• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

gdzie zamieszkać?:Legionowo,Pruszków, Piaseczno,Ot Dodaj do ulubionych

• 22.02.09, 20:53
    wock.
    Tak jak w temacie.
    Mam prośbę o Waszą radę: Chciałabym kupić mieszkanie w jednym z
    satelickich miast Wawy i nie wiem gdzie jest najlepiej z dojazdem do
    Centrum Wawy, przychodniami, przedszkolami/szkołami jak ze sklepami,

Najważniejsze to chyba komunikacja

Proszę o radę ponieważ nigdzie tak dobrze nie doradzicie jak na
    forach (w agencjach tylko chcą sprzedwać a o takie rzeczy sie nie
    dowiem - ostatnio spytałam agentkę z agencji z Pruszkowa o
    mieszkanie przy szybkim tramwaju WuKaDe na Pruszkowie to mi
    powiedziała, że jest z Saskiej Kępy i nie wie i tak samo ile się
    jedzie do Legionowa do z os. Piaski ... ręce mi opadły.
    Dlatego kieruję to pytanie i z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Gdzie kupic?
    Pozdrawiam
    Ania
    Zaawansowany formularz
    • 22.02.09, 21:49
      no jak gdzie? w Legionowie ;)

dojazd.
      ja dojeżdżam z okolic starej pętli 723 (Sowińskiego/Mickiewicza na mapie). Na
      Bródno (okolice ratusza gminy Targówek) z 1 przesiadką na Żeraniu dojeżdzam w 1h
      10min. Nie narzekam. Dojeżdżam autobusami (z pętli mam 2 autobusy 723,801 -
      korkuje sie trochę przy Ekspresowej Płochocińskiej ale Bus-pasy pomagają)

co do infrastruktury (mowie o os. jagiellońska bo to znam) sklepy są,
      przedszkola też, szkoły, przychodni też pod dostatkiem). Jak masz jakieś
      szczegółowe pytania postaram sie pomóc

Nie mam pojęcia jak dojeżdża się z osiedla Piaski

• 22.02.09, 22:05
        Z os. Piaski jeździ 731, który rusza z os. Młodych oraz 804, który jeździ przez Rembelszczyznę, z tym że nie ma co zbytnio liczyć na ten autobus, ponieważ jest średnio co godzinę. Dodatkowo na Zegrzyńskiej zatrzymują się autobusy prywatne, ale nie wiem jak wychodzi to cenowo. Podejrzewam, że jest drożej.

Ponadto jest pociąg. Jak się jeździ w tej chwili podczas remontu nie wiem. Potrzebny jest komentarz osoby, która korzysta z tego środka transportu:)
        • 22.02.09, 22:34
          czasem wracam ostatnio pociągiem, to te o 16:50 i 17:15 potrafi
          dojechac w 32-33 minuty z Gdanskiego do stacji PKP w legionowie
          (wiec w zasadzie juz na pisakach).
          Co do cen prywaciakow to od 4 do 4,5 PLN za jeden przejazd. Nie wiem
          ile jedzie do wawy, ale powrot zajmuje tez tak do 40 minut z ronda
          starzynskiego. Te autobusy ruszaja w wiekszosci (poza PKSami ktore
          leca na Pułtusk i dalej) spod domów centrum, ale lepiej podjechać
          metrem do Gdańśkiego i potem tramwajem na rondo starzyńskiego, bo
          autobus utyka czesto w korkach w centrum wawy, wiec potrafi dobre 30
          minut do ronda jechac...
          Autkiem z bukowca rano do centrum (okolice Żelaznej) wyjezdzajac o
          6:50 dojazd zajmuje mi 1h ostatnimi dniami, nawet jak byly sniezyce.
          • 23.02.09, 00:03
            komunikacyjnie to chyba Pruszków jest lepszy, ale Legionowo chyba ładniejsze:-)
          • 23.02.09, 12:30
            Przedostatnio zajmowalo Ci 2 h ;)

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=93&w=52730239&wv.x=2&a=52735069

Zauwazylam Ciekawa zaleznosc - pisanie tego, co akurat jest "politycznie sluszne" ;)
            --
            [img]http://zum.org.pl/img/banners/zum-234x60.jpg[/img]

<a href=http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=22158>Forum dla rodziców dzieci
            z wadami układu moczowego</a>
            • 23.02.09, 12:54
              alez skad, zadna polityczna poprawnosc :) Aktualnie faktycznie zaczelo mi to
              zajmowac okolo 1h do centrum. Sam jestem zdziwiony ze w ferie zimowe kiedy czas
              dojazdu jest z obiektywnych wzgledow szybszy (nawet w 45 minut mi sie udawalo),
              to po zakonczeniu ferii zimowych ten czas nie wydluzyl mi sie jakos strasznie.
              Dzisiaj wyjechalem o 6:45 i na żelaznej tez bylem o 7:45 a na Żwirkach pod
              lotniskiem (jadac Okopową) o 8:05.

Ale... pisalem suche fakty na temat czasów dojazdu na chwile obecna. Natomiast
              nie wypowiedzilem sie na temat, co bym wybral szukajac teraz mieszkania. A tu
              niedawno w watku o cenach mieszkan sie wypowiadalem ze Legionowo pod wzgledem
              czasu dojazdow nie jest moim faworytem. Za duzo elementow po drodze, ktore moga
              nawalic i z 1h robi sie 3h. Nie mam doświadczenia z Pisaecznem, ale pooć WKD z
              Pruszkowa dziala bardzo sprawnie. Raczej szukalbym czegosc blisko takiego
              szybkiego i niezawodnego srodka transportu, a nie nastawial sie na dojazd autem.
              Samochodow przybywa, dróg nie, bedzie co raz gorzej...

Aha, i 1h osiagam nie łamiąc przepisów (o predkosci to juz w ogole nie mowie, bo
              o takich porach cudem jest osiagniecie 60-tki). Tyle że nie jeżdzę glownymi
              drogami, tylko jakimis bocznymi, ale wyasfaltowanymi.
              Pozdrawiam
              • 23.02.09, 13:05
                Oj, z ta WKD to wciaz jakos jest na zakrecie.
                Z tego co ostatnio wyczytalam (nie pamietam gdzie czy w internecie czy w
                papierowej wersji jakiejs gazety) to nadal sa klopoty finansowe, pociagi stare i
                ludzie sie irytuja.
                ( o mam!
                wyborcza.pl/1,94898,6298894,Prysly_marzenia_o_nowoczesnej_kolejce_WKD.html )
                Z tego jednak co pamietam moi znajomi z Podkowy Lesnej bardzo sobie wukadke
                chwalili. Mysle, ze tak jest nadal.

Co do dojazdow.. niestety kiedys na poczatku stycznia musialam dojechac na Rondo
                Starzynskiego na 7:30.. spoznilam sie 30 minut...

--

<a href=http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=22158>Forum dla rodziców dzieci
    • 23.02.09, 08:35
      jeżeli chodzi o dojazdy do Stolicy, to Piaseczno bije na głowę Legionowo i Pruszków , szczególnie jezeli chodzi o dojazd autem.
      Przykładowo : jak potrzebujemy być np na godzinę 8.00 rano pod pałacem kultury to z Piaseczna wystarczy wyjechać ok godziny 7.00 , czasami 7.10 .
      Z Legionowa , aby byc pod pałacem na 8.00 , nalezy wyjechać o 6.30.
      Chodzi mi o uczciwą jazdę autem po Modlińskiej , nie po pasach dla autobusów itp.
      Mając pracę w Stolicy na lewym brzegu polecam mieszkac po lewej stronie Wisły , przejazd przez mosty to horror.
    • 23.02.09, 11:00
      Wszystko zależy od tego jaką masz pracę i gdzie pracujesz. W Warszawie obecnie
      większość nowych powierzchni biurowych powstaje na Mokotowie - ostatnio był
      nawet na ten temat raport na portalu gazety. Jeśli masz pracę biurową, to lepiej
      wybrać lokalizację z dobrym dojazdem na Mokotów.
    • 23.02.09, 13:40
      W Pruszkowie mieszkałem 1,5 roku, powiem szczerze nie ma drugiego takiego miasta
      nastawionego wrogo do mieszkańców jak Pruszków
      Owszem komunikacja kolejowa ma duże plusy, tylko jeżeli kupisz mieszkanie na
      peryferiach np na Osiedlu Staszica to licz się z tym że nie ma tam praktycznie
      komunikacji miejskiej, Są jakieś PKS które jeżdżą po miescie ale to jest
      namiastka prawdziwej komunikacji.
      Obrzydły mi w końcu przymusowe codzienne 20 minutowe spacery na stację
      Dochodzi do tego fakt że Pruszków jest totalnie zaniedbany, owszem centrum
      miasta wygląda jako tako ale cała reszta, boczne uliczki straszą połamanymi
      chodnikami, ulica którą chodziłem, do stacji przypominała Warszawę po po
      zniszczeniach wojennych, ruiny domów z okami zabitymi dechami i obowiązkowe
      menelstwo
      Brakuje większych sklepów aby zrobić duze zakupy bo rzekomo sami mieszkańcy nie
      chcieli marketów u siebie, efekt trzeba jechać do Tesco do Piastowa bo w
      Pruszkowie był jeden Lidl na końcu miasta oraz kosmicznie drogi Careffour Expres
      i delikatesy Alma
      Nie ma gdzie wyjść z dzieckiem na spacer, można pomarzyć o placach zabaw takich
      jak w Legionowie. bardzo często trafiają się awarier wody bo pękają stare rury i
      zostaniesz 24h bez wody
      Osiedle tam gdzie mieszkałem to betonowa pustynia, praktycznie zero zieleni drzew
      Duża zasługa w tym wszystkim jest niestety władz miasta, skoro radni nie chcieli
      dopłacić 30 tyś miesiecznie do wspólnego biletu argumentując to jak jeden radny
      na swoim blogu że miasto nie będzie dopłacać aby garstka ludzi czyli 55%
      mieszkańców miało tańsze dojazdy do pracy
      Prezydent zapytany o renowacje dworca kolejowego stwierdził ze jest dworzec PKP
      i on nie będzie mieszał się w sprawy PKP
      Dobra komunikacja to nie wszystko, zalezy czego oczekujesz
      W Legionowie kolej wypięła się na podrożnych, za to z każdego zakątka miasta
      jest komunikacja miejska, nie brakuje sklepów, są wyremontowane chodniki,
      Legionowo tonie w zieleni, bloki nie straszą swoim wyglądem

• 23.02.09, 15:13
        Ale zobacz ;)
        Legionowo jest super w centrum albo tak scisle mowiac nie wiadomo gdzie.

Nowy Bukowiec - swietny.
        Ostatnio wysiadl mi akumul;ator i przedszkole, ktroe wydawalo mi sie zbawieniem,
        bo blisko, raptem stalo sie w ogole niedostepne, bo trzeba bylo brnac w
        padajacym sniegu, a nastepny autobus akurat byl za 1,5 godziny (tak to jest, ze
        jeden jedzie cos kolo 8:30, a nastepny cos po 10 - sami sprawdzcie!).
        Sklepy??
        Mieszkancy osiedla nie raz narzekali na 2 sklepy w okolicy, ze po pierwsze
        drogo, a po drugie - towar nieswiezy.
        Wiec tak naprawde - wyprawa. Gdzie - najblizsze - Tesco. Tez niezly kawalek, by
        tak sobie codziennie latac.
        Jak nei ma samochodu - dziekuje.
        Kaufland w Jablonnie jako miejsce robienia zakupow swietne - problem, ze od nas
        z osiedla nie ma bezposredniego dojazdu.
        Trzeba znow leciec albo do 801, albo wsiasc w 804 i przesiasc sie na
        Warszawskiej/Zegrzynskiej.

Plac zabaw.. Coz.. Nie bede opowiadac. Bo to nei ma nawet co opowiadac o
        rozpadajacej sie piaskownicy, 2 hustaweczkach i 1 zjezdzalni, ktore tak naprawde
        przez 6 lat sluzyly dla calego osiedla. Bodajze rok temu pojawily sie 2 nastepne
        hustawki, cos do wspinania sie i nastepna hustawka. (na w tej chwili 6 budynkow
        stojacych!!).

O lesie pisalam juz kiedys.
        Jest fajny, ale aby nie wdeptywac w psie kupy trzeba isc jakies 10 minut, bo
        wlasciciele psow wystawiaja psy za okno, nie zadajac sobei z reguly nawet trudu,
        by z psem choc odrobine pochodzic. Na wlasne oczy widzialam wlascicieli
        "puchatej" wilczurzycy, wilczura i bokserow, ktorzy rzeczywiscie chodza z psami
        po lesie.
        Reszta nie zadaje sobie trudu.

Aha.
        Chodnikow u nas troche brakuje. Polecam sprobowac poszukac ich na odcinko ul.
        Gen Roi.. a potem na Struzanskiej (tez spory odcinek jest bez chodnika)...

--

• 23.02.09, 17:10
          Magda, na 3 Parceli są ulice, którymi jak chcesz przejść teraz, to utoniesz w
          błocie. U Was na Bukowcu to przynajmniej asfalt albo kostka jest.
          • 23.02.09, 22:02
            Dziękuję za opinie i rady. Byłam dzisiaj z wycieczką turystyczno-
            krajoznowczo-poznawczą w Pruszkowie i w Legionowie - wziełam urlop -
            szkoda, że taka pogoda była dzisiaj. Nachodziłam się do oporu aż
            nóżki odpadają;-)

Moje wrażenia:

Pruszków - rano pojechałam tym szybkim tramwajem czyli WKD z Centrum
            do Pruszkowa i jechało się nawet fajnie (raz jechałam z rok temu do
            znajomych do Michałowic), widziałam mijające WKD jakie są zapełnione
            do granic możliwości w stronę centrum. Sprawdziłam, jechałam do
            Pruszkowa 25 minut (szkoda, że karta miejska obowiązuje do Opacz
            • 23.02.09, 22:08
              cd. coś mi ucięło
              a z powrotem SKM z 26 minut.

Pozniej do Legionowa: tramwaj + autobus = 1,5 h...w jedną stronę ...
              WLegionowie agentka powiedział mi, ze niech znajdę sobie pracę w
              legionowie ponieważ jej córka nie mogła wytrzymać dojażdów do
              wawy...i mówił aze ciezko z dojazdami...
              Nie ma planów aby lepiej było z dojazdami?
              Pozdrawiam
              Anka

• 23.02.09, 22:23
                Owszem plany są, po wybudowaniu Mostu Północnego prawdopodobnie tam zostaną
                skierowane podmiejskie autobusy,
                Po uruchomieniu SKM do Modlina także poprawi się komunikacja. Twój wybór ale nie
                samą komunikacją człowiek żyje
                • 24.02.09, 10:42
                  most północny nic nie rozwiąże ( może jakieś 10%) , bo wjazd od Łomianek też "stoi" , więc co tu zmieni most?, no chyba że jedziesz do Łomianek.
              • 23.02.09, 22:37
                Mnie wykanczaly dojazdy.
                Szczerze i otwarcie to powiem.

Pracowalam do 17 i potem na zlamanie karku jechalam, by do 18 zdazyc, wpierw do
                zlobka, a potem do przedszkola (rok pozniej).
                Moje dziecko bylo ostatnie, ktore wychodzilo,a panie, mimo, ze pracowaly do 18,
                wychodzac o 17:55 patrzyly na mnie z nieskrywana antypatia, ze tak dlugo dziecko
                siedzi.
                Czesto dojazdy zajmowaly mi po 1,5 w jedna strone.

Oczywiscie, ze dojazdy to nei wszystko. ale jesli czlowiek jest 11 h poza domem
                to wszystkie fajne rzeczy, ktore ma na wyciagniecie reki przestaja go cieszyc.
                Co wiecej - nadchodzil weekend, a ja bylam wiecznie zmeczona, bo weeknd to z
                kolei zakupy czy sprzatanie.

Tak nie da sie zyc.
                Moze ludzi emieszkajacy w Radomiu czy Lodzi moga w ten sposob. Ja nie.
                Teraz mam 7 minut do pracy i nareszcie rozumiem co to znaczy odebrac dziecko o
                16:15 z przedszkola, a o 17 byc juz po zakupach w domu.
                Dzieki temu moje zmeczenie tez zupelnie inaczej sie rozklada.

--

• 23.02.09, 22:48
                  podpisuje sie pod tym w calej rozciaglosci. Szkoda zycia na dojazdy
                  do pracy...

Natomiast co do samego testu komunikacji, to aby bylo sprawiedliwie
                  powinnas Aniu do legionowa przyjechac pociagiem. Jedzie 35 minut
                  obecnie. Albo pojechac do Pruszkowa autobusem :)
                  Pozdrawiam
                  • 23.02.09, 23:01
                    Ale...
                    W sobote jestem w stanei w godzine byc w centrum ;)))
                    Autobusem ;)
                    (732 lub 731 i potem 503 ;)
                    --

• 23.02.09, 23:13
                      To ja mam to szczęscie że pracuje w systemie zmianowym. Jadę i wracam kiedy
                      jeszcze nie ma lub skończyły się korki
                      Jadę równo 30 minut do Ekspresowej, potem przesiadka w 508, 510, E4
                      Po 10 minutach jestem już w metrze na Marymoncie.
                      • 23.02.09, 23:28
                        3 razy w tygodniu jezdze na Tarchomin, dokladnie na Sreniawitow, wiec skrecam w
                        Swiatowida. Jezdze na 8 rano.
                        Czyli od nas wyjezdzam mniej wiecej 7:40.
                        Korek stoi wlasnie od Swiatowida o tej godzinie. Mnie to przeraza...
                        --

• 24.02.09, 10:56
                    polokokt napisał:

> podpisuje sie pod tym w calej rozciaglosci. Szkoda zycia na
                    dojazdy
                    > do pracy...
                    >
                    > Natomiast co do samego testu komunikacji, to aby bylo
                    sprawiedliwie
                    > powinnas Aniu do legionowa przyjechac pociagiem. Jedzie 35 minut
                    > obecnie. Albo pojechac do Pruszkowa autobusem :)
                    > Pozdrawiam

dziękuję za podpowiedź z Koleją Mazowiecką (i obowiązuje karta
                    miejska) - faktycznie bardzo dobry pomysł - do Dworca Gdańskiego a i
                    do Metra Dw. Gdański. Szkoda tylko, że w godzinach szczytu są takie
                    przerwy między pociągami. Sprawdzałam jest przerwa 30 minut po 7:15
                    a pózniej prawie godzina...
                    czy coś się poprawi z częstotliwością połączeń?

Bardzo mnie zachęcała agentka abym kupiła na osiedlu Piaski - jakie
                    tam są mieszkania? I jakie osiedla są przy dworcu gdzie byłoby w
                    miarę blisko?

Pozdrawiam
                    Anka
                    • 24.02.09, 11:23
                      Jak się skończy remont, to się pewnie poprawi - i częstotliwość i
                      skróci się czas - bo teraz pociągi jeżdżą od Płud do Pragi na innych
                      torach. A będzie też i SKM-ka - tylko, że do Śrdmiescia (do Okęcia
                      dokładnie), a nie do Gdańskiego.
                      W tej chwili trwa remont, więc rozkłady się zmieniają co jakiś czas.
                      Generalnie - w tej chwili jest lepiej. Pociagi się aż tak nie
                      spózniają (przynajmniej te ranne - min 5-10 min) i nie jest aż tak
                      ciasno (no chyba, że jak dziś przyjedzie tylko jeden skład)- bo
                      generalnie - z powodu remontu dużo osób porezygnowało z pociągów.
                      Tak przynajmniej można podczuć. Od 1 marca jest nowy rozkład - i
                      masz pociąg o 7:00, 7:26, a następny jest dopiero 8:42. I jesli
                      wierzyć, będzie obowiązywał następne 3 miesiące.
                      Mi generalnie dojazd zajmuje ok. 40 min (bo ja dojeżdżam do
                      następnej stacji - Legionowo Przystanek) i ok 20 minut metrem do
                      Wilanowskiej. więc dojazd to 1h.
                      A co do Piasków - to się nie znam.
                    • 25.02.09, 09:41
                      anka-1000 napisała:
                      > do Metra Dw. Gdański. Szkoda tylko, że w godzinach szczytu są
                      takie
                      > przerwy między pociągami. Sprawdzałam jest przerwa 30 minut po
                      7:15
                      > a pózniej prawie godzina...
                      > czy coś się poprawi z częstotliwością połączeń?
                      Po zakończeniu remontu napewno się poprawi. Wiem, ze z Nowego Dworu
                      Maz. pociąg ma jechac ok. 35 minut na Gdański, to podejrzewam, że z
                      Legionowa ten czas wyniesie niewiele ponad 20 minut. Częstotliwość
                      tez bedzie większa, bo w tej chwili połowa pociągów jest
                      czasowo "zawieszona" ze względu na remont a pociągi kursuja, że tak
                      się wyrażę "objazdem".
                      Realne czanse na to są w drugiej połowie tego roku, kiedy kończy się
                      remont odcinka Warszawa - Legionowo.
                      • 22.07.09, 23:18
                        i jestem zadowolona z podjętej decyzji:)
                    • 23.07.09, 08:46
                      Najbliżej dworca głównego pkp w Legionowie jest osiedle Nowy Bukowiec,
                      Na Piaskach tez jest przystanek pkp. Polecam wizję lokalną i samemu przekonać
                      się czy to blisko czy daleko.
                      • 23.07.09, 21:04
                        Na Piaskach tez jest przystanek pkp. Polecam wizję lokalną i samemu
                        przekonać się czy to blisko czy daleko.
                        ---
                        przecież zainteresowana już się cieszy z zamieszkania w Pruszkowie
                        więc już po ptakach - wszystkiego dobrego w tym mieście;
                        nawiasem mówiąc na Piaskach można korzystać z dworca kolejowego
                        Legionowo lub Legionowo Piaski (w zależności od miejsca
                        zamieszkania), ale Legionowo Piaski to jedynie przystanek kolejowy z
                        raptem kilkoma pociągami na dobę; sytuacja ma się poprawić dopiero
                        od grudnia kiedy zaczną jeździć składy SKM i jeśli zapowiedzi się
                        spełnią to będzie super dojazd dla wielu ludzi - tym bardziej, że na
                        Piaskach IV powstaje nowe osiedle złożone z kilkunastu bloków;
    • 24.07.09, 12:25
      Z Dąbrowy samochodem 15 minut w porannym korku do P&R Młociny, kolejne 17 min i
      wysiadasz na stacji metro centrum.
      Autem do pracy w centrum od 20 min (wakacje) do 50 (duży poranny korek).
      Najgorsze zatory: wakacyjne piątki po południu i niedziele (wyjazdy / powroty
      morskie).
      Komunikacja miejska: Ł-ki do metra Marymont (z Łomianek po prawej stronie trasy)
      i 701 do metra Młociny (z Dąbrowy).

Pozdrawiam serdecznie:)
      • 08.08.09, 10:17
        blisko do metra w W-wie.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.