Dodaj do ulubionych

Kresowianie żądają prawdy

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.15, 20:36
Głównym tematem forum kresowego będzie 70. rocznica wypędzenia Kresowian z ich historycznych siedzib, które zamieszkiwali często od kilkuset lat. W czasach PRL wypędzenie to nazywano repatriacją, czyli powrotem do ojczyzny. W rzeczywistości była to ekspatriacja, czyli wypędzenie z ojczyzny (...) Niestety w Trzeciej RP też nie mówi się prawdy.

wiadomosci.onet.pl/kraj/kresowianie-zadaja-prawdy/bp497h
Edytor zaawansowany
  • Gość: wiarus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.15, 22:08
    najwieksza szkode w trzekazywaniu prawdy historycznej, sa ludzie bedacy najblizej sprawowanej wladzy.
    niestety historia uzalezniona jest od elit politycznych, i najczesciej ma sie nijak do tego co w istocie rzeczy sie wydarzylo.
    klaniaja się przy okazji, "polskie" obozy koncentracyjne, wychodzace z ust politycznych chloptasiow w hameryce.
  • Gość: m. centr. Gliwic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.15, 22:41
    Mam bezgraniczne zaufanie do ks. Isakowicza Zalewskiego, bo już nie raz dał dowody na to że kłamstwo jest mu obce, i że nie można selektywnie mówić prawdy historycznej, a w niektórych przypadkach zamiatać pod dywan niewygodne fakty. Takim tematem tabu swego czasu stała się masakra na Wołyniu.
    W sukurs w/w księdzu przyszedł bardzo popularny dyrygent Krzesimir Dębski, który jest swoistym narratorem w filmie "było sobie miasteczko", opisującym dramat w miejscowości Kisielina.

www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=4223299
  • Gość: Francik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.15, 21:26
    Każdy szanujący się naród, zwłaszcza ten, który posiada minimum godności i szacunku do własnej historii dochodzi i walczy o prawdę ! Przykładem jest naród żydowski który bezwzględnie, ze wszystkimi ostrymi przedsięwzięciami: dyplomatycznymi, politycznymi, prawnymi a nawet pozaprawnymi; walczy, ściga, karze swoich prześladowców, zbrodniarzy, ludobójców!
    Tylko naród bez honoru, zniewolony nie ma wystarczająco siły MORALNEJ by domagać się swoich praw jak np. Polacy!
    Barbarzyńskie dokonane prymitywne ludobójstwo na bezbronnej polskiej ludności; kobietach, starcach, dzieciach a nawet na niemowlętach za to, ze identyfikowane było jako Polacy w czasie hitlerowskiej okupacji dokonane przez zwyrodniałych, prymitywnych zbrodniarzy band z pod znaku tzw. OUN i UPA SZOKOWAŁO nawet Niemców !
    Antychrześcijańskie czyny tych ludzkich kreatur w imię tzw. samoistnej "Ukrainy" wołają nadal o pomstę do nieba!
    Pan Bóg jest sprawiedliwy ale nierychliwy i dlatego po wielu latach od tych potwornych - diabelskich czynów, bez chrześcijańskiego PRZEBACZENIA - brak chęci pojednania w PRAWDZIE potomków zbrodniarzy, Pan Bóg KARZE straszliwie okrutną i bratobójczą wojną następne pokolenie tzw. Ukraińców!
    Gloryfikatorzy ludobójstwa nie zasługują na określenie Ukrainiec!

• Gość: mieszk.c. Gliwic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.15, 11:39
    Franciku masz 100 procent racji, ale gdyby nie buńczuczna postawa Hitlera i jego prowokacja (bez wypowiedzenia wojny) napad na Polskę - a wcześniej aneksja "Sudet" czeskich, samoistni Ukraińcy nie mieliby w ogóle szans na "zaistnienie" w historii.
    Być może jest trochę tak, że okazja czyni złodzieja, ale jedno jest pewne, że człowiek z "zasadami", nie da się zmanipulować.
    Ja urodziłem się po wojnie (II światowej), i mimo iż los nie skąpił mi bolesnych życiowych doświadczeń, wdzięczny jestem Bogu, że nie powołał mnie do życia w tym minionym trudnym okresie.
    Nie mam pewności, czy narażając najbliższą mi rodzinę na niewyobrażalne katusze, nie uległbym pokusie tak zwanej obecnie zdrady, czyli przyznania się do prawdy - będącej jednocześnie winą wobec okupanta.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.