Dodaj do ulubionych

Biblioteka w wyborach

04.11.14, 08:54
Zbulwersowana jestem wypowiedzią radnego Janusza Klejmenta w rozmowie tygodnia z Tomaszem Talarskim w LTV. Jak można się było domyślać wątek "uratowanej biblioteki" pojawił się przed wyborami.
Tylko o zgrozo to przewodniczący rady miasta przypisuje sobie rozwiązanie problemu.
Panie Klejment, gdyby nie czytelnicy to pan i pana koledzy dawno by już po tej filii pazamiatali.
Trzeba mieć cywilną odwagę przyznać się do swoich błędów.
Pozdrawiam,
była maturzystka
Edytor zaawansowany
 • 1dagmara333 04.11.14, 19:58
  Czy amnezja jest zaraźliwa, bo następna radna nie pamięta jak głosowała za likwidacją filii nr 1 biblioteki?
  www.legio24.pl/malgorzata-luzak-lubie-dzialac/comment-page-1/#comment-7254

  Kto jeszcze uratował filię?
 • 3goust 04.11.14, 20:17
  Ale według radnych to czytelnicy chcieli zamknięcia czytelni a oni dzielnie ją bronili by była dla samego bycia... Nie pamiętacie jak MARCIN z Chotomowa przyszedł z deską i gwoździami by za deskować drzwi? Jak małe dzieci z matkami szły z gwoździami by pomóc...

 • wentor 04.11.14, 20:46
  Radni obudzili się z amoku i przypisują sobie to czego nie zrobili aby ludzi ogłupić i za wszelka cenę wygrać po raz kolejny. Oni teraz by chętnie przytulili każdego wyborcę ale jedyny cel jaki mają w oczach to przytulić coś ponad tysiąc złotych co miesiąc przez 4 lata.
 • zchotomowa 04.11.14, 21:30
  a być może brednie Klejmenta potraktujemy jako nowy zwyczaj "ROZLICZAMY RADNYCH"?
  Januszka już opisałem.

  pozdrawiam,

  Marcin
 • czytacz9 05.11.14, 07:43
  Radni mają słabą pamięć. Z tego co pamiętam to PiS oraz Smuniewski i jeszcze ktoś z jego otoczenia głosował przeciwko likwidacji filii na Sowińskiego. Nikt z PO, Naszego Miasta (m.in. Luzak - nauczycielka) nic w tej sprawie nie zrobił.
  A teraz te same gęby widzę w reklamówkach wyborczych. Po kolei w mieście: M. Smogorzewski, Brański, Pachulski, Szulc, Zaklika, Łaniewska, Głażewski, Zawada, Żuchowski, Bogucka, Klejment, Piętka, Zadrożny, Luzak, Kiełbasiński. Pewnie o kimś zapomniałem, też mam swój wiek.
 • czytacz9 05.11.14, 07:45
  Już wiem zapomniałem o radnym z Osiedla Młodych, który przyczynił się do likwidacji filii bibliotecznej na swoim osiedlu. Ale to sportowiec, boisko jest, co tam kultura...
 • metron1 05.11.14, 10:04
  No niestety takich mamy radnych. Gdyby padł najbardziej absurdalny pomysł np budowy kosmodromu to część radnych poddańczo zaślepionych nie dość że byłaby za to jeszcze mieliby gotowe uzasadnienie dla takiego idiotycznego pomysłu
  Pierwszy z brzegu przykład budowa dworca
 • 2-kasia123 06.11.14, 08:57
  Niech mi ktoś powie, dlaczego wybieramy radnych, którzy są w większości beznadziejni, bezwolni, bezmyślni? Dlaczego wierzymy tym samym, mimo że zwiedli nas w mijającej kadencji?
  Chyba z lenistwa, bo po co zadawać pytania, po co rozliczać z tego co radny zrobił? Większość wyborców jest bezmyślną maszynką do głosowania. Głosują na syna znajomych, na polecanego przez księdza, na fotografującego się z kimś znanym, nadal na partię lub listę.
  Dopóki tak będziemy myśleć to się nic nie zmieni. Nadal będą ci mierni, którzy nic sobą nie prezentując poza nazwiskiem (taty, brata, mamy). Stąd powtarzające się nazwiska na listach.
  Trochę to gorzkie stwierdzenie, ale prawdziwe niestety.
  Mimo to liczę, że w okręgach jednomandatowych trochę się namiesza i prezydent, burmistrz czy wójt będzie musiał popracować, ponieważ nie będą klepać wszystkiego w ciemno jak było dotychczas.
 • numer170 10.11.14, 15:03
  Trzeba dać szansę nowym, nie głosować na radnych którzy już byli i nic dla mieszkańców nie zrobili. Powiem więcej, na przykładzie legionowskiej biblioteki wręcz nie tylko nie byli po stronie mieszkańców, ale wręcz działali ze szkodą dla nich. Tu nazwiska: Pachulski, Klejment, Brański Smogorzewski, Luzak, Kiełbasiński, Lewandowski, Głażewski, Zaklika, Bogucka, Jeziak (dzięki Bogu nie startuje), Łaniewska, Dziedzic. Pewnie nie wszystkich wymieniłem. Wyjątkiem był L. Smuniewski, chyba pani Borkowska oraz w przypadku biblioteki radni PiS Koryś, Michalski i Płaciszewski.
  I o tym trzeba pamiętać.
 • zchotomowa 10.11.14, 15:42
  numer170 napisała:

  > Trzeba dać szansę nowym, nie głosować na radnych którzy już byli i nic dla mies
  > zkańców nie zrobili. Powiem więcej, na przykładzie legionowskiej biblioteki wrę
  > cz nie tylko nie byli po stronie mieszkańców, ale wręcz działali ze szkodą dla
  > nich. Tu nazwiska: Pachulski, Klejment, Brański Smogorzewski, Luzak, Kiełbasińs
  > ki, Lewandowski, Głażewski, Zaklika, Bogucka, Jeziak (dzięki Bogu nie startuje)
  > , Łaniewska, Dziedzic.

  Warto zauważyć, że w obronie wymienionych wyżej "wybitnych animatorów życia w Legionowie", istnych "mecenasów kultury w mieście" usiłuje pisać nawet jeden z moderatorów naszego forum; dobrze, że tym razem nie myli nicków.

  Ciekawe czasy nam przyszły, nieprawdaż? :)

  Marcin
 • metron1 10.11.14, 21:40
  Ale ci sami ludzie pchają się znowu do władzy. Dzisiaj w skrzynce znalazłem ulotkę Boguckiej.
  Co jest na pierwszym miejscu jej programu???. Rozwój budownictwa komunalnego i socjalnego.
  Pomijam już fakt jak odbieram rozwój budownictwa komunalnego, ja jeleń który wziął kredyt na 30 lat
  Chodzi mi o co innego, ta pani jak sama pisze pracuje jako dyrektor w KZB Legionowo i zajmuje się nadzorem także nad lokalami komunalnymi
  Kandydatka do rady powiatu pracująca w KZB Legionowo będzie zabiegać o to aby budować kolejne lokale komunalne do zarządzania przez swoją firmę ????
 • zchotomowa 10.11.14, 21:55
  metron1 napisał:

  > Ale ci sami ludzie pchają się znowu do władzy. Dzisiaj w skrzynce znalazłem ulo
  > tkę Boguckiej.

  to jest dla mnie mistrzyni dojenia:

  doi najpierw Wasze kieszenie, bo wynagrodzenie wypłaca jej KZB Sp. z o.o., spółka należąca do samorządu, a więc do nas wszystkich. A następnie doi Was na dietę radnej, mającej jakoby kontrolować pracę KZB (w której sama jest zatrudniona), dieta też pochodzi z Waszych podatków.

  Zajebisty kandydat na kolejną kadencję. Mam mówić, ile miała wniosków na radzie miasta? :)

  pozdrawiam,

  Marcin
 • marek_ka_lwo 11.11.14, 17:14
  I tak się kończy mieszanie się ludzi z chotomówka w sprawy Legionowa... Nie ta Bogucka :) Ta nigdy radną miejską nie była. Ale po co myśleć, po co sprawdzać, hejt musi być, co?
 • zdebeq 11.11.14, 17:47
  z całym szacunkiem, ale biblioteka POWIATOWA przynależność miejską ma chyba jedynie pod względem adresu. Jak będziemy sobie wytykać, kto gdzie mieszka, to się okaże, będziemy ustawiać bitki uliczne między Sobieskiego a Jagiellońską

  --
  cynizm i bezczelność, jako reakcja na durnotę
 • zchotomowa 11.11.14, 17:49
  zdebeq napisał:

  > z całym szacunkiem, ale biblioteka POWIATOWA przynależność miejską ma chyba jed
  > ynie pod względem adresu.

  Zdebie,

  Daj się wypowiedzieć człowiekowi, ciasnotka w głowie ma właśnie takie objawy - tam gdzie kończy się miasto, tam kończy się cywilizacja, wiadomo :)
  Niech mówi, zawsze czegoś się nauczymy,

  pozdrawiam,

  Marcin
 • zdebeq 11.11.14, 17:58
  czy mi wolno rowerem pojechać do Chotomowa? bo czasem jeżdżę. Czy u Wasz tyż się jeździ po lewyj stronie?

  --
  cynizm i bezczelność, jako reakcja na durnotę
 • zchotomowa 11.11.14, 18:02
  zdebeq napisał:

  > czy mi wolno rowerem pojechać do Chotomowa? bo czasem jeżdżę. Czy u Wasz tyż si
  > ę jeździ po lewyj stronie?

  u nas we wiosce wolno wszytko co się kumie widzi. Zasadniczo niełobce nam żadne gó... miastowe, wszytko mi już widzieli. A i na zime, jak po prosiaka wpadnom, tyż dostanom, za dutki. My kumie wimy, że miastowe, jak tyle to swoje krawaty z palnego jedwabia zdejmom, to gołodupce sztrasne som na maksa. Takoż cierpliwym czekam, jako oni pszyjdą w łaskę do nas, prostych i ledwo świeconych chłopów. Bo dochtorze, oni jesce ni widzieli, że to nas chleb żrom, nase lasy jezdzom, seksu ci oni w lesie kcom a nie w swoich wychodkach, nie odwrotnie.

  :) M
 • zchotomowa 11.11.14, 18:07
  i panocku sie nam przypomnieli -

  oto dziedzic, jak budował folwarki we Jabłonnie, to za ostatnim folwarkiem pobudował wychodki. No wiadomo - scere pole żyta w nim sracz. Ale gdzies te koleje trza bylo upchać a obok jak nic - namioty dla wojska. Tośmy zbudowali te srace a kolej - perony wybiła. No i, panie, pociongi tam zacely stawać, to myśmy zczeli na to wołać "letnisko" (bo tylko w lecie ktoś tam kcial jechać). Tyle ich przyjeclo, że se z tych namiotków miasto obwołali, zgdanij pan, jaka to nazwa im przyszła (dobrze, panie, że nie Namitowo wyszło albo Balonowo, bo i takie rzeczy my tam widzieli).

  :) M
 • uszaty7 11.11.14, 18:20
  To takie wzruszające... matka z córką idą razem w dobrą stronę... i przemyślane, większa szansa, że którejś uda dostać się.
 • numer170 11.11.14, 19:17
  Niestety ani matka, ani córka nic dla mieszkańców nie zrobiły. Córka jako radna dała się poznać jako bezmyślna maszynka do głosowania, zawsze to co chce pan prezydent. Matka zaś pracując w KZB też robi to co władze Legionowa wymyślą, bo chyba nikt nie wierzy w niezależność tej spółki (oczywiście od prezydenta). Krótko mówiąc obie pracują na rzecz prezydenta.
 • maturzystka134 22.11.14, 21:08
  A jednak miałam rację, nie tylko przed wyborami, ale i po włodarze rozgrywają po swojemu.

  pl-pl.facebook.com/pages/STOP-Likwidacji-Biblioteki-na-Sowi%C5%84skiego-w-Legionowie/155138747996038
 • bronka777 22.11.14, 22:10
  chciałabym zwrócić uwagę "ważnych tego miasta" na fakt, iż Biblioteka Powiatowa nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych - by się do niej dostać należy pokonać kilkanaście schodów, nikt nie położył nawet 2 desek!!! Biblioteka organizuje też spotkania dla maluchów, mamy z wózkami mają spore wyzwanie by się tam wtargać...
  pozdrawiam
 • zchotomowa 23.11.14, 00:56
  bronka777 napisała:

  > chciałabym zwrócić uwagę "ważnych tego miasta" na fakt, iż Biblioteka Powiatowa
  > nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych - by się do niej dostać nale
  > ży pokonać kilkanaście schodów, nikt nie położył nawet 2 desek!!! Biblioteka or
  > ganizuje też spotkania dla maluchów, mamy z wózkami mają spore wyzwanie by się
  > tam wtargać...

  Pani Bronisławo,

  oni niestety mają to w dupie.

  pozdrawiam,

  Marcin
 • numer170 23.11.14, 13:02
  Aby wszystko było jasne- biblioteka powiatowa to jest na Sowińskiego i chyba nie ma imprez dla dzieci.
  Natomiast imprezy dla dzieci są w bibliotece miejskiej na Broniewskiego.
  Podkreślić należy, że ani jedna ani druga nie jest przystosowana dla niepełnosprawnych. To niestety źle świadczy zarówno o miejskich, jak i powiatowych włodarzach.

  W związku z tym zgadzam się z przedmówcą. Oni mają to głęboko w ...
 • czytacz9 28.11.14, 21:06
  Niech mi ktoś powie jaką wiedzę i jakie predyspozycje poza znajomością z prezydentami miasta ma pan Talarski aby zarządzać biblioteką?
  Czy rada miasta jak zawsze nie widzi problemu?
  Nie rozstrzyga się konkursu bo brakuje podpisu, ale bez problemu powierza się tę funkcję osobie która nie ma bladego pojęcia o bibliotece.
  Kolejny ośrodek kultury w Legionowie? Skasować wszystkie książnice i zostawić tylko wieś tańczy i śpiewa, głupszym narodem się lepiej rządzi, po co komu książki?
 • zchotomowa 28.11.14, 21:18
  czytacz9 napisał:

  > Niech mi ktoś powie jaką wiedzę i jakie predyspozycje poza znajomością z prezyd
  > entami miasta ma pan Talarski aby zarządzać biblioteką?
  > Czy rada miasta jak zawsze nie widzi problemu?

  Pozamiatane:

  Bibliotekarki zaufały je-łopowi na tajnych spotkaniach to i teraz dopiero poznają smak współpracy z “władzią”. Podstawy zaufania wobec czytelników wymagały, by cały proces dialogu z miastem w sprawie bibliotek był publiczny, jawny, transparentny. Tak udało się to prowadzić przez prawie 2 lata. Ale jednak nie, chęć do cichego dogadania się z romkiem i jego ekipką wygrała. No to mamy.

  Szkoda, miłe Panie, tych zmarnowanych 2 lat walki, skoro same bibliotekarki dają się ograć jak dzieci, wykazując się brakiem lojalności wobec reszty uczestników naszych starań. Kogo czytelnicy mają bronić, jeśli same bibliotekarki wchodzą w układ z władzą? Gratulacje za osiągnięty efekt, będzie Talarski, będzie czad.

  Proces upadlania czytelników oraz postępującego rozkładu bibliotek w pełnym rozkwicie. Masiakowa była zaledwie forpocztą zmian, które obejdą się z Wami co najmniej nieelegancko.

  Fortynbras nadciąga, mamiąc was tanią kopią portretu Marszałka.
  Tymczasem za horyzontem błyska się i słychać już szczęk żelaza.
  (Świetlik pisał dokładnie o Was)

  Marcin
 • 1dagmara333 28.11.14, 21:49
  Panie Marcinie to jest mój komentarz pod artykułem w Legio24, który bardzo długo czeka na zatwierdzenie, dziwnym trafem.
  "Z tego co przeczytałam to bibliotekarki sprzeciwiły się kandydaturze tego pana.
  A za powołaniem dyrektora wystąpiła osoba pełniąca do tej pory funkcje dyrektora, czy to bibliotekarka to nie wiem, widocznie pan lepiej zna to środowisko.
  A swoją drogą jeśli prezydent chce się spotkać z załogą firmy, która jemu podlega to ja nie widzę możliwości, żeby z nim się nie spotkać. Panie Marcinie jak pan to sobie wyobraża, że odmówią, jakby nie było przełożonemu?"
 • zchotomowa 28.11.14, 22:07
  1dagmara333 napisał(a):

  > Panie Marcinie to jest mój komentarz pod artykułem w Legio24, który bardzo dług
  > o czeka na zatwierdzenie, dziwnym trafem.
  > "Z tego co przeczytałam to bibliotekarki sprzeciwiły się kandydaturze tego pana
  > .
  > A za powołaniem dyrektora wystąpiła osoba pełniąca do tej pory funkcje dyrekto
  > ra, czy to bibliotekarka to nie wiem, widocznie pan lepiej zna to środowisko.
  > A swoją drogą jeśli prezydent chce się spotkać z załogą firmy, która jemu podl
  > ega to ja nie widzę możliwości, żeby z nim się nie spotkać. Panie Marcinie jak
  > pan to sobie wyobraża, że odmówią, jakby nie było przełożonemu?"

  od blisko 2 lat dialog na linii biblioteka-miasto stał się domeną publiczną. Jeśli więc bibliotekarki zaczęły rozmawiać z miastem bez udziału "Zespołu", to dla mnie jest to amatorskie zagranie, które zniszczyło wiarygodność samych bibliotekarek. o czym teraz rozmawiać w ramach "Zespołu"?

  W sensie formalnym szefem bibliotekarek NIE JEST je-łop a jest kierownik jednostki (w tym przypadku pani P.O. lub jej następca). Można to łatwo sprawdzić na umowie o pracę bibliotekarek.

  pozdrawiam,

  Marcin
 • 1mamuska79 28.11.14, 22:18
  Panie Marcinie łatwo jest oceniać kogoś tylko na podstawie doniesień prasowych. Mnie się wydaje, że bibliotekarki z nikim się nie układały, jeśli już to niżej wymieniona w artykule: "Z powodu trudnej sytuacji organizacyjnej, dotychczas pełniąca obowiązki dyrektora Izabella Kruszewska w imieniu załogi poprosiła o powołanie dyrektora MBP w Legionowie."
  Czy działała w imieniu załogi, czy tylko kadry zarządzającej to nie wiemy. Jednak coś jest na rzeczy. Dla mnie jest to czysta manipulacja. Tylko nie wiem czy redakcja została wprowadzona w błąd, czy być może ma większą wiedzę i ja na miejscu bibliotekarek chciałabym wiedzieć kto za tym stoi.
  W sensie formalnym podstawowym pytaniem jest czy rzeczywiście były jakieś układy, czy to wyobraźnia zbyt wybujała jak na stanowisko wice. A może brak kompetencji (nie piszę czyich) próbują przykryć zwalając winę na innych, kto wie.
  Dla Zadrożnego jest to wygodne, ma kolegę na stanowisku dyrektora, kolejny lojalny.
 • zchotomowa 28.11.14, 22:20
  1mamuska79 napisała:

  > Panie Marcinie łatwo jest oceniać kogoś tylko na podstawie doniesień prasowych.
  > Mnie się wydaje, że bibliotekarki z nikim się nie układały, jeśli już to niżej
  > wymieniona w artykule: "Z powodu trudnej sytuacji organizacyjnej, dotychczas p
  > ełniąca obowiązki dyrektora Izabella Kruszewska w imieniu załogi poprosiła o po
  > wołanie dyrektora MBP w Legionowie."

  tak,

  a teraz niech pani zastanowi się, jakie są realne konsekwencje tej decyzji. To jest planowane wcześniej działanie, dokładnie tak samo, jak "rezygnacja" Masiakowej.

  ale najważniejsze: jakie wnosi to zmiany do biblioteki? Wyłącznie negatywne.

  pozdrawiam,

  Marcin
 • 1mamuska79 28.11.14, 22:36
  I tu się zgadzam skutki dla biblioteki jak najbardziej są negatywne. Szkoda że nasi włodarze nie czytają książek, inaczej by nie mieli tak szalonych pomysłów.
  Kulturę w mieście mamy w kilku wydaniach MOK, Muzeum i Bibliotekę. Każda z tych instytucji ma inne zadania i ich powinny się trzymać. Jeśli chcemy mieszać to może połączyć wszystkie do kupy (brzydkie określenie) i będzie oszczędność - 1 dyrektor, 1 księgowość, 1 kadry.
  Fachowcy - bibliotekarze, instruktorzy w MOK, czy muzealnicy działaliby na swoich stanowiskach i byłoby OK.
 • ka.cha411 28.11.14, 23:01
  Dokładnie a UM i tak zależy tylko na występach ulicznych. Merytoryczna strona kompletnie może leżeć. Ile czasu trwa wprowadzanie systemu internetowego, katalogu we wszystkich legionowskich bibliotekach w mieście, jednej karty czytelnika i możliwość rezerwacji książek. Nie wspomnę o innych usługach które mam jako czytelniczka w bibliotece warszawskiej. Tyle, że tu raczej trzeba dobrego fachowca, Do tego nie trzeba hali na dworcu.
 • ralphie 29.11.14, 00:22
  Czy Talarski to ten od wywiadów w LTV? Ten bez ikry co to daje się prowadzić w wywiadach, jak ściera do pomyjów?
  Mam zajoba na punkcie e-usług. Skorzystałbym z e-biblioteki... czekałem... korzystam z chomika.
 • zchotomowa 29.11.14, 00:24
  ralphie napisał:

  > Czy Talarski to ten od wywiadów w LTV? Ten bez ikry co to daje się prowadzić w
  > wywiadach, jak ściera do pomyjów?
  > Mam zajoba na punkcie e-usług. Skorzystałbym z e-biblioteki... czekałem... korz
  > ystam z chomika.

  Ralphie,

  Ty go chyba nie lubisz, prawda? :) Tak, to ten sam typek.

  pozdrawiam,

  Marcin
 • bibliofil232 29.11.14, 16:43
  Może ktoś wie jakie ten pan ma wykształcenie, przygotowanie zawodowe?
  Poza "rozmową tygodnia", w której absolutnie nie błyszczał, coś jeszcze potrafi?
  W konkursie stawiane były pewne wymagania, czy pan T. spełnia chociaż część z nich?
  Może ktoś ma wiedzę na ten temat?

  Pozdrawiam ludzi czytających, ponieważ Ci mają wiedzę i wyobraźnię!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka