Dodaj do ulubionych

Przestroga dla Ziobry i Gowina

16.10.19, 14:25
Jesteśmy po wyborach, które wygrała partia Jarosława Kaczyńskiego, Prawo i Sprawiedliwość. Popularny mecenas Roman Giertych udostępnił pierwszy list od momentu ich zakończenia.

Przestroga dla Ziobry i Gowina. Dzisiejszy triumfalny marsz wicepremiera Gowina po Sejmie będzie symbolem tych wyborów

To on oraz Zbigniew Ziobro są głównymi beneficjentami osłabienia PiS i problemów Jarosława Kaczyńskiego. Symboliczna przegrana w Senacie, to nie ich zmartwienie, tylko świadectwo słabnięcia głównego rozgrywającego, czyli szefa PiS. I jak zawsze w sytuacji, gdy pozycja lidera słabnie jego najbliżej stojący współpracownicy rosną w siłę. Dzisiaj bez poparcia Solidarnej Polski i Porozumienia PiS przechodzi do opozycji. Można sobie przecież matematycznie wyobrazić koalicję Porozumienia z SLD, PSL i KO, która dysponuje większością w Sejmie.

Ludzie których Gowin i Ziobro wprowadzili do Sejmu to osoby, które mandaty otrzymały w kontrze do PiS i które swój byt polityczny zawdzięczają swym liderom, a nie Kaczyńskiemu. Jeżeli nawet JK złoży większościową koalicję, to będziemy mieli rząd koalicyjny, a Kaczyński nienawidzi dzielić się władzą. Już dzisiaj pewnie CBA zbiera wszystkie możliwe kwity na Gowina. Jako jedyny koalicjant Kaczyńskiego w historii, który przeżył… mogę poradzić zarówno Ziobrze, jak i Gowinowi: czuwajcie! Dla szefa PiS sam fakt, że musi z Panami rozmawiać jest obraźliwy. To że swoje teki będziecie dzierżyć nie z jego łaski, ale na podstawie własnych grup politycznych stanowi śmiertelną zniewagę, której on nie daruje. Jeszcze raz przestrzegam: czuwajcie!
Roman Giertych
Obserwuj wątek
   • sorel.lina Re: Przestroga dla Ziobry i Gowina 16.10.19, 15:09
    Zdjęcie zrobiono w Białymstoku pod koniec lat siedemdziesiątych, przed udaniem się na pochód 1 maja. Było to tak zwane święto pracy. Robotnicy, urzędnicy, komunistyczni aparatczycy szli wtedy na takie pochody, które były symbolem poparcia dla władzy.

    A tego pana z papierosem w dłoni i z czerwoną kokardą na piersi poznajecie? wink

    https://external.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/safe_image.php?d=AQC3_AaqFGOMpMuf&w=540&h=282&url=https%3A%2F%2Fwww.wiesci24.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F10%2Fkaczynski.jpeg&cfs=1&upscale=1&fallback=news_d_placeholder_publisher&_nc_hash=AQB20OLa0zYjr9dJ
      • sorel.lina Kryształ 16.10.19, 16:07
       Oto przedstawiciel nowej, pisowskiej "elity", Marian Banaś, szef Naczelnej Izby Kontroli:

       https://external.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/safe_image.php?d=AQBXuRhj6z-2OM8R&w=540&h=282&url=https%3A%2F%2Focdn.eu%2Fpulscms-transforms%2F1%2Fm7Hk9kpTURBXy82YmE4ZTczOWEwMzVhM2Y5OTgyNjg5M2EzOGI1YjY5Ni5qcGeTlQPNAanNASPNDPvNB06TCaZiZDI3NWIGkwXNAjrNASyBoTAB%2Fmarian-banas.jpg&cfs=1&upscale=1&fallback=news_d_placeholder_publisher&_nc_hash=AQD97fThHxqOxWwo

       Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło trwającą od 16 kwietnia 2019 r. kontrolę oświadczeń majątkowych szefa NIK za lata 2015–2018, gdy Marian Banaś był wiceministrem, a później ministrem finansów.

       Kontrola miała przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, skąd wieloletni urzędnik państwowy dorobił się wraz z żoną tak dużego majątku i czy zgodnie z prawem wykazywał go w całości w swych oświadczeniach majątkowych. Ma też bezpośredni związek z reportażem "Superwizjera" TVN, w którym ujawniono, że w kamienicy należącej do szefa NIK funkcjonował "dom schadzek" z wynajmem pokoi na godzinę.

       Jej wyniki nie zostały przekazane do publicznej wiadomości. Rzecznik CBA Temistokles Brodowski poinformował jedynie, że Marian Banaś ma siedem dni na zgłoszenie uwag do zastrzeżeń Biura, które nie zostały wyjaśnione w trakcie trwania kontroli oświadczeń majątkowych.

       – Wnioski pokontrolne dotyczące oświadczeń majątkowych Mariana Banasia są podstawą do skierowania zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa – mówi Onetowi polityk, znający treść raportu CBA. O tym, że kontrola majątku szefa NIK zakończy się najprawdopodobniej zawiadomieniem do prokuratury pisała w środę "Rzeczpospolita".

       Inny nasz rozmówca z kręgów rządowych mówi wprost:
       "Materiał, który został zgromadzony przez CBA jest porażający i stanowi przesłankę do złożenia przez szefa NIK dymisji z zajmowanego urzędu".

       Problem jednak w tym, że – jak twierdzą nasi rozmówcy w PiS – dymisji nie zamierza przynajmniej na razie składać sam Marian Banaś. Z relacji, do której dotarł Onet, Banaś miał kategorycznie odmówić podania się do dymisji, a naciski polityczne miał uznać za wysoce niestosowne.

       Dla Prawa i Sprawiedliwości niesubordynacja prezesa NIK stanowi obecnie dość spory problem. Wynika on także z utraty większości w Senacie, który odgrywa ważną rolę w procesie wyboru nowego szefa Najwyższej Izby Kontroli. Art. 205 Konstytucji RP mówi wprost, że prezes Najwyższej Izby Kontroli jest powoływany przez Sejm za zgodą Senatu. Oznacza to, że jeśli PiS chce mieć swobodę w wyborze następcy po Banasiu, musiałby przeprowadzić całą procedurę wyboru nowego szefa NIK jeszcze za zgodę Sejmu i Senatu obecnej kadencji.

       Aby zrealizować ten scenariusz, z pomocą partii rządzącej musiałby przyjść prezydent Andrzej Duda, który ma 30 dni od dnia wyborów na zwołanie pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji. Oznacza to, że nowy parlament może zebrać się dopiero 12 listopada, co dałoby PiS wystarczająco sporo czasu, aby wybrać nowego szefa NIK jeszcze z udziałem starych posłów i – co ważniejsze – senatorów.

       Jednak aby ten ekspresowy scenariusz wcielić w życie, niezbędna jest natychmiastowa rezygnacja samego Banasia, bowiem kalendarz jest tutaj nieubłagany.

       Zgodnie z Regulaminem Sejmu wnioski w sprawie wyboru lub powołania przez Sejm m.in. prezesa NIK mogą zgłaszać "Marszałek Sejmu albo co najmniej 35 posłów". Składa się je marszałkowi Sejmu w terminie 30 dni przed upływem kadencji, 21 dni od dnia odwołania lub stwierdzenia wygaśnięcia mandatu. Poddanie pod głosowanie wniosków w sprawie wyboru lub powołania przez Sejm poszczególnych osób na stanowiska państwowe "nie może odbyć się wcześniej niż siódmego dnia od dnia doręczenia posłom druku zawierającego kandydatury, chyba że Sejm postanowi inaczej".

       Procedura zawiera więc wymogi, które trudno pominąć. Zwłaszcza ten o 21 dniach na zgłoszenie kandydatów na szefa NIK. Zegar więc tyka, a PiS z każdym dniem ma coraz mniej czasu, by naprawić błąd, jakim było wybranie kilka tygodni temu Mariana Banasia na "pierwszego" kontrolera RP.

       /Onet.pl/
       • sorel.lina Ostrzeżenie dla 16.10.19, 23:58
        ... „odkrycia towarzyskiego” prezesa 🙂
        Oszszsz, to dopiero!

        "Sędzia Jarosław Wyrembak oficjalnie zażądał dymisji prezes TK Julii Przyłębskiej - podaje Onet.pl

        Stało się to 17 września na Zgromadzeniu Ogólnym Sędziów TK. Podczas posiedzenia sędzia Wyrembak przekazał na piśmie wszystkim członkom Trybunału swoje oświadczenie. Zarzucił Przyłębskiej "łamanie prawa". Napisał też - jak podaje Onet - o podejmowaniu działań, dla których nie znajduje żadnej legitymacji prawnej, które rażąco naruszają elementarne reguły praworządności”. Twierdzi też, że prezes TK unika dyskusji o sytuacji Trybunału. Zaapelował o jej dymisję."
       • 1agfa Re: Przestroga dla Ziobry i Gowina 18.10.19, 22:33
        sorel.lina napisała:

        > Oto sejmowa elita: dżentelmen i dama 😄😄😄
        >
        https://pbs.twimg.com/media/EG64OigWwAAMXuZ?format=jpg&name=large

        "Dama" nie popuści, udzielać się będzie, niestety, okrutnie - ku zachwytowi wyznawców.
        "Dżentelmen" wkrótce nas opuści, ach jaki żal... Z chwilą brexitu i odejścia Brytyjczyków z Europarlamentu, ów zostanie nareszcie europosłem. Pełnoprawnym. Będzie nas, Polskę, reprezentował na międzynarodowym forum. Na jego miejsce w polskim parlamencie (kandydował równolegle w polskich wyborach samorządowych i został wybrany, miszcz!) wejdzie inny człowiek, pochodzący z ugrupowania Ziobry. Tym samym ugrupowanie Gowina straci przewagę jednego członka, i siły stowarzyszonych z Pis form politycznych zrównają się. Ciekawe co będzie dalej. Nie napiszę jak teraz mawiają młodzi: "idę po popkorn", bo niewesołe mogą być to igrzyska. Wprawdzie broń papierowa, elektroniczna, brudna, spośród pajęczyn i kurzu wygarnięta, ale areną - Polska, jej i nasza przyszłość.
        --
        Nie zniszczysz wolności, o którą mój dziadek walczył podczas dwóch wojen światowych. Pier..l się ty wylansowana gumowa zabawko do kąpieli(...) Hugh Grant

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka