Dodaj do ulubionych

Elity czy elYty mianowane?

03.10.19, 21:55
A dla reszt niewola? Po linii partyjnej (i na bazie) można mianować nowe elYty, już tak było w historii. Ale! żeby te mianowane elYty pękały od wysiłku, stać się nimi nie mogą. Są bowiem rzeczy i zjawiska, których samym nazwaniem się nie stworzy.

Jak pisze Pan Giertych, a słowa Jego warto przemyśleć i pojąć, dostrzega on zapowiedź powrotu systemu dawno i słusznie minionego. Powrót ten jest naturalny z chwilą utwierdzenia się jednej, rządzącej we wszystkich dziedzinach, centralnej partii władzy; warunki (sparaliżowane lub zniszczone, opanowane przez "swoich" elYtarnych bmw* najważniejsze filary praworządnego państwa) już powstały.
* (jak dawniej ich określił wuc przesiani, pożyteczni i poręczni półinteligenci).
"...
Roman Giertych - strona oficjalna
29 września o 10:47 ·

PiS zapowiada powrót komuny.

Jarosław Kaczyński zapowiedział budowanie nowej elity ekonomicznej. Co to oznacza? To proste. Wszyscy, którzy dorobili się czegokolwiek w ciągu ostatnich 30 lat to wrogowie PiS (nawet jeżeli z głupoty na PiS głosują). Wrogami są dlatego, że uzyskali swój status swoją pracą, a nie otrzymali jej od Państwa. Wszelkie systemy autokratyczne chcą kontrolować gospodarkę. Więc następnym etapem rewolucji PiS ( o ile wygrają za dwa tygodnie) będzie wykończenie obecnych przedsiębiorców (nawet tych najmniejszych). Oprzyrządowanie prawne jest gotowe. PiS ma gotowy projekt ustawy, które przygotowało MS (pisałem o tym projekcie rok temu), który prokuraturze nadaje prawo do wprowadzania zarządów komisarycznych w każdej firmie. Wystarczy jeden niezadowolony pracownik lub błąd w fakturze. Odwołanie będzie rozpoznawane przez sądy, ale sądy JK też dziś zapowiedział, że zmienią do końca.
Ustawa ma zrobić dokładnie to samo, co zrobiła komuna w 1945. I wówczas na majątek „kułaków” wchodziła nowa elita (w tym rodzina JK). Sprawa nie dotyczy tylko dużych firm. W miarę rozwoju rewolucji zastąpienie elit będzie dotyczyć małych firm, firemek, a nawet posiadaczy jakichkolwiek nieruchomości. Każda forma niezależności ekonomicznej jest wrogiem dla totalnego Państwa i totalnej Partii. I z tego powodu będzie zastępowana przez ludzi, którzy wszystko będą zawdzięczać tej Partii.

Szanowni Państwo!
J. Kaczyński wyłożył karty na stół. Jeżeli wygra to wszyscy Polacy mają być jego niewolnikami. W sensie dosłownym. Ten plan hoduje się w jego głowie od lat. Byłem jednym z pierwszych, którzy się zorientował na czym ten plan polega i od roku 2007 przez 12 lat przestrzegam (a zacząłem po ataku na Leppera jeszcze jako wicepremier) wszystkich przed tym człowiekiem.
To chory plan bo ten człowiek jest chory na manię wielkości. Marzy mu się bycie dożywotnim dyktatorem i aby to zrobić potrzebuje zniszczyć wszelkie niezależne instytucje, osoby i środowiska.
Dzisiaj przestrzegam jeszcze raz wszystkich: to nie są normalne wybory, gdzie wybiera się partie lepsze lub gorsze. Wybory za dwa tygodnie będą oznaczać, czy Polska będzie krajem wolnych ludzi, czy zostaniemy sprowadzeni do statusu obywateli PRL-u. A ci którzy się aktywnie sprzeciwiają lub sprzeciwią tej władzy skończą w więzieniach lub na emigracji. Ci którzy mają jakąkolwiek formę własności zostaną z niej wyzuci. Ci którzy mają niezależne zawody będą zdani na łaskę Państwa. Ci którzy nie będą się identyfikować z partią rządzącą będą mieli taką szanse na jakąkolwiek karierę, jak jakikolwiek niezależny dziennikarz ma dziś szanse na karierę w TVP, albo niezależny menadżer na karierę w spółkach skarbu państwa. W następnej kadencji ta zasada będzie dotyczyć całej gospodarki i to zapowiedział dzisiaj Kaczyński.

Odpowiedź jest jedna: idźmy na wybory!

Roman Giertych ..."
--
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy" M.Thatcher.
Edytor zaawansowany
 • 1agfa 03.10.19, 23:26

  Jak się teraz mówi? Zaoranie? ; )
  --
  Musicie baczyć aby nie wyzyskiwali Waszej wiary ci, co Boga i Ojczyznę mają wciąż na ustach, ale sam fałsz i obłudę w duszy, co dla swoich prywatnych celów gotowi są nadużyć Kościoła i ambony. Wincenty Witos
 • 1agfa 05.10.19, 12:27
  Kompas Anny Saranieckiej
  3 października o 23:23 ·

  wyborcza.pl/7,75968,25269026,najpierw-byl-mieszko-i-potem-dlugo-nic-az-wreszcie-pojawil.html?disableRedirects=true#S.main_topic-K.C-B.4-L.1.glowka

  Najpierw był Mieszko I, potem długo nic, aż wreszcie pojawił się Prezes Jarosław Wielki❗️❗️❗️MONIKA OLEJNIK: „Jarosław Kaczyński jest największym szczęściem, jakiego Polska zaznała od chrztu w 966 roku.
  Atmosfera przed wyborami jest coraz cięższa. PiS straszy, że oto przyjdzie opozycja, zabierze 500+ i każe Polakom pracować aż do śmierci. „Mają tajny plan” - słychać ze wszystkich stron.

  Za to prezes Kaczyński ma jawny plan. Wie, jak ma wyglądać rodzina, wolność w Polsce i elity. Jak ostatnio stwierdził, Polska ma mieć nowe elity ekonomiczne, a nie tylko zastrzeżone dla profitentów postkomunizmu. Na szczęście dobry prezes mówi, że nikomu niczego nie będziemy zabierać. Czy stare elity mogą więc odetchnąć z ulgą?
  Można powiedzieć, że Polski właściwie nie było. Narodziła się w 2015 r., bo - jak twierdzi Jarosław Kaczyński - w ciągu 1050 lat naszej historii nie było takiego momentu, jaki jest teraz. Nieważne odzyskanie niepodległości, nieważne powstanie warszawskie, upadek komunizmu, wybór papieża Jana Pawła II, nic nie jest ważne, ważny jest ten moment, w którym Jarosław Kaczyński dzierży wszystko. Mimo że przez te cztery lata mieliśmy dwóch premierów, to wiadomo, że najważniejsze decyzje zapadały na Nowogrodzkiej.
  Czy premier Mateusz Morawiecki mógłby sprzeciwić się powołaniu na szefa NIK Mariana Banasia? Byłoby to niemożliwe. Czy mógłby zaprotestować, że łamie się ustawę o NIK, odwołując trzech wiceprezesów i powołując jednego, który nie ma dostępu do informacji tajnych i ściśle tajnych? Czy któryś z polityków PiS może się zdziwić kontaktami Mariana Banasia z gangsterami? Nie. Wykładnia jest jedna: wierzymy Banasiowi, przecież to człowiek z różańcem, tak jak pisze „Polityka”: „Różaniec mam zawsze przy sobie, to jest mój stróż, który daje mi spokój i poczucie bezpieczeństwa, jeśli ktoś na serio wiarę traktuje, to nie powinien się niczego bać, tylko Pana Boga”. I jak widać były minister finansów, szef NIK, człowiek w rządzie PiS od 2015 r. niczego się nie bał, nawet służb. Różaniec, jak widać, pomaga.
  Prezes Kaczyński mówi, że w Polsce musi być wolność słowa, i dlatego proponuje zmiany w konstytucji. Strach się bać, co by było, gdyby PiS uzyskało większość konstytucyjną. Co by się w tej nowej konstytucji mogło znaleźć? Nie wiemy, czy wpisano by prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci? Być może tak, czyli aborcja byłaby zakazana, choć premier mówił w „Gościu Niedzielnym”, że ustawa antyaborcyjna nie zostanie zmieniona.

  W takim razie co ma zrobić katolik, na kogo głosować? Na partię, gdzie dogmaty wyznacza Jarosław Kaczyński i mówi, że poza Kościołem jest nihilizm, a jednocześnie zgadza się na aborcję?
  Przewodniczący Episkopatu abp Gądecki pisze: „Katolicy powinni popierać programy broniące prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami”.
  Ale - jak wiemy - małżeństwa są różne, a czasy są takie, że dzieci należy edukować seksualnie. Nie można udawać, że świat się nie zmienia.
  Żałuję, że nie słychać gromkiego głosu abp. Gądeckiego, który powiedziałby, że Kościół nie powinien się angażować w działania polityczne, że proboszczowie z ambon nie powinni nawoływać, na którą partię głosować. Że nie powinni udostępniać murów kościelnych na plakaty promujące polityków. Prawo kanoniczne mówi, że hierarchowie nie powinni się czynnie angażować w bieżącą politykę ani agitować na rzecz konkretnych partii. Gdy jednak patrzyliśmy na tańce polityków partii rządzącej na uroczystości u dyrektora Radia Maryja Tadeusza Rydzyka, to prawo kanoniczne zostało schowane pod dywan. Do tego duchownego przez cztery lata popłynęło 200 mln zł. Fundusz Kościelny dostał o 20 mln więcej z budżetu państwa niż w poprzednich latach.
  Kiedy prezes Kaczyński wygłasza dogmaty, nie zgadza się z nimi prymas Wojciech Polak, mówiąc, że słowa Jarosława Kaczyńskiego o Kościele nie są stanowiskiem Kościoła katolickiego w Polsce ani nigdzie na świecie. I mówi o tym w Muzeum Polin: „Gdyby tak było, to by mnie tu nie było”.
  Ale cóż tam! Wiemy, kto jest najważniejszy i kto jest trendsetterem”.
  https://external-frx5-1.xx.fbcdn.net/safe_image.php?d=AQC5qEkfmcYyedxL&w=540&h=282&url=https%3A%2F%2Fbi.im-g.pl%2Fim%2F41%2F19%2F18%2Fz25269057FBW.jpg&cfs=1&upscale=1&fallback=news_d_placeholder_publisher&_nc_hash=AQDKYAi3gSZsl7C8
  --
  "Akt ustawowy, grożący uniemożliwieniem kontroli konstytucyjności, sam musi być poddany takiej kontroli, zanim zostanie zastosowany przez sąd" (Komisja Wenecka)
 • 1agfa 05.10.19, 12:30
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/72163243_10211572939798946_7284261102337130496_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_oc=AQlhJV5B_gDnNVUqvRA152NynseseSN5Xdwp1M80PBYdqvByr_hwfSZeEnCuGVm1YLs&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=4dbcbe339f80a599475fc4fb13121c44&oe=5E30CC95

  (ibidem)
  --
  "Zrobili sobie z patriotyzmu zwyczajne przedsiębiorstwo, w którym piórem i językiem reklamują i powiększają większe i mniejsze czyny przez siebie dokonane, a nawet- co gorsza - dokonane przez innych". Wincenty Witos
 • 1agfa 05.10.19, 14:02
  Ten tu także jest przedstawicielem nowej elYty, mianowanej i dopieszczonej, bez niego (wg słów własnych NPWC), nie byłoby Pis u władzy.
  Obydwaj nie kaleczą i nie zachwaszczają polskiego języka, nie deformują państwa i kościoła, obydwaj godnie reprezentują polskość : D : D

  "...Minęły czasy, gdy Tadeusz Rydzyk, utrzymywał swoje imperium z datków ubogich słuchaczek i kontrowersyjnych zbiórek.
  Wyschło źródełko z pieniędzy, zebranych na ratowanie Stoczni Gdańskiej.
  Teraz kasę hojnie wypłaca rząd.
  Na dzieła redemptorysty poszło już ponad 220 milionów zł, a pójdzie drugie tyle, jeżeli PiS utrzyma się przy władzy.
  Zakonnik skarży się że to wszystko mało.
  Przelewy wpływają z większości ministerstw, więc ojciec dyrektor podkręcił tempo inwestycji w Toruniu.
  Przypomnijmy, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podpisało niedawno umowę z Fundacją Lux Veritatis dotyczącą utworzenia muzeum "Pamięć i Tożsamość". Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka dostanie na ten cel 114 milionów złotych.
  Telewizja Trwam, Radio Maryja, Fundacja Lux Veritatis, czy Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, to tylko niektóre z ponad 20 projektów realizowanych przez Tadeusza Rydzyka.
  Według KRRiT średnia oglądalność Telewizji Trwam to ledwie 33,4 tys. widzów. To skala oglądalności kablówki osiedlowej średniej wielkości.
  Nie przeszkadza to ministerstwom, rządu PiS by hojne zasilać jej konto, pieniędzmi za reklamy lokowane w tym medium przez ministerstwa i agencje rządowe:
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych
  Ministerstw Środowiska
  Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju
  Ministerstwo Obrony Narodowej
  Ministerstwo Zdrowia
  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  Pieniądze płyną szerokim strumieniem z agencji rządowych, spółek Skarbu Państwa.
  Te ostatnie nie mogą być ujawnione ponieważ stanowią tajemnicę handlową przedsiębiorstw.
  Niewymierne pieniądze są przekazywane w formie gruntów.
  Dla porównania:
  PRZEZ OSTANIE TRZYDZIEŚCI LAT W RENOWACJĘ I UTRZYMANIE WAWELU WPOMPOWANO NIECAŁE 100 MILIONÓW ZŁ.

  NA BUDOWĘ MUZEUM „PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ” MINISTERSTWO KULTURY PRZEKAZAŁO 117 MILIONÓW ZŁ.

  Ciekaw jestem ile pieniędzy resort rząd PiS przeznaczył dla muzeum w rodzinnym domu św. Jana Pawła II w Wadowicach, albo w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  Przypomina tylko że za pierwszych PiS w 2006 roku. Nie zdecydowano się na wsparcie, wykupu z rąk prywatnych budynku, w którym było muzeum "Domu rodzinnego św. Jana Pawła II w Wadowicach".
  Chodziło kwotę kilku milionów zł.
  Po wielkich perypetiach, dom od żydowskich spadkobierców odkupił jeden z najbogatszych w tym czasie Polaków.
  Następnie przekazał, nieodpłatnie dom Ministerstwu Kultury za rządów PO PSL Bogdan Zdrojewski ówczesny minister kultury przeznaczył 10 milionów zł w remont i odnowienie obiektu.
  Dzisiaj muzeum "Domu rodzinnego św. Jana Pawła II w Wadowicach" odwiedza po kilkaset tysięcy osób.

  Budowanie kolejnego muzeum, związanego z kultem św. Jana Pawła II, po Wadowicach, po świątyni Opatrzności Bożej w Łagiewnikach i muzeum w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, to obraz pychy albo przekrętu . W każdym razie chodzi o ordynarny biznes pielgrzymkowy, jaki prowadzi Tadeusz Rydzyk.
  Tylko dlaczego za publiczne pieniądze.
  Szanowny suwerenie, dlaczego pozwalasz sobie zawłaszczać, swoją religie, wiarę przez polityków związanych Toruńskim biznesem. Czy jest to miejsce jakiegoś objawienia, cudu.
  Czy jest to tylko miejsce kultu pieniądza i władzy? ..."

  www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/czarno-na-bialym-finansowanie-ojca-rydzyka-miliony-z-ministerstw,798140.html?fbclid=IwAR0UzdLtReKL7Sl5ePrJd7o-a-lDE-MfNfxl9o1Yul5xvmTfs2ggpE-_aKA
  (Wyborcza Kuźnia)
  --
 • 1agfa 05.10.19, 14:11
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/71398379_1389133244576309_9042697765032820736_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQnOpbuiXZbBLqZM5SZcGK2Eacj7eLGpeTpch2T9A33B6F81CMBFoV6vxUkNfrqOHO8&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=deab148270dd54b4117edf4d46e86e57&oe=5E2A4FB6

  oko.press/214-238-441-zl-na-dziela-o-rydzyka/
  --
  Nie może być tak, że władza raz do roku obchodzi święto Konstytucji, a na co dzień Konstytucję obchodzi. DT
 • wscieklyuklad 05.10.19, 14:59
  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/71133418_10156361281781366_2234734697437462528_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQkhXtT1kA1A2j2vSrQ1bRgbYNpWzBFG4by0qH4AhTYzyp1Rnkg-JmN464uuSiaunNo&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=ea048fcfffda6c2f1eb3a4c6cb8b1b00&oe=5E2D4328
 • wscieklyuklad 05.10.19, 15:21
  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/71399964_3017774138297676_6643312141933740032_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQmmet811Ka4gvXU5RGWrM9f9Rw-bFwTGVX2nnV7_kCjYb42zMGJd5HQ6abXfy--PtY&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=b18abf6211cb4ef6c7ef32de8598e308&oe=5E316F09
 • wscieklyuklad 05.10.19, 15:23
  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/71492729_2457274887655167_1461961903545778176_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_oc=AQkeiR40lKzQWOdQ0SjXo6Pt8oSPzkLpz_r_m-00uJoA4GX-Ps4Zk0_pvA78MrgrlYk&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=5dbc63bd94746f6d97f3465f96933a7b&oe=5DF5D798

  Szkoda, że nie doczekał Wolski.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka