• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

parking przy PKP Dodaj do ulubionych

• 06.02.12, 09:27
    Zdziwiło mnie, gdy się niedawno dowiedziałem, że te kilkaset samochodów które codziennie parkują przy PKP nie wnoszą do miasta żadnych opłat. To dziwne i niegospodarne zarazem ze strony miasta. Przecież wystarczyłaby opłata 5zł od pojazdu dziennie lub 70zł abonament miesięczny, a za te środki zatrrudnieni mogliby zostać "pilnowacze" oraz patrol do pilnowania okolic dworca. Ile środków poszło na budowę tunelu, a jak wygląda dzisiaj... Pobazgrany, zaniedbany....Gdzie poszanowanie środków publicznych? To nic że to kolej sfinansowała, ale zrobiła to dla miast, i to miasto powinno zadbać o te dobra... a przecież jest na to sposób. Może na najbliższej radzie miasta zająć się tą sprawą by wypadało?
    Zaawansowany formularz
    • 06.02.12, 10:15
      Wprowadzenie opłat=większość parkujących przenosi się w najbliższą okolicę bez zakazu parkowania. I tak zastawione zostaną wszystkie chodniki poza rynkiem.
    • 06.02.12, 11:26
      To może jeszcze wprowadzić parkomaty, opłaty za chodzenie chodnikiem bo się niszczy. Ludzie chodzą i nie wnoszą do miasta żadnych opłat.

Życie i tak jest drogie a Ty chcesz aby Ci ludzie ponosili dodatkowe opłaty. Mnie to całe sczęście nie dotyczy bo pracuję w Legionowie.
      --
      Ludzie troszkę więcej poczucia humoru !!! :-)
      • 06.02.12, 19:31
        Dla mnie opłata 5 zł/dzień, czy 70 miesięcznie była by bardzo OK.
        Może dzięki temu miałbym gwarancję, ze zawsze znajdę miejsce do postoju auta, bo teraz to jest duży stres rano, żeby dobrze zaparkować przed przyjazdem pociągu .
        • 06.02.12, 20:15
          kka69 napisał:
          > Dla mnie opłata 5 zł/dzień, czy 70 miesięcznie była by bardzo OK.

Dla Ciebie? ale czy tylko ty byś tam korzystał? Jest wiele osób którzy ledwo wiążą budżet domowy, oszczędzają na wszystkim. Komunikacją nie jadą Ci bogaci lecz klasa średnia i niższa.
          Bogaci jeżdżą osiem litrowy dwunastu cylindrowymi potworami co chleją na minutę litry a nie na kilometry. Zapewne znajdzie się parę osób dla których i 1000 złotych na dzień by było bardzo OK. Ale co z resztą?
      • 06.02.12, 19:33
        Ale dlaczego miasto ma nie korzystać ze środków za parkowanie? Primo: Miasto ponosi wysokie, coraz wyższe koszty na rzecz ztm, a korzystający to w coraz większym stopniu (dzięki optymalizacji dojazdu kolejowego) - mieszkańcy okolicznych gmin, które nie partycypują w tych kosztach. Po drugie: Czytam dziś że aquapark do 2014 nie powstanie. A na co pójdą środki ze sprzedaży PEC? Miały to być środki "extra" nie uwzględnione w budżecie... No dobrze - więc pójdą na szpital. Bo przecież nie na dworzec - to ze środków funduszu szwajcarskiego, zresztą uwzględnione w budżecie. A tereny po wojsku? Co na nich? Centra logistyczne? Parki handlowe? Kolejne (po tej co ma na dniach rozpocząć budowę) galerie handlowe? A może też osiedle mieszkaniowe? Za dużo tych znaków zapytania
        • 06.02.12, 20:48
          Dlaczego miasto ma nie korzystać ze środków na parkowanie ???
          Choćby dlatego, że miasto nie dba o to aby powstały na terenie Legionowa ( lub okolicy) strefy ekonomiczne, dające miejsca pracy. Głównym biznesem miasta jest stworzenie jak największej sypialni (dojenie z PIT-ów) z której mieszkańcy jakoś dojadą do pracy. Czy w tej sytuacji moralne jest dojenie ludzi za to że chcą jakoś dojechać do pracy ?
    • 06.02.12, 20:00
      Brunno34 temat wyglądu tunelu oraz czystości poruszałem w ubiegłym roku w postach . Cały czas patrzy się na to z perspektywy Legionowa dla lubiących niedzielne spacery zapraszam na wycieczkę do Chotomowa oraz Legionowo przystanek . Tam dopiero jest bajzel w tunelach wiem bo jestem 2 -3 razy w miesiącu na każdej z tych stacji . Jedno tylko mnie dziwi że jest tak duże bezrobocie a jakoś ciężko jest ten problem rozwiązać dając możliwość zatrudnienia i godziwych pieniędzy dla utrzymujących czystość . Co do opłat za auta to nie najleprzy pomysł . Jeśli chodzi o pilnowaczy to auta są mieniem prywatnym i wydaje mi się że od zabezpieczania mienia jest Straż miejska Policja .
      • 06.02.12, 20:57
        Płacić za bilet, płacić za parking i jeszcze zabenzynę żeby dojechać ... bez sensu. W takim razie część od razu pojedzie samochodem do Warszawy dokładając się do korków na wlotach do stolicy, część skorzysta z bezpłatnego autobusu dowozowego, który stanie się niezabieralny. Miasto będzie zmuszone dołożyć kursów ponosząc większe koszty.
    • 06.02.12, 21:16
      pierwsza kwestia, to taka, ze wiekszosc terenow przy PKP nie jest miejska, wiec pobieranie opłat nie ze swojego terenu jest mocno utrudniona (a jesli nie, to ja chetnie zatrudnie osobe, postawie budke i niech od tych co chcą płacić pobiera oplaty :) )

druga sprawa, ze zaraz sie okaze, ze w ogole mi sie do pracy nie oplaca jezdzic, bo po tych wszystkich oplatkach, daninach itd, zostanie mi 800 czy 900 PLN , to moze od razu lepiej przejsc na zasilek chyba 600 PLN i siedziec w domku, wysypiac sie i miec wszystko w... nosie? :)

Pozdrawiam
      • 07.02.12, 21:19
        Żeby nie było, nie jestem za dodatkowymi obciążeniami dla mieszkańców miasta. Zresztą planowany parking ma zapewniać darmowe parkowanie posiadaczom biletów na strefę 1+2. I jestem za tym, ale póki go nie ma jestem stanowczo za opłatami. Osobiście płacę od tego roku za kwartalny bilet o 100zł więcej, mieszkańcy np. Wieliszewa płacą o 200zł mniej (mając linię w strefie ztm). Ale oprócz ceny płacę za kupno mieszkania o 30% więcej niż w 2009r. czyli ok. 6000-6500 za metr. Ponoszę więc dodatkowe koszty mieszkania w Legionowie. Nie na Białołęce gdzie nie ma skm i mieszkania kosztują do 6200 za metr ale dojazd jest kiepski i infrastruktura nowobudowanych osiedli marna. I jeśli to miasto ma się rozwijać, jest zmuszone inwestować, ot co
        • 07.02.12, 21:59
          samochody parkują na rampie kolejowej i terenach, które miasto wynegocjowało od PKP.
          jakie dochody można czerpać z cudzego terenu? nie wiem.
          --
          ®
          • 07.02.12, 23:12
            No i fajnie.
            Parking.

A nozke zlamac mozna.
            Ciekawa jestem kiedy ktos sie poslizgnie i dojdzie do klopotu.
            Bo ani odsniezone, ani posypane. Ale winnego nei bedzie. Bo teran PKP albo diabli wiedza kogo.

To tak po dzisiejszym rekonesansie.

Ah, zapomnialam. Przeciez podpisywalismy jakies papiery z tymi, co to tez kasy nie maja i protestuja na ulicach ;) (tak w skrocie)
            --
            swiatmiska.pl - 1% dla Misia - chłopca z Zespołem Aspergera
            zum.org.pl - Jedyna strona dla rodziców dzieci z wadami układu moczowego
            asperger.info.pl/ - Chcesz wiedzieć więcej o autyzmie?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.