Dodaj do ulubionych

Nagrodzeni : )

24.10.19, 00:13
wg mnie w pełni zasłużenie. Gratulacje!
www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1929460,1,tomasz-sekielski-i-krzysztof-parchimowicz-laureatami-nagrody-im-paradowskiej-i-zimowskiego.read?fbclid=IwAR3LPyJAzsQCecbN3Xpg3vLy1I0d0PSWLMvfdg_Ghegnm57HnMN_6xQpZJg
(...)
"...Wręczana corocznie nagroda im. Janiny Paradowskiej i Jerzego Zimowskiego jest przyznawana za dzielność obywatelską, odwagę działania na rzecz dobra publicznego, praw obywatelskich i praw człowieka. W tym roku zostały przyznane dwie. Otrzymali je:

Tomasz Sekielski – za dzielność obywatelską, odwagę zaglądania za kulisy rzeczywistości, łamania społecznych tabu i stereotypów, za film „Tylko nie mów nikomu”, którym udowodnił, że niezależna produkcja filmowa może zachować najwyższą jakość warsztatową, wypełniać ważną społeczną misję i wstrząsnąć opinią publiczną.

Prokurator Krzysztof Parchimowicz – za wielką osobistą odwagę przeciwstawiania się urzędowym i politycznym naciskom, naruszającym niezależność prokuratury. Za pracę dla Stowarzyszenia Lex Super Omnia, które broni honoru, godności i profesjonalnych standardów polskiej prokuratury. Za dzielność obywatelską
.
..."
(...)
--
"Zrobili sobie z patriotyzmu zwyczajne przedsiębiorstwo, w którym piórem i językiem reklamują i powiększają większe i mniejsze czyny przez siebie dokonane, a nawet- co gorsza - dokonane przez innych". Wincenty Witos
Obserwuj wątek
  • 1agfa Re: Nagrodzeni : ) 26.10.19, 15:36
   wiez.com.pl/2019/10/25/pontifici-2019-nagroda-warszawskiego-kik-u-dla-aleksandry-dulkiewicz/
   "...Laureatką XIV edycji Nagrody „Pontifici – Budowniczemu Mostów”, przyznawanej przez warszawski Klub Inteligencji Katolickiej „za zasługi w szerzeniu wartości dobra wspólnego, dialogu i poświęcenia na rzecz bliźnich”, została prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. ..."

   Warszawski KIK ustanowił Nagrodę Budowniczego Mostów w roku 2006, na pięćdziesięciolecie istnienia KIK. Poprzednim laureatem w roku 2018 był prof. Adam Strzembosz.
   --
   "Zrobili sobie z patriotyzmu zwyczajne przedsiębiorstwo, w którym piórem i językiem reklamują i powiększają większe i mniejsze czyny przez siebie dokonane, a nawet- co gorsza - dokonane przez innych". Wincenty Witos
  • 1agfa Re: Nagrodzeni : ) 28.10.19, 13:11
   www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/310239895-Sedzia-Igor-Tuleya-z-nagroda-im-Edwarda-J-Wende-Wolne-Sady-z-wyroznieniem.html
   "...Znany stołeczny sędzia został uhonorowany za niezłomną postawę w obronie konstytucyjnych wartości państwa prawa i niezależność sądów oraz za sztukę jasnego uzasadniania swych orzeczeń.
   ..."

   (...)

   "...Laureat nagrodę przyjął, a jej część pieniężną – 15 tys. zł, postanowił przekazać fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. ..."


   "...Przyznano też honorowe wyróżnienie. Otrzymali je twórcy inicjatywy #WolneSądy: Maria Ejchart-Dubois oraz adwokaci Sylwia Gregorczyk-Abram, Paulina Kieszkowska-Knapik i Michał Wawrykiewicz. Kapituła uznała, że inicjatywa odgrywa ważną rolę, rzetelnie informując obywateli o wadze i znaczeniu zmian w prawie i związanych z tym zagrożeniach dla wolności i praw obywatelskich. ..."
   : )
   GRATULACJE!!
   Bo prawo niech zawsze prawo znaczy...
   --
   "Akt ustawowy, grożący uniemożliwieniem kontroli konstytucyjności, sam musi być poddany takiej kontroli, zanim zostanie zastosowany przez sąd" (Komisja Wenecka)
   • 1agfa Re: Nagrodzeni : ) 11.11.19, 02:51
    wyborcza.pl/7,75398,25392726,demokracja-w-polsce-zagrozona-prof-gersdorf-doceniona-za.html

    Gratulacje, Pani Profesor należy się szacunek za czynny udział w obronie demokratycznego systemu sądownictwa, trójpodziału władzy.


    --
    "Polsce potrzebna jest dzisiaj jasna koncepcja kontroli państwowej, która obejmuje wszystkie dziedziny życia publicznego, nie pozostawiając sfer niczyich". Z Projektu Konstytucji Pis z 2005r.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka