Dodaj do ulubionych

Nikłe, ale może jednak światełko

28.09.19, 16:07
W tuneliku.

Unieważnią mandaty europosłów PiS? Jest wniosek w tej sprawie
Zdaniem Marcina Skubiszewskiego z Obserwatorium Wyborczego, w kampanii do Parlamentu Europejskiego przekaz telewizji publicznej działał na korzyść kandydatów PiS. - Przez co mogło dojść do złamania zasad równości między kandydatami – mówi Skubiszewski w TOK FM. To dlatego złożył wniosek o unieważnienie mandatów eurodeputowanych PiS. Politycy tej partii traktują inicjatywę Skubiszewskiego z rozbawieniem.
Wniosek liczy 88 stron i trafił do unijnej komisji ds. prawnych. Sprawa ma być procedowana w październiku. To pierwszy taki wniosek w historii Parlamentu Europejskiego.

- Wniosek nie dotyczy jednostkowych przypadków prezentowania pojedynczych polityków Prawa i Sprawiedliwości, ale "opisuje sytuację w całym kraju". Zobaczymy, co z tego będzie. Taki wniosek jest absolutnie bezprecedensowy – mówił Skubiszewski w TOK FM.
Zdaniem Skubiszewskiego, sposób prezentowania kandydatów w mediach ma wpływ na to, jaki potem osiągają wynik i jeśli bezstronność nie jest zachowana - daje to podstawy do podważenia wyniku wyborczego. - Przekaz telewizji publicznej działał zdecydowanie "na ich korzyść", co jest niezgodne ze standardami demokratycznymi – twierdzi Skubiszewski.

Stowarzyszenie Obserwatorium Wyborcze zostało powołane w 2016 roku i było inicjatywą mazowieckiego oddziału Komitetu Obrony Demokracji (KOD). Głównym celem działalności Stowarzyszenia jest obrona demokratycznego państwa prawa. Stowarzyszenie zajmuje się też monitoringiem mediów - sprawdza, w jaki sposób przedstawiają one poszczególnych kandydatów w kampanii wyborczej.

Co na to europosłowie PiS? - Niewątpliwie pan Skubiszewski ma talent do pisania scenariuszy do komedii. Jest przed nim duża przyszłość. Ma predyspozycje do tworzenia absurdalnych sytuacji i budowania wokół tego intryg. Jak słyszę o takim wniosku, to czuje się mocno rozbawiony - mówi Wirtualnej Polsce europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

wP.

Oczywiście to wniosek bez szans. Ale jakże ważny wobec sfałszowania wyników najbliższych wyborów. To winno zobligować UE do ścisłego nadzorowańia przebiegu przekrętu.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka