Dodaj do ulubionych

Polowanie i łapanka

11.01.20, 09:49
Odbywają się wielkie łowy na "grubego zwierza". CBA apeluje o "posiłki" i ogłasza "łapankę". "Świadkowie" na gwałt potrzebni.

Metodę zastosował za czasów stalinowskich radziecki prokurator Andriej Wyszyński. Jego hasło brzmiało: „Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie”.
CBA człowieka już ma, to Tomasz Grodzki. Teraz wystarczy znaleźć paragrafy, czyli dowody. W tym celu szczeciński oddział CBA, od grudnia próbujący osaczyć marszałka Senatu, zaapelował, aby zgłaszały się osoby chętne, by obciążyć Grodzkiego.

W ten sposób twórczo rozwinięto sposoby praktykowane w CBA w latach 2006–09 za kierownictwa Mariusza Kamińskiego. Wtedy typowano osoby niewinne, ale politycznie podejrzane, i kuszono je łapówkami. Teraz politycznie podejrzany jest marszałek Senatu, bo przeszkadza PiS realizować plany demolowania systemu prawnego, konstytucji i zasad demokratycznych – dlatego szuka się sposobów, aby go skompromitować i zmusić do dymisji.

Ostatnie kroki Centralnego Biura Antykorupcyjnego świadczą o tym, że prowadzona od grudnia przy pomocy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie i TVP kampania dezawuowania senatora nie przynosi rezultatów.
Jak informuje CBA, przesłuchano na okoliczność korupcji w szczecińskim szpitalu zatrudniającym prof. Grodzkiego pięć osób, ale jak łatwo się domyśleć, ich zeznania okazały się słabe dowodowo.

Wystąpiono więc do dyrekcji szpitala o listę wszystkich pacjentów prof. Grodzkiego – będą przypierani do muru, aby cokolwiek przeciwko człowiekowi, który przed laty ratował ich zdrowie i życie, ujawnili. Usłyszą groźby o odpowiedzialności karnej i obietnice bezkarności w zamian za odpowiednią wrzutkę.

Toczy się okrutna gra, w której wcale nie chodzi o szukanie sprawcy przestępczych czynów, ale wyłącznie o pozbycie się przeciwnika politycznego.

Apel do obywateli mogących czymkolwiek obciążyć lekarza, a dzisiaj senatora Grodzkiego, to jedyna w swoim rodzaju akcja śledcza asów z CBA. Nie ma nic wspólnego z zasadami uczciwego postępowania karnego przeciwko podejrzanemu, bo też nie o uczciwość tutaj chodzi. I nie o prawdę.


P. Pytlakowski
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka