Dodaj do ulubionych

Dzień Edukacji Narodowej.

14.10.19, 14:25
Święto polskich nauczycieli.
Ludzi najważniejszych po rodzicach, przewodników wprowadzających dzieciaki i młodzież na drogę wiedzy i rozumienia.
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie", jak powiedział Jan Zamoyski, kanclerz wielki koronny i hetman wielki koronny - człowiek oświecony i wybitny w swoim czasie. Przewidująco powiedział.
Życzenia dla nauczycieli najrozmaitszych szkół i poziomów: od przedszkoli po szkoły średnie a nawet studia. Życzenia powodzenia, szacunku ze strony rządzących - niechby rządzący zrozumieli, że bierne i tępe społeczeństwo nie przynosi chluby narodowi i państwu, bo najcenniejszym skarbem państw jest społeczeństwo świadome i wykształcone. Mądrzy, twórczy ludzie. Zatem nauczyciele kształtujący umysły powinni być docenieni, oprócz szacunku powinni mieć uznanie w wymiarze finansowym. Bowiem to od nich, od nauczycieli zależy przyszłość narodu, zawód ten oprócz pracowników Służby Zdrowia jest najważniejszy. To nauczyciele zapewniają mądry rozwój społeczeństwa, poczynając już od przedszkoli.
Być może łatwiej rządzić nierozumnymi - zaniedbanie edukacji, zaniedbanie wobec nauczycieli czyli przyszłości to więcej niż błąd - to zbrodnia.
Wytrwałości, spełnienia zawodowego, szacunku dzieci, rodziców, a przede wszystkim rzeczywistego uznania ze strony rządzących życzę wszystkim nauczycielom.
--
Nie może być tak, że władza raz do roku obchodzi święto Konstytucji, a na co dzień Konstytucję obchodzi. DT
Obserwuj wątek
  • 1agfa Re: Dzień Edukacji Narodowej. 14.10.19, 14:42
   https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/72633120_2624324071030567_707336677919555584_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQlwWvaF9-PbMt0ndcdMNgsxsjqEPpF_byigl1Zk-aGYeRlOQFQ8ziuaW6fAqlx7Zhc&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=71f3b2922be899419501032fefecd8d7&oe=5E37BBE9

   Ponadto życzę nauczycielom, aby nie byli zmuszani do poddawani się presji eksperymentów ideologicznych - to zawsze źle się kończy dla wszystkich. Bo nauczanie to wdrażanie nauki, zgodnie z jej osiągnieciami, coraz to nowymi wynalazkami, innowacjami, potwierdzonymi empirycznie. Gdzie matematyka, fizyka, chemia i im podobne nauki są wiedzą zdobywaną przez pokolenia i przez najwybitniejsze umysły ludzkości. Rzecz ta dotyczy również osiągnięć medycyny, zahaczającej o technologie biochemiczne.
   Niechże dwa razy dwa zawsze znaczy cztery, a białe niech będzie białym, a nie czarnym.
   Zdrowia, wytrwałości, polscy nauczyciele! Także przybywania chętnych i zdolnych do zawodu, aby odciążyć Was, przepracowanych i umęczonych chaotyczną deformą.
   Wszystkiego najlepszego w nauczycielskie święto, ale i po święcie - również : )
   --
   "Polsce potrzebna jest dzisiaj jasna koncepcja kontroli państwowej, która obejmuje wszystkie dziedziny życia publicznego, nie pozostawiając sfer niczyich". Z Projektu Konstytucji Pis z 2005r.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka