Dodaj do ulubionych

TVPiS w 3,14gułce

08.10.19, 19:16
UJAWNIAMY: TVP wycina żarty o Kaczyńskim z kabaretów. Rządowa cenzura?

Za dzień pracy dziennikarka TVP zarobiła 1 zł, bo nie wpisała do paska tekstu, którego oczekiwał zarząd PiS” – Piotr Owczarski, były dziennikarz TVP ujawnił kulisy patologicznych przemian w telewizji publicznej w wywiadzie dla Racjonalnej Polski. Pracował w TVP 16 lat, ale takiego upolitycznienia, a właściwie upartyjnienia państwowej telewizji nie było nigdy wcześniej.
W ostatnią sobotę podczas programu Studio Polska opadły maski – prowadzący Jacek Łęski i Magdalena Ogórek praktycznie agitowali na rzecz PiS. Dziennikarka wyprosiła ze studia dwa ugrupowania opozycyjne – Koalicję Obywatelską i Konfederacje, w geście solidarności wyszła za nimi Lewica. TVP na tydzień przed wyborami pokazało wprost, że jest narzędziem propagandy rządu.

Wobec przeciwników PiS TVP konsekwentnie stosuje oszczerstwa, krytykę czy mowę nienawiści, a jak przekonaliśmy się w sobotę także cenzurę. Magdalena Ogórek uciszała polityka Koalicji Obywatelskiej „Człowieku teraz ja mówię!” i wyrzuciła go ze studia. Nie wszyscy pracownicy TVP podjęli z taką ochotą współpracę z rządem, ale ci niepokorni są zwalniani. Właśnie taki los spotkał Piotra Owczarskiego, który był najpierw poddany mobbingowi, a później został wyrzucony z telewizji rządowej. Duńska telewizja publiczna nakręciła materiał o przemianach w polskich mediach, w których opisuje także jego historię.
Od sprawdzonego informatora otrzymaliśmy informacje, że TVP cenzuruje nawet.. kabarety. Z nagrań wystąpień kabaretowych usuwane są żarty i skecze wyśmiewające Jarosława Kaczyńskiego. Program Studio Polska i inne produkcje na żywo TVP przez młodych porównywane są do tzw. pato-streamów. Starszym przypominają pokraczną propagandę czasów telewizji PRL, ocierającą się wręcz o kabaret. Małgorzata Wasserman zapowiedziała cenzurę portali internetowych w razie wygranych wyborów, może się więc okazać, że nachalna agitacja rządowa szybko przestanie być śmieszna…

I susznie! Niech się cieszą, że im żydolewackich ozorów nie wycięli!
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka