Dodaj do ulubionych

Dość symetryzmu!

22.10.19, 02:29
Zawsze starałam się być ugodowa, zrozumieć te druga stronę, jakoś ją wytłumaczyć, wrogość zniwelować.
Ale dość! W obecnej sytuacji taka moja postawa nie ma sensu.
Manipulacje, kunktatorstwo, zakłamanie, arogancja, bezczelność - jak na to odpowiedzieć? Dochodzę do wniosku, że jedyną odpowiedzią jest piękne za nadobne..
Mam dość kłamstw, ubliżania, hejtu. Brzydzą mnie kunktatorstwo, kombinacje, machinacje, nepotyzm, bezwzględność, machiawelizm „dobrej zmiany”, zdolnej do każdego - pardonnez le mot - skurwysyństwa.

Nie ma wytłumaczenia, nie ma pobłażliwości, nie ma przymykania oka na podłość, małość, chamstwo. Dość!
Obserwuj wątek
  • 1agfa Re: Dość symetryzmu! 23.10.19, 01:41
   Sorellino, Ty możesz mieć dość, ja i wielu innych. Dość od dawna. Lecz pamiętaj, że ktoś kto rozpętał piekło nienawiści, kłamstw, krętactwa i chorego chciejstwa, nigdy dość mieć nie będzie bo inaczej nie potrafi.
   Użyje do swego celu (cel oczywisty: waadza) wszelkich sposobów; prawem i lewem, aby ów cel się ziścił.
   Zabiegi, których dokonuje jego obóz po wyborach wskazują jasno, że nie jest w stanie pogodzić się z utratą wpływu na ostatni, jedyny już szczebel (Senat), niczym kamień wyrosły pod nogami, leżący na zawadzie do spełnienia. Niespodziewanie.
   Prawem i lewem. Z żywą i nie bezinteresowną pomocą duchowieństwa, co jest istotne!
   Kombinacja z wprowadzeniem do parlamentu osławionego, przegranego prokuratora, jest zwykłą polityczną korupcją; już nawet nie ma śladu skrępowania w tym obozie...

   Symetryzm pozostanie, bo w normalnych głowach normalnie rozumujących ludzi (tych którzy nie pamiętają głębokiego PRL i ówczesnego dyktatu) nie mieści się skala podłości używanej do osiągnięcia celu władzy centralnie sterowanej. Wydaje się że już jest dno, a ono jednak zapada się jeszcze głębiej - dno bezprawia.
   W demokracji wyrosły pokolenia nie znające autorytaryzmu i dyktatury.
   Rapiery wymiękają przy kłonicach i cepach, Sorellino.
   --
   - Róbmy tylko to, co moralnie słuszne, wtedy nigdy nie popełnimy błędu. Ronald Reagan.
   - Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, tobyśmy nigdy niczego nie mieli. Jarosław K.
   • sorel.lina Re: Dość symetryzmu! 23.10.19, 10:32
    Dzień dobry, Agfo! Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoją Panią. smile

    Zobacz:

    W Sejmie zabraknie Stanisława Piotrowicza, Krzysztofa Czabańskiego i Piotra Naimskiego

    Stanisław Piotrowicz wbrew wcześniejszym doniesieniom medialnym mandatu jednak nie obejmie.

    Według Wirtualnej Polski PiS szukał posłów-elektów z okręgu krośnieńskiego, którzy na jego rzecz zrzekliby się mandatu. Rozmowy miały być prowadzone m.in. ze starostą jarosławskim, a także z szefowa Podkarpackiego Oddziału ARiMR i wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego Teresą Pamułą.


    Nie udała się operacja "Piotrowicz", w Sejmie ostatecznie zabraknie tego polityka - donosi RMF24.pl. Wcześniej media obiegła informacja, jakoby w PiS trwały negocjacje z posłami elektami wybranymi z okręgu 22 (Krosno), którzy ewentualnie zgodziliby się odstąpić Piotrowiczowi swój mandat.

    Jednak Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego PiS, stwierdził, że "wszyscy kandydaci wybrani z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu i Senatu obejmą swoje mandaty".

    Uroczystość wręczenia posłom IX kadencji zaświadczeń o wyborze ma odbyć się 24 października w Sali Kolumnowej Sejmu, dzień później zaświadczenia odbiorą nowo wybrani senatorowie.


    • sorel.lina Re: Dość symetryzmu! 23.10.19, 12:57
     "Międzynarodowe Stowarzyszenie Sędziów (IAJ) pragnie wyrazić swoją głęboką troskę o stan praworządności i niezależności sędziowskiej w Polsce oraz dołączyć do tych, którzy wyrażali już swoje zaniepokojenie w tej sprawie" - do Andrzeja Dudy pisze australijski sędzia i Prezes IAJ Tony Pagone.

     Międzynarodowe Stowarzyszenie Sędziów (International Association of Judges) zrzesza krajowe stowarzyszenia sędziów z ponad 90 krajów na całym świecie, w tym Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”, działające w ramach Europejskiej Grupy Regionalnej (EAJ).

     Szczególne zaniepokojenie Prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Sędziów budzi kwestia podważania prawomocnych orzeczeń wydawanych przez polskie sądy.
     Sędzia prof. Tony Pagano przypomina prezydentowi Dudzie, że władza wykonawcza – w kraju demokratycznym i szanującym rządy prawa – musi przestrzegać niezawisłości sądownictwa oraz respektować wyroki wydawane przez niezależnych sędziów, nawet, jeśli nie są one po myśli władzy ustawodawczej czy wykonawczej.

     „Wzywamy Pana i polskie władze do opowiedzenia się po stronie zasady praworządności i publicznego wsparcia polskich sędziów nawet, gdy wydają oni orzeczenia niezgodne z oczekiwaniami i planami władz” – pisze do prezydenta Dudy.

     Stosowanie represji wobec sędziów za treść wydanych orzeczeń była już wcześniej przedmiotem zainteresowania zagranicy – w tym specjalnego sprawozdawcy ONZ do spraw niezależności sądownictwa, który w lipcu wzywał polski rząd do wyjaśnienia dyscyplinarki dla sędzi Aliny Czubieniak.

     Stowarzyszenie jest organem konsultacyjnym Organizacji Narodów Zjednoczonych. W ramach Roboczej Komisji do spraw Organizacji i Statusu Sądownictwa oraz Praw Człowieka zajmuje się monitorowaniem funkcjonowania sądownictwa w krajach członkowskich. W IAJ funkcjonują także Komisje zajmujące się prawem karnym, cywilnym i administracyjnym.

     • sorel.lina Re: Dość symetryzmu! 23.10.19, 13:04
      Poniżej tłumaczenie listu Tony’ego Pagano do Andrzeja Dudy.


      List otwarty Prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Sędziów do Prezydenta RP

      List otwarty do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

      Szanowny Panie Prezydencie.

      Piszę do pana jako Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Sędziów (IAJ), aby, tak jak inni, wyrazić swoją głęboką troskę odnoszącą się do zagrożeń niezależności sędziowskiej i praworządności w Polsce.

      Przestrzeganie zasady praworządności i niezależności sędziów, którzy rozwiązują spory obywateli jest kluczowe dla funkcjonowania każdego państwa. Żadne państwo i społeczeństwo nie może funkcjonować, jeśli nie jest zorganizowane w duchu respektowanych przez władze sprawiedliwych zasad. Rozstrzyganie sporów przez sędziów, którzy pozostają bezstronni i obiektywni w stosowaniu tych zasad jest fundamentalne dla umacniania zaufania społeczeństwa wobec państwa. Rzeczą wielkiej wagi jest zatem, by organy wszystkich państw okazywały w sposób jasny i oczywisty szacunek do zasady praworządności i niezależności sędziowskiej.

      Sędziowie spotykają się czasem z trudnym zadaniem orzekania w taki sposób, który nie jest aprobowany przez władze. Gotowość do zaakceptowania takiego orzeczenia ze strony władz jest jasną oznaką siły państwa. Obywatele mogą wtedy być pewni, że sądownictwo nie jest skorumpowane i nie ulega żadnym wpływom z zewnątrz. Jednocześnie władza zyskuje szacunek godząc się z orzeczeniami niezgodnymi z jej przewidywaniami bądź zamierzeniami. Wymaga podkreślenia, że przyjmowanie do wiadomości i akceptacja przez rząd orzeczeń, z którymi się nie zgadza, jest oznaką dojrzałości i siły demokracji.

      Sędziowie zobowiązani są bronić rozumowania, które doprowadziło ich do wydania konkretnego orzeczenia. Rozumowanie to zawsze musi opierać się na wcześniej znanych obiektywnych prawach i nie może ulegać wpływowi z zewnątrz. System prawa w Polsce, jak i w innych krajach, zawiera możliwość zaskarżania orzeczeń. W Polsce istnieje również możliwość nowelizacji prawa przez władzę ustawodawczą, gdy zajdzie taka potrzeba.

      Międzynarodowe Stowarzyszenie Sędziów pragnie wyrazić swoją głęboką troskę o stan praworządności i niezależności sędziowskiej w Polsce oraz dołączyć do tych, którzy wyrażali już swoje zaniepokojenie w tej sprawie.

      Wzywamy Pana i polskie władze do opowiedzenia się po stronie zasady praworządności i publicznego wsparcia polskich sędziów nawet, gdy wydają oni orzeczenia niezgodne z oczekiwaniami i planami władz.

      Z poważaniem

      Tony Pagone

      Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Sędziów


      Oryginał listu:

      https://oko.press/images/2019/10/IAJ-Ltr-to-President-Poland-.-161019-1-723x1024.jpghttps://oko.press/images/2019/10/IAJ-Ltr-to-President-Poland-.-161019-1-page-2-723x1024.jpg
      • sorel.lina Re: Dość symetryzmu! 23.10.19, 19:27
       PiS zdradził Polaków?! Zagłosowali w UE przeciwko naszym interesom.
       Publikujemy nazwiska zdrajców


       Wiele razy ostatnio dochodziły do nas zapewnienia ze strony partii Prawo i Sprawiedliwość o tym, że stanowczo będą sprzeciwiać się polityce Unii Europejskiej, która ma na celu pogrzebać polskie rolnictwo. Prawda jednak – jak się okazało – leży dalej od tych “deklaracji” niż nam się wszystkim wydaje.

       “Europosłowie PiS zgodnie zagłosowali za obcięciem funduszy dla wsi w nowym budżecie Unii Europejskiej”– podaje wiesci24.pl.

       Teraz jest bardzo ważny dla nas czas, ponieważ ważą się losy budżetu unijnego który zostanie przyznany po 2020 roku. Własnie w tej sprawie posłowie Prawa i Sprawiedliwości zgodnie postanowili obciąć fundusze przeznaczone dla… POLSKIEJ wsi! Nie trzeba być profesorem aby wiedzieć, że w obecnej sytuacji polskiego rolnictwa, zabranie dopłat nie spowoduje polepszenia sytuacji a dramatycznie ją pogorszy.

       Zdecydowaliśmy się opublikować pełną listę nazwisk osób z PiS, które głosowały przeciwko polskim rolnikom.

       Kto głosował przeciwko polskim rolnikom?

       Ryszard Czarnecki

       Edward Czesak

       Anna Fotyga

       Beata Gosiewska

       Czesław Hoc

       Marek Jurek

       Karol Karski

       Sławomir Kłosowski

       Zbigniew Krasnodębski

       Urszula Krupa

       Zbigniew Kuźmiuk

       Ryszard Legutko

       Stanisław Ożóg

       Bolesław Piecha

       Mirosław Piotrowski

       Tomasz Poręba

       Jacek Saryusz-Wolski

       Jadwiga Wiśniewska

       Kosma Złotowski

       / Niezależny Dziennik Polityczny/
Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka