Dodaj do ulubionych

Od kiedy totalna...

13.11.19, 21:42
....opozycja w postaci Senatu bedzie winna niedotrzymania obietnic wyborczych pisiorkow?
Gadaja juz cos na ten temat?
Obserwuj wątek
  • k.karen Re: Od kiedy totalna... 14.11.19, 09:43
   Totalna władza gubi się w opiniach, jako że kaczelnik ogłosił koniec totalnej opozycji i przy okazji stwierdził, że Senat nie ma nic do gadania, że i tak to Sejm podejmuje decyzje big_grin
  • sorel.lina Re: Od kiedy totalna... 14.11.19, 18:23
   sorel.lina napisała:

   > Hejt na profesora Grodzkiego już się zaczął. Bo przecież to lekarz, a lekarze -
   > wiadomo - to łapówkarze.
   > No, to Karczewski na pewno też, bo niby za co sobie ten portret zafundował?
   big_grin


   Aha, podobno eks-marszałek jako dyrektor szpitala w Nowej Soli zadłużył szpital i... zwiał do senatu! wink

   Zamieszkał w wynajętej za pieniądze publiczne willi, korzystając ( też za pieniądze publiczne) z wyżywienia i obsługi (służby). Oj, ciężko mu teraz z tych wygód zrezygnować, oj ciężko!

   Marszałek Grodzki nie będzie miał takich problemów, bo - jak oświadczył - z willi nie będzie korzystał, wystarczy mu mały apartamencik w hotelu sejmowym.
   • wscieklyuklad Re: Od kiedy totalna... 14.11.19, 18:37
    No cóż, trudno coś wywnioskować z.ryja autorki przywołującej tego fejka jako, że na słitfociach zawsze ukazywane jest od dupy strony z dłuższej odległości.
    Ale można stwierdzić, że kuma niewiele. Z trudem tyle, by sprawować funkcję zwykłej opiekunki.
    A swoją drogą, to ciekawa ścieżka dyskredytacji Szanownego Pana Marszałka Senatu.
    Teraz powinny pojawić się całe rzesze „wycyckanych” z łapówek.
    Tymczasem szykujemy się do wysłuchania orędzie Szanownego Pana Marszałka Senatu w TVPiS.
    Nie tyle po to, by zapoznać się z Jego przekazem, po to zaś, by potem przejść do komentarzy tamże.
    Zastanawiamy się, czy będzie to bóża muzguf zaproszonych do studia, czy też jakiś naprędce skręcony filmik demaskujący donosiciela i łapówkarza marzącego o destrukcji kraju.
    • wscieklyuklad Re: Od kiedy totalna... 14.11.19, 18:48
     Tak Dunajcu, zwolennicy pisonii to słabo kumające stado.
     Przykład? Oto „tańcząca ze stadem” pisze, iż PRZECIĘTNIACY UNIJNI decydują JAK PROSTE MAJĄ BYĆ OGÓRKI.
     A przecież coś jest albo proste (kształtem) albo nie. Istnieje zatem WYŁĄCZNIE JEDNA POSTAĆ PROSTOŚCI.
     Każde od niej odstępstwo oznacza krzywiznę. Zatem prawidłowo sformułowana teza kumacza winna brzmieć - decydują o stopniu krzywizny a nie - jak w bełkotliwym wynurzeniu - o stopniu prostości ogórka.
     Ale autorka jest zwykła prostaczką. Nie jedyną w swoim rodzaju - to na pocieszenie.
   • sorel.lina Re: Od kiedy totalna... 14.11.19, 18:56
    Hejt często jest wywoływany zawiścią, zazdrością o osiągnięcia życiowe, np. zawodowe czy naukowe. Myślę, że w przypadku profesora Grodzkiego i to ma miejsce.

    Wystarczy przeczytać:

    W pracy naukowej związany z Wydziałem Lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej i następnie Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2007 objął stanowisko profesora na tej uczelni. Specjalizację zawodową II stopnia uzyskał w 1991 z chirurgii klatki piersiowej, zajmuje się także transplantologią. Jest członkiem licznych krajowych i międzynarodowych organizacji zrzeszających chirurgów, m.in. jako pierwszy Polak został przyjęty do American Association for Thoracic Surgery. Zawodowo praktykuje w Specjalistycznym Szpitalu im. prof.
    Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie, w 1995 został ordynatorem oddziału torakochirurgii, a w 1998 dyrektorem tej placówki (pełnił tę funkcję do 2016
    ).

    Tomasz Grodzki ciągle pracuje w Specjalistycznym Szpitalu imienia profesora Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie. W 1996 roku jako pierwszy chirurg w Polsce przeszczepił płuco. Dariusz Klimczak, który jest pacjentem Tomasza Grodzkiego, przyznał, że dzięki profesorowi w ogóle może rozmawiać. - Większej rekomendacji nie mogę dać - dodał.

    W szczecińskim szpitalu na temat Tomasza Grodzkiego nikt nie powie złego słowa.
    - Gdybym miała problem czy ktoś z moich bliskich na pewno chciałabym, żeby profesor Grodzki się nim zajmował - powiedziała Magdalena Pytlewska, pielęgniarka z jego zespołu. Tomasz Grodzki był dyrektorem placówki przez 18 lat - zainwestował w nowe sale operacyjne, a regionalny szpital w Szczecinie dzięki licznym transplantacjom stał się znany nie tylko w Polsce.

    W 2014 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w uznaniu wybitnych zasług w pracy naukowo-badawczej w dziedzinie nauk medycznych i osiągnięć w działalności na rzecz ochrony zdrowia.
    Został również uhonorowany tytułem Ambasadora Szczecina.

    Z drugiej strony za kadencji Tomasza Grodzkiego szpital popadł w długi.
    - Zbudowaliśmy przepiękne skrzydło z najpiękniejszymi salami operacyjnymi w Polsce. Ten dług wynosił około 1/5 naszego rocznego przychodu - wyjaśnił Tomasz Grodzki. - Patrząc na to, co jest teraz, to była kropelka - dodał

    I jeszcze jedno: mimo swojej krytycznej o nim opinii, PiS - walcząc o większość w Senacie - chciało zwerbować go, oferując fotel ministra zdrowia. Ciekawe, prawda?
    • sorel.lina Re: Od kiedy totalna... 14.11.19, 19:08
     TVP już szuka haków na Grodzkiego? Na początek prześwietlono jego zeznanie majątkowe.


     Prawica cały czas nie może pogodzić się z przegraną w Senacie i wyborem na marszałka prof. Tomasza Grodzkiego z Koalicji Obywatelskiej. Dlatego już zaczął się proces prześwietlania go przez media narodowe, żeby znaleźć jakieś słabe punkty. Na pierwszy ogień poszło w środę w TVP Info oświadczenie majątkowe polityka opozycji.
     Publiczny nadawca nie odpuszcza Tomaszowi Grodzkiemu i poddaje go ostrej kontroli. Na początek zaprezentowano majątek, jakim dysponuje nowy marszałek Senatu z Koalicji Obywatelskiej, żeby pokazać, że jest... bogaty.

     https://pbs.twimg.com/media/EJRhVgZXkAAqw_F?format=jpg&name=small

     Przypomnijmy, że Grodzki oprócz tego, że jest politykiem, jest także profesorem medycyny, chirurgiem. Jest członkiem licznych krajowych i międzynarodowych organizacji zrzeszających chirurgów, m.in. jako pierwszy Polak został przyjęty do American Association for Thoracic Surgery. Przez blisko 20 lat był dyrektorem jednego ze szczecińskich szpitali. Nie jest to zatem raczej nic dziwnego, że na jego koncie figurują oszczędności, posiada dom i mieszkania oraz jeździ dobrym samochodem.

     Prawicę boli jednak to, że już na samym początku swojej kadencji pokazał inny styl, niż obowiązywał dotąd – nowy marszałek zrezygnował z zamieszkania w luksusowej willi, w której do tej pory mieszka jeszcze Stanisław Karczewski.

     Byłemu marszałkowi Senatu z ramienia PiS cały czas zarzucano bowiem wystawny styl życia. Z kolei jego następca z opozycji pokazał się z zupełnie innej strony. Grodzki stwierdził bowiem, że zostanie w hotelu sejmowym i podał przykład marszałka Bogdana Borusewicza, który "przez kilka kadencji mieszkał cały czas w domu poselskim i korona mu z głowy nie spadła".
       • sorel.lina Re: Od kiedy totalna... 14.11.19, 19:32
        sorel.lina napisała:

        > Karczewski będąc marszałkiem Senatu
        > wykonywał polecenia prezesa i co najwyżej mógł samodzielnie podjąć wycieczkę
        > do toalety...


        Wbrew zapewnieniom, marszałek Karczewski wyłączał opozycji mikrofony

        13.11.2019
        - Nigdy nie ograniczałem czasu, nigdy nie wyłączałem mikrofonów - powiedział po przegranym głosowaniu na stanowisko marszałka Senatu Stanisław Karczewski. Jednak co najmniej dwie takie sytuacje miały miejsce. Było to w czasie najgorętszych debat senackich w poprzedniej kadencji izby, gdy trwały prace nad pakietami ustaw sądowych.

        Tak dla odświeżenia pamięci senatora Karczewskiego - tu tylko fragment ze stenogramu obrad senatu, potwierdzający bezczelne kłamstwo senatora.

        "- Uzgodniliśmy na Konwencie, że będziemy procedować według obowiązującego porządku obrad - zwraca uwagę Klich.
        - To nie jest tylko kwestia przyzwoitości, to jest zasadnicza sprawa polityczna. Chcecie odebrać głos zarówno sędziemu Sądu Najwyższego, reprezentującemu SN, jak i Rzecznikowi Praw Obywatelskich, jak i nam zapisanym do pytań (...) Chcecie zakneblować nam usta, to skandal niewyobrażalny w tej izbie - mówi Klich.

        Marszałek Stanisław Karczewski mówi "dziękuję bardzo, odbieram panu głos" i wyłącza mu mikrofon, mimo że Klich nadal mówi.

        / źródło: Konkret24 /
            • wscieklyuklad Re: Od kiedy totalna... 15.11.19, 15:57
             https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/75534278_3148921595134529_8412665511984234496_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_oc=AQnkeTgOfbKjL5saKSLfZC07XWliPILxcLK1c13wgzbo2yC6wepUwXI5NumIl_B9ooU&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=4308aadf7dee83fca090041c8d7de309&oe=5E4934B1

             ratlercio w towarzystwie psicy, które pomówiło Szanownego Pana Marszałka Senatu Grodzkiego.
             I wszystko jasne!
             Powinien oddać sprawę do sądu i niech szmacisko płaci po przegranej. Jak to jest w każdym prawdziwie demokratycznym kraju!
             • sorel.lina Re: Od kiedy totalna... 15.11.19, 16:11
              Jeszcze przed tym, jak Tomasz Grodzki został marszałkiem Senatu, w sieci pojawił się wpis prof. Agnieszki Popieli, która opisała rzekome wydarzenia sprzed lat, gdy obecny senator był jeszcze praktykującym chirurgiem.

              Popiela zasugerowała - co w czwartek wyemitowały "Wiadomości" TVP - że gdy umierała jej matka, to prof. Grodzki miał domagać się "500 dolarów za operację, podobno na czasopisma medyczne". Potem kobieta zamieściła kolejny wpis, w którym stwierdziła, że prof. Grodzki "to wybitny torakochirurg, który pomógł jej mamie", ale "musiała napisać to, co napisała".

              Później, zaraz po emisji materiału "Wiadomości", Popiela napisała na Twitterze, że "na razie nie będzie komentowała". "Liczę na wyjaśnienia pana marszałka.

              No, to chyba będzie musiała przeprosić. smile

              Oświadczenie prof. Grodzkiego:

              "Kompletnie nie kojarzę sprawy sprzed 21 lat, nie wiem też, kim jest autorka wpisu. Stanowczo zaprzeczam, nie było mowy o żądaniu wpłat na fundację czy gdziekolwiek. Dementuję też, jakoby doszło do uzależnienia wykonania wszelakich czynności medycznych od jakichkolwiek wpłat.
              Moja osoba mocno zaniepokoiła Prawo i Sprawiedliwość, więc pewnie pojawią się różne formy oczerniania mnie lub inne rodzaje nieuczciwych ataków.
              Rozważam wystąpienie na drogę prawną w obronie swojego dobrego imienia, jeśli będę dalej oczerniany przez tę osobę. Nie chciałbym jednak tego robić, liczę na opamiętanie.

              No właśnie! Pani Agnieszka Popiela, "oskarżycielka" profesora Grodzkiego, w pełnej krasie i w doborowym towarzystwie. Jakieś pytania? smile

              https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/75534278_3148921595134529_8412665511984234496_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_oc=AQnkeTgOfbKjL5saKSLfZC07XWliPILxcLK1c13wgzbo2yC6wepUwXI5NumIl_B9ooU&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=4308aadf7dee83fca090041c8d7de309&oe=5E4934B1
              • sorel.lina Re: Od kiedy totalna... 15.11.19, 16:25
               Gwiazda PiSwizji (kur-wizji ) D. Holecka, zaatakowała profesora 10 minut przed emisją jego orędzia.

               https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/74601329_3276240785751968_3290460134358122496_o.jpg?_nc_cat=1&_nc_oc=AQkgmFLg2trWBHEXjB4Ovh0EyjIhdlDJ_o9LCaKR1Z_3dY5zGcAMQuZxkUJ8sn5gwsY&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=b3ae4d3e914f9fee1fa404bdf193b4ee&oe=5E46903F

               Większego skurwysyństwa TVP nie mogło wymyślić. Na kilka minut przed orędziem Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego puścili w Wiadomościach materiał szkalujący profesora. KURWIZJA OSIĄGNĘŁA DNO JUŻ DAWNO. NADAL ŻADNYCH ZAHAMOWAŃ I BABRAJĄ SIĘ W GNOJOWISKU INFORMACYJNYM.
               Z. Wagner.

               No, to zajrzyjmy do zarobków państwa dziennikarstwa z TVPiS:

               https://external.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/safe_image.php?d=AQBO14THMMP016M0&w=540&h=282&url=https%3A%2F%2Fwww.wiesci24.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F11%2Fdanuta-holecka-40-tysiecy.jpg&cfs=1&upscale=1&fallback=news_d_placeholder_publisher&_nc_hash=AQC1CJNnJ5LqhBwd

               https://www.wiesci24.pl/wp-content/uploads/2019/11/zarobki-propagandzistow.jpg


               A może by tak jeszcze zajrzeć do kieszeni państwa pisostwa?

               https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/75196256_553439902140172_7769594494139236352_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQnIt1tZWSc-j-2EjKO-i6mVz9JsX5lyP-nPwLeEu51J7BoPJR4uiuDn6YYT4lF_f6o&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=16edbf9742857eccae50343975e2b558&oe=5E41D145
              • sorel.lina Re: Od kiedy totalna... 15.11.19, 16:30
               Wg oświadczenia prof. Tomasz Grodzki zarabia 180 tys zł rocznie , a Danuta Holecka 480 tys zł . Jakieś komentarze ?

               Marian Banaś zaś:

               Ile mogła być warta kamienica Mariana Banasia? Jak wynika z analizy money.pl, według rynkowych stawek kamienic w Krakowie nieruchomość warta była około 3 mln zł. To minimum, którego Banaś powinien był oczekiwać za sprzedaż. Na tym jednak majątek prezesa Najwyższej Izby Kontroli się nie kończy.

               Według szacunków money.pl, Marian Banaś i jego żona mogą pochwalić się majątkiem o wartości od około 6 do nawet 8 mln zł

               https://v.wpimg.pl/YmFuYXMudgwnFy9rYg57GWRPezEkV3VPM1djemJDa10-QWlvYhF3GjYcND9jBTVCf01ganVAaFlrWGhpe0xoXnZMb2tiGDgfLxQ3dS8UNww1Wyk2Klck
                • sorel.lina Re: Od kiedy totalna... 15.11.19, 17:05
                 Kulisy operacji "Grodzki".


                 Na kwadrans przed wystąpieniem Grodzkiego w TVP 1, „Wiadomości” TVP zamieściły trzyminutowy propagandowy materiał zatytułowany „Kulisy majątku marszałka” autorstwa Krzysztofa Nowiny-Konopki. Stworzyły pełen insynuacji wizerunek podejrzanie zamożnego lekarza, a zarazem fatalnego dyrektora szpitala. Najcięższą armatą był odczytywany z Offu wpis na FB Agnieszki Popieli, biolożki z Uniwersytetu Szczecińskiego, nazywanej czasem „szczecińską Krystyną Pawłowicz”.

                 Wpis, który Popiela już zdjęła ze swego Facebooka, krąży po mediach społecznościowych,

                 upowszechniany m.in. przez 30-letniego radnego PiS Dariusza Mateckiego, który – jak pisało OKO.press – „na płatne zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości promuje ministra Ziobrę”.

                 Jak widać, lubi też inne hejterskie zajęcia. Przed szczecińskim Marszem Równości w 2019 roku promował wraz z Młodzieżą Wszechpolską akcję „rozdawania środków czystości, aby zmywać z ulic zanieczyszczenia związane z występkami środowiska LGBT”.

                 Matecki powiela wpis Popieli.

                 Prof. Grodzki mówi: „nie przypominam sobie kontaktu z panią Agnieszką Popielą, nie zna tej osoby. Jeżeli ta pani nie przestanie mnie oczerniać, to będę zmuszony podjąć kroki prawne”.


                 Popiela nie napisała, że Grodzki wziął łapówkę. I szybko zaczęła się wycofywać

                 Materiał „Wiadomości” sugeruje, a inne prorządowe media przesądzają: Popiela zarzuca Grodzkiemu, że wziął łapówkę. Tymczasem biolożka tego nie powiedziała. Napisała 13 listopada, że 500 dolarów wpłaciła na „na czasopisma medyczne” i nie dostała pokwitowania.

                 „Wiadomości” TVP pominęły też kolejne wpisy prof. Popieli, które zmieniają wymowę pierwszego.

                 14 listopada Popiela podkreśla, że

                 „prof. T. Grodzki to wybitny kardiochirurg, który pomógł mojej śp. Mamie, za co jestem mu wdzięczna. Jeśli to była fundacja, a ja nie dostałam potwierdzenia wpłaty przez pomyłkę, to chętnie przeproszę”.


                 Wszystko to może oznaczać, że Popiela faktycznie wpłaciła jakąś kwotę na przyszpitalną fundację, co bywa praktykowane, gdy pacjent chce się zrewanżować placówce (to tylko hipoteza OKO.press).

                 Wyrazistą manipulacją jest też infografika, jaką publikuje publiczne Polskie Radio 24:

                 https://oko.press/images/2019/11/Zrzut-ekranu-2019-11-15-o-09.33.10-1024x549.png

                 Podpis głosi: „Tomasz Grodzki oskarżony o korupcję przez córkę zmarłej kobiety”.
                 Rzecz w tym, że chora pani nie jest matką prof. Popieli.
                 Jak wynika bowiem z opisu zdjęcia: „Foto: Shutterstock; PAP/Leszek Szymański”, radio użyło dla lepszego wrażenia tzw. zdjęcia stockowego, kupionego z bazy Shutterstock („ponad 300 milionów obrazów”).

                 Prof. Popiela, zwana Pawłowicz Uniwersytetu Szczecińskiego

                 Dlaczego Agnieszka Popiela próbowała podważyć autorytet Grodzkiego wracając do historii sprzed 21 lat? Odpowiedź widać na jej FB i Twitterze.

                 Popiela, profesor zwyczajny w Katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego i pasjonatka projektu elektronicznego zielnika Pomorza, jest bowiem
                 osobą o radykalnie prawicowych przekonaniach, fanatyczną zwolenniczką PiS, pełną nienawiści do opozycji. Musiał ją Grodzki zdenerwować.


                 Z zaangażowaniem wspierała Popiela także Bartłomieja Sochańskiego (PiS), który w II turze przegrał wybory 2018 roku na prezydenta Szczecina z Piotrem Krzystkiem (22 do 78 proc.).

                 O Patryku Jakim udostępniła zachwycony tweet:

                 https://oko.press/images/2019/11/Zrzut-ekranu-2019-11-15-o-12.15.16-1024x132.png

                 Profesor tropi też finanse Owsiaka. A w ramach walki z lewactwem powiela homofobiczne fejk newsy i ostrzega przed „tęczową zarazą”.
                 • sorel.lina Re: Od kiedy totalna... 15.11.19, 17:11
                  Dlaczego PiS-wcy zwalczają prof. Grodzkiego? Bo uznali, że jest groźny dla PiS.

                  Po wyborze na marszałka Senatu i wygłoszeniu oświadczenia w TVP Tomasz Grodzki nabrał politycznej wartości jako:

                  - ktoś, kto pokonał „niepokonaną partię władzy”. Ponadto, jak pokazał w wystąpieniu w TVP 14 listopada:

                  - ma staromodny, konserwatywny styl i osobowość męża stanu, nie boi się wielkich słów, co może się spodobać także w centroprawicowym i prawicowym elektoracie do tej pory wiernym PiS,

                  a jednocześnie
                  - potrafi mówić emocjonalnym językiem o losie prostych ludzi, co nie było silną stroną liberałów;

                  - jako profesor medycyny ma zawód, który cieszy się wysokim prestiżem (wg CBOS w 2018 roku 82 proc. darzy wysokim uznaniem profesora, a 71 proc. lekarza; dla porównania – zawód posła ceni 32 proc.).;

                  - krytykę rządów PiS łączy z kulturalnym sposobem bycia i deklaracją zasypywania podziałów, co podmywa linię polityczną, jaką próbuje przyjąć PiS, by wypromować Dudę poza kurczący się powoli elektorat (w sondażu IPSOS dla OKO.press PiS ma 41 proc. i Kantar dla Wyborczej – 38 proc.);

                  - jest politykiem nowym, bez bagażu błędów III RP

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka