Dodaj do ulubionych

Min Hałsen z matmą na Yuo

06.10.19, 10:48
matołuszek znów bredziło - tym razem w Lesznie.Podczas spotkania z mieszkańcami Leszna (woj. wielkopolskie) premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że Polska wciąż boryka się z problemem braku kadry medycznej. „Przez dwadzieścia lat wyjechało z Polski ponad 20 tys. lekarzy” – mówił.

Na marginesie dodał, że wykształcenie jednego medyka to koszt ok. miliona złotych, co po przeliczeniu daje ok. 25 mld złotych. „Co to oznacza? Że stosunkowo biedna Polska, dziesięć-piętnaście lat temu, zapłaciła za wykształcenie lekarzy dla bogatej Szwecji, bogatych Niemiec, bogatej Francji, wszędzie tam, gdzie ci ludzie wyjechali" – przekonywał. (PAP)


Komentarz z netu odnośnie wiedzy matematycznej (a zatem i ekonomicznej) tego matoła.

Wydaje się że pan Morawiecki, świetny ekonomista, ma problemy z tabliczka mnożenia.Od wielu lat można w Polsce studiowac medycynę i placić "z własnej kieszeni" za studia. Jeden rok, dwa semestry kosztują średnio okolo 30 tys PLN (anglojęzyczne 10 tys euro). Studia trwają 6 lat, czyli około 180 tys. PLN(60 tys. euro). Oczywiście do tego zawsze dochodzą koszty utrzymania studenta, materiały edukacyjne, ale to od zawsze koszty studenta(z reguły rodziców).

I to megalomanię nie umiejące dokonać ekonomicznej analizy, kiedyś kierowało bankiem.

Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka