Dodaj do ulubionych

Ave Christos!

27.10.19, 07:39
Identyczne mentalnie bydło pielgrzymuje do Doliny Poległych w Hiszpanii.

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/72985132_3148863258517051_838051851499732992_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQkYZoBDxYCmLcx-JsuQ7vwtU49oQM6kpg0-WToXIyzXehMafp51-GSTkP34Lz69rVo&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=90fb0a6c50c94d63f13bdf6356d252cb&oe=5E61ED53


Do zdarzenia doszło 16 września 2017 r. na terenie Parku Miejskiego po meczu w Kaliszu. Oskarżeni pozowali do zdjęć z prawą ręką wyciągniętą w górę w geście hitlerowskiego pozdrowienia. Jedno z takich zdjęć trafiło na profil Piotra T. na Facebooku.
Prokuratura Rejonowa w Kaliszu oskarżyła wówczas 36-letniego Piotra T. i 45-letniego Pawła K. o propagowanie ustroju totalitarnego. Gest uniesionej dłoni "kojarzy się jednoznacznie z ustrojem faszystowskim, wręcz hitlerowskim" – mówił prezentując akt oskarżenia prokurator Adam Handke. Dla Pawła K. zażądał kary roku ograniczenia wolności, polegającej na pracach społecznych. W przypadku Piotra T. domagał się 13 miesięcy bezwzględnego więzienia za to, że dodatkowo zdjęcie zamieścił na profilu społecznościowym.
Oskarżeni nie przyznali się do winy. Piotr T. sam zgłosił się na policję, kiedy sprawa zyskała rozgłos w mediach. Był zaskoczony, że zarzuca mu się propagowanie faszyzmu. Wyjaśniał, że na zdjęciu widoczny jest symbol krzyża celtyckiego, a on sam wykonał salut rzymski zwany Ave Christus.
- To było zdjęcie prywatne i, co prawda, umieszczone na profilu drugiego z oskarżonych, ale po kilku dniach zostało usunięte. Tak naprawdę drugie życie tego zdjęcia nie jest wynikiem działania jednego ani drugiego oskarżonego. Zdjęcie to zostało wielokrotnie rozpowszechnione przez media i inne organizacje, które to zdjęcie powielały i nie można oskarżonemu czynić za to zarzutu – powiedziała adwokat Edyta Grabarek-Grondal.
Sędzia Agnieszka Wachłaczenko w uzasadnieniu wyroku powołała się na orzeczenie Sądu Najwyższego, który wskazał, że "propagowanie" w języku polskim oznacza przede wszystkim upowszechnianie i szerzenie czegoś, w tym także poglądu, po to, by kogoś do niego przekonać.
- Zdaniem sądu, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, nie wiemy nic, aby to zachowanie oskarżonych było związane z tym, że chcieli do takiego ustroju i modelu państwa kogokolwiek przekonać - powiedziała.
Dlatego zgodnie z wnioskiem obrony uniewinniła oskarżonych od zarzutu propagowania faszyzmu w miejscu publicznym, ale jednego z oskarżonych skazała za umieszczenia zdjęcia stronie społecznościowej, "bo to jest właśnie propagowanie faszyzmu".
Wyrok nie był prawomocny, prokurator złożył apelację.
W dniu 24 październia 2019 r. odbyła się sprawa w Sądzie Okręgowym. Oskarżonych jak zwykle na rozprawie nie było.
Prokurator wygłosiła fantastyczną mowę, stała na stanowisku, iż gest ten to nie jest „ gest pozdrowienia słońca „ a właśnie hajlowanie.
6 listopada 2019 r. o godz. 13.00 będzie ogłoszony wyrok.
Obserwuj wątek
  • 1agfa Re: Ave Christos! 28.10.19, 14:31
   wscieklyuklad napisał:
   > Identyczne mentalnie bydło pielgrzymuje do Doliny Poległych w Hiszpanii.
   (...)
   Nie tylko w Hiszpanii, do Doliny Poległych. W wielu krajach istnieją i funkcjonują podobne "formacje" czcicieli podłości.
   W normalnych krajach są jednak marginalizowane.

   > Prokurator wygłosiła fantastyczną mowę, stała na stanowisku, iż gest ten to nie
   > jest „ gest pozdrowienia słońca „ a właśnie hajlowanie.
   > 6 listopada 2019 r. o godz. 13.00 będzie ogłoszony wyrok.


   Czyli przed 11. Listopada, kiedy to zwykli przyłączać się do Marszu Niepodległości w zrównanej z ziemia przed laty i skrwawionej Warszawie. Potomkowie zarzynanych gestami i dekoracjami czczą katów ich przodków. A może ich przodkowie nie zawsze byli ofiarami?
   : (
   --
   "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy" M.Thatcher.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka