służb, tymczasem ja sam informację o sytuacji kryzysowej dostałem wczoraj przed 9 rano, po czym bezzwłocznie powiadomiono służby.

    Politycy PiS, zamiast pomagać w opanowaniu awarii, kłamią i straszą. Z Internetu wylewa się sponsorowany przez partię rządzącą hejt, a rządowe media jak zwykle łżą i szczują. Nikt nie uważa na słowa. Mówienie o „katastrofie”, porównania do Czarnobyla, wojsko gotowe w strojach ochronnych i maskach gazowych jakby się na wojnę szykowali. Wszystko to ma wywołać strach. A co będzie w przyszłości, w razie – nie daj Boże - prawdziwego zagrożenia? Kto poważnie potraktuje grube słowa władzy, która wiecznie tych grubych słów nadużywa? Ale ważniejsza jest kampania wyborcza, prowadzona przez niektórych w tak (nomen omen) nieczystym stylu.

    Panowie ministrowie, mylący kierunki spływu rzek - nie siebie ośmieszacie, ale powagę urzędów, które sprawujecie.

    W cywilizowanym świecie, w sytuacjach nadzwyczajnych, pomaga się ludziom walczącym z kryzysem, a nie używa aparatu państwa do próby dyskredytowania opozycji. Niestety, w państwie PiS wszystko jest na opak.

    Mam nadzieję, że dzisiejszy sztab kryzysowy zwołany przez Pana Premiera (33 godziny po przekazaniu przez nas informacji Rządowemu Centrum Bezpieczeństwa) będzie rzeczowo oceniał sytuację, a nie służył jako pretekst do dalszych ataków i dezinformacji. Ja od wczoraj rano, od momentu powiadomienia wojewody o awarii, deklarowałem i deklaruję pełną wolę współpracy z rządem.

    --
    Trzeba czynić wszystko, by Polska była tym, czym jest dziś Turcja. O niej mówi się, że to poważne państwo.(...) Ten rodzaj wielkości jest do zdobycia. To wymaga najpierw zmiany władzy, a potem przebudowy polskich elit. I to we wszystkich dziedzinach. JK
  • 1agfa 29.08.19, 20:33
    Napiszę od siebie, z własnego doświadczenia i wspomnień, o warszawskiej wodzie. Nie było literalnie żadnych oczyszczalni ścieków, w Warszawie ekipa Lecha Kaczyńskiego nic nie zrobiła w tej sprawie (kompletnie wszelkie inwestycje spały), a wtedy upłynęło już sporo czasu od odzyskania wolności. Wszystkie, literalnie wszystkie ścieki nie tylko z Warszawy ale także z miast i wsi leżących na południe od Miasta, spływały do Wisły - i dalej, do morza. Wspomnienie wsi jest na tyle istotne, że wchodzą w grę nawozy sztuczne i inne nieczystości pochodzenia rolniczego spływające do rzeki.
    Stopniowo sytuacja się zmieniała się na korzyść, aż do finalnego akordu: oczyszczalni "Czajka".
    Przedtem wodę pitną (dostępną w kranach) chlorowano, skutkiem czego miała obrzydliwy smak, nawet po przegotowaniu. Niszczono tym sposobem bakterie, nie filtrując metali ciężkich, niesionych z przemysłowego południa Polski w wielkiej obfitości.
    Niewinne pacholęta przybywające z wycieczkami do Warszawy nie chciały pić herbaty w kawiarniach czy barach, uznając tę herbatę za ciecz obrzydliwą i nie nadającą się do picia. (Jestem świadkiem podobnych sytuacji!).
    Dopiero zaczynały pojawiać się na rynku rozmaite butelkowane oranżady, lemoniady itp.
    I oczywiście - od dawna funkcjonujące saturatory z "gruźliczanką".
    Później wodę fluoryzowano, co częściowo poprawiło jej smak. Rozsiadła na Wiśle "Gruba Kaśka" miała wiele roboty...
    Jednak dopiero "Czajka" sprawiła, że woda kranówka, bez obrazy dla smaku i węchu mogła być pita jak w normalnych krajach, prosto z ujęć.
    "Czajka", to po prostu urządzenie. Wielkie, bardzo skomplikowane urządzenie-fabryka. Urządzeniom trafiają się awarie, jak teraz.
    Nie wolno demonizować, nie wolno przesadzać z sugerowaniem zagrożenia, którego nie ma. Zagrożenie bowiem nie jest większe, niż było całkiem niedawno, w latach - powiedzmy - dziewięćdziesiątych.

    (Poza tym czekam, aż ktoś zakrzyknie: wina Tuska! : D)
    --
    "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy" M.Thatcher.
  • 1agfa 30.08.19, 21:41
    Errata: "...Później wodę ozonowano, , co poprawiło jej smak...."
    Nie fluoryzowano; wyszło głupstwo we wpisie, kiedy się myśli o kimś/czymś innym ; )
    --
    "Akt ustawowy, grożący uniemożliwieniem kontroli konstytucyjności, sam musi być poddany takiej kontroli, zanim zostanie zastosowany przez sąd" (Komisja Wenecka)
  • 1agfa 29.08.19, 21:30
    https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69674924_10157288285926091_4006605133071777792_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_oc=AQk2FzIT3svWXNXTtf3YxPcIJD-2Q33iLXypssmz3Phet8I5vRrw_uUl9YOI7X470HU&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=4b28c2b3f82f032cca6648e1453ea77a&oe=5DC7FC3A

    https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69310028_10157288286011091_355508058136248320_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_oc=AQkj4BLREmpQSR5VjuP0iAeLOJ9KOMx1MCpf43UftI88Bqvu-XaTN6jJQcseW_DbDXk&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=2b75ffd7b9279fc32717538470e268dc&oe=5E041E70

    "...
    Rafał Trzaskowski jest w mieście Płock.
    3 godz. ·
    Dziś, z pomocą MPWiK pobraliśmy w Płock pierwszą próbkę wody z Wisły, aby mieć punkt odniesienia przed nadejściem fali po awarii rurociągu w Miasto Stołeczne Warszawa. Między naszymi miastami jest 7 takich punktów poboru próbek, które w następnych dniach będziemy badali w dwóch laboratoriach. Dziękuję Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka za rozmowę i merytoryczny opis sytuacji. ..."
    Oto normalna, prawidłowa (ale pełna zaangażowania) praca prezydentów miast Warszawy i Płocka. Dla wspólnego dobra w przypadku awarii.
    --
    Kto dzisiaj w Polsce występuje przeciwko naszej silnej pozycji w zjednoczonej Europie, tak naprawdę występuje przeciwko polskiej niepodległości. DT
  • 1agfa 29.08.19, 23:37
    https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69807438_2027669230667562_475406691588898816_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_oc=AQkc68LbKI-3EJePar8JPCdzoTT5Vho9B3dhs8Q2c-gG-7QgfXJhpkdC8-rteHc5wvA&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=2ec376a39c19c9af2c31d09e4ebe94c8&oe=5E08576B

    A jednak! : D
    --
    "Akt ustawowy, grożący uniemożliwieniem kontroli konstytucyjności, sam musi być poddany takiej kontroli, zanim zostanie zastosowany przez sąd" (Komisja Wenecka)
  • 1agfa 30.08.19, 00:01
    Okazało się, że ponieważ "Czajka" działa dopiero od siedmiu lat, to w Płocku (oraz w innych miastach położonych w dole rzeki*) mają jeszcze techniczną możliwość oczyszczania wody, stosowana dawniej, kiedy część ścieków, między innymi z Warszawy, ustawicznie i na co dzień, spływała do Wisły.

    Rządzący politycy (nie wszyscy) narobili jazgotu - a sobie wstydu żenującymi wypowiedziami i postępowaniem.
    W obliczu prawdziwej katastrofy a nie tylko doraźnej awarii jak w tym przypadku, w każdej możliwej dziedzinie, biada nam! ośmieszyliby się tylko.

    * dół rzeki nie oznacza dołu mapy, proszę państwa z rządu i okolic.
    --
    Musicie baczyć aby nie wyzyskiwali Waszej wiary ci, co Boga i Ojczyznę mają wciąż na ustach, ale sam fałsz i obłudę w duszy, co dla swoich prywatnych celów gotowi są nadużyć Kościoła i ambony. Wincenty Witos
  • 1agfa 30.08.19, 12:42
    https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69379190_10156669323651270_5221475549444046848_n.png?_nc_cat=111&_nc_oc=AQn9sOTACjBAgOTNAHygJt15kiejX-UHIr-05v_DzmUKVZ3WiAbhziC89vdVCPtiK-8&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=92914d47544e72fab1af307c67eec5fa&oe=5DFE21EB

    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25135143,niepotrzebne-podsycanie-atmosfery-zagrozenia-eksperci-o-narracji.html#a=66&c=159&s=BoxNewsLink
    Ważny i istotny głos ekspertów.
    (...)
    "...Zrzut nieczystości, który jest spowodowany awarią kolektora, stanowi jedynie 1 proc. wody na tym odcinku rzeki. Przypominamy, że przed modernizacją oczyszczalni Czajka w 2012 r., bezpośrednio do Wisły trafiało więcej ścieków niż w czasie obecnego zrzutu...."

    Cześć Wszystkim! Daję głos! Żyję! Piję dużo rozmaitych herbat i nic mi nie jest! Poza tym miasta i miasteczka na północ od Warszawy są przygotowane i dadzą radę, tak jak dawały sobie radę przed powstaniem "Czajki".
    To co mówili niektórzy panowie obecnie rządzący pominę milczeniem, bo mi ich żal, ich niewiedzy, złośliwości.... A może nie pominę? : D
    Na razie, pa. Zbieram się na rehabilitację (płatną, kochani, płatną - inaczej byłaby w grudniu!!)
    --
    "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy" M.Thatcher.
  • 1agfa 30.08.19, 21:44
    https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69426194_2028261620608323_7935514174614929408_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_oc=AQnQWfsLklYBxhqiST8mIE-PDC4znC-Rl3UTFlnNtu2-qMXIDLAda-N34O_thy4ErOw&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=7bf7a5ba214c6dee1be84e46a1ac8770&oe=5DD58690

    Jazda na kłamstwach trwa od czterech lat, a wziąwszy pod uwagę Krakowskie Przedmieście - dłużej...
    --
    http://i43.tinypic.com/2ahbjuw.jpg
  • 1agfa 30.08.19, 22:23
    https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/70210593_412724752935620_6977285981372153856_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQm93jFWZsHzjAGM2NlPZjhZhxfYJ56SrvQDqBlfYCiNmS2R33M-RnM_UxJOSBFpBWw&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=c1aad53442df28dcdefa149501a4d1e4&oe=5DFEDDFC
    --
    Kto dzisiaj w Polsce występuje przeciwko naszej silnej pozycji w zjednoczonej Europie, tak naprawdę występuje przeciwko polskiej niepodległości. DT
  • 1agfa 31.08.19, 16:25
    https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69340848_2030361760398309_2279523621422497792_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQmYb4joGWNCHvt-LKrXVtJk_P6ZHRkco3B5Qc7N0ygoWnWNXF4LzANY6GatV2taszo&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=f525380aa88a2b6c30f5c61fa68c769c&oe=5E066680

    Kłamali, kłamią, kłamać będą - w każdej sprawie! Od góry do dołu, jak to w Pis.
    Wstydu za grosz, przyzwoitości za grosz...
    --
    "Polsce potrzebna jest dzisiaj jasna koncepcja kontroli państwowej, która obejmuje wszystkie dziedziny życia publicznego, nie pozostawiając sfer niczyich". Z Projektu Konstytucji Pis z 2005r.
  • 1agfa 31.08.19, 20:07
    I kolejny. Reklamuje się jako patriota, katolik. O ile mnie pamięć nie myli, to jest przykazanie: "nie mów fałszywego świadectwa...itd". Potem do spowiedzi...i można od nowa?

    https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69241842_2545863305543311_144119414323675136_n.png?_nc_cat=104&_nc_oc=AQlvXgSr5GBy4TmTL_GLlZ4QWjdnjOkrtVJXka5CF4Tf3AP9AjGLD0LAcwJbwA2jUuI&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=ae03e749c9af2f688a960c106300eba9&oe=5E0F0CE4

    Skąd wziął obrazek, aby świadomie, z premedytacją skłamać, bo pomyłką to być nie może? Inny nauta znalazł, pokazał, proszę poniżej...

    https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69303814_2545863538876621_5743367367862255616_n.png?_nc_cat=104&_nc_oc=AQn-0Vm6czdxwIWwhzwiaWNgfunCI5VbwTUTzbBQ6A2vMSWVscudi20TAgT4F8rIkjg&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=c51972cc9b8f4955a7cbd2b41452b231&oe=5E1154AD
    (strona Racjonalna Polska)
    --
    "Polsce potrzebna jest dzisiaj jasna koncepcja kontroli państwowej, która obejmuje wszystkie dziedziny życia publicznego, nie pozostawiając sfer niczyich". Z Projektu Konstytucji Pis z 2005r.
  • 1agfa 02.09.19, 20:54
    Onże, jak sam pisze: "...Polak, Katolik, Prawo i Sprawiedliwość..." (oczywiście wielką literą)
    pracowicie starał się zafałszować prawdę; wyszukanie i dopasowanie fotografii (cudzych), do własnej marnej intryganckiej koncepcji wykonał z pasją i przeświadczeniem o racji (swojej) : ), że warto się ubłocić - w tym przypadku samemu. Może "góra" ujrzy starania, doceni? Jak dotąd, zyskał sławę : )
    "...
    Racjonalna Polska
    · 10 godz. ·

    Szanowni Państwo❗
    Poznajcie kłamcę - hejtera.
    Krzysztof Gorzkowski - członek PiS, katolik, niedoszły radny, pokazuje jak wygląda Wisła w Płocku, wstawiając zdjęcie śniętych ryb z kanału w okolicach elektrowni w Połańcu, którego autorem jest Jarosław Rybicki.

    Esencja piskatolstwa ten Gorzkowski.
    (kom. na TT) ..."


    https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/70454426_2548979501898358_3201808929877131264_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_oc=AQlUZ47azXCMQvlKkCwgoulDQc0m9XmFOUtg-h_ygmyPzh0_d0lDjQlO9vRsjnJFGi4&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=17f3aa4697f29bda1a786e60b32419a5&oe=5E0E5BD6

    (Strona Racjonalna Polska ukazała starania MENDrca-plastyka w całej "krasie"; brawo!)
    --
    "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy" M.Thatcher.
  • 1agfa 30.08.19, 01:21
    www.newsweek.pl/trendy/z-woda-w-roli-glownej-historia-wodociagow-warszawskich/kdmsmgj
    Ciekawa historia wodociągów warszawskich. Jest o wspomnianej przeze uprzednio "Grubej Kaśce", "Chudych Wojtkach" i dobrych perspektywach wodociągów na przyszłość.
    Liczy sobie ta historia, bagatela, 130 lat...

    Czyli najdawniej pochowana w Warszawie osoba z rodziny nie zdążyła zaznać dobrodziejstwa wodociągu miejskiego ; )
    --
    "Nie masz gorszego tyrana, gdy z chama zrobić pana!"
  • hardy1 30.08.19, 22:00
    Na przełomie lat 80. i 90. dojeżdżałem na studia do Warszawy. Nie mogłem wypić żadnej herbaty - tak śmierdziała woda z kranu. Jedynie mocna kawa trochę zabijała ten odór. Dla mnie tym gorszy był "odrzut", że u mnie od zawsze mamy bardzo dobrą wodę głębinową, o lepszych parametrach niż butelkowana mineralna. Można było pić i pije się dalej bezpośrednio z kranu
  • 1agfa 30.08.19, 22:20
    Hardy, pamiętałem o Twoich studiach w Warszawie, zatem jesteś świadkiem! : ) Kwitł wtedy handel jakimiś specjalnymi maszynkami filtrującymi do wody, aparaturą przedziwną, (oczywiście lipa i mnóstwo zajęcia), albo trzymało się wodę stojącą przez kilkanaście godzin w naczyniu, aby się "ustała", dopiero później się ostrożnie odlewało...wszystko na nic. Zdumiewające, że z czasem człowiek się przyzwyczajał, przywykał, kiedy na stałe musiał tę wodę pić, oczywiście zawsze przegotowaną... Dlatego utkwiła mi w pamięci reakcja wycieczkowiczów, "zobrzydzonych" herbatą przyrządzoną na warszawskiej wodzie ; ) Oni byli jak Ty - przyzwyczajeni do dobrej wody, z głębinowych studni, ze źródeł. Gdzie i powietrze czystsze i trawa zieleńsza...
    Ale - jak widać - ta woda nie zaszkodziła. Geny ; )

    hardy1 napisał:

    > Na przełomie lat 80. i 90. dojeżdżałem na studia do Warszawy. Nie mogłem wypić
    > żadnej herbaty - tak śmierdziała woda z kranu. Jedynie mocna kawa trochę zabija
    > ła ten odór. Dla mnie tym gorszy był "odrzut", że u mnie od zawsze mamy bardzo
    > dobrą wodę głębinową, o lepszych parametrach niż butelkowana mineralna. Można b
    > yło pić i pije się dalej bezpośrednio z kranu

    --
    "Nie masz gorszego tyrana, gdy z chama zrobić pana!"
  • hardy1 01.09.19, 09:59
    Agfo, dobre geny nie są złe. Na tej konstrukcji można budować własne zdrowie. Ale trzeba budować, samo zaleganie w fotelu nic nie dasmile
    Byłem w maju w Warszawie i dało już się pić wodę i... herbatę smile
  • wscieklyuklad 01.09.19, 15:05
    I nad rańcem pośmiać się warto. Zwłaszcza gdy jakiś debil cytuje nauKAWców podniecających się, iż nie ma ma POJEDYNCZEGO genu decydującego o skłonnościach homoseksualnych. Zjedzony przez nadmiar kalorii, alkoholu i niespełnionej tęsknoty za megafiutem rozumek nie kuma, iż WSZELKIE choroby są uwarunkowane współistnieniem WIELU GENÓW, których ekspresja zależna jest także niejednokrotnie od wpływu warunków środowiskowych.
    Bawi, gdy tuman z miną serca cytuje artykuły nie mając JAKICHKOLWIEK podstaw yntelektualnych do ich skumania.
  • wscieklyuklad 01.09.19, 15:06
    Fiut laptop poprawił mędrca na serca. Niesłusznie. To ci megafiut!
  • 1agfa 02.09.19, 21:09
    Czasem "zaleganie" jest wskazane, a w tym czasie - ćwiczenia ; ) Ponadto konieczne wędrówki od Annasza do Kajfasza, które same w sobie są ćwiczeniem sił fizycznych, woli i cierpliwości - słowem wszystkiego równocześnie.
    Za to później...te masaże cieplymi rączkami ; ) Ciiii...

    hardy1 napisał:

    > Agfo, dobre geny nie są złe. Na tej konstrukcji można budować własne zdrowie. A
    > le trzeba budować, samo zaleganie w fotelu nic nie dasmile
    > Byłem w maju w Warszawie i dało już się pić wodę i... herbatę smile

    : )
    --
    Nie zniszczysz wolności, o którą mój dziadek walczył podczas dwóch wojen światowych. Pier..l się ty wylansowana gumowa zabawko do kąpieli(...) Hugh Grant
  • 1agfa 31.08.19, 17:54
    www.facebook.com/rafal.trzaskowski/videos/534177614019022/
    Już trwa, wdrożone ubiegłej nocy (bo to ważne!) oczyszczanie ścieków za pomocą ozonowanej wody. Woda ściekowa spływa, już oczyszczona, zaledwie kilometr od spustu!
    Chodzi o ograniczenie ilości bakterii w ściekach; równolegle trwa poszukiwanie rzeczywistych przyczyn awarii rozszczelnienia, 12 pięter poniżej poziomu ziemi, pod grubą warstwą zbrojonego betonu. Efekt badania przyczyn to przecież nie mogą być dywagacje i domniemania, lecz potwierdzone naukowo realia.
    Fachowcy i eksperci rozważają rozmaite opcje w/s dalszego ograniczenia skutków awarii.
    Wodociągowcy z Polski z innych miast solidaryzują się i pomagają ew. sprzętem: )
    Ciekawy jest opis (link) technologii ozonowania ścieków w tej sytuacji, bezpiecznej dla ludzi i zwierząt.
    Płock i wszystkie inne miejscowości na północ - są bezpieczne.

    Co do pomocy wojska (most), to chcę liczyć na to, że po "dobrej zmianie" pozostali tam jednak prawdziwi fachowcy (?)
    --
    "Nie masz gorszego tyrana, gdy z chama zrobić pana!"
  • 1agfa 31.08.19, 18:29
    PS. technologia ozonowania polska (brawo) - pierwszy raz na świecie zastosowana w tej skali. Już kilometr przed spływaniem zanieczyszczonej wody ściekowej do Wisły, ta woda jest oczyszczana!! : )
    Bez trującego i szkodliwego chlorowania, bezpiecznie dla natury, przyrody.
    Inżynier tę technologię sensownie i przystępnie objaśnił.
    Dobrego mamy Prezydenta w Warszawie
    Już o drugiej w nocy wszytek potrzebny sprzęt był w Mieście.
    Warszawa dziękuje wszystkim pomocnym miastom!!
    Ja dziękuję : )
    --
    http://i43.tinypic.com/2ahbjuw.jpg
  • wscieklyuklad 03.09.19, 06:59
    https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69785086_2457229144368367_7240080212577222656_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_oc=AQltzCqqI4K4ZfX7ojJxnvhL2XRhuaJEKDzZ1vUPBjYLapLoFJvHFQRgqccoXuBWz4o&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=2d4de8631a78d0e4edd90f8ff1a53969&oe=5E10498A

    To Caryca nie wie, źe szczury żyją w kanałach?
  • hardy1 03.09.19, 11:01
    Co chcecie od Suskiego, móżdżku malutkiego? Taki dostał od pisowskich spin-doktorów przekaz dnia, a na jego powtórzenie móżdżku wystarczy.
  • 1agfa 03.09.19, 20:45
    "...PILNE!!!
    Najnowsze informacje o awarii w Warszawie!!!
    Oglądajcie i podajcie dalej, zanim PiS zacznie kłamać. ..."
    : )

    pl-pl.facebook.com/rafal.trzaskowski/videos/2261288497315506/UzpfSTE1NTM5NDE3Nzg2OTk2MToyNTI1OTYwOTAwODEzMjY1/

    Rzeczowo, konkretnie, jasno, językiem zrozumiałym dla wszystkich : )
    Mówi Prezydent Warszawy.
    Teraz już widać dokładnie, co i w którym miejscu stało się z rurociągiem.
    O ewentualnym wyciągnieciu konsekwencji wtedy, kiedy poszczególne fazy procesu projektowania, realizacji lub odbioru zostaną zbadane i potwierdzone przez fachowców z prawdziwego zdarzenia, rzeczywistych naukowców.
    Ozonowanie sprawdza się, brawo dla polskich inżynierów!
    Rozważane są inne możliwości, bo nie wiadomo czy ciągle jeszcze budowany most pontonowy udźwignie rurociąg.
    Warto przesłuchać i obejrzeć cały filmik, udostepniony (widok-przekrój) pod-rzecznej instalacji, oraz wyjęty fragment rozszczelnienia (rozwarstwienia?) rury.
    Ponowne objaśnienie zasady i sposobu ozonowania i jego pozytywne skutki.

    PS. Im bardziej widzę i słyszę tv info, tym bardziej widzieć i słyszeć nie chcę - czas jest zbyt cenny ; )
    --
    http://i43.tinypic.com/2ahbjuw.jpg
  • 1agfa 03.09.19, 20:51
    Ups...Może link poniżej będzie lepszy.

    pl-pl.facebook.com/rafal.trzaskowski/videos/2261288497315506/

    --
    "Zrobili sobie z patriotyzmu zwyczajne przedsiębiorstwo, w którym piórem i językiem reklamują i powiększają większe i mniejsze czyny przez siebie dokonane, a nawet- co gorsza - dokonane przez innych". Wincenty Witos
  • 1agfa 03.09.19, 21:09
    WarszawaDlaWszystkich i LondonIsOpen : )
    Warszawa nawiązuje jeszcze ściślejsze niż dotąd kontakty z Londynem.
    : )

    Spotkanie z polskimi startupami i firmami technologicznymi z udziałem Sadiq Khana.

    pl-pl.facebook.com/rafal.trzaskowski/videos/494016921147378/
    Super sprawa, bo to spotkanie może przynieść wiele korzyści w niedalekiej przyszłości.
    --
    "Polsce potrzebna jest dzisiaj jasna koncepcja kontroli państwowej, która obejmuje wszystkie dziedziny życia publicznego, nie pozostawiając sfer niczyich". Z Projektu Konstytucji Pis z 2005r.
  • 1agfa 06.09.19, 19:12
    www.facebook.com/rafal.trzaskowski/videos/500108044101199/
    Po pożegnaniu londyńskiego gościa(link jw., w Warszawie znowu dzieje się! Dla dzieciaków.
    Bezpłatne żłobki! : )
    "...Jest wrzesień, więc ruszył program bezpłatnych żłobków! Już teraz do dyspozycji rodziców jest 9,5 tys. bezpłatnych miejsc, a do końca roku będzie ich ponad 13 tys. W ten sposób zapewnimy o 75% więcej miejsc niż na początku kadencji. #SpełniamyObietnice #Warszawadlawszystkich ..."

    https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69776810_10157300903256091_6908865013453160448_n.png?_nc_cat=105&_nc_oc=AQnJNd9dST2pV5FsQwG1_fOUsRAdK3fUeX-pvrN4Cf3NsRd40krrAqAZEO7TuULUeV0&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=e56cae42cf3889c1f7325bcaa3868c6a&oe=5E0C2201

    Z pewnością jest to rzeczywista pomoc dla rodziców małych dzieci, umożliwiająca tym rodzicom spokojniejszą pracę. Tego typu pomoc dla rodziców, to nie jest zwykłe, rozleniwiające i rozbudzające roszczeniowość oraz demoralizujące pospolite rozdawnictwo.
    Jest się czym chwalić : )
    --
    Nie zniszczysz wolności, o którą mój dziadek walczył podczas dwóch wojen światowych. Pier..l się ty wylansowana gumowa zabawko do kąpieli(...) Hugh Grant
  • 1agfa 13.09.19, 23:44
    II linia metra rusza!! : )
    www.facebook.com/rafal.trzaskowski/videos/513235315917726/
    Trzy stacje: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy, Trocka.
    : )
    --
    "Akt ustawowy, grożący uniemożliwieniem kontroli konstytucyjności, sam musi być poddany takiej kontroli, zanim zostanie zastosowany przez sąd" (Komisja Wenecka)
  • 1agfa 13.09.19, 23:52
    "...
    Rafał Trzaskowski
    10 godz. ·
    To już oficjalne - odebraliśmy od wojewody dokumenty ws. pozwoleń na uruchomienie 3 nowych stacji #metro2! Pierwszy kurs już w najbliższą niedzielę po 12.00. Do zobaczenia w trasie! ..."

    #SpełniamyObietnice #WarszawaDlaWszystkich #metro #MetroZmieniaWarszawę Miasto Stołeczne Warszawa Metro Warszawskie

    https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/70902715_10157319598101091_259214083906076672_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQnTlpO9Tm7ijY9NmPspkcynd15DNCIVoN1b0lZ3G2aFXVyMR_6HjxS9iNSz524ag7Q&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=dca2e372dc4fefc83f7119924a20242b&oe=5E0A07C8

    I w niedziele bezpłatna jazda nową linią! : )
    Oczywiście bez pomocy Unii tak ogromna inwestycja nie byłaby możliwa; koszt trzech nowych stacji metra w 75% zostanie pokryty z unijnych środków : )
    --
    Musicie baczyć aby nie wyzyskiwali Waszej wiary ci, co Boga i Ojczyznę mają wciąż na ustach, ale sam fałsz i obłudę w duszy, co dla swoich prywatnych celów gotowi są nadużyć Kościoła i ambony. Wincenty Witos
  • 1agfa 15.09.19, 14:30
    pl-pl.facebook.com/rafal.trzaskowski/videos/2426603527660689/UzpfSTE1NTM5NDE3Nzg2OTk2MToyNTQ4NDQ2MjI1MjMxMzk5/
    Ruszyło, mamy to w Warszawie! : )
    2. linia metra, dodatkowe trzy stacje - w akcji.
    Rzadki widok, nie dla każdego dostępny bo z pozycji motorniczego (nie wiem jak nazwać, przecież nie kolejarz?), jazdy w tunelu wprost, w wąskiej poziomej studni. Widok przed motorniczym - chwilami - podobny filmom science fiction; jak niektórzy mawiają: śmiga ino mig ; )
    Trzecia linia już się zapowiedziała, za niedługo się zacznie...
    Moje Miasto pięknieje i rozwija się z każdym dniem.
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka