Dodaj do ulubionych

Czy to próba wyłudzenia od kupujacej??? Co robić?

09.01.17, 03:02
Witam wszystkich, bardzo proszę o przeanalizowanie tej conajmniej dziwnej sytuacji (dla kogoś komicznej, a dla mnie strasznej) i próbę logicznego wytłumaczenia tego co się dzieje. Otóż 21.12 zamówiłam na olx u pewnej pani używane spodnie dresowe dla synka (7par) za 50zl. Wszystko ładnie, pięknie zrobiłam przelew, wysłałam potwierdzenie pdf do ów Pani, ona na drugi dzień popołudniu wysłała mi paczkę. Paczka oczywiście doszła dokładnie w dzień wigilii, byłam bardzo zadowolona, wszystko się zgadzało po czym otrzymuje informacje, ze do pani nie wpłynęły jeszcze pieniążki ode mnie, ale mam być spokojna bo może po świętach wpłyną. We wtorek otrzymałam informację że pieniędzy nie ma i mam zrobić jeszcze raz przelew, patrząc do mojej bankowości przelew jest zrealizowany, dokładnie przejrzałam wszystkie transakcje czy czasem się nie wrócił, ale nie, więc dzwonię do banku, tam również otrzymuje wiadomość że przelew wyszedł w dniu jego nadania, (czyli 21.12 a tu już mamy 26.12)obecnie co dzień pani mi wypisuje, że jestem złodziejem i oszustem, każe dzwonić do banku składać reklamacje, straszy mnie policją, ostatnio napisała mi że zadzwoniła do mojego banku i otrzymała informację, że ja 22.12 anulowalam ten przelew, ale jak? skoro ja znów mam informację że został on przekierowany 21.12 na konto sprzedajacej....(po za tym nie mam pojęcia jak anulować taki przelew, bo u mnie w aplikacji nie ma takiego czegos) I niewiem co mam myśleć, a przede wszystkim co robić. Sprzedająca jest bardzo przekonywujaca i wytrwala w swoim męczeniu mnie. Tylko czy to wychodzi na to że, ode mnie z banku pieniądze wyszły, ale do niej nie dotarły?? czy to wogole możliwe? Czy to próba wyłudzenia? Co powinnam zrobić? przecież ja chciałam tylko kupić spodnie dziecku, nigdy nikogo nie okradlam, robię zakupy w sieci od kilku lat i to nie na takie sumy, w życiu nie polakomilabym się na 50zl 😢 I wiecie co? Mogę, ale poprostu nie chciałabym robić drugiego przelewu wiedząc że zaplaciłam tyle ile powinnam. Bardzo proszę o jakąś podpowiedź 😖
Edytor zaawansowany
  • 15.01.17, 01:47
    Wyślij Pani potwierdzenie przelewu wraz z informacją ze reklamacje to ona może składać w swoim banku na podstawie potwierdzenia przelewu od ciebie, napisz też ze w przypadku dalszego nękania zawiadomisz policję o próbie wyłudzenia, na przyszłość więcej asertywności, jeśli jesteś pewna że racja jest po twojej stronie.

--
    Whatever happens in your future, I am sure there are those who would be pleased to share it with you. But remember there is a difference between being wanted and being loved

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.