Dodaj do ulubionych

I ty, Cenckiewicz przeciwko PiS?!

21.11.19, 16:54
Sławomir Cenckiewicz nie przebiera w słowach. Po oburzających manipulacjach ze strony pisowskich polityków i publicystów, postanowił przypomnieć o prawdziwej niechlubnej przeszłości Piotrowicza.

„Obejrzałem Kawę na ławę i usłyszałem opinię profesora Girzyńskiego o tym, że prok. Piotrowicz występował jedynie w sprawach karnych a nie politycznych. Sprawa jest dawno rozstrzygnięta: to były sprawy polityczne! Akt oskarżenia Antoniego Pikula z 27 IX 1982 (IPN Rz 071/54)” – napisał Cenckiewicz i zamieścił fragment dokumentu.

https://www.wiesci24.pl/wp-content/uploads/2019/11/piotrowicz-pis-prokurator.jpg

/ źródło: Wieści24 /

Oto "zasłużony w walce z komuną" prokurator stanu wojennego, rekomendowany przez PiS na stanowisko sędziego TK...
Obserwuj wątek
  • sorel.lina Re: I ty, Cenckiewicz przeciwko PiS?! 21.11.19, 17:11
   Męczennik komuny big_grin

   W uzasadnieniu dotyczącym kandydatury Stanisława Piotrowicza wnioskodawcy, posłowie PiS, przytoczyli jego życiorys. Wskazano, że po ukończeniu aplikacji prokuratorskiej "dość szybko awansował do wydziału śledczego ówczesnej Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, w której prowadził najpoważniejsze śledztwa wyłącznie o charakterze kryminalnym i gospodarczym". Dalej zaznaczono, że "po wprowadzeniu stanu wojennego na skutek krytykowania tego faktu i odmowy prowadzenia śledztw o charakterze politycznym, jakie dopiero wtedy pojawiły się w tej jednostce, z dnia na dzień został przeniesiony do prokuratury niższego szczebla i był szykanowany".

   Dokumenty mówią co innego.

   Z odpowiedzi Prokuratury Okręgowej w Krośnie, której udzieliła w 2016 roku dziennikarzowi TVN24, wynika, że według akt osobowych Stanisław Piotrowicz prowadził w prokuraturze wojewódzkiej "śledztwa gospodarcze i kryminalne do grudnia 1981 roku". Stan wojenny wprowadzono 13 grudnia. Prokuratura proszona przez dziennikarza TVN24 o sprecyzowanie terminu "do grudnia", wskazała, że Piotrowicz "prowadził śledztwa w Prokuraturze Wojewódzkiej w Krośnie do dnia 31.12.1981 roku". W aktach osobowych nie ma mowy o przeniesieniu "z dnia na dzień". Nie ma też mowy o rzekomych szykanach, których miał doświadczać Piotrowicz. "W aktach osobowych nie znajdują się dokumenty świadczące o wymierzeniu kar lub przyznaniu nagród" - czytamy w odpowiedzi prokuratury.
   To nie pierwszy raz, gdy w przestrzeni publicznej pojawiają się informacje, że Piotrowicz "z dnia na dzień" został przeniesiony do niższego szczebla prokuratury. Piotrowicz pisał tak chociażby w swojej ulotce wyborczej podczas kampanii w 2005 roku. Ubiegał się wtedy o mandat senatora.

   Stanisław Piotrowicz - kim jest?

   W czasach PRL należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W czasach stanu wojennego był między innymi autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi oskarżonemu o kolportaż wydawnictw w tak zwanym drugim obiegu. Piotrowicz był senatorem VI i VII kadencji oraz posłem Prawa i Sprawiedliwości VII i VIII kadencji. W minionej kadencji był szefem sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Kandydował w wyborach parlamentarnych jesienią 2019 roku, jednak nie uzyskał mandatu posła.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka