Dodaj do ulubionych

Kolejny kapus w Radio co Maryja....

08.12.19, 19:52
big_grinbig_grinbig_grin
Prof. Jerzy Robert Nowak, ideolog medialnego koncernu o. Tadeusz Rydzyka, był współpracownikiem tajnych służb PRL. Te informacje ustalił tygodnik „Wprost” i opublikował artykuł z którego wynika, że w latach 60. Nowak był rozpracowywany przez SB w związku z działalnością grupy trockistów skupionej wokół Ludwika Hassa, historyka uznawanego przez władze PRL za wrogi element. Z dokumentów SB wynika, że Nowak to kontakt operacyjny Tadeusz.
W teczce Nowaka (mikrofilmy o numerze IPN BU 001043/1742) znajdują się m.in. fotokopie ankiety personalnej Tadeusza, a także informacje SB na jego temat oraz notatki ze spotkań, na których Nowak przekazywał SB informacje. Wg prowadzącego go oficera operacyjnego Nowak chętnie rozmawiał o swojej pracy, a kontakty z Hassem i działalność w jego grupie nazwał „błędem”. Tadeusz przekazał SB m.in. informację, że 14-19 grudnia 1970 r. przebywał w Baranowie Sandomierskim jako tłumacz spotkania polsko-węgierskiego. Informował także o sytuacji w MSZ, w którym „oczekuje się zmian kadrowych”. W notatce sporządzonej z rozmowy z Tadeuszem funkcjonariusz SB zapisał, że zlecił mu zdobycie informacji odnośnie wypowiedzi pracowników w sprawie planowanych zmian w MSZ i zwrócenie uwagi na negatywne postawy w resorcie oraz w PISM.

Dzięki współpracy z SB Nowak został wytypowany do pracy w ambasadzie PRL w Budapeszcie. „Wyraził chęć udzielenia pomocy na terenie Budapesztu z racji wykonywania swoich obowiązków oraz spotkań środowiskowych” – napisano w notatce. Ustalono, że informacje dla SB Nowak będzie przekazywał pocztą dyplomatyczną. Prowadzący go oficer pisał m.in. „Należy stwierdzić, że dr Nowak jest wartościowym kandydatem do operacyjnego wykorzystania przez Wydział VIII Departamentu I MSW.”

Co na temat znajdujących się w IPN dokumentów powiedział redakcji „Wprost” sam Nowak? „To jakaś bzdura. Nigdzie nie ma moich podpisów. Zajmuję się niewygodnymi tematami i dlatego takie rzeczy się wyciąga.”

Źródło: Wprost


--
A takie sobie cusik....big_grin
www.youtube.com/watch?v=ZdiBcbVHlxY
Obserwuj wątek
  • 1agfa Re: Kolejny kapus w Radio co Maryja.... 08.12.19, 21:53
   To musi być jakiś spisek, lojalki i notatki sfałszowane; przecież wiadomym jest, że w Pis, okolicach, a już na pewno w radyju - SAME SREBRA i KRYSZTAŁY najpierwszej czystości!!

   --
   Róbmy tylko to, co moralnie słuszne, wtedy nigdy nie popełnimy błędu. Ronald Reagan
   Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, tobyśmy nigdy niczego nie mieli. Jarosław Kaczyński.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka