05.10.19, 16:58
Wszystkie chwyty dozwolone. Kłamstwa na kłamstwach kłamstwami poganiają!
Takie "cuś" znajdują ludzie w swoich skrzynkach na listy.

https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/71657519_2785796464785389_660622109642326016_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_oc=AQnKyk3hc4uGrJ1Kt5lk8cVLhcXlrQIsZSKZcdvJ6xSVB6RgCtonRfmY2uiqR2Gp2Ss&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=0b93208961916242cc5245b9944ce724&oe=5E250DE0
Edytor zaawansowany
 • sorel.lina 05.10.19, 17:03
  sorel.lina napisała:

  > Wszystkie chwyty dozwolone. Kłamstwa na kłamstwach kłamstwami poganiają!
  > Takie "cuś" znajdują ludzie w swoich skrzynkach na listy.


  A takie "cuś" na swoich płotach.

  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/71499364_3165126343529302_7526332107749064704_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQmigV973oRzD6ajM0FMTiAGI85J4Ro5da93oIKm17RsZtt_LagH-4KSIXZF-tL3LJU&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=66daf99ce827e1577568b32edd15f192&oe=5E226BC0

  I niech mi ktoś powie, że to nie ciemnogród! big_grin
 • sorel.lina 05.10.19, 17:13
  Spot wyborczy Brejzy.

  Krzysztof Brejza jest znany z kilku przełomowych ustaleń, które zatrzęsły w posadach rządami "dobrej zmiany". Dlatego też polityk użył ich i wypunktował PiS w swoim najnowszym spocie wyborczym. Jego film to także dobre przypomnienie sobie "zasług" obozu rządzącego przed zbliżającymi się wyborami.

  W filmie polityk skutecznie punktuje PiS od rządów Beaty Szydło, która przyznała swoim ministrom nagrody, po rządy Mateusza Morawieckiego, podczas których Brejza także ujawnił kilka nieprawidłowości.

  "Ujawniłem, że za rządów PiS Polska stała się śmietnikiem Europy i sprowadzane są do nas śmieci nie tylko z Niemiec, ale nawet z Afryki. Ujawniłem, że Ministerstwo Zdrowia przekazało imperium ojca Rydzyka milion złotych. Milion złotych, gdy brakuje pieniędzy niemalże na wszystko w służbie zdrowia"
  – wymienia kandydat KO na senatora. I daje do myślenia wielu politykom oraz sympatykom "dobrej zmiany".
 • wscieklyuklad 05.10.19, 17:21
  "Głosowanie 13 października przesądzi nie tylko o jakości polskiej demokracji, ale wręcz o jej dalszym istnieniu. Piszę te słowa z pełną świadomością wieloletniego badacza współczesnych demokracji. Po pierwsze, dalsze rządy PiS zepchną nas w otchłań wyborczych autokracji (popularnych wśród autokratów), gdzie wszystkie mechanizmy kontrolujące władzę są już sparaliżowane, a wybory są nie fair, ponieważ odbywają się w warunkach wykreowanych na niekorzyść opozycji.
  Po drugie, ewentualny sukces w utworzeniu w Sejmie demokratycznej koalicji rządzącej (KO, Lewica, PSL-Kukiz) będzie musiał być wykorzystany do zdobycia społecznego zaufania dla nowych wzorców praktyki demokratycznej, ponieważ zwykły powrót do wzorców sprzed 2015 r. może być zabójczy i zrodzić jeszcze silniejszy, nawet niepisowski, autokratyczny populizm. A w najlepszym razie – obserwowaną już dziś sytuację spolaryzowanego partyjnego populizmu. Głównym kryterium wyborów będzie to, która z partii obieca i da więcej – czyli ewentualny scenariusz finansowego krachu państwa na wzór Grecji czy Filipin.
  W obu przypadkach demokratom pozostaje niewiele czasu. Trzeba zatem uzmysłowić sobie, czego powinniśmy absolutnie bronić, a czego mocno się wystrzegać i co ze strony PiS jeszcze nam może grozić oraz jak może się to dokonać.
  Niezwykle ważne jest, aby na te zagrożenia spojrzeć całościowo, gdyż poszczególne posunięcia mało obywateli absorbują, choć efekt końcowy może być bardzo przykry. Tym bardziej że partia rządząca użyła wybiegu i ma zamiar odbyć ostatnie posiedzenie starego Sejmu już po wyborach; pokazała więc – wbrew temu, co na co dzień głosi – gdzie ma wolę przyszłych wyborców. Zapewne na wypadek niekorzystnego wyniku będzie chciała w trakcie odłożonego na październik posiedzenia starego Sejmu ustawowo się „okopać” na państwowych pozycjach, aby przy okazji uniknąć odpowiedzialności za popełnione nadużycia prawa.
  Paczka od Putina via Budapeszt
  Dotychczasowe efekty rządów PiS to nie żadne reformowanie niedoskonałej demokracji, lecz próba narzucenia nowego modelu państwa. Niestety, hejtowanie i sięganie do wrażliwych danych sędziów nie było wypadkiem przy pracy jakiegoś aroganckiego ministra, lecz elementem tego modelu. Podobnie nie było przypadkiem uprzednie siedmiokrotne złamanie konstytucji, przejęcie Trybunału Konstytucyjnego (TK), KRS czy (częściowo) Sądu Najwyższego.
  Różne odcienie tego modelu państwa funkcjonują w Ameryce Łacińskiej, Azji i Europie; na świecie jest tych krajów obecnie 24. Przywódcy o skłonnościach autokratycznych uczą się nawzajem od siebie.
  Nasz regionalny model w dużej mierze pochodzi z Moskwy, tylko paczka z instrukcją jego obsługi zaadresowana została z Budapesztu. Zawartość tej przesyłki była już niejednokrotnie komentowana. Nie będę więc jej opisywał, lecz skupię się na tym, co może nas i naszą demokrację czekać w kolejnej kadencji, jeśli ponownie wybierzemy PiS do samodzielnych rządów...
  (...)
  "....Według CBOS aż 45 proc. Polaków jest zadowolonych z funkcjonowania demokracji w Polsce. Korzystamy z gestów władzy i nie widzimy zagrożenia, bo aplikuje nam się nowy model państwa krok po kroku. Dodatkowo „znieczulają” nas retoryka „o woli ludu”, pozory legalizmu, „dzielenie się” z ludźmi. Nauka przyjęła do opisu tego procesu pojęcie „ześlizgiwania się” w niedemokratyczną czeluść. Oferowany nam przez PiS model państwa można ująć jako rządy nieuczciwych chirurgów pospołu z nieuczciwymi anestezjologami.
  Warto wyobrazić sobie efekt końcowy tego procesu. Zapytać: jaka intencja może przyświecać rządzącym? Dziś wiemy na pewno tylko to, że dopóki władza nie ucieka się do fałszowania wyborów, proces ten można zatrzymać wyborczą kartką. Badania światowe (prof. Milan Svolik z Yale) pokazują, że jakieś 25 proc. centrowych, a także niezdecydowanych wyborców w sytuacji realnego zagrożenia demokracji jest w stanie poświęcić swój interes i zagłosować na broniących jej demokratów. W Polsce byłoby to niemało, zważywszy na trwały raczej brak poparcia dla radykałów.
  Jednak „wici” o intencji rządzących i związanych z nią zagrożeniach – np. realnej utraty wpływu obywateli na to, kto będzie nami rządzić – muszą do obywateli dotrzeć. A władza kontrolująca media zrobi wszystko, aby przekaz zablokować. Niewątpliwie to dla demokratów wyścig z czasem, do którego muszą zaprząc wszystkie jeszcze wolne enklawy w państwie i poza nim. Tłumaczyć w mediach, skierować dobrze uzasadniony list na adresy domowe obywateli, do mediów społecznościowych. To rola raczej dla organizacji pozarządowych oraz naukowców, ponieważ partie opozycyjne są mniej w tym wiarygodne. W przeświadczeniu społecznym zawsze krytykują wyłącznie dla zdobycia władzy.
  Istotne znaczenie ma też reakcja organizacji międzynarodowych. Organizacja Państw Amerykańskich (OAS) – informowana stale przez opozycję w Hondurasie – tylko za samą próbę przeprowadzenia niemającego podstaw w konstytucji referendum w sprawie jej zmiany zawiesiła w 2009 r. Honduras w prawach członkowskich.
  Ale chyba większość z nas najbardziej przekonują dokumentowane życiorysy zwykłych ludzi pokiereszowanych po zderzeniu z autokratyczną władzą..."
  (...)
  "...Wybiegając w przyszłość, można pokazać – z dużym prawdopodobieństwem wynikającym z doświadczeń 80 proc. innych krajów – możliwe przykłady skumulowanych skutków autokratycznych rządów:
  a) wybiórcze stosowanie prawa – zależnie od tego, kogo i w jakich okolicznościach będzie dotyczyć sprawa. O stosowaniu lub niestosowaniu prawa decydować będą gremia polityczne. Kompletna niepewność sytuacji dla obywatela;
  b) efekt brązowej strefy – obywatele bez znajomości w partii lub krytyczni wobec niej będą petentami „gorszego sortu”;
  c) porażki w procesach sądowych – z państwem i jego funkcjonariuszami, a w innych sprawach – z powodu braku „dojść” i umownego wujka w partii;
  d) brak dostępu do wieloźródłowej informacji – dominujący propagandowy przekaz w mediach oraz utrudniony dostęp do niezależnych ekspertów, adwokatów i opinii naukowych;
  e) brak niezależnego rzecznika praw obywatelskich – RPO będzie reprezentantem władzy, a nie obywateli. Będą krzywdy ludzkie nie do powetowania, sprawiedliwość stanie się głównie udziałem „swoich”;
  f) intratne funkcje, kariery zawodowe – nie dla ludzi „gorszego sortu”;
  g) zamówienia publiczne i przetargi – wygrywane tylko przez „swoich”;
  h) ograniczone prawo do zgromadzeń publicznych (stowarzyszeń) – ze względu na „zagrożenia dla bezpieczeństwa, porządku publicznego czy moralności”;
  i) brak inwestycji infrastrukturalnych – w okręgach wyborczych oraz samorządach, w których przegrywa rządząca partia hegemoniczna;
  j) koniec szans na obywatelską inicjatywę referendalną – jeśli będzie nie po myśli władzy;
  k) utrata realnego prawa wymiany rządzących – powszechne wybory bez wyboru.
  Efekt całościowy to utrata prawa do rozliczenia władzy, udawane wybory, powrót syndromu „załatwiania” i szukania „dojść”, udawane życie i „królestwo lizusów”, czyli ostry cywilizacyjny regres..."

  Z netu
 • wscieklyuklad 05.10.19, 19:25
  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/71558707_903866356665359_5983207769124110336_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_oc=AQmhv-5zO9jB-Z0_M98S3baBfTdk5uyVqfQ2brJll1jj132Gfw093PtEwCQ4DcTmsV4&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=edf9f3f2d92323e0d0ec87e66d520701&oe=5E23053D
 • sorel.lina 05.10.19, 17:26
  Dla przypomnienia: jak Tusk "pozamiatał" Kaczyńskiego podczas debaty w TVP przed wyborami parlamentarnymi w 2007.

  To nie było tylko zwycięstwo Tuska, to był nokaut i to na żywo, w telewizji ogólnopolskiej.
  Od tego czasu Kaczyński już nigdy nie odważył się i nie odważy na ponowne bezpośrednie starcie z Tuskiem.

  Ta debata wpędziła bowiem Kaczyńskiego w taką traumę, że nie otrząsnął się po niej już nigdy, a Tuskowi poprzysiągł zemstę. Jak to zagubiony, nieporadny i po prostu słaby człowiek, kiedy jest sam... Jego siła to poplecznicy, których od siebie uzależnił, wierna armia od "mokrej roboty", która już nic do stracenia nie ma, a za którą "wódz" się chowa.

 • sorel.lina 05.10.19, 17:32
  Wodzu, prowadź! Prawdziwi patrioci idą do wyborów! smile

  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/71701890_2602005476529873_1129423742825398272_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQm9ZFTySCXXqn2wbYBVrZjaNHvN9S5I-fEZKE5p15MWi6n1dsd36YDvGI_jjF_26mE&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=9070c3f66a8985aaeae3855f7b665ab3&oe=5E3D2807
 • sorel.lina 05.10.19, 17:43
  "Czysta" kampania. Cóż za poświęcenie dla sprawy!

  Zobaczcie jak ludzie z PiS zakrywają plakaty innych ugrupowań.

 • sorel.lina 05.10.19, 17:56
  Remember, remember! Czyli - w internecie nic nie ginie.

  Prawdziwa twarz prezesa.

  Nie jestem zwolennikiem tego, co proponują konserwatyści (…), czyli powrotu do rodziny tradycyjno-patriarchalnej, z ostrym podziałem zadań między współmałżonków, z niepracującą żoną otoczoną masą dzieci. To nie jest model możliwy do zaproponowania współczesnemu społeczeństwu. Nawiasem mówiąc, szczególnie w Polsce, gdzie co drugi mężczyzna jest mizernym pijaczyną i stawianie na niego jest nierokującym powodzenia przedsięwzięciem. To smutne, ale taka jest nasza rzeczywistość – wyznał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

  Stwierdzenie to padło w książce „Czas na zmiany”, w której późniejszy prezes PiS mówił co naprawdę myśli o Polakach.

  W innym fragmencie Kaczyński wypowiada się o polskiej wsi.

  Na prowincji, w niektórych rejonach Polski, króluje ogromnie degradujący model życia. (...) Ludzie pracują, jeżeli jeszcze jest praca, wracają do domu, piją wódkę i oglądają „pornosy”. Robią to też dzieci – ocenia Kaczyński.

  Źródło: Wirtualna Polska / „Czas na Zmiany”
 • sorel.lina 05.10.19, 18:09
  Ciąg dalszy skandalicznej kampanii wyborczej Konfederacji

  Korwin-Mikke:

  "LGBT to zboczenie i trzeba wyrżnąć osoby propagujące zboczenia"
  "Trzeba wyrżnąć inteligencję, te wszystkie elity narodu, które popierają zboczenia"


  A zboczonych umysłowo też, panie Korwinie? wink
 • sorel.lina 05.10.19, 18:40
  Rodzynek w cieście! big_grinbig_grinbig_grin

  www.facebook.com/256314858405394/videos/2204681162975470/
 • sorel.lina 05.10.19, 18:46
  Artur Żmijewski, serialowy Ojciec Mateusz smile

  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/71564947_10214494357102937_2485508633735987200_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_oc=AQn1-7RjaXBQx6Ytl4HKRsgahul7Qnvtpek2cde7j64rnNLuiH1_UyNgGlfTYt8_Cv4&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=4604313c17a97c1dfba3070906414506&oe=5DF4F2AA
 • wscieklyuklad 05.10.19, 19:31
  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/71294687_3008048862603537_3217125461859500032_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_oc=AQn_L-Wgp7cwdEvzxN80oDu1qtQmbFRVW2tTLXxCcazsMeCGFYq1G0k9dltzQ48vEZU&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=b3624f2326e71ff0b5da16d5d8999b30&oe=5E3916EC
 • wscieklyuklad 05.10.19, 19:37
  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/71224375_1127097504155765_1097622258777587712_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_oc=AQknQqqD4OIC9bg9jwzwMwJKn5hmQvPJLRPhxXQTHrnZziN7ZbgV4M_8ZzLzpzz2dd8&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=13c37903e8343a7c08d99837037ad6f7&oe=5E336C9F
 • wscieklyuklad 05.10.19, 19:39
  Z netu

  Słowem Wiecha...
  Czyli PiS na wodę bez elektromontarzu... Tak można by sparafrazować jego słynne powiedzonko.
  Jest taki indeks, PMI dla przemysłu, o którym nigdy się z kłamwizji prezesa nie dowiesz. Jest to indeks mierzący stan kondycyjny przedsiębiorstw. A ten w Polsce spada już jedenasty miesiąc z rzędu i osiągnął już poziom 47,8 pkt. A przy wartościach poniżej 50 mówimy już o recesji. Jest to wynikiem coraz większych spadków zamówień w polskich firmach. Oraz ich niedoinwestowania.
  Do tej pory większość firm reagowała na wzrost popytu zwiększaniem zatrudnienia. Polskie firmy osiągnęły tym samym pod koniec 2017 roku poziom produktywności rzędu 95%. A to oznaczało już wtedy koniec możliwości dalszego zwiększania produkcji i płynnego reagowania na ewentualne wahania rynku. Ponadto, taki system jest bardziej podatny na zmiany w płacach. Podniesienie tychże wpływa natychmiast na pogorszenie się finansowej kondycji firm.
  Sztucznie nadmuchana konsumpcja poprzez datki typu 500+ spowodowała tym samym presję na płace, co się natychmiast przerzuca na ceny. I firmy dotarły przed ścianę, bowiem fachowców na rynku pracy brak, koszta wewnętrzne rosną a rozwiązania nie widać. Widoczne jest to także w dość wyraźnym zwolnieniu tempa wzrostu polskiej gospodarki.
  Węgry już przerabiały ten scenariusz, efektem ówczesnych działań rządu były masowe zwolnienia pracowników (10% zatrudnionych znalazło się na garnuszku państwa) i trwająca ponad dwa lata zadyszka gospodarki. A my teraz ochoczo powtarzamy ten scenariusz. Efekt? Może być jeszcze gorszy. Choć Polska swą wielkością może trochę mniej boleśnie odczuć taki scenariusz. Niemniej zrównoważone budżety będzie można na kilka lat zapomnieć.
  W niektórych państwach europejskich są mechanizmy, które pomagają firmom tracącym nagle zamówienia przetrwać. Państwo przejmuje na okres od jednego do max. sześciu miesięcy, składki socjalne i część pensji, a tylko mały procent obciąża firmy, dając im możliwość oddechu, zmiany profilu czy przesunięć i szkoleń dla pracowników. W Polsce patrzymy tylko w kierunku Ukrainy czy obecnie już coraz częściej Białorusi.
  Niestety, taki scenariusz drenuje mocno skarb państwa. A jak wszem i wobec wiadomo, Polska w tej materii żadnych rezerw nie ma. A obietnic przybywa.
  Czyli mamy znowu pic na wodę...
  A miało być tak dobrze...
 • wscieklyuklad 05.10.19, 19:41
  Szczyt ohydy...

  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/71492255_515318265920561_6783976104743927808_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQnvAvcFSwFY45HuSIUvdYz3Y5-XvpnCSI-31BzbrAWfy45pvaw8-ei2cihkuUdKaMg&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=0aeae5739a073db05f500fe61676e081&oe=5E201CD7
 • wscieklyuklad 05.10.19, 19:47
  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/71395048_686784138495132_4228576580596662272_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQlV8uIrxSd7igye3ObO1FmJ2cAB7tm7d9uXjDQgdvS_p5tOs6hgWmn4_vh-fzwx9As&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=c53aab3d7e923441da238d709e54f6c0&oe=5E3DCC4D
 • wscieklyuklad 05.10.19, 19:55
  Prezes PiS: Co drugi Polak jest mizernym pijaczyną, na prowincji piją wódkę i oglądają „pornosy”.

  – Na prowincji, w niektórych rejonach Polski, króluje ogromnie degradujący model życia. Mówiąc żartem, często wychodka nie ma, ale video musi być. Wyróżniamy się w Europie liczbą magnetowidów. Ludzie pracują, jeżeli jeszcze jest praca, wracają do domu, piją wódkę i oglądają „pornosy”. Robią to też dzieci – ocenia Kaczyński.

  Dźizus! Doprawdy?
 • wscieklyuklad 05.10.19, 19:56
  Kretynowi nie powiedzieli, że dziś zapijaczone mordy i dzieci ogldają pornosy w necie?
 • wscieklyuklad 05.10.19, 19:58
  Członek #KRS, sędzia w stanie spoczynku w spocie popiera kandydata PiS w wyborach, ale zdaniem przewodniczącego Leszka Mazura to nie jest nadużycie. 👉Za to nadużyciem było, np. zakładanie przez sędziów koszulek z napisem „#Konstytucja”.
 • wscieklyuklad 05.10.19, 20:06
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/71171195_2454329878147895_6728027378255134720_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQlmXpZBBl-RFnT6FEpjBWPZZc6tivbprlROcMhAhZ6d93Zjsj1NdbdFps9vQnGs9nI&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=32b1dc098bfaa5495e13234129e8a437&oe=5E2CB853
 • wscieklyuklad 05.10.19, 20:07
  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/71499513_897039784011467_2555160006706069504_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_oc=AQn4Hmk0JYRAJFsJnHlszILaVgrG6L-T9qtK5qzAceHMmS220yT5skP-Oy4Cl9Yv5ok&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=21c6a880f242666165b9323bf51d6609&oe=5DF008C3
 • wscieklyuklad 05.10.19, 20:15
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/70880276_3005370296355591_8394614816706134016_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQm2hhPtQJaSq3AF63UOg1i0lQsAPjg-A2l47deHeefsgtOx5GCIL01DmT-JtJsII6I&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=be3b10777bcf99dd00ea33790028d0d1&oe=5E3B0F82
 • wscieklyuklad 05.10.19, 20:23
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/72536528_2518494554870806_7599305238490644480_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQlORObwamgcUefIUhwepXmELas_ZFXZzbuML79oxE-rCy6-QMt0whlScytthMX5wEs&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=2b8e531d0664743bae59adeb8cf375b3&oe=5DF5863C
 • wscieklyuklad 05.10.19, 20:24
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/71103703_897796387269140_8792253776711909376_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQmTkJlZJna4cKPyZT_0bGC6_9o3u0FRiMqxJp4Lpf88XZc8dHaAWOltv260fN2DnP4&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=c2f5253f8f3ae07adc26e80653532a06&oe=5E377869
 • wscieklyuklad 06.10.19, 06:34
  SUPER!

  Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy. Prokurator odmawia ścigania Jarosława Kaczyńskiego przy pomocy kruczków prawnych, argumentując to tym, że nie będzie ścigał przestępstwa, bo podobało się wielu osobom, które były świadkami jego popełnienia"

  Sprawa dotyczy bełkotu zbbbbbaaaffffcccccy w Stalowej Woli, gdy ubliżało osobom z kręgu LGBT.

  To już jawna przepustka do dowolnego przestępstwa dla każdego pisona lub propisona.
  Np. zamordowanie oponenta politycznego tego bydła może zostać życzliwie przyjęte przez kilkadziesiąt procent społeczeństwa co upoważni proKURAtora do odmowy wszczęcia śledztwa w tej sprawie.
 • wscieklyuklad 06.10.19, 06:39
  I tu też pisonie bydło przecwałowało.

  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/71854917_979402155745741_3204726106024312832_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQkBuk6pV18w-MXQXFPso9zRtXgxyyuOYjT8Qy0mY4E2Oxz-lDIUA7x7WHfVm-CB84o&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=d7b67e9575bf25b51055784e98097c2c&oe=5E1FE662
 • wscieklyuklad 06.10.19, 06:42
  Manuela Gretkowska:
  Niedługo cisza wyborcza, ale nie nad trumnami. Znowu je wyciągną, smoleńskie, starsze, nowsze. każdy argument jest dobry dla TVP. Od tygodnia wycierają sobie mną tam gębę. W doborowym towarzystwie: Jandy, Sthurów jestem zaplutym karłem „elit które utraciły władzę”. Nie narzekam na swoje władze umysłowe, innych nie mam. W przeciwieństwie do rządzących.
  Kaczyński jest jak granat wrzucony w szambo mentalne nad Wisłą, nie to z Czajki tylko z zapóźnień cywilizacyjnych. Więc bryzga po wschodniej ścianie Polski. Izaak Babel poznając na początku XX wieku nasze zacofane Podkarpacie zastanawiał się czy Słowianie są nawozem historii. Gdy to pisał nawóz był naturalny, gówniany. Oczywiście, Babel to Żydokomuna i nie nadawałby się wystawkę w Polinie, które jak obcojęzyczna nazwa wskazuje jest jeszcze nie spolonizowanym muzeum o Polsce. Dlatego zarządzać nim powinni heteroseksualnie kochający Polskę Wszechpolacy.
  Przypomina się mi dialog z „Zimnej wojny”, pisany pewnie przez Głowackiego. Mało kto miał takie ucho na prlowski bełkot.
  - Nie kocha pan Polski - mówi ubek do artysty.
  - Kocham - szczerze odpowiada artysta.
  - Nie kocha pan.
  - Kocham.
  - Nie kocha…
  Te rozmowy powtórzą się jeśli PiS wygra. W programie mają pomysł na państwowy statut artysty. Skoro państwowy, to pewnie i narodowo socjalistycznie katolicki. Cóż, ruska komuna, dlatego że obca, była łatwiejsza do zniesienia, od polskiego faszyzmu.
  Paranoicy mają dar urealniania swojego zajoba szczegółami. Utopista socjalistyczny Fourier zalecał nowemu społeczeństwu jedzenie arbuzów. Nie pytajcie dlaczego. Zapytajcie Prezesa, albo „Call Saul”. Program PiS-u przewiduje w składzie komisji przyznającej statut artysty 20% ludzi sztuki. Skąd 1/5, a nie liczba Pi? Reszta to chyba biskup, a na pewno urzędnicy. Znając ich kadry hejterzy, gangusy, burdelarze. Statut na trzy lata, niby renta. Najwidoczniej dla pisowców artysta jest intelektualnie czy jakoś, niesprawny ideologicznie i trzeba go weryfikować. W normalnym świecie artyści należą gdzie chcą; do własnych stowarzyszeń, związków zawodowych, kółek adoracji, albo nigdzie.
  W komunizmie skazywano na roboty, za nie bycie poetą, na przykład noblistę Brodskiego. U nas minister kultury oczywiście tradycyjnie pisowski buc, przyzna Jandzie dużą kasę, w supermarkecie. Stuhrów wyślą do kopalni węgla czy soli, bo to blisko Krakowa i żeby nie było gadania o mściwym państwie.
  W normalnym świecie artystów nie ma obowiązku hołubić. Ale nie trzeba ich niszczyć. Tylko tępota tępi kulturę. Na trumnie Polski zamiast sarmackiej gęby zwanej portretem, wystarczy napis:"Idioci idiotom zgotowali ten los". Na najbliższe lata, wieki, a wieko trumny zamknąć dla dobra klimatu.
 • sorel.lina 06.10.19, 09:25
  Młodzi nie chcą neokomuny z Nowogrodzkiej.


  Wybory w Liceum ogólnokształcące w Toruniu / na zdjęciu /:

  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/72410206_2572004042907470_8159952355001892864_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQnjZNQD4eAqXtuKH7tXd523N0mWdTdL0ZN0WwseNi2MXo4eb_BDsYoKmBge_rHlpU0&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=1c92f70a2b773276a9d5f11c06841f5a&oe=5E3446F4

  Lewica - 39%

  KO - 31,2%

  Konfederacja- 15,1%

  PiS- 7,95%.


  W II Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu:

  KO- 51%

  Lewica- 28%

  Konfederacja 14%

  PiS - 5%,


 • sorel.lina 06.10.19, 10:21
  PiS zapowiada powrót komuny.

  Jarosław Kaczyński zapowiedział budowanie nowej elity ekonomicznej. Co to oznacza? To proste. Wszyscy, którzy dorobili się czegokolwiek w ciągu ostatnich 30 lat to wrogowie PiS (nawet jeżeli z głupoty na PiS głosują). Wrogami są dlatego, że uzyskali swój status swoją pracą, a nie otrzymali jej od Państwa. Wszelkie systemy autokratyczne chcą kontrolować gospodarkę. Więc następnym etapem rewolucji PiS ( o ile wygrają za tydzien ),będzie wykończenie obecnych przedsiębiorców. Oprzyrządowanie prawne jest gotowe. PiS ma gotowy projekt ustawy, które przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwosci ,który prokuraturze nadaje prawo do wprowadzania zarządów komisarycznych w każdej firmie. Wystarczy jeden niezadowolony pracownik lub błąd w fakturze. Odwołanie będzie rozpoznawane przez sądy, ale sądy JK też dziś zapowiedział, że zmienią do końca.
  Ustawa ma zrobić dokładnie to samo, co zrobiła komuna w 1945. I wówczas na majątek „kułaków” wchodziła nowa elita . W miarę rozwoju rewolucji zastąpienie elit będzie dotyczyć małych firm, firemek, a nawet posiadaczy jakichkolwiek nieruchomości. Każda forma niezależności ekonomicznej jest wrogiem dla totalnego Państwa i totalnej Partii. I z tego powodu będzie zastępowana przez ludzi, którzy wszystko będą zawdzięczać tej Partii.

  Szanowni Państwo!

  J. Kaczyński wyłożył karty na stół. Jeżeli wygra to wszyscy Polacy mają być jego niewolnikami. W sensie dosłownym. Ten plan hoduje się w jego głowie od lat.
  To chory plan bo ten człowiek jest chory na manię wielkości. Marzy mu się bycie dożywotnim dyktatorem i aby to zrobić potrzebuje zniszczyć wszelkie niezależne instytucje, osoby i środowiska.
  Dzisiaj przestrzegam jeszcze raz wszystkich: to nie są normalne wybory, gdzie wybiera się partie lepsze lub gorsze. Najblizsze wybory będą oznaczać, czy Polska będzie krajem wolnych ludzi, czy zostaniemy sprowadzeni do statusu obywateli PRL-u. A ci którzy się aktywnie sprzeciwiają lub sprzeciwią tej władzy skończą w więzieniach lub na emigracji. Ci którzy mają jakąkolwiek formę własności zostaną z niej wyzuci. Ci którzy mają niezależne zawody będą zdani na łaskę Państwa. Ci którzy nie będą się identyfikować z partią rządzącą będą mieli taką szanse na jakąkolwiek karierę, jak jakikolwiek niezależny dziennikarz ma dziś szanse na karierę w TVP, albo niezależny menadżer na karierę w spółkach skarbu państwa. W następnej kadencji ta zasada będzie dotyczyć całej gospodarki i to zapowiedział Kaczyński.

  Odpowiedź jest jedna: idźmy na wybory!

  Roman Giertych
 • wscieklyuklad 06.10.19, 17:54
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/71486877_1691939134269316_738606294692265984_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_oc=AQlOtMV8tgANBuCp4SIuHK-Ekrwoq88HMHpNVIha5ZjoONIZ5GK1tcJCu7hjrernTTc&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=ef52ebe5389abe26c93f65034f2a5ed3&oe=5E22F7D4
 • wscieklyuklad 06.10.19, 18:55
  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/72558010_1828265347319097_7495183119427829760_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_oc=AQkBwa1QFwL7xpZ09IbIX_aVFV6CeKzUgppT8mfsen8RWg1bVE_1rq9vU49I9qcE6Ck&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=8390fbf1b9c1481cd0c443759557c1b5&oe=5E26C593
 • wscieklyuklad 06.10.19, 18:55
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/72756636_2620354984865180_8409905488690413568_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQkQuyN9RWLnijzRszozXHCLVz_2naq9F9gA15K7A3g10Ms5fO3vCzZhnY2xBfvqwf0&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=d3a77dd826be4ce667d7ed68653fa01f&oe=5E1E911E
 • wscieklyuklad 06.10.19, 19:20
  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/72320339_2998389513511758_9056946864498147328_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_oc=AQnHphhUZqiMycI9TMfxfH26RsAazY4-GZeH3Ln9ZAk0rLMns0nZyY0tWSEV-Vhb50I&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=171c63d67765021b9f694c302da1f83c&oe=5E1C6563
 • 1agfa 06.10.19, 20:25
  wscieklyuklad napisał:

  > Manuela Gretkowska:
  (...)
  "... Program PiS-u przewiduje w składzie ko
  misji przyznającej statut artysty 20% ludzi sztuki. Skąd 1/5, a nie liczba Pi?
  > Reszta to chyba biskup, a na pewno urzędnicy. Znając ich kadry hejterzy, gangus
  > y, burdelarze. Statut na trzy lata, niby renta. Najwidoczniej dla pisowców arty
  > sta jest intelektualnie czy jakoś, niesprawny ideologicznie i trzeba go weryfik
  > ować. W normalnym świecie artyści należą gdzie chcą; do własnych stowarzyszeń,
  > związków zawodowych, kółek adoracji, albo nigdzie. ..."

  (...)
  Normalny świat ludzi kultury i sztuki to nie jest świat czynowników Pis (z NPWC na czele). Oni potrzebują, tak jak we wszystkich dziedzinach, posłusznych wykonawców, czyli bmw. Mogą być tępi, mogą być ciemni, mogą być bezwolni. Jeśli tzw. dzieła wielu twórców PRL, szczególnie tych oddanych bez reszty ówczesnej władzy wydawały się śmieszne lub żałosne, to dlatego właśnie że były ograniczone do wizji dyktowanej przez podobne 80% nie wiadomo kogo.
  Artysta bez wolności przestaje być artystą, staje się wyrobnikiem propagandy.
  Dziennikarz przestaje być dziennikarzem, staje się propagandystą.
  Prawo przestaje być prawem, kiedy ponad prawo stawiana jest wola nie wiadomo czyja.
  Lecz utrata wolności w sztuce i kulturze rzutuje na wszystko, na całe życie i jego jakość, bo jest ona solą człowieczeństwa; ludzie bez nich staną się biernym, ciemnym tłumem.
  Tak jest, takimi łatwiej się rządzi.
  Czyżby Polska rzeczywiście zmierzała w kierunku pozostania samotną wyspą, bez wolnej kultury?
  Potem trzeba będzie dziesięcioleci, aby powrócić do cywilizacji. Mówi się o takich czasach "stracone pokolenia". Nie sądzę, aby Polskę było jeszcze - i znowu - stać na stracone pokolenia, zgodnie z kaprysami i chorymi wizjami kilku-kilkunastu cynicznych dziwaków politycznych i kościelnych oderwanych od normalnego życia, wspieranych przez karierowiczów i bezmyślnych.
  --
  "Polsce potrzebna jest dzisiaj jasna koncepcja kontroli państwowej, która obejmuje wszystkie dziedziny życia publicznego, nie pozostawiając sfer niczyich". Z Projektu Konstytucji Pis z 2005r.
 • 1agfa 06.10.19, 20:29
  www.facebook.com/WlodekCiejkaTV/videos/flamingi-przeciw-faszyzmowi/492744288207915/
  : )
  --
  Trzeba czynić wszystko, by Polska była tym, czym jest dziś Turcja. O niej mówi się, że to poważne państwo.(...) Ten rodzaj wielkości jest do zdobycia. To wymaga najpierw zmiany władzy, a potem przebudowy polskich elit. I to we wszystkich dziedzinach. JK
 • wscieklyuklad 08.10.19, 13:56
  PSYchopata nawet już nie tai przyszłych działań.


  OKO.press

  Mariusz Jałoszewski
  8 października 2019
  Kaczyński mówi co PiS zrobi z sądami po wyborach. Będzie weryfikacja wszystkich sędziów w Polsce

  oko.press/kaczynski-mowi-co-pis-zrobi-z-sadami/?fbclid=IwAR2KSLngwrfBJHPYKQaTFz3Mu0QicOC6LuSieQpbtwuMKw74oR6WY8eQFFY
 • wscieklyuklad 08.10.19, 14:14
  Poseł Raczak z PiS twierdzi, że szantażuje go prostytutka, z którą się spotykał. "Jestem mężczyzną po przejściach"
  „Wyborcza” dowiedziała się, że Grzegorz Raczak, poseł PiS z Gdańska, zgłosił do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez kobietę, której płacił za spotkania.

  – Twierdzi, że kobieta żądała od niego pieniędzy, grożąc ujawnieniem fotografii ze wspólnych spotkań – mówi nasz informator.

  Prokuratura milczy na temat sprawy. Poseł Raczak potwierdza jednak w rozmowie z „Wyborczą”, że złożył takie zawiadomienie.

  – Zrobiłem to, co w takiej sytuacji może zrobić prawy obywatel – powiedział nam poseł. – Jak to do mnie dotarło [żądania zapłaty – red.], byłem na kongresie kardiologicznym w Paryżu.

  I ów światowiec bywalec kongresów zagranicznych, podało prostytutkę do sądu bo zachowywał się jak prawy obywatel


  JA PIEEEERRRRDDDDOOOOOLLLLEEE
 • wscieklyuklad 08.10.19, 14:15
  Osłanka PiS niejakie wassermann, zapowiada wprowadzenie cenzury internetu! Koncesje, zakaz używania, pozwolenia.

  Cenzura się zbliża. ” Taki portal, według mnie, powinien być w jakiś sposób koncesjonowany” – mówi Małgorzata Wasserman w wywiadzie dla mediów. Ale to nie koniec, zapowiada również prace nad zakazem używania internetu – na początek przez osoby do 15 roku życia. Wygląda więc na to, że PiS szybkimi krokami zmierza do modelu państwa totalitarnego, w którym władza kontroluje wszystko i wszystkich.

  Dzisiaj internet w Polsce jest ostatnim miejsce, w którym można w nieskrępowany sposób ujawniać kłamstwa układu władzy. Nie ma urzędu cenzury. Tymczasem to się Kaczyńskiemu najwyraźniej podoba.

  „Uważam, że wolność słowa idzie u nas za daleko” – mówi Małgorzata Wasserman. To poważne ostrzeżenie dla wszystkich! 13 października trzeba iść na wybory i powiedzieć stop pomysłom cenzury internetu przez PiS !!!

  Posłanka mówi też o konieczności wprowadzenia swojego rodzaju „prawa jazdy” na internet i odcięcia go osobom poniżej 15 roku życia. To przestaje być śmieszne. O tym, czy młodzież używa internetu mają decydować ich rodzice. PiS chce ingerować w życie rodzinne i to jest niedopuszczalne.

  źródło: Interia.pl
 • wscieklyuklad 08.10.19, 14:18
  Stoimy na krawędzi katastrofy. Alarmujące dane pokazują prawdziwy obraz “deformy” sądownictwa
  07/10/2019
  Bartosz Wiciński

  crowdmedia.pl/stoimy-na-krawedzi-katastrofy-alarmujace-dane-pokazuja-prawdziwy-obraz-deformy-sadownictwa/?fbclid=IwAR2Nhh5sJnjqC2Ec1_ioWg8q_sf4TV-U-Zq2qjZk2IkbAcNcPh1X30wO-p0
 • wscieklyuklad 08.10.19, 14:21
  Klienci hotelu w kamienicy Banasia mogli być nagrywani. Ujawniono, gdzie były kamery

  natemat.pl/286655,afera-mariana-banasia-klienci-hotelu-na-godziny-mogli-byc-nagrywani?_ga=2.152442366.613233264.1570421341-205496322.1550927231&fbclid=IwAR0EKlcakwbRixyTvyfZVqP3gGymyvebhyx_riHdoq_0Y569ioqYnIqwLKE

  A teraz króciutkie pytanko. Ilu pisonów jest teraz zesranych ze strachu?
 • wscieklyuklad 08.10.19, 14:23
  Mariusz Kamiński aktualny szef MSWiA jako 16-latek został zatrzymany przez milicję. Sypał kolegów, w zeznaniach był bardzo szczery, została zarejestrowany jako TW. “Marek”. Potem bardzo udzielał się w Niezależnych Związkach Studenckich, czym do tej pory bardzo się chwali.

  gazetaplus.pl/mariusz-kaminski-sypal-kolegow-byl-tak-szczery-ze-zostal-zarejestrowanym-tw-marek-protokol-przesluchania/7792/?fbclid=IwAR1YhosORuodmqcLnBEWzlERGSinnlALWV-Tr17Yx0jUgBIMlNGj7k_8BYQ
 • wscieklyuklad 08.10.19, 14:25
  Tak władza buduje państwo kościelne? Ujawniono tajny dokument prokuratury
  Rafał Badowski

  07 października 2019, 21:56

  natemat.pl/286647,tajny-dokument-prokuratury-krajowej-o-stosunkach-z-kosciolem?fbclid=IwAR3Mrk88HbSbK7Qexdss5cvTy_6o5ZpqfcinpNY0yg9lNulKXOo-5ZPgah4
 • wscieklyuklad 08.10.19, 14:31
  ziś pytanie, jutro kaganiec, a pojutrze ślizg..:
  I. Prof. Radosław Markowski, politolog, dyrektor Centrum Studiów nad Demokracją Uniwersytetu SWPS, wiadomo.co, 28.08.2019r., cyt.: "A skąd pani wie, że wybory nie będą fałszowane? Proszę zwrócić uwagę, co się wydarzyło w ostatnich wyborach. Nagle polski chłop ruszył do urn między 19.00 a 21.00. Mam tu wielkie podejrzenia, że coś jest nie tak. Moim zdaniem afera w Ministerstwie Sprawiedliwości jest czubkiem góry lodowej i w każdym ministerstwie prawdopodobnie są podobne komórki jak ta Piebiaka. Jedni zajmują się nauką, inni policjantami, jeszcze inni żołnierzami, nauczyciele mieliby wiele do powiedzenia, jak się z nimi rozmawia politycznie itd. Niektórzy doświadczają licznych kontroli swych prac niemal permanentnie, urzędy czepiają się drobiazgów, selektywnie, a systematycznie nachodzeni są ludzi i firmy krytyczne wobec budowanej nowej klientelistyczno-autorytarnej rzeczywistości. Być może po prostu te 30 lat – “Solidarność”, Okrągły Stół, jakościowa demokracja lat 1990-2015 – były historycznie tylko krótkim dewiacyjnym wyskokiem, a tak naprawdę teraz wracamy do niedemokratycznej normalności. Do naszej katolicko-autorytarnej, nacjonalistycznej atmosfery, która przez większą część naszej historii unosiła się nad nami."
  II. I może właśnie dlatego klepisko baluje, szambo eksploduje, a:
  1. Szef NIK "wynajmuje" bandziorom miejsce, na które z łacińska mówiło się "lupanar" i ma się dobrze, a nawet lepiej, kiedy z synalkiem, bez problemu koszty "optymalizuje" i publiczne setki tysięcy absorbuje;
  2. Morawiecki handluje kościelnymi przekrętami, pasjami kłamie i ryż podsypuje, niczym miSZCZ "kierownictwa", co nie musi uciekać;
  3. Morawiecka państwową spółkę drenuje;
  4. Kaczyński poucza rodziny w tematach, których nigdy nie sqma;
  5. Jędraszewski z natchnieniem brunatną zarazę odkurza, Rydzyk przytula budżetowe miliony, szpitale się zamykają, chorzy umierają, młodzi stąd sprdalają, łysa horda heiluje, Putin świętuje, my łykamy bzdet o milionie głosów na Szydłową ze wsi topornej spłyniĘtych, a Zbynio twierdzi, że wszystko przebiega wzorcowo.
  III. Więc chyba czas nadszedł na wertfikację naiwności własnej, bo po tym wszystkim niezręcznie i gUpio jest nawet wierzyć w uczciwy system, procedury, ludzi, państwo vel "prawo", tak, jak po latach dblnie jest wierzyć w mdłe formułki o "uczciwości małżeńskiej", w "przyjaciół", którzy milcząco, chociaż z niezłym funem obserwują syf na "żony" wylewany i inne takie bzdety do dolnopłuka pasujące.
  V. To co..idziemy "na", czy "po" wybory!
  VI. Koniecznie..
 • wscieklyuklad 08.10.19, 14:45
  Zaboli, oj zaboli!

  Kaczyński: Na kontach przedsiębiorstw leży wielka suma pieniędzy [Sprawdzamy]

  www.bankier.pl/wiadomosc/Kaczynski-Odrzucamy-koncepcje-Polski-jako-polkolonialnego-kraju-taniej-sily-roboczej-7750914.html?fbclid=IwAR1_6HQMa6ikuvFlyFJJTQJkQIxbENQSpNXMuLnVvfYHCBDjJUSHz7qOk0k
 • wscieklyuklad 08.10.19, 14:46
  Zwariowali! Najważniejszym przedmiotem w szkole ma być religia?

  I cóż się dziwić ratlerkowi?

  www.wiesci24.pl/2019/10/07/zwariowali-najwazniejszym-przedmiotem-w-szkole-ma-byc-religia/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork&fbclid=IwAR14qioA29ZtubI1hYjccs34hABcO0Aoqut_1WYYdz08nPMIDp9BJYGCM8U

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka