Dodaj do ulubionych

Czeskie ministerstwo

27.08.19, 12:14
https://bit.ly/2NAKfQo


--
Wstyd mi, że łgarz jest premierem Polski Cimoszewicz
Edytor zaawansowany
 • 1zorro-bis 27.08.19, 14:16
  big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin

  --
  A takie sobie cusik....big_grin
  www.youtube.com/watch?v=ZdiBcbVHlxY
 • 1agfa 27.08.19, 22:29
  : D : D
  Z otaczającej nas coraz szczelniej pisiej łączki, krainy coraz liczniejszych absurdów:

  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/65312173_2387249487998777_3984917163134681088_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQlQ7_X4-yk7b7YaWvmxiT_YxMRBOUwe85u7Jmi0T-e7Mp5d9X3YyHKoqN7ArpG85uQ&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=35e12b920dff1ce584f91c074ffe3784&oe=5E09B31B

  "...
  Krzysztof Skiba
  28 czerwca ·
  W oparach absurdu
  Tak jak za dawnych czasów w moim domu pojawili się wczoraj panowie wiadomego resortu. W PRLu byli to mało kulturalni panowie z SB, którzy dokonywali rewizji w mieszkaniu szukając wrogich, antykomunistycznych materiałów i ulotek. Tym razem byli to dwaj kulturalni policjanci z dzielnicowego komisariatu. Przybyli aby mnie przesłuchać w takiej oto sprawie.
  W sierpniu zeszłego roku prowadziłem w Ustrzykach Dolnych koncert urodzinowy zespołu KSU. Na koncercie tym było blisko dziesięć tysięcy osób. W trakcie koncertu cześć widowni wznosiła okrzyki "Je...ć ...PiS!". Nikt stojący na scenie ani ja, ani zespół nie inicjował tych okrzyków. Po prostu była to spontaniczna reakcja publiczności, która w demokratycznym państwie ma przecież prawo krzyczeć co jej się podoba. Ja na początku myślałem, że "Je...ć...PiS" to jest tytuł jakiejś nowej piosenki grupy KSU, ale jak się potem okazało zespół jeszcze takiej piosenki nie napisał.
  W nawiązaniu do słynnej piosenki KSU "Jabol punk" zaproponowałem ze sceny zbudowanie w Ustrzykach Pomnika Polskiego Jabola. Pomnik taki (podobnie jak pomnik "glana" w Jarocinie) z pewnością byłby wspaniałą atrakcją turystyczną miasta. Propozycja miała charakter humorystyczny i tak też przyjął ją burmistrz miasta Bartosz Romowicz, który zespołowi KSU na urodziny podarował butelkę kultowego wina.
  Okrzykami "Je...ć... PiS" oraz propozycją budowy Pomnika Polskiego Jabola poczuł się obrażony zacny obywatel miasta pan Adam Łukaszyk, który na koncercie co prawda nie był, ale kilka miesięcy później zobaczył jego fragmenty na You Tube. Obrażony obywatel (którego żona mocno udziela się w lokalnym PiS) zgłosił sprawę na policję, a ta wszczęła dochodzenie. Policja przesłuchała już na tę okoliczność organizatorów koncertu, burmistrza oraz także mnie. Sprawa toczy się zgodnie z procedurami. Trwają przesłuchania, sporządza się raporty i dokumenty, trwa analiza materiałów filmowych, dokonuje się oględzin miejsca, w którym krzyczano nieprawomyślne hasła. Policja jak wiadomo nie ma co robić, więc pewnie z radością zajmuje się takimi rozkosznymi sprawami.

  Panom policjantom powiedziałem, że policja powinna ścigać te osoby, które zabraniają obywatelem krzyczeć hasła "Je...ć ...PiS" , bo policja powinna stać na straży konstytucyjnego prawa do wolności wypowiedzi. Mili panowie policjanci tylko się smutno uśmiechnęli i to starczyło mi za cały komentarz. Przecież w tym kraju pod rządami Kaczora uznano już białą różę i czarne parasolki za "symbole nienawiści", świeczki pod sądami za "symbole zdrady", a okrzyk "Lech Wałęsa" za okrzyk antypaństwowy.
  Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że wielce szanowny pan Adam Łukaszyk uznał iż humorystyczna propozycja postawienia Pomnika Polskiego Jabola w Ustrzykach obraża go ze względu na WYZNANIE. Co ma "jabol" (tanie wino) do uczuć religijnych może wyjaśnić chyba tylko lekarz psychiatrii bądź Komisja Do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Rozumiem, że jabol rani czyjś smak czy gust, ale wyznanie? Pewnie pan Adam Łukaszyk jako właściciel telewizji kablowej Bieszczady jest innego wyznania smakowego. Na przykład woli whisky czy dobry koniak. Spór w sprawie jabol kontra whisky powinien jednak rozstrzygać się w programie Magdy Gessler, a nie na komisariacie.
  Poziom absurdu życia w Polsce pod rządami PiS przekroczył już dawno poziom klaunady i głupoty z filmu braci Marx "Kacza zupa". Tylko czekać gdy podczas zjazdu Food Trucków znajdą się wrażliwi obywatele, których uczucia religijne urazi reklama hot dogów.
  Proszę o udostępnianie tego posta. Niechaj wszyscy się dowiedzą jak wesoło bawimy się w państwie PiS. ..."
  Fot: Katarzyna Krawczyk

  (Bareja by tego nie wymyślił).
  --
  http://i43.tinypic.com/2ahbjuw.jpg
 • 1agfa 28.08.19, 00:39
  Łon.
  Eryk Łon.
  Profesor Eryk Łon.
  Ma receptę wobec groźby nadchodzącej recesji w Stanach Zjednoczonych, co oczywiście przełoży się na polską gospodarkę.
  Łon ma zbawienny pomysł!!

  shareinfo.pl/musimy-wzorowac-sie-na-sw-monice-ekonomista-pis-oglosil-pomysl-na-unikniecie-kryzysu-w-polsce/
  "...Jeden z głównych ekonomistów PiS i członek Rady Polityki Pieniężnej z nadania partii Kaczyńskiego prof. Eryk Łon zasłynął już z wielu recept na silną polską gospodarkę. Jakiś czas temu tłumaczył, że Polska nie powinna przyjmować euro, ponieważ zakazuje tego… przepowiednia fatimska. Innym razem udowadniał, że Unia powinna z euro zrezygnować i za wspólny pieniądz unijny uznać polskiego złotego.

  Najnowszy pomysł Łona przebija chyba wszystkie wcześniejsze, nawet ten, by na banknocie 800-złotowym umieścić Marię Konopnicką, ale nie względu na jej dokonania literackie, tylko dlatego, że wraz mężem wychowała ośmioro dzieci.

  We wtorek ekonomista opublikował artykuł na portalu radiomaryja.pl. Przyznał w nim, że coraz większa jest groźba recesji w Stanach Zjednoczonych. Łon ma jednak gotową receptę, jak uchronić Polskę przed światowym kryzysem ekonomicznym. Jego zdaniem „drogowskazem dla polskiej polityki pieniężnej” musi być „heroiczność cnót św. Moniki”, której modlitwa za swojego syna św. Augustyna dała „znakomite efekty”.

  „Ufam, że dzisiejszy dzień 27 sierpnia, czyli wspomnienie św. Moniki, patronki kobiet wszystkich stanów jest dobrą okazją do tego, żeby wlać nadzieję w naszych rodaków. Tak samo jak św. Monika nie ustawała w modlitwie za swojego syna św. Augustyna, co dało znakomite efekty. Tak samo, jak najbardziej profesjonalne nieustawanie w przygotowaniu instrumentów mających na celu złagodzenie skutków ewentualnej amerykańskiej recesji pomoże nam jak mniemam w tym, aby te ewentualne skutki były jak najmniej bolesne dla polskiej gospodarki”, napisał Łon na portalu radiomaryja.pl. ..."

  Słowem: nie bójta się w Radyju, Łon powiedział!!
  (W załączeniu link, aby nie było, że zmyślam).
  --
  "Nie masz gorszego tyrana, gdy z chama zrobić pana!"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka