Dodaj do ulubionych

Wanda Nowicka. Wypromowała się na aborcji?

09.12.11, 22:09
Mąż z nią nie wytrzymał, a polscy wyborcy będą musieli.
Edytor zaawansowany
  • trajkotek 09.12.11, 22:19
    "sejmowi chrześcijanie kazali się Nowickiej wyprzeć" ... hm, darmozjadów należało usunąć - wszystkich ... człowiek nie usunie, a potem się wstydzi ...
    Prawa reprodukcyjne
  • trajkotek 09.12.11, 23:56
    "... trzy lata temu w portalu Lewica bez Cenzury w recenzji filmu 'Katyń' stwierdził: 'ZSRR nie było stać na wyżywienie 20 tysięcy darmozjadów."

nigdy nie jest za późno na likwidację darmozjadów ...
  • skubi6 10.12.11, 00:42
    ... to trochę tak, jakby pojechać do Niemiec nazistowskich popierać eutanazję.

Dziwne jest zachwalanie Nowickiej, że dobrze wychowała synów, gdy jeden z nich otwarcie aprobuje zbrodnię katyńską.
  • sakral 09.12.11, 22:41

głupszego tytułu red.Lidia Ostałowska nie mogła już wymyślić.
  • gostek_2 10.12.11, 15:02
    to świadectwo upadku dobrych obyczajów dziennikarskich - prześciganie się w tzw. bon motach dla gawiedzi
    niestety - chamstwo
  • helguera 09.12.11, 22:46
    Jest za zabijaniem zarowno nienarodzonych jak i starych ,nienawidzi kościoła,agituje na rzecz lobby homoseksualnego czyli jest idealnym kandydatem lewakow.Stąd ten przychylny tekst ,przychylny dla odrazajacej postaci,dla kogos kto przy pomocy premiera,zarzadzajacego dyscypline w glosowaniu schanbil polski parlament.O przegranym procesie z Nejfeld,ktora pomowila Nowicka o branie pieniedzy za lobbowanie na rzecz aborcji,prózno bylo przeczytac w gazecie.Dopiero gdy sprawe naglośnili poslowie sprzeciwiajacy sie wyborowi lobbystki na wicemarszalka,zaczeto pisac o procesie ,bo już nie wypadalo nie pisac.Takie postacie w polityce jak Nowicka czy jej promotorka Środa sprawiaja że w kraju nigdy nie powinno byc zadnych parytetow.
  • cehaem 09.12.11, 22:51
    Coz, KK ma jakies 150 lobbystow w Sejmie....

• sakral 09.12.11, 23:25

podobne teksty, (homilie) jak Ty ma
    abp Józef Michalik
    ta sama nienawiść do innego człowieka,i
    podłość.

• claire.dk 09.12.11, 23:57
    Helguera, weź coś na uspokojenie jajników.
  • hooliveira 09.12.11, 22:54
    tomaszkalota napisał:

> Mąż z nią nie wytrzymał, a polscy wyborcy będą musieli.

a nie przyszło ci do głowy, że nie był jej wart? (raczej nie myślisz)
  • maitresse.d.un.francais 10.12.11, 16:47
  • hooliveira 09.12.11, 22:56
    Nowicka, Biedroń, Grodzka. Wreszcie światełko w tym katolicko - narodowym ciemnogrodzie.
  • rudydon 09.12.11, 22:58
    juz wiem o co chodzilo z tymi czarownicami w sredniowieczu....piekne czasy byly.
  • claire.dk 09.12.11, 23:58
    rudydon, zapewne katolik czystej krwi ?
  • hooliveira 10.12.11, 03:42
    "Lepiej palić fajkę, niż czarownice..." - ksiądz katolicki Adam Boniecki
    BTW; kończę już budowę wehikułu czasu; za swoją "złotą myśl" masz darmowy przelot do średniowiecza - w jedną stronę
  • rudydon 10.12.11, 07:27
    ...a pozwolenie na budowe i europejski certyfikat bezpieczenstwa masz ?
  • realizmforte 09.12.11, 23:07
    Wielkie dzięki Pani Wando ! Wyrazy szacunku ! Cała moja rodzina Panią podziwia i trzyma kciuki. Pani postawa - głęboko chrześcijańska, pełna poświęcenia i mądrości jest godna podziwu , jest promyczkiem światła w szarej masie zacietrzewionej, podłej głupoty.
  • claire.dk 09.12.11, 23:55
    Pani Wando, dzięki bogom, że się Pani dostała do sejmu.
    Wszystkie normalne kobiety w tym kraju powinny Panią wspierać, a ustawa aborcyjna musi być zliberalizowana, tym bardzie że ma na swoim koncie ofiary śmiertelne. Trzymam kciuki, że stanie się to niedługo, choć katociemnogród trzyma się mocno.
    Proszę się nie przejmować talibami z sejmu, ani frau najfeld.
    To nie jest do końca tak, że ... video meliora, proboque, deteriora sequor. :)
    Wielki szacunek dla Pani za wytrwałość przekonań i działalność na rzecz kobiet.
    Pies yebał tych, co słyszą głosy zarodków.
  • rockawy 10.12.11, 03:06
    Tez zycze Pani Wndzie Nowickiej powodzenia ,sukcesow i zdrowia oczywiscie.
  • rudydon 10.12.11, 07:23
    ...glosy jak glosy ale niektore byle zarodki pieprza glupoty na forach.
  • anna12-3 10.12.11, 06:22
    Jestem członkiem SLD,jestem ateistką od zawsze i jestem zdecydowaną przeciwniczką aborcji na życzenie. Uważam,że problem niechcianych ciąż należy rozwiązywać ustawowo,krok po kroku,poprzez walkę o ustawy edukacyjne i to od najmłodszych możliwie lat,powodujące zmianę mentalności/przełamanie istniejących w społeczeństwie tematów tabu,pruderyjność w rodzinach itp./ Jeśli nawet przydarzy się problem przypadkowej,niechcianej ciąży,to kobieta powinna być otoczona szczególną opieką psychologiczną ,a po porodzie powinna bez problemów oddać dziecko ludziom,którzy dzieci mieć nie mogą. Mamy na szali życie ludzkie i tylko kilka miesięcy niewygody kobiety. Problemy nieporównywalne. Wiem co mówię,bo 40 lat temu przydarzyła mi się taka właśnie przypadkowa,niechciana ciąża. Mąż opiekujący się chorą matką w miejscowości odległej o 800km. Ja opiekująca się maleńkim,5-miesięcznym synem,wcześniakiem,chorym sparaliżowanym ojcem i chorą mamą. Bieda,aż piszczy. Wiadomość o kolejnej ciąży spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. 3-miesiąc. Lekarz,który zobaczył moją reakcję,zaproponował szybką aborcję. Dał mi 2-3 dni. Z tym wróciłam do domu. Miałam cudowne relacje z ojcem i to jemu,pierwszemu opowiedziałam o swoim nieszczęściu. On,ateista,pierwszy użył słowa "morderstwo" i uświadomił o nieodwracalności aborcji. Ta rozmowa,sprawiła moją refleksję i jakoś przestałam myśleć o aborcji. Urodziłam drugiego syna,a w dniu jego urodzin,zmarła teściowa. Mąż przyjechał,poszedł do pracy,byliśmy razem i w przeciągu 2 miesięcy,moja tragiczna "sytuacja społeczna" odmieniła się. Nigdy potem,a było to 3 razy,nie miałam udanej ciąży. Dzisiaj,gdy widzę szczęśliwą rodzinę mojego syna,moje dwie wspaniałe wnuczki,na wspomnienie moich rozterek związanych z aborcją,robi mi się gorąco,a łzy same napływają do oczu. Na moim przykładzie widać,że sytuacja społeczna,materialna i każda inna może zmienić się na lepsze w każdej chwili,tylko dokonana aborcja,jest nieodwracalna. DLATEGO JESTEM PRZECIWNA ABORCJI NA ŻYCZENIE,BO TO JEST MORDERSTWO. Gdyby Nowicka z równym zapałem,jak propagowanie aborcji, pracowała nad wdrożeniem edukacji i przygotowaniem kobiet do świadomego macierzyństwa -na pewno,byłoby lepiej. Nigdy nie kierowałam się naukami kościoła,ale swoim przekonaniem i doświadczeniem. Dlatego uważam,że ustawa o in vitro,jest bardzo potrzebną ustawą,a edukację seksualną już w gimnazjach za niezbędną. Jestem za badaniami prenatalnymi w każdym wątpliwym przypadku,a w razie ciężkiego uszkodzenia płodu,nie rokującego wyleczenia,za aborcją na życzenie matki,zresztą za wszystkimi rozwiązaniami zawartymi w obowiązującej ustawie,której wg. mnie nie należy zmieniać,a przestrzegać.
  • hajota 10.12.11, 12:04
    anna12-3 napisała:

> Gdyby Nowicka z równym zapałe
    > m,jak propagowanie aborcji, pracowała nad wdrożeniem edukacji i przygotowaniem
    > kobiet do świadomego macierzyństwa -na pewno,byłoby lepiej.

Współpracowałam wiele lat temu jako wolontariuszka z Federacją na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, znam trochę to środowisko i jego działalność i mogę zapewnić, że Wanda Nowicka i jej zespół zawsze z ogromnym zapałem pracowały nad wdrożeniem edukacji i przygotowaniem kobiet do świadomego macierzyństwa. Tylko że jest to temat o wiele mniej medialny niż rzekome "propagowanie aborcji", więc przeciętny odbiorca medialnej papki nie ma szans się o tym dowiedzieć.
  • cytrynowe 10.12.11, 23:54
    > Jestem członkiem SLD,jestem ateistką od zawsze i jestem zdecydowaną przeciwnicz
    > ką aborcji na życzenie. Uważam,że problem niechcianych ciąż należy rozwiązywać
    > ustawowo,krok po kroku,poprzez walkę o ustawy edukacyjne i to od najmłodszych m
    > ożliwie lat,powodujące zmianę mentalności/przełamanie istniejących w społeczeńs
    > twie tematów tabu,pruderyjność w rodzinach itp.

Kobiety, które są tu i teraz w niechcianej ciąży na pewno bardzo się cieszą, że kiedyśtam w przyszłości rozwiążesz problem innych niechcianych ciąż.

> Mamy na szali życie ludzkie i tylko kilka miesięcy niewygody kobiety.

niechciana ciąża i jeszcze oddanie potem dziecka do adopcji to są często całe lata psychicznych cierpień. jak można być lewicowcem i nie mieć tak za grosz empatii.

> Na moim przykładzi
    > e widać,że sytuacja społeczna,materialna i każda inna może zmienić się na lepsz
    > e w każdej chwili,

A na innych przykładach widać, że może się zmienić na gorsze. Albo że ciąża może się skończyć śmiercią kobiety i oddaniem jej dzieci do domu dziecka. No i co, dlaczego twoja historia ma być obowiązkowa dla wszystkich?

Tu chodzi o wybór. O to, że mogłaś wybrac, a nie że po usłyszeniu, że jesteś w ciąży, lekarz zrobił ci przymusową aborcję, bo jakiejś Annie z drugiego końca Polski aborcja akurat uratowała życie. Twoje życie, twoje wybory. Nie wtrącaj się w wybory innych
  • anna12-3 11.12.11, 11:28
    "niechciana ciąża i jeszcze oddanie potem dziecka do adopcji to są często całe lata psychicznych cierpień. jak można być lewicowcem i nie mieć tak za grosz empatii",a kto da gwarancję,że dokonując aborcji i mieć świadomość zabicia swojego dziecka,kobieta nie będzie przez całe lata cierpieć psychiczne? Dzisiaj,kiedy mentalność Polaków zmieniła się na tyle,że panna z dzieckiem już nie jest żadną sensacją,kiedy,gdy ma trudne warunki może w każdej chwili oddać dziecko do adopcji - nic już nie usprawiedliwia aborcji na życzenie. Gdybyś uważnie przeczytała mój wpis,to zauważyła byś,że w pełni popieram istniejącą ustawę z całą moją lewicowością i empatią dla przyszłych matek,ale i ich przyszłych dzieci,które też należy brać pod uwagę.
  • cytrynowe 11.12.11, 21:48
    > a kto da gwarancję,że dokonując aborcji i mieć świadomość zabicia swojeg
    > o dziecka,kobieta nie będzie przez całe lata cierpieć psychiczne?

Nikt, dlatego wybór należy tylko i wyłącznie do kobiety.

> Dzisiaj,kiedy
    > mentalność Polaków zmieniła się na tyle,że panna z dzieckiem już nie jest żadn
    > ą sensacją

nie w całej Polsce, niestety, nie w całej.

>,kiedy,gdy ma trudne warunki może w każdej chwili oddać dziecko do adopcji

Chwilę później piszesz o empatii w stosunku do dziecka. Gdzie empatia, jak tak lekką ręką oddajesz je do domu dziecka? Chcesz robić piekło z życia dwóm osobom (kobiecie zmuszonej do ciąży i rodzenia i oddania dziecka do adopcji) i dziecku (dom dziecka to nie kolonie) w imię swoich dziwnych zasad.

> Gdybyś uważnie przeczy
    > tała mój wpis,to zauważyła byś,że w pełni popieram istniejącą ustawę z całą moj
    > ą lewicowością i empatią dla przyszłych matek,ale i ich przyszłych dzieci,które
    > też należy brać pod uwagę.

Ale to bardzo nieempatyczne olewać uczucia istniejących i czujących ludzi na rzecz uczuć tych jeszcze nieistniejących. A skoro popierasz obecną ustawę, to hipokryzją jest być przeciw aborcji na życzenie. Jeśli w sytuacji gwałtu nie masz empatii do zarodka, to czemu ją masz w sytuacji nie-gwałtu?
  • bonton.3 10.12.11, 07:52
    Lepsza ona jedna niż te wszystkie panie z PiS i tych co były w PiS. A co komu aborcja przeszkadza to jest sprawa mądrych kobiet.
  • piotr7777 10.12.11, 08:00
    Znak zapytania zbędny.

Nikt nie kazał Nowickiej wypierać się syna - nie chodziło o to, co on napisał ale o jej reakcję. Powiedziała coś w stylu, że kto za młodu nie było komunistą, ten na starość nie będzie przyzwoitym człowiekiem. Czyli uznała, że szokujące poglądy potomka jej nie szokują.
    Gdyby stwierdziła np, "mój syn jest dorosłym człowiekiem i ja za jego poglądy nie odpowiadam, więc odmawiam komentarza w tej sprawie", tematu by nie było.
  • gostek_2 10.12.11, 14:56
    Bismarck powiedział, że kto w młodości nie był socjalistą, ten na starość będzie świnią.
  • dragon113 10.12.11, 11:58
    Nie wiem dlaczego mam skojarzenia z Sexmisją i Ligą Kobiet. Hmm... teraz nie wiem czy mam się śmiać czy płakać nad tymi ludźmi.
  • maitresse.d.un.francais 10.12.11, 16:50
    bo nauczono cię nie myśleć indywidualnie i krytycznie, ale stosować stereotypy

ja nie lubię Środy ani Szczuki, a jakoś z Seksmisją mi się nie kojarzy (nawet tytuł napisałeś z błędem)

pomijając fakt, że "Seksmisja" jest filmem O KOMUNIE, czego 90% polskich bezrefleksyjnych misiów do dziś NIE ZAUWAŻYŁO
  • aekielski 10.12.11, 12:49
    Wywodziła się z "Solidarności". Rodowód "Solidarności" to nie zakłady pracy, to biura i urzędy komunistycznego systemu?
  • maitresse.d.un.francais 10.12.11, 16:51
    aekielski napisał:

> Wywodziła się z "Solidarności". Rodowód "Solidarności" to nie zakłady pracy, to
    > biura i urzędy komunistycznego systemu?

Stwierdzasz czy pytasz, bo stosujesz znak zapytania, a składnia sugeruje postawienie tezy.
  • big.stach 10.01.12, 15:04
    Zagrożenie neohitleryzmem - doc. Józef Kossecki
    komandir.wrzuta.pl/film/1h2spUGvYtC/zagrozenie_neohitleryzmem_-_doc._jozef_kossecki

Trendy demograficzne w Polsce - wykład Józefa Kosseckiego
    komandir.wrzuta.pl/film/1MG3ulEhCJK/trendy_demograficzne_w_polsce_-_wyklad_jozefa_kosseckiego

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka