Dodaj do ulubionych

Hieny - żerowisko.

18.11.19, 14:52
weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,25404103,bohaterowie-mojej-ksiazki-znajdowali-sie-tak-blisko-epicentrum.html
Nie ostatni i niejedyny artykuł omawiający temat. Książkę opartą całkowicie na faktach i w pełni uwiarygodnionej ( m.in. przez IPN) dokumentacji. W komentarzach zatrważająco często powtarza się argument biedy, mającej być usprawiedliwieniem dla hien, dla zatraty człowieczeństwa i wszelakiej przyzwoitości.
Zamieszczam link, aby artykuł nie umknął uwadze Państwa.
Książka już zamówiona.
--
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy" M.Thatcher.
Obserwuj wątek
   • 1agfa Re: Hieny - żerowisko. 18.11.19, 19:21
    www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,25412813,pojechalbym-jeszcze-raz-z-wykrywaczem-pawel-reszka-poznal.html?disableRedirects=true#S.wysokie_obcasy-K.C-B.4-L.1.maly

    Nie znałem Zorro tych spraw. Toteż kiedy obecnie nieco bardziej zainteresowałem się historią i trafiam na tego typu opracowania (rzetelnie udokumentowane, co jest istotne!), nie mogę przejść obok nich obojętnie.
    Wyłania się zeń straszliwy obraz. Skrajne sytuacje, czas wojny, mogą wiele tłumaczyć, ale opisane są zjawiska już powojenne; jak widać w wielu ludziach drzemią potwory, zdolne do ujawniania się w sprzyjających okolicznościach i zawsze znajdujące wytłumaczenie. Zwykle pokraczne, pokrętne, wskazujące przyczyny niwelujące własną potworność i winę, jakby czymkolwiek dało się tę winę usprawiedliwić. Nie da się.
    Kiedyś pisałem o istniejącym na trasie z Warszawy do Otwocka, w okolicach Wawra, od dawna bo od przedwojnia nieczynnym, małym cmentarzu żydowskim. Był ogrodzony, na terenie stał murowany domek, nawet ktoś umieścił z dala widoczny stosowny napis informacyjny. Z upływem lat nie zostało kompletnie nic, jest lasek i pustka. Gdzie cegły, gdzie ogrodzenie? Komuś się przydały. Porównanie niknącego cmentarzyka jest nieodpowiednie i nijak nieprzystające wobec ohydy działań sępów i hien w ludzkiej skórze (zwierząt nie obrażam, to potocznie rozumiane symbole) opisanych w książce jw. Ale pokazuje wycinek zachowań codziennych, odpowiedniej mentalności sprzyjającej braniu, obdzieraniu - "bo im się to już nie jest potrzebne" (!!), a nawet przekształceniu swoich działań nieomal w przemysł, w tym przypadku płuczkowy.    --
    "Nie masz gorszego tyrana, gdy z chama zrobić pana!"
   • 1agfa Re: Hieny - żerowisko. 18.11.19, 19:32
    cmentarze-zydowskie.pl/radosc.html
    Oto link z opisem cmentarzyka. Zdjęcia sprzed lat wcale nie tak wielu, a teraz nawet tego już nie ma. Pustka, drzewa, może pod budowę się nada komuś.
    Albo co innego: stary dworek z pięknym gankiem, wyniosłe nad nim kolumny...właściciele nie dopatrzyli, nie mieszkają (choć podatki płacą)...pewnego razu okazuje się że nie ma ganku! I potężnych, wysokich kolumn (tak jak przedtem wycięto parusetletnie lipy). Ktoś ocenił, ze jemu będą bardziej potrzebne, dworek został bez ganku.
    ...A żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą...

    --
    "Nie masz gorszego tyrana, gdy z chama zrobić pana!"
     • 1zorro-bis Re: Hieny - żerowisko. 19.11.19, 16:46
      i tutaj jeszcze o scierwach ludzkich.....
      wyborcza.pl/alehistoria/7,121681,25408644,to-byl-grzech-rabac-te-ciala-i-szukac-grosza-wyjasniona.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza&fbclid=IwAR2He62t2qG630TxsngkmD5CsBFxH-uq7YUPWrx8nUPocouJX8vo-Om5pW0
      --
      A takie sobie cusik....big_grin
      www.youtube.com/watch?v=ZdiBcbVHlxY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka