• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

prawo jazdy - gdzie w gliwicach?

• IP: *.broker.com.pl 10.01.07, 20:47
    Jaką szkołe nauki jazdy polecacie w Gliwicach? Narazie słyszałam dobre opinie
    o babskiej i prestiżu potwierdzacie? Którą radzicie?
    Edytor zaawansowany
    • 10.01.07, 22:34
      L szkoła na jagielońskiej polecam z czystym sumieniem
      • Gość: Adam IP: 85.14.85.* 18.07.08, 23:24
        Czesć mam pytanie gdzie najlepiej robić w Gliwicach prawo jazdy kat
        D prosze odpowiedz posłać na adres amamuss3@poczta.onet.pl Dziękuję.
      • Gość: ida1971 IP: *.broker.com.pl 06.09.09, 18:29
        zdecydowanie polecam.
      • 05.02.11, 16:20
        Witam!
        Chcę zrobić kurs prawa jazdy w ośrodku LOK w Gliwicach. Proszę o opinie na temat wykładowców i instruktorów oraz samego kursu.Który z instruktorów jazdy jest godny polecenia.Proszę o pomoc.
    • Gość: Kuba Demorgan IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.01.07, 10:12
      Ja osobiście kurs robiłem w Lanette. Udało mi się bezstresowo zdać za pierwszym razem. Jako plus mogę podać że mają zajęcia na płytach poślizgowych - bardzo przydatne. Instruktorzy są młodzi i zaangażowani.
      • Gość: zadowolona IP: *.imperiumpw.pl 11.01.07, 10:18
        Ja osobistcie polecam Prestiz tak jak tam cie naucza to nigdzie sa super
        instruktorzy poswiecaja ci bardzo duzo uwagi i cierpliwosci dostosowuja sie do
        twojego czasu ja jestem z nich bardzo zadowolona polecam...
        • Gość: JaroW IP: *.centertel.pl 21.05.08, 09:34
          To że ktoś zda egzamin za pierwszym razem to w 99% przypadek i
          kaprys egzaminatora. Ja zaliczyłem i "super?" Lanette i pożal się
          Boże "Babską Szkołę Jazdy" nawiasem mówiąc moim zdaniem straszna
          lipa i niczego rewelacynego mnie tam nie nauczono. Poszukałem sobie
          małej i nowej szkoły gdzie instruktorom zalerzy na kursantach
          trafiłem na "normalnego" egzaminatora i od 4 m-cy mam prawko.
          Pozdrawiam JaroW
        • Gość: inez IP: *.gprs.plus.pl 07.03.09, 02:32
          Ostrzegam przed Prestiżem na Zwycięstwa. Wprawdzie teoria do
          strawienia, ale jazdy to dno, zwłaszcza z takim karłem, który jest
          podobno jego właścicielem. Nie dosyć że nie zwracał uwagę na błędy,
          to jeszcze jest ograniczony umysłowo w stopniu znaczącym. Pierwszy
          egzamin to katastrofa na placyku, drugi katastrofa na mieście.
          Uratowało mnie dopiero wykupienie 14 godzin w innej szkole, gdzie
          dopiero dowiedziałam się o co w tym wszystkim chodzi. Trzecie
          podejście - sukces :-)
          • Gość: Marlena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.09, 09:26
            Trzeba być naprawde karłem moralnym żeby pisać takie oszczerstwa !
            Rozumiem konkurencje bo tylko tak można to wytłumaczyć ! Twoje
            brednie są chore ! nie piszesz co naprawde było nieprawidłowe w
            Twoim kursie, co w znacznym stopniu pomogło by forumowiczom,
            dlaczego nie wybrałaś sobie innego instruktora ja z właścicielem
            ośrodka miałam zaledwie cztery godziny, chociaż bardzo mi się
            podobało, niestety z racji swoich obowiązków jeździ mało.Pokazał mi
            wiele miejsc gdzie najcześciej oblewają, pomógł w szybszym ustaleniu
            egzaminu,pokazał jak parkować równolegle bo z tym miałam największe
            problemy. Kurs roz. w sierpniu ub roku a egzamin miałam już z
            początkiem października , zdany za pierwszym razem ! Do tej pory
            poleciłam i polecam wszystkim moim znajomym , wszyscy są zadowoleni,
            chociaż co niektórzy nie mieli tyle szczęscia i zdali za drugim
            razem.
            • Gość: Andrzej IP: *.adsl.inetia.pl 18.01.10, 15:02
              Ja również polecam tą szkołe, najbardziej podobało mi się to że
              zdałem za pierwszym razem i od dwóch lat jestem kierowcą bez wypadku.
        • Gość: Achim IP: *.adsl.inetia.pl 23.07.12, 08:26
          Polecam VECTOR zdałem za pierwszym podejsciem instruktorzy mili i wyrozumiali
          • Gość: Sylwia IP: *.adsl.inetia.pl 23.07.12, 08:29
            Zajęcia teoretyczne fajnie prowadzone instruktorzy mili i wyrozumiali zdałam za drugim podejściem. Polecam tę szkółkę
            • Gość: piotr Gliwice IP: *.180.63.215.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.09.13, 21:16
              a ja byłem niezadowolony. Tylko nie Vector
              • Gość: ciekawska IP: *.play-internet.pl 17.09.13, 15:33
                Skoro taki jesteś niezadowolony to podaj chociaż jeden powód. Sądzę po Twoich wpisach, że nic nie miałeś wspólnego ze szkółką Vector - ot po prostu niektórych boli konkurencja !
              • Gość: Małgorzata IP: 176.97.28.* 24.09.13, 23:35
                Ja polecam szkołę Vector. Niedawno miałam przyjemność jeździć w tym ośrodku i jestem bardzo zadowolona. Miałam możliwość jazdy na nowym modelu auta, takim jak na egzaminie. W ciągu tych kilku godzin nauczyłam się więcej niż przez cały kurs.
                • Gość: obserwator IP: *.grakom.pl 29.09.13, 20:56
                  Konkurencja w Łabędach musi się bać VECTOR-a skoro mu zniszczyła banery reklamowe.
                  • Gość: kinga IP: *.204.85.193.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.10.13, 19:06
                    Z tego co wiem to banery musieli zdjąć sami bo powiesili nielegalnie i administracja ich się czepiała. Wiem to od właściciela bo robiłam tam miesiąc temu kurs i z nim jeździłam. Jak się zapisywałam na kurs to kazali mi czekać 3 tygodnie bo niby zbierają grupę a jak przyszłam na wykłady to i tak byłam tam sama przez wszystkie wykłady. Jeden koleś jest właścicielem, kierownikiem, wykładowcą i instruktorem. Mało profesjonalnie. Taka firemka "kogucik"
                    • Gość: OSK VECTOR IP: *.grakom.pl 16.10.13, 22:19
                      Kinga posłuchaj to co napisałaś o OSK VECTOR jest kłamstwem i zgłaszam twój IP aby się tobą zajęto za rozpowszechnianie kłamst i obrazę Własciciel OSK VECTOR

IP: *.204.85.193.
                    • Gość: Krynia IP: *.play-internet.pl 17.10.13, 14:41
                      Kinga zaczynasz swoje wypociny od słów cyt. : " Z tego co wiem ....." a ja wiem, że nic nie wiesz i wszystko co napisałaś na temat Vector-a jest podłym kłamstwem. Nikt nie zabronił Vector-owi reklamować się za pośrednictwem banerów i żadna administracja się o to nie czepiała. Nie mogłaś tego wiedzieć od właściciela, ponieważ nie robiłaś miesiąc temu kursu, ani też nie jeździłaś w szkole Vector. Przy zapisie nie mogłaś czekać 3 tygodnie, gdyż Vector nie stosuje takiej metody i bez względu na to czy jest jedna czy więcej osób kurs zaczyna się terminowo i nikt nikomu nie każe czekać na stworzenie grupy. Na tym między innymi polega profesjonalizm Vector-a, że nie ważna jest ilość ale jakość ! Dla jasności, Vector w Łabędach jest dopiero 5 tygodni a Ty miesiąc temu robiłaś kurs i wiesz wszystko na temat jego reklam w Łabędach i to od samego właściciela hehehe...jesteś śmieszna, albo tak zdeterminowana konkurencją, ze sama nie wiesz co piszesz. Zarzucanie komuś braku profesjonalizmu tylko dlatego, że jest właścicielem, kierownikiem, wykładowcą i instruktorem, jest wielkim nieporozumieniem, tak jest w większości OSK. Ponadto dla Twojej wiedzy i Tobie podobnym taka firemka "kogucik" (tak nazwałaś szkołę VECTOR), oprócz jednego kolesia zatrudnia instruktorów, osobę do prowadzenia biura, posiada 3 TOYOTY 6-biegowe w tym jedną nową taką jak na egzaminie, dlatego też jest solą w oku dla konkurencji w imieniu, której wypisujesz te wszystkie kłamstwa na temat Vector-a, dając tym samym do zrozumienia komu zależy na tym by szkoła Vector nie miała bytu w Łabędach. Stąd też niszczenie banerów, reklam, ulotek i szkalowanie na forum. Konkurencja boli co ?

• Gość: szef osk Sukces IP: *.30.44.147.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 14.11.13, 20:39
                        Pisząc o konkurencji proszę o nie wrzucanie mojego ośrodka do jednego worka tzw konkurencji. Jest mi obojętne czy w Łabędach będzie 5 czy 10 osk. Niech każdy uczciwie robi swoje. Pozdrawiam kierownik osk Sukces Adam A.
      • Gość: pablo IP: 83.230.36.* 04.09.08, 16:39
        szkola ta jest nastawiona na totalna masowke,na zajeciach teoretycznych tego
        jeszcze nie widac,ale przy jazdach wszystko wychodzi.nabieraja taka mase
        kursantow ze naprawde trzeba miec szczescie zeby moc dostac termin u swojego
        instruktora prowadzacego,jezdzi sie na wszystkim i z kim popadnie byle udalo sie
        tylko zaliczyc w koncu godziny.Pani sekretarka jest centrum tego chaosu bo to
        ona umawia nas z intruktorami ,lubi czesto sie mylic i odwolywac jazdy,bo.....
        tego nikt niewie.kolejnym minusem dla mnie to sposob odbywania sie jazd,po
        pierwsze jazdy zawsze zaczynaja sie spod osrodka i tez sie tam koncza
        (standartem w innych szkolach jest to ze instruktorzy przyjezdzaja po nas i nas
        odwoza) po 2 godzina jazdy nigdy niejest godzina,tylko max 50 min bo
        instruktorzy przed zakonczeniem jazdy maja dla siebie 10 min na wypisanie
        papierow,czesto tez jazdy zaczynaja sie kilka lub kilkanasie minut po ustalonej
        godzinie bo malo komu zalezy na tym ze nam czas leci (to nie jest przypadek
        jezdzilem z kilkoma instruktorami ).tak to sie wlasnie konczy gdy sie liczy
        tylko kasa,bo tak wlasnie sie czulem jak produkt a hipermarkecie ,zapomniej juz
        dawno ze my za to placimy
        • Gość: Fazi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.09, 15:49
          Pablo o jakiej szkole piszesz bo się pogubiłem ?? Lanette ??
          • Gość: mario IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.09, 19:57
            jak kurs robilem w speedzie i jezdzilem z mirkiem - w 100% jestem zadolowolony i
            polecem
        • Gość: Kursant IP: *.adsl.inetia.pl 15.02.10, 12:09
          Bo to jest ciekawe co piszesz, a najbardziej to że w innych szkołach
          przyjeżdzają po kursantów.Bo ja napewno takiej szkoły bym nie wybrał
          bo to juz nie szkoła jazdy tylko TAXi ! Pozatym strasznie mnie
          denerwuje jak ktoś z tyłu się na mnie gapi !
    • Gość: margol9 IP: *.broker.com.pl 19.01.07, 22:46
      mioże ktoś jeszcze doradzi?również jestem zainteresowana
      • 20.01.07, 08:27
        Obserwujac zmagania wlsanej rodziny i znajmych wysuwam moj wniosek: z
        dodatkowymi, niekomercyjnymi jazdai ( rodzinnymi na 'czarna') jest o niebo
        skuteczniej.Powodzenia
        • 20.01.07, 12:08
          Nie wiem czy cos sie zmienilo w 'L' szkole ale nauczyli mnie jeździć i złego
          słowa o nich nie powiem, dodam tylko ze było to w ... 1986 roku :P

Babską szkołę polecam - jeździ tam moja koleżanka, jak ktoś ma chęć to nauczy
          jeździć ciężarówką o ile pamiętam ma uprawnienia 'na wszystko'

Może kiedyś też założę szkołę to zaproszę do siebie :D - na razie jednak omijam
          to szambo z daleka .......
    • 23.01.07, 21:50
      problem polega na tym,że nie jest łatwo trafić na dobrą szkołę,dlatego ważne są
      opinie tych,którzy są już po kursie i mają w tej kwestii doświadczenie.również
      stoję przed wyborem szkoły,myślę o prestiżu lub lanett,ale przydadzą się jakieś
      wskazówki.czy jeszcze ktoś doradzi?
      • 24.01.07, 15:34
        Witam!Ja osobiscie polecam LOK w Gliwicach,sa bardzo dobrzy wykladowcy i
        instruktorzy ktorzy poswiecaja duzo czasu i uwagi,a takze interesuja sie
        pozniejszym egzaminem.Naprawde warto!!!!!!!!!!!
        • Gość: BRYK IP: *.centertel.pl 11.08.08, 09:56
          Jasne w LOK-u nauczą Cię jak masz 12 miesięcy czasu na 60 godzinny
          kurs i żadnych innych obowiązków w pracy czy w domu. Napewno
          natomiast nauczysz się jak w ciągu 2 godzin jazdy załatwic wszytkie
          sprawy instruktora w Gliwicach i na "zaupiach" miasta. LOK to ściema
          i strata cennego czasu.Że coś takiego jeszcze istnieje ???????
          Pozdrawiam BRYK
          • Gość: alicjad90 IP: *.pasjo.net 21.10.08, 17:28
            a ja sie z Tobą nie zgadzam. Czasu za wiele nie mam, tak jak to w
            klasie maturalnej bywa.. a mimo to jestem bardzo zadowolona z loku i
            mojego instruktora :)
    • Gość: dred IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.07, 22:21
      wg opini egzaminatorów:
      generalnie nie ma lidera, trzeba poprostu popytać wśród znajomych o dobrego
      instruktora i do niego konkretnie iść.
      egzaminatorzy mówią tak:

Lanette: robi za dużo szumu wokół siebie tak naprawdę o nic, uczą bardzo słabo,
      jedyny plus to mata poślizgowa
      Babska szkoła: właścicielka jest bardzo nielubiana za chamstwo, tak naprawdę
      nie potrafi uczyć, zrobiła sobie darmową reklamę w TV
      L szkoła - poszli na masówke

oczywiście jest to ogólna opinia, to nie znaczy że w tych szkołach nie pracują
      dobrzy instruktorzy, osobiście wybrałbym L szkołe ale nie szedł do żadnego z
      młodych instruktorów - znam tam jednego i kompletny idiota z niego
      • Gość: margol9 IP: *.broker.com.pl 25.01.07, 22:11
        a co sądzisz o prestiżu?słyszałeś jakieś opinie?dzięki za dotychczasowe
        informacje
        • Gość: m IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.01.07, 12:59
          prestiż jeździ na dieslach , potem osoba ktora w zyciu nie jechala benzynowka
          nie potrafi ruszyc na placyku,
          ja robilam prawko w malutkiej szkole jazdy DAP, maja zajecia na warszawskiej w
          lacznosci, tam tez jest placyk
          zdane za 1 razem;]
          • Gość: margol9 IP: *.broker.com.pl 30.01.07, 22:57
            czy mogłabyś napisać coś więcej na temat szkoły DAP,jakieś wskazówki i czy
            całościowo jesteś zadowolona ze szkolenia?
      • Gość: martinextra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.07, 23:31
        Gdzieś Ty sie nasłuchał takich bzdur o Babskiej? To bardzo dobra szkoła
        mieszcząca sie w pierwszej piątce pod względem zdawalności w Polsce. Każdy kto
        przechodzi z innej szkoły przestaje mieć problemy z kierowaniem. Cos mi sie
        wydaje ze tymi egzaminatorami kieruje zawisc a nie obiektywny oglad sytuacji
        • 14.02.07, 06:02
          Prawda jest taka, ze nie kazdy bedzie dobrym kierowca. Do tego trezba miec
          jednak male predyspozycje. A nie kazdy je ma i wg mnie stad sie biora wieczne
          oblewania egazaminow ( przynajmniej znacznej czesci zdajacych), a tego
          nastepnie legendy ;))
      • Gość: papuga 11 IP: *.centertel.pl 26.05.08, 10:25
        Co Lanette to się zgadzam bo z resztą wymienionych szkół nie miałam
        do czynienia. Śmieszna sprawa, robisz kurs na np Clio, VW, albo na
        Toyocie, a tu na egzaminie "lipa" i dostajesz Fiata, gdzie na PUNTO
        jeździłam chyba ze 2 lub 4 godziny. Co do strasznego zangażowania
        się instruktorów też bym się nie ekscytowała zwłaszcza jak słyszałam
        że coś jest dla mnie "magią". Jak się czlowiek uczy to wszytko
        jest "magią".Dodatkowe jazdy brałam w mniejszej szkole i było OK,
        bez czekania na specjalne terminy, a co ważne na FIACIE.
    • Gość: snow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.07, 23:19
      Mysle, ze sie nie zawiedziesz na 'babskiej szkole jazdy' - znam opinie z
      pierwszej reki kilku znajomych kobitek i wszystkie byly bardzo zadowolone. Sadze
      ze lepiej daja rade jesli chodzi o jazdy niz PZM niestety- w PZMot za to
      jest/byl 3 lata temu na pewno/ dobry gosc od teorii.
      • Gość: abcd IP: *.warynski.net 30.01.07, 23:37
        Wlascicielka 'babskiej' chamska rzeczywiscie, ale mozna ja omijac, ja uczylam
        sie tam u milych i fajnych instruktorek.
        • Gość: dodas IP: *.jota.digi.pl 15.02.07, 22:45
          Pani Gosia M. chamska? Gosciu puknij sie w kask!!! Babska Szkoła Jazdy jest
          superowa. Zreszta sam sie przekonaj! Jestem bardzoooooooo zadowolony. Zdaje za
          2 tyg. Coz, parasole na furmanki! Auta i prawka dla kierowców!
      • Gość: :) IP: *.gl.digi.pl 27.10.11, 08:45
        ODRADZAM PZMOT - Gliwice Skonczylem Tam kurs jakies 5 miesiace temu fatalnei przygotowany jestem bez wykupienia jazd uinnego instruktora z szkoly perfect ktorego bardzo polecamnaucyzl mnie wiecej w 5 godzin niz spedzilem 30 w pzmocie i szczegolnie odradzam instruktora Sławka K. Fatalny intruktor w Lce siedzi jak by za kare szz szkoda slow i strasznie traci czas na pie... typu siedzenei jego w sklpei po 10 min :/ pare jazd i godziny nie ma .
        • Gość: NAIWNA IP: *.pools.arcor-ip.net 18.02.12, 05:27
          UWAGA!!!!!!! Slawomir K to ohydny zboczeniec i dewiant.Miałam nieprzyjemna okazje się o tym przekonać.Przeszczegam wszystkie dziewczyny wsiadające z nim do samochodu.Po kilku jazdach
          i przejsciu na per ty pokierował mnie na Czechowice( parking przy jeziorze).Zostałam tam zgwałcona .Bylam bardzo mloda i głupia bałam się środowiska więc nie poszlam na policje.
          Teraz wiem ,ze byłam głupia ,ale musiało upłynac duzo czasu ,aby to zrozumiec.W brew porzekadłu czas nie wyleczył ran,natychmiast przerwalam kurs,w biurze nawet nie zapytali o powód .Kiedy widzę "L" mam odruchy wymiotne

• Gość: evela IP: *.jsn.osi.pl 11.05.12, 18:51
            nie no to już chyba bzdura jakaś, fakt specyficzny koleś mnie też niczego nie nauczył, zmarnowałam czas i pieniądze których nie miałam, ale żeby takie rzeczy???nie no nie wierzę
            • Gość: instruktor IP: *.gliwice.pl 17.05.12, 11:03
              Powiem krótko większość z Was się uczy, to powinniście wiedzieć, co to jest statystyka i jak nią można żąglować.
              Najlepsze szkoły to takie gdzie nowi kursanci przychodzą z czyjegoś polecenia, bo byli zadowoleni. Takie informacje rozchodzą się pocztą pantoflową.
              Nie polecam żadnej szkoły bo nie oto mi chodzi. Weźcie pod uwagę, że przychodzą czasami kursanci z innych szkół (nie powiem jakich) i oczy przecieram ze zdumienia, a tego nierobiłam tego mi nie mówili itd., albo osoby naprawdę z ciężkim talentem i co wtedy? Jeżeli ktoś myśli, że za 30 h. jazdy jest super kierowcą, to później wychodzi najczęściej brawura i wypadek.
              Wracając do wątku, trzeba pytać znajomych, internet - tu już ostrożnie bo wiele postów piszą pewnie właściciele OSK.
              Przedewszystkim uczcie się (również teorii), myślcie na drodze nie tylko za siebie i przewidujcie.
              Lepiej egzamin zdany za X-podejściem (chociaż szkoda kasy) i trochę pokory, niż odwrotnie - zdać za 1 razem, duma, chwalisz się, a potem ............ i płacz.
    • Gość: Ana IP: *.c9.msk.pl 16.02.07, 19:48
      A ja robiłam prawko u Walerowicza - wykłady i plac w Lo ul. Wróblewskiego i
      nie narzekam . Mała szkółka nie nastawiona na masówkę a więc podejście do
      kursanta inne niż w tych sławnych szkołach
      • Gość: beta IP: *.solarnet.silesianet.pl 18.02.07, 10:17
        zrobilam prawko w babskiej-wspominam milo.za to wczesniej bylam w innej szkole
        co sie nazywa elkar-porazka!!!facet-instruktor jakis nadpobudliwy, wrzeszczy-
        ogolnie jest dosc ostry bo mysli ze takie podejscie pomaga kursantom.niestety
        nic bardziej blednego-swoim zachowaniem zrazil do siebie mnie i pare moich
        kolezanek.wszystkie wybralysmy babska szkole i zdalysmy.bezstresowo!a u niego
        to musisz sie martwic nie tylko o jazde ale o jego zachowanie ktore jeszcze
        bardziej stresuje.najsmieszniejsze jest to ze facet mysli ze jest super
        psychoogiem i ze ma doskonale podejscie do kursantow, takie troche bezczelne.no
        ja go nie polecam, tym bardziej ze wybor w gliwicach maly nie jest i taka
        szkolke jak elkar mozna pominac..
        • 19.02.07, 20:25
          ja robiłam prawo jazdy w preztiżu
          co prawda minelo juz 2,5 roku ale bylam bardzo zadowolona
          super instruktorzy ktorzy dostosuja sie do twojego czasu
          i super ucza
          zdalam za pierwszym razem
          powodzenia:-)
        • Gość: Dreed IP: *.gl.digi.pl 16.04.07, 22:47
          Nie zgadzam się z opinią iż "szkółka" ELKAR ( z szacunkiem) można pominąć !!!!
          Ukończyłem kurs w tej szkole i z całym szacunkiem mogę polecić ją wszystkim.
          Atmosfera panująca podczas kursu sprzyja nauce:).
          Zdałem egzamin za pierwszym razem. Dzięki temu, że byłem w tej szkole nauczyłem
          się pewnie jeździć, a to dzięki dobrym instruktorom !!!!

P.S. Podczas egzaminu wiele kobiet żałowało, że odbyły kurs w Babskiej Szkole
          Jazdy ponieważ tamte instruktorki nie nauczyły nawet dobrze wykonywać łuk.
          • Gość: beta IP: *.solarnet.silesianet.pl 17.04.07, 16:20
            jak robilam ten nieszczesny kurs w "Elkar" to pracujacy tam instruktor tez sie
            zle wypowiadal o Babskiej Szkole Jazdy- ale rozumiem, bo wkoncu to
            konkurencja...i to bardzo dobra konkurencja.Polecam BSJ- super atmosfera i duze
            zaangazowanie instruktorow! W Elkar zawsze tracilam 10, 15 minut jazdy na
            zalatwianie roznych spraw pana instruktora-a to tu gdzies musial podjechac, a
            to tam cos musial zalatwic-kosztem mojego kursu, za ktory zaplacilam-mysle, ze
            to bylo bardzo nieeleganckie......
          • Gość: Ela IP: *.tktelekom.pl 20.04.07, 12:58
            Czy możesz podać imię instruktora, z którego jesteś zadowolony? Nie chcę trafić
            na impertynenta.
          • 28.07.07, 14:07
            mam duze rozeznanie jesli chodzi o gliwickie szkoly nauki jazdy- jest kilka na
            pewno godnych polecenia, ale z przykroscia musze napisac, ze nie jest wsrod
            nich elkar. Piszesz, ze mila tam atmosfera......a probowales w innych jaka jest
            atmosfera?W Elkar nie zalezy na dobrym nauczaniu, zero zaangazowania, a jesli
            sobie z jazda nie radzisz to juz wogole jest sie straconym.wazna jest tylko
            kasa.Ja prawo jazdy zrobilam w szkole Prestiz, ale chwala tez pare innych wiec
            musza byc rownie dobre.Najlepiej to sobie zapamietac te, do ktorych nie warto
            sie zapisac....
            • Gość: adam IP: 85.14.85.* 18.07.08, 22:54
              czesc. mam pytanie czy mozesz podac gzdie warto isc na kurs?
              • Gość: Mmmm IP: *.net.brewet.pl 19.09.09, 13:48
                Ja ucze sie w szkole ELKAR i moim zdaniem jest to bardzo dobra szkola jazdy ci co zle sie wypowiadaja maja zle pojecie ... POLECAM
          • Gość: paula IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.10, 13:37
            Zgadzam się, tylko nie babska szkola jazdy. sami naciągacze, jak robilam kurs to
            mialam tylko raz w tygodniu jazdy po godzinie, nieraz 2. a jak przyszlo zeby
            dokupic dodatkowe godziny to wtedy ja bylam najwazniejsza, a wczesniej mnie
            mieli gdzies. pol godziny przed jazdami dzwonili ze odwolane.... pani Alusia
            najwieksza naciagaczka,porażka ta szkoła. oblalam 2 razy egzamin, teraz szukam
            nowej szkoly by dokupic pare godzin.
        • Gość: a... IP: 80.50.133.* 13.05.10, 11:47
          ja robilam 4 lata temu rowniez w elkar i do tej pory milo to
          wspominam,zdalam za 1 razem,jak ktos jest tlukiem to sie nie dziwie
          ze krzycza na kogos bo sama bym chyba tego nie wytrzymala.wystarczy
          ich tylko sluchac co mowia i robic to co kaza a nie po swojemu!!! a
          to ze krzycza kazdy ma poprostu jakis gorszy dzien.pozdrawiam
          kursanta elkaru.
      • Gość: Anka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.07, 20:42
        co sądziecie konkretnie o tej szkole ??
        na pewno jest tam drożej niż u konkurencji (1350zl - wszedzie ok. 1200),
        dlatego pytam czy warto tam rozpocząć nauke ??
        • Gość: Anka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.07, 20:46
          chodzi mi o szkołe na Wróblewskiego
          • Gość: Szym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.07, 22:33
            podobno prowadzący jest bardzo sumienny i dobrze przygotowuje do egzaminu
    • Gość: malutka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.07, 22:48
      tylko nie lanette niestety idą na masówkę skończyłam tam kurs!! mogę podać
      więcej szczegółów :) polecam prestiż i elmot
    • Gość: scin IP: 195.116.246.* 08.12.07, 18:03
      Wątek stary, ale może komuś informacje się przydadzą. Taki mały
      poradnik dla niezdecydowanych.

Jestem świeżo po egzaminie, zdałam za 2. razem ( 1. raz - nerwy mnie
      zjadły) i uważam, ze jest to jedno z moich największych osiągnięć
      życiowych :) Nic dotąd nie kosztowało mnie tyle wysiłku, z niczego
      tak się nie cieszyłam. Ale do rzeczy.

Czas oczekiwania na egzamin w Gliwicach jest dramatycznie długi 2 do
      3 miesięcy, dlatego w tzw. międzyczasie zasięgałam opinii na temat
      mojej jazdy w kilku ośrodkach.

Kurs zaczęłam w LOKU www.lok.slask.pl/nasze.html?id=26 -
      polecano mi tę szkołę jako pewną, dobrą i skuteczną. Znajomi
      wymieniali zamiennie 3 nazwiska dobrych instruktorów.
      Moja opinia: DNO.

Typowa państwowa firma, gdzie każdy robi łaskę. Teoria na niskim
      poziomie. Jazdy...zależy u kogo. Nie mogłam zapisać się do osoby, do
      której chciałam, zapisano mnie do gościa, który z każdych 2h jazdy
      urywał mi 25 minut na papieroska i 30 minut na załatwianie jego
      prywatnych spraw. Przez 12 h nie nauczył mnie niczego. Woził (a
      raczej ja jego) po zadupiach i na zakupy w Makro. Gdy mu zwróciłam
      uwagę, że coś tu jest nie w porządku, usłyszałam, ze jestem
      bezczelnym beztalenciem...
      Kurs robiłam od początku marca do końca lipca co mówi samo za siebie.

Po zmianie instruktora - 3 tyg. przerwy bo pan szanowny nie miał
      czasu.
      Po kolejnej zmianie - instruktor super: sympatyczny, cierpliwy,
      spokojny, rzetelny, punktualny, wymagający, prawdziwy talent. Od
      kilku osób usłyszałam, że Tomek z każdego zrobi kierowcę. I to
      prawda.
      Co z tego skoro był tak obłożony, że jeździłam góra 2h w tygodniu, a
      zwykle 2h na 2 tygodnie.
      Skończyłam kurs w LOKU i razem z moim ostatnim instruktorem
      przeszłam do jego nowej szkoły - Klaksonu www.klakson-gliwice.pl

Nagle wszystko stało się możliwe :) Mała szkoła, która dopiero
      zaczyna, ale z taką kadrą (a szczególnie z jednym Panem :) mają duże
      szanse na sukces.
      Moja opinia: super, każdemu polecam, lepszego instruktora niż Tomek
      nie znajdziecie :)
      A mam porównanie - o czym za chwilę.

Przed 1 egzaminem skorzystałam z 3h dodatkowych w szkole DAP na
      Warszawskiej www.dap.sgl.pl/

Moja opinia: bardzo pozytywnie.
      Jeździłam z Panem Darkiem, który dał mi kilka rad, ocenił moją jazdę
      w sposób uczciwy. Każda godzina - pełna. Sądzę, że to uczciwa szkoła
      i godna polecenia.

Po oblanym 1. egzaminie (na łuku - moja wina) kolejno odwiedzałam:

1. L szkołę na Jagiellońskiej
      2. Elmot x2
      3. Formułę L na Jagiellońskiej

L - szkoła www.l-szkola.gliwice.pl/ - trochę przestarzała
      szkoła z dziwnym podejściem do klienta, ale mają fajny placyk,
      instruktor (Pan Głąb) zrobił na mnie dobre wrażenie. Nie jeździłam z
      nim na mieście, więc nie oceniał mojego przygotowania.

Elomot www.elmot.pl- po godzince z Robertem i Łukaszem. Placyk
      trochę nierówny, instruktorzy bardzo w porządku. Miła atmosfera,
      kilka cennych rad. Moim zdaniem pozytywnie.

Formuła L z Jagiellońskiej, placyk na Portowej - trochę z polecenia,
      trochę po znajomości. Instruktor nie zrobił na mnie dobrego wrażenia
      i to nie tylko dlatego, że skrytykował mnie za każdy praktycznie
      element mojej jazdy. Kilka uwag na łuku, zbyt dużo niemiłych uwag w
      mieście. Ewidentnie nie nadawaliśmy na tych samych falach. Przyczyny
      takiego zachowania mogły być też bardziej prozaiczne, no ale to nie
      historia na forum.

Usiłowałam się również zapisać do Prestiżu, Babskiej i Pol-kursu. W
      jeden ze szkól coś się na mnie wydarło przez telefon, że nie ma
      wolnych godzin, w jeden przeraziła mnie cena w kolejnej placyk w
      innym mieście.
      Jeśli ktoś ma ochotę skomentować to zapraszam.

Marzena
      • Gość: PIRAT IP: *.centertel.pl 17.07.08, 17:48
        Witam, po przeczytaniu tego co napisałaś to mam podobne zdanie, ja
        także startowałem w "prestiżowych" szkołach (nie łaczyć z Presiżem)
        ale było do bani. Skorzystałem z Twojej opinii i spróbowłem w
        KLAKSONIE i się nie zawiodłem. Od tygodnia mam już zliczony egzamin
        i czekam tylko na papierek z UM Gce. Moja opinia jest 100% zgodna z
        twoją. Fajni goście (przepraszam instruktorzy:) ), jasne i proste
        komentarze no i brak atmosfery naduchanego balonu "magii
        szkołynauki jazdy" co nie znaczy że wszytko szło mi za pierwszym
        razem. Pozdrawiam PIRAT
        • Gość: manitu IP: *.centertel.pl 11.08.08, 10:13
          Ja co prawda nie riobiłem kursu prawka w KLAKSONIE, ale jeździłem po
          7 letnej przerwie, bo wcześniej trochę ne miałem czasu. Na początku
          miałem trochę problemów, ale jakoś po kilku godzinach z p. Piotrkiem
          przełamałem się i wystartowałem do centrum Gliwic i wtedy się
          zaparłem, że muszę jeźdić. Przypomniałem sobie jak się jeździ i
          poznałem kilka nowych "myków" na mnewrach z parkowania, których też
          się bałem. Pasowało mi to, że szkoła jest na "WARYŃSZCZAKU" i nie
          traciłem czasu na dojazdy do miasta - 2 godziny do przodu na
          jeździe. Teraz pomykam sam po Gliwicach co prawda z zielonym
          lisciem,ale już nie autobusem Manitu
      • Gość: Piotrek:) IP: *.clubnet.pl 08.10.08, 10:34
        Rowniez polecam "klakson" bardzo fajny instruktor, wedlug mnie bardzo dobrze
        przygotowal mnie do egzaminu, dzis zdawalem pierwszy raz, i zdane
        bezblednie:)Takze jak najbardziej polecam ta szkole. www.klakson-gliwice.pl
      • Gość: Natalia007 IP: 94.254.231.* 27.09.10, 14:09
        Kochani ja robiłam prawo jazdy w Ośrodku Szkolenia Kierowców Leader w Gliwicach i jestem zachwycona. Młodzi ludzie ktorzy mieli do mnie cierpliwość. Fajnie prowadzone wykłady i w ogóle wszystko w jak najlepszym porzadku. Polecam ta szkołe
      • Gość: karolina IP: 94.232.32.* 04.10.11, 07:55
        proponuję Ośrodek Szkolenia Kierowców VECTOR
        • Gość: :) IP: *.adsl.inetia.pl 04.10.11, 22:13
          VECTOR ? A cóż to znowu jest ? Jakas nowa szkola ? Coś ala LUX czy LEX ? Hmmm... oki, kolejny "prawdziwy kursant" poleca :)))) hihi
    • Gość: ad IP: 80.51.185.* 11.12.07, 18:18
      Sam robiłem prawo jazdy w Babskiej Szkole. Miałem kilka zajęć z Mandrykową i
      wiem że ma świetne podejście do kursantów. Jak robiłem tam prawko w 1999 roku
      uczył tam też jeden facet w okolicach 40 paru tal z wąsem. nie znam nazwiska ale
      był rewelacyjnym instruktorem. Świetnie tłumaczył, był cierpliwy i cały czas
      interesował się jazdą. Nie wiem czy jeszcze uczy.

A co do prestiżu to jeżdżąc po Gliwicach i obserwując poczynania niektórych "L"
      z tej firmy miałem kilka niemiłych sytuacji z nimi.
      • 15.04.08, 11:38
        bo tak świetnie cie nauczyli w babskiej że teraz podobnie jak
        właścicielka babskiej wydzierasz się na elki
        • Gość: kursantka IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 18.04.08, 13:46
          Większość myśli, że prawo jazdy trzeba zrobić w dużych ośrodkach.
          Nic bardziej mylnego! Takie szkoły idą na ilość. Ja robiłam u
          Wojciecha Juśko - mała szkoła, bardzo przyjemny instruktor -
          spokojny, ale konkretny. Nie krzyczy na kursantów i ma cierpliwość.
          Polecam!
      • Gość: MALINA IP: *.centertel.pl 21.05.08, 10:47
        Ja także robiłem prawko w KLKSONIE i bradzo sobie chwlę,
        punktualnie,spokoini i naptawdę dobrzy instruktorzy, zawsze mogłem
        sobie ustawić sobie jazdy tak jak mi pasowło i nigdy nie czułem
        się "olany" lub 1000000 klientem. Uwaga zero PRYWATY podczas jazd z
        jednym czy drugim instruktorem !!!! Naprawdę mogę spokoinie polecić
        i zgodzić sie z Twoja opiną. Prawko mam od KILKU MIESIĘCY - ZDANE ZA
        PIRWSZYM PODEJSCIEM
        • Gość: Grześ IP: *.205.142.179.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 17.09.13, 23:37
          Ukończyłem kurs w tej szkole i mogę polecić ją wszystkim.
          Zdałem egzamin za pierwszym razem. Nauczyłem
          się pewnie jeździć, a to dzięki instruktorom !!!!
          • Gość: aga IP: *.gl.digi.pl 13.02.14, 13:05
            mi akurat udało się za drugim ale i tak jestem zadowolona. Polecam szkołę
      • Gość: babka 33 IP: *.centertel.pl 26.05.08, 10:40
        Ja także jeżdziłam w "Klaksonie". Było OK. Nikt na mnie nie
        krzyczał, instruktor zawsze spokoinie tłomaczył moje wątpliwości i
        mam jak najlepsze wspomnienia z kursu mimo kilku "ciekawch" manewrów
        jakie wykonałam na drodze.Myślę że mogę tą szkołe polecić z czytym
        sumieniem mimo tego,że nie korzystałam z usług innych szkół jazdy.
        Ach, mam już prawko:)
        • Gość: are IP: *.chello.pl 11.03.10, 20:08
    • Gość: Paweł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.12.07, 18:07
      Tylko nie Elmot !!!! nie polecam,brak szacunku do kursantów,odwoływane
      jazdy,spóżnianie się,niepełne godziny!!!rozmowy instruktorów w czasie kursu
      przez komórke,można stracić nerwy i chęci do jazdy autem.
    • Gość: Bedi IP: 217.171.129.* 13.12.07, 14:27
      Ja polecam kurs w szkółce "AS" w sośnicy w SP nr 14 oraz w szkole obok kina "X"
      (nie paamietam już nazwy) miałem zajęcia z właścicielem Sobaszek bardzo polecam
      uczy konkretnie i potrzebnych rzeczy nie podnosi głosu nigdy. Zdałem za
      pierwszym razem tak samo jak narzyczona mojego brata
    • Gość: Monia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.04.08, 12:22
      Czytalam niektore opinie na temat Elkar i pewnie te negatywne pisaly osoby z
      jakims kompleksem. Ja bardzo milo wspominam tam nauke- mialam zajecia ze
      wszystkimi instruktorami, nie tylko z jednym. Na dodatek sprawy finansowe mozna
      bylo dopasowac do swoich warunkow placowych, rozlozycz na raty jak komu
      dogodnie. Jezeli chodzi o jazdy to ciesze sie ze trafilam na takich
      instruktorow- dzieki ich zaangazowaniu i solidnemu prowadzeniu zajec zdalam za
      pierwszym razem:) Na dodatek slyszalam inne opinie o znajomych, np w babskiej
      szkole instruktorki wydzieraja sie na kursantki, moja kolezanka miala sytuacje
      ze przez pol godz musiala sluchac klotni instruktorki z jej mezem i potem
      jeszcze na nia sie wydarla- zdala dopiero za 4 podejsciem i to dlatego pewnie ze
      wykupila jazdy w innej szkole. Z kolei elmot to mega-deorganizacja, chamscy
      wykladowcy olewajacy kursantow- NIE POLECAM. Natomiast ELKAR to tylko same
      zalety!!! :)
      • Gość: lili IP: *.adsl.inetia.pl 26.04.08, 11:32
        Miałam dużo jazd z instruktorem z Elkaru (p. Robert) - bardzo
        uprzejmy, solidny i zależy mu na postępach ucznia, nie powiem złego
        słowa :-)
        • Gość: ANPI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.09, 21:54
          ja jestem w trakcie kursu i jestem bardzo zadowolona.
          p. Roberta znam także :) pozdrawiam!
          i polecam Elkar
      • Gość: Wojtek Ch. IP: 194.165.48.* 20.10.11, 13:09
        Wypisujesz jakieś totalne głupoty!!! Uczyłem się w "Babskiej" i mało, że bez stresu, solidne wykłady to fantastyczni instruktorzy. NIKT na nikogo się nie wydzierał, przez cały okres jazd próbnych ani razu Instruktorka (nb. p. Ala Sz. nie podnosiła na mnie głosu, co najwyżej z uśmiechem stwierdzała "ale to spieprz...."). Szefowa, p. Małgosia Madryk jest sympatyczna wesołą osobą i jakoś nie poznałem jej z tej chamskiej strony o której niektórzy piszą. A efekt był taki, ze zdałem za pierwszym razem i teorię i praktykę, a nie tak jak z innych szkół oblewali cofanie tyłem na łuku na placu manewrowym przy pierwszym podejściu. A Ci co mają takie straszne problemy z instruktorami i egzaminatorami to może po prostu nie mają predyspozycji do prowadzenia samochodu???
      • Gość: małgosia IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.11.11, 19:29
        Ja robiłam kurs w elkar... Na początku nie byłam zadowolona,zaczełam jazdy z instruktorem(p.Dominik Kogut) który spoznial się notorycznie,załatwiał swoje sprawy osobiste w trakcie moich jazd. Umawiał się ze mna na jazdy co dwa tygodnie co skutkowalo tym ze robiłam kurs trzy miesiące:( Ale ostatnie 15 godzin zaczełam z innym instruktorem(p.Robert) który jest idealnym nauczycielem,cierpliwym,rzetelnym.Naprawde z czystym sumieniem polecam ta szkole pod warunkiem ze wybierzecie sobie na instruktora p.Roberta
        • 02.04.12, 08:54
          Chciałbym dodać ze szkoła o nazwie "ELKAR" już nie istnieje, teraz mogę polecić szkołę "ENTEL" w której uczy Pan Robert jest on teraz jej właścicielem i głównym instruktorem.
    • Gość: Ada IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.08, 14:45
      Najlepsze są chyba te szkoły, które uczą na punto grande, bo na takim
      samochodzie trzeba zdać egzamin.
      • Gość: Instruktor IP: *.clubnet.pl 03.05.08, 21:13
        do Ady, czy po zdanym, miejmy nadzieje :P egzaminie bedziesz jezdzic
        tylko grande punto?? nie lepiej umiec jezdzic samochodem?? wsiadasz
        odpalasz i jedziesz, a marka pojazdu, niech to bedzie wybor Twojego
        kaprysu :P
        umiec zdac egzamin, czy umiec jezdzic.......... ??
        umiec jezdzic grande punto, czy umiec jezdzic samochodem......??
        • Gość: qba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.08, 11:46
          boże , znowu typowa śpiewka kogoś z pracowników Lanette. Żygac mi
          się chce jak słyszę tą ich propagande " lepiej się nauczyć jeździć
          samochodem czy pod egzamin".
          Do cholery przestańcie wreszcie ściamniać i powiedżcie otwarcie:

- różne samochody którymi jeździcie to specjalnie zaprojektowana
          akcja marketingowa - chcecie się wyróżniać

- jak macie wydać 45 tysięcy na nowe Grande Punto to za tą cenę
          możecie mieć dwa lub trzy stare i używane samochody. ładnie je
          pomalujecie, oblepicie i najważniejsze: propaganda iż uczycie
          jeżdzić a nie zdawać egzaminu.

zróbmy kalkulację: jedno Grande Punto kosztuje 45 tysięcy. Wy za te
          same pieniądze kupiliście: Fiata Barchette, Volkswagena Polo i
          pewnie coś jeszcze na Golfa zostało. Czyli zamiast jednego samochodu
          macie trzy.

Czyż tak nie jest ?? dokładnie tak.
          Ta wasza płyta poślizgowa to też jedna wielka ściema. Nie spełnia
          jakichkolwiek standarów. Powiedżcie lepiej dlaczego wyrzucili was z
          Kamienia Śląskiego
          • 27.03.09, 11:34
            no cóż, ja się z Toba nie zgadzam bo robiłam w Lanette prawko i było naprawde
            super! Fajni i pomoci instruktorzy, polecam
          • Gość: Gosia IP: *.chello.pl 27.03.09, 15:43
            człowieku co Ty gadasz? Piszesz tak bo pewnie zazdroscisz a nigdy nie miales do
            czynienia z Lanette. Ja jestem kolejna osoba z grona osob ktore znam ktore robia
            tam prawo jazdy i jestem bardzo zadowolona. Inni z reszta tez. Wyklady byly
            ciekawe, mimo ze trwaly dlugo. Nie nudzilam sie na nich chociaz jak wiadomo
            teoria bywa nudna. Co do jazd- instruktorzy sa super, sa chetni do pomocy i sa
            bardzo cierpliwi. Zastanow sie co piszesz czlowieku.
          • Gość: WYRA IP: 193.17.54.* 26.09.09, 03:10
            SZKOLA LANETTE JEST DO DUPY, SKONCZYLAM TAM KURS JAKIES 2 MIESIACE
            TEMU. Jezdzilam tym starym fiatem barchette i tym bialym
            dostawczakiem. Nie mialam nic wspolnego z samochodem, ktory mialam
            miec na egzaminie. Tymi starymi gownami nie da sie nauczyc jezdzic,
            dokupilam dodatkowe jazdy w szkole w Rybniku, w koncu konkretni
            instruktorzy, nie jak Pan Adam z Lanette itp. Zreszta jak
            powiedzialam w Rybniku na jakich samochodach uczylam sie jezdzic to
            instruktor zrobil wielkie oczy i powiedzial "pojebalo ich w tej
            szkole? Takimi to mozna sie przejechac ot tak dla "frajdy", ale
            uczyc sie na nich?". I mieli racje w Lanette nie nauczylam sie
            jezdzic, dopiero w Rybniku.Zdawalam dzisiaj i ... zdalam za
            pierwszym razem:D Lanette to wyrzucone pieniadze. Najwiecej
            jezdzilam z Adamem, a to wyskoczyl na poczte, a to po pizze, a czas
            lecial, za ktory to ja placilam. ODRADZAM LANETTE!!!
          • Gość: kursantka IP: *.146.14.100.nat.umts.dynamic.eranet.pl 14.10.10, 20:21
            Opinia na temat LANETTE Gliwice niestety nie jest pochlebna. Beznadzieja, naciąganie ludzi na górnolotne hasełka, jedna wielka reklama i nic poza tym. Jak już się zapiszesz to mają Cię w głębokim poszanowaniu (postarałam się ładnie to ująć!). Kilka marek aut i niestety jedno jedyne grandepunto. Dostać się na jazdę nim nie jest łatwo, wierzcie mi! I ta durna Pani Kamila, zabiegana, roztrzepana. Niektórym instruktorom woda sodowa uderzyła do głowy i wydaje się im że sa tacy fajni. Tak, tak Panie Marcinie to m.in. o Panu mowa. Tylko jednego, jedynego będę bronić i polecam: Pana Mirka (mogłam pomylić imię), który jeździ grandepunto. Skromny, opanowany, dobrze tłumaczy. Jazdy zaczynają się i kończą przy ośrodku. Naprawdę w Gliwicach są świetni instruktorzy, którzy podjeżdżają pod dom. I ja takiego właśnie sobie ostatnio znalazłam. Dokupiłam 10 godzinek i proszę, dzisiaj zdałam prawko. Ale to instruktor mi powiedział, że we mnie wierzy i dzięki niemu ja uwierzyłam we własne siły. Jeszcze raz dziękuję Ci Piotrze. B.
            • Gość: Ania z Gliwic IP: *.AM.osi.pl 24.10.10, 17:20
              Cześć ,Zgadzam się też słyszałam od kolezanek że Lanette to badziewie ,cwaniaki i napinacze a w rezultacie żadna rewelacja
    • Gość: foken IP: *.gprs.plus.pl 11.05.08, 19:59
      Będzie to chyba pierwsza negatywna opinia o babskiej szkole. Ale do
      rzeczy. Co mi się nie podobało?
      1. Instruktorka urywała z każdej godziny jazdy. Szczytem było, gdy
      mając 2 godziny pod rząd zakończyła jazdę po 1h15min i twierdząc, że
      jak przejechałam tego dnia jakąś-tam liczbę km to czas nie ma
      znaczenia bo swoje wyjeździłam.
      2. Częste jazdy po chleb i kocią karmę na jakieś odludzia. Bardziej
      zależało mi na jazdach po mieście.
      3. Raz (ale jednak) zdarzyło się, że jazda została odwołana, a nikt
      nie raczył zadzwonić i zawiadomić. Dowiedziałam się na placu.
      4. Ostatnia godzina jazdy, tuż przed egzaminem odbyła się pod okiem
      kierowniczki, która zgnoiła mnie do imentu za "brak dynamiki jazdy"
      na koniec dodając, że jeżdżąc w ten sposób na pewno obleję. Dodam,
      że naprawdę nie wlekłam się 30km/h!! I oczywiście oblałam, bo czułam
      się jak beztalencie:(

Zatem nie polecam, chyba że od tamtego czasu coś się zmieniło.
      To tylko moja opinia i proszę bez komentarzy typu "jak ktoś nie umie
      jeździć...". Bo szkoła jazdy jest po to żeby się nauczyć, a nie
      cwaniakować jak wyjeździło się na czarno z tatusiem 50h (chociaż to
      też jest sposób).
      • Gość: szymon1984 IP: *.wbs.ssh.gliwice.pl 30.05.08, 15:51
        hej a z kim konkretnie jezdzilas? moze z lilka (pamietam, ze jezdzilem z nia po
        zadupiach badz caly czas ta sama droga co mnie irytowalo choc okazalo sie
        skuteczne)? ja zdawalem prawo jazdy w 2001 majac 17 lat i zdalem za pierwszym
        razem. tak naprawdę to na kursie masz sie uczyc pod egzamin!!!ci co maja prawo
        jazdy ponad 2 lata wiedza co mowie. nikt sie jeszcze nie nauczyl jezdzic w 20h....
        • Gość: foken IP: *.gprs.plus.pl 17.06.08, 13:18
          Masz rację, jeździłam właśnie z lilką :/ Jeden raz jeżdziłam też z
          inną, jak lilka była po wypadku (samochodowym nota bene). Ta z kolei
          nie odzywała się ani słowem. Ale te zaległości nadrobiła mandrykowa
          tuż przed egzaminem...
      • Gość: GosiaS. IP: 195.82.191.* 13.04.10, 10:00
        Akademia Bezpiecznej Jazdy LANETTE, prowadzona przez niejakiego
        Zbigniewa Ł., starego faceta, który uważa się za pępek świata i
        wciąż nie ma ochoty na nic.. Heh. Wykłady nie przygotowane.
        Instruktorzy cuchnący fajkami, na spóźnieniu, bo przecież to my za
        to płacimy. Wiecznie zagubiona Maryla, wciąż nadęty- nie boski Adam
        czy też inni z grona "małych-wielkich". Jeden człowiek jest tam
        instruktorem nauki jazdy, doskonalenia jazdy, specjalistą do szkoleń
        i specjalistą ds. marketingu (czytsz na stronie);P LOL Auta w złym
        stanie, brudne w środku. Wszystko przebija jednak pani Kamila z
        recepcji, słodka-idiotka, której zadaniem jest non stop przesuwać
        jazdy oraz mam wrażenie posu... inne rzeczy. No cóż, jak moja
        siostra robiła tam prawko to jej zazdrościłam. Ale ponoć kiedyś
        trzymali poziom. Teraz lecą tylko na kasę...
        • Gość: kursant ciekawy IP: *.adsl.inetia.pl 30.08.12, 13:26
          a z kim miałaś jazdy ??
          • 07.09.12, 09:17
            Heh o większości szkół jazdy można by tak właściwie powiedzieć, choć często to naciąganie może być subiektywnym odczuciem kursanta, któremu nieszczególnie chce się przykładać do nauki jazdy. W Gliwicach to chyba lux i vector są najlepsze, ale jeśli ktoś ma wątpliwości co do wartości danej szkoły to zawsze może sprawdzić ją sobie pod względem zdawalności i cen na stronie z porównywarką jak autoq.pl/
            • Gość: Niurant IP: *.adsl.inetia.pl 10.09.12, 13:53
              chyba są najlepsze w pisaniu na forum i chwaleniu się nawzajem, dobrze że placyk manewrowy macie razem ale z tą reklamą na forum to lekka przesada !
              • Gość: tosia24 IP: *.3s.pl 18.09.12, 00:15
                Widzę Niurant że z ciebie prawdziwy obcykany kursant bo nawet wiesz kto z kim ma placyk manewrowy(jeżeli to co napisałeś to rzeczywiście prawda). Brawo prawdziwy detektyw(agent Tomek nr.2). To może zdradzisz jeszcze jakieś tajemnice kto z kim i gdzie????Żeby można było łatwiej zdać. A może od razu ujawnisz się i napiszesz jaką masz szkółkę nauki jazdy to może skorzystamy!!!! Czekamy
                • Gość: Niurant IP: *.adsl.inetia.pl 18.09.12, 12:29
                  Bedąc na jazdach z p.Ewą ( która się nie reklamuje na forum i jest najlepszą instruktorką na świecie ) widziałem, taki sprytny detektyw jestem ! Łod co .
                  • Gość: tosia24 IP: *.3s.pl 18.09.12, 21:52
                    A pani Ewa to w jakim ośrodku pracuje?? To może skorzystam. Naprawdę jest taka świetna???
                    • Gość: misiek211 IP: *.3s.pl 20.09.12, 21:18
                      Chyba chodzi o p.Ewę z luxa jeśli tak to potwierdzam super instruktorka zdałem za pierwszym razem.
            • Gość: marcin IP: *.centrum.gliwice.pl 05.02.13, 13:01
              to ja proponuję lepiej sprawdzic w bardziej wiarygodnych źródłach jakie wydają ośrodki egzaminowania WoRD RYBNIK, BYTOM itp. niedawno czytałem że został wydany nowy ranking zdawalności za 2012 rok. bo prawdopodobnie na ów przeglądarce gdzie nas odsyłają owe szkoły sie mocno reklamuja, ( tak tylko podejżewam ale osobiście nie sprawadzałem)
              • Gość: Barabasz IP: *.clubnet.pl 14.02.13, 22:20
                ranking za rok 2012 podal dziennik zachodni najlepsza szkoła z gliwice-zabrze ma 43% zdawalność
                tu macie link www.dziennikzachodni.pl/artykul/753507,nowy-egzamin-na-prawo-jazdy-ranking-szkol-jazdy,2,6,id,t,sm,sg.html#galeria-material
                • Gość: gość IP: *.centrum.gliwice.pl 21.02.13, 16:51
                  Ranking zdawalności ośrodków w WORD RYBNIK, najlepsze szkoły w gliwicach to osk GOLOMB- 42%, osk PROAUTO- 41,5%, osk LADY 38,1%, Kędzior 37% ......
                • Gość: dolek IP: *.dynamic.chello.pl 25.04.13, 22:30
                  problem w tym, że ranking opiera się- zdaje się - na ilości kursantów, więc jak ktoś ma 2 i Ci 2 zdają za I razem to ma 100 % skuteczność:)

• Gość: Barabasz IP: *.clubnet.pl 28.06.13, 08:41
                    Dolek. Nie do końca tak.żeby być branym do rankingu to trzeba wysłać co najmniej 100 kursantów na egzamin. Właśnie po to żeby nie było takich przekłamań
    • Gość: gosc IP: 195.205.21.* 05.06.08, 20:23
      • Gość: magnez IP: *.gwardii.osi.pl 11.06.08, 21:36
        A co sądzicie o Pol-Kursie? tam podobno też dobrze uczą , nie ma
        limitu kilometrów,a instruktorzy doś solidnie przygotowują do
        egzaminu
        • Gość: Ania IP: *.down.debacom25.69.Ciupki.e-zabrze.pl 17.09.08, 19:51
          Witam, robiłam u nich kurs (jutro mam egzamin), jestem bardzo
          zadowolona. Nic nie urywają, są punktulani, cierpliwie i "do bólu"
          tłumaczą. Dużą wagę przykładają do tego aby kursant potrafił
          jeździć. Jak najbardziej polecam :-)
    • 12.06.08, 21:39
      prstiż -to była trzecia szkoła w której brałam jazdy dodatkowe i to był kosmos w
      porównaniu z poprzednimi, super podejście i rady które sprawiły że po zdanym
      egzaminie teraz spokojnie jeżdzę po gliwicach
    • Gość: Dziku IP: 83.17.152.* 13.06.08, 11:01
      a ja mam wielką prośbę - polećcie mi proszę szkołę jazdy, w której
      mogliby mnie nauczyć jeździć i w której zdałbym egzamin. Mam 36 lat,
      jestem kompletnym antytalenciem i mam kompleksy związane z tym, że
      od 18 lat powinienem jeździć.
      Dziękuję za wskazówki.
      • Gość: AndrzejD IP: *.eimperium.pl 15.06.08, 16:15
        Gość portalu: Dziku napisał(a):
        Mam 36 lat,
        > jestem kompletnym antytalenciem i mam kompleksy związane z tym, że
        > od 18 lat powinienem jeździć.
        Jeżeli mogę Ci coś doradzić w sytuacji w jakiej jesteś, to myślę że
        zanim zapiszesz się do jakiejś szkoły, powinieneś dużo czasu poświęcić na
        pojeżdżenie "na czarno" pod okiem doświadczonego kierowcy (min. 10lat jazdy i
        przejechane 300tyś km bez wypadku) najpierw na jakimś dużym pustym placu, a
        później jak już nie będzie ci sprawiało problemu ruszanie z miejsca do przodu,
        tyłu i kręcenie kierownicą, to po uliczkach mało uczęszczanych na jakimś
        zadupiu. Natomiast zanim jeszcze wsiądziesz do auta kup sobie i dokładnie
        poczytaj jakąś dobrą książkę na temat techniki jazdy, tak żeby od początku uczyć
        się dobrych nawyków.
        Jeżeli jesteś wewnętrznie zmotywowany to powinieneś nauczyć się jeździć, i
        raczej myśl o tym żeby właśnie nauczyć się jeździć a nie tylko żeby zdać exam.
        Powodzenia !
    • Gość: marta IP: *.traco.pl 15.06.08, 13:12
      osk bartek prosze o opinie
      • Gość: Kuba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.08, 11:47
        Witam, a coś słyszeliście o LEXUS-ie ? Jest na toszeckiej obok
        mojego mieszkanka,widze ich na mieście,mają chyba 2 grandziaki ale
        nie znam opini o nich... Moge liczyć na pomoc ? Dzięki :)
        • Gość: kursantka IP: *.warynski.net 11.07.08, 05:41
          Polecam Prestiż, a szczególnie p.Włodka !!
          • Gość: cinek IP: 83.1.78.* 11.07.08, 15:26
            szczerze polecam Lanette super szkoła, zdałem za pierwszym razem. Pozdrawiam
            • Gość: YOGI IP: *.centertel.pl 08.09.08, 10:21
              Szkoła może i ciekawa jak szkoła, tylko dlaczego musiałem jeździć na
              czymś co ma się ma nijak do egazminu. Tylko bez ściemy, że muszę
              jeździć wszytkim bo na drodze i takie tam. Walka o GRANDE to chyba
              element szkolenia.
            • Gość: miła IP: *.zabrze.vectranet.pl 10.02.13, 17:04
              perfekt Gliwice katastrofa robiłam tam prawko przez 8 miesięcy najpierw teoria 1 miesiąc potem z Krzyśkiem przez 6 miesięcy 15 godz tak tak tyle czasu słyszałam tylko opowieści o pierdołach i tyle dobrze że kolejne 15 godz w miesiąc ale już z Marcinem to on mnie nauczył wszystkiego jeśli idziecie to musicie zaznaczyć przy zapisywaniu że chcecie jazdy z Marcinem w przeciwnym razie inna szkoła
              • Gość: Wujek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.13, 11:35
                Polecam obejrzeć ranking za 2012 z WORDu w Rybniku.
                d.polskatimes.pl/k/r/12/d7/3c/510ef62c5ed28_z.pdf?1360053429
                • Gość: rik IP: *.proxnet.pl 14.11.13, 16:16
                  Ja bym się nie podniecał tym rankingiem. Prawda jest taka że WORD nie przekazywał żadnych danych odnośnie zdawalności .Według dyrektora WORD rankig powstał na zamówienie którejś ze szkół.
              • Gość: Krzys IP: *.magsoft.com.pl 12.02.13, 15:19
                Potwierdzam, jak cos to tylko Marcin choc straaasznieee dlugi kurs, jak komus sie nie spieszy to polecam....
                • Gość: Piotr IP: *.adsl.inetia.pl 09.06.13, 16:43
                  Witam, szukałem szkoły jazdy i polecali mi znajomi lexusa, może nie są tani ale warto wydac troszkę więcej kaski-w koncu to rodzice placa:)- . Teoria szybko i SKUTECZNIE, a jazdy to czysta przyjemność z szefem panem Robertem, ma niesamowita wiedzę i cierpliwość wynik pierwszego egzaminu teorii i praktyki pozytywny , jednak nie to jest najważniejsze, najważniejsze ze jak po egzaminie ojciec dał mi swoja fure i go wiozłem to powiedział ze dobrze jezdze i mysle przy tym. To zasługa P. Roberta, uczyl mnie jezdzic a jeśli idzie o porady przed egzaminacyjne to były to 2 ostatnie jazdy :) Szczerze polecam LEXUSa !!!!
        • Gość: GOSC IP: *.gl.digi.pl 17.07.08, 21:14
          Polecam Lexusa, zawsze mają czas dla kursanta i cierpliwość, a to
          najważniejsze.Polecam gorąco
          • Gość: obserwator IP: *.gl.digi.pl 14.11.12, 15:18
            Nie wiem ile samochodów ma MIROX,ale radze uważać na wszelki wypadek,na wszystkich ich instruktorów,kiedy jadą sami..bez kursantów..Mozesz nie uciec z przejscia dla pieszych,chociaz wchodząc na pasy,nie widziałeś zadnego nadjezdzajacego samochodu ..
        • 22.12.12, 17:51
          Polecam bardzo szkole Luz a w szczegolnosci pana Wojciecha Juśko. Jest naprawde cierpliwy i potrafi naprawde dobrze nauczyc techniki jazdy i teorii .Polecam ! Patrycja K.
          • Gość: Ewelina IP: 157.158.10.* 09.10.13, 11:48
            Zgadzam się w zupełności:). Polegałam na Pani opinii i proszę bardzo, warto było:). Teraz ja polecam innym. Pan Wojciech Juśko jest nie tylko cierpliwy, wyrozumiały, opanowany, ale przede wszystkim jest profesjonalistą:).
    • Gość: Onn IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.07.08, 18:30
      www.elmot.pl prawie każdy zdaje za pierwszym razem!
      • Gość: scin IP: 85.232.213.* 18.07.08, 20:21
        Ciekawe...cuda jakies ;)
        • Gość: SZATU IP: *.centertel.pl 11.08.08, 10:02
          ELMOT-cha, cha, cha - to wszytko co mam do powiedzenia
          • Gość: mik IP: *.adsl.inetia.pl 04.09.08, 17:32
            www.ladys.com.pl
            • Gość: Bary IP: *.centertel.pl 08.09.08, 10:23
              To chyba element kampanii reklamowej taki sam jak artykuł któy
              widziałam w "Nowinach Gliwckich" z napisem tekst sponsorowany.
          • Gość: gość IP: *.jsn.osi.pl 18.07.12, 10:40
            właśnie hahahahaha przereklamowane godny polecenia jedynie instruktor pan Mirek
        • Gość: ollla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.09, 10:36
          Najgorsza szkoła jak może być ODRADZAM

potem poszłam do Knurowa do pana Kędzierskiego i tam nikt się nie
          spóźniał, uczyli jak jeżdźić, a nie jak trzaskać drzwiami i nikt mi
          nie kładł ręki na udzie!!!!
          Zdałam za drugim razem
          • Gość: Żancia IP: 176.97.31.* 14.10.12, 19:07
            Chyba sam pan kędzierski sobie napisał ten wpis.

Elmot to najlepsza szkoła jazdy - uczyłam sie w knurowie, ale nie umiałam zdać. Po trzecim oblanym egzaminie poszłam do pani Eweliny na jazdy dodatkowe i zdałam!
            Pani w biurze super, a na jazdy nikt mi się nigdy nie spóźniał. W życiu nie uwierze ze ktos z elmotu kladl rękę na Twoim udzie, chyba, ze sama prosilas :)))
            pozdrawiam ekipę ELMOT!
      • Gość: kizia mizia IP: *.centertel.pl 28.07.13, 15:44
        teraz to juz tylko cień elmotu. Odeszli świetni instruktorzy i pozostała sama mizerota a sama szkoła robi bokami. Sama byłam świadkiem jak instruktorzy rano prosili się o paliwo !!!!!
        Ranking mówi sam za siebie - upadek
        • Gość: gg IP: *.centertel.pl 28.07.13, 20:20
          Koleżanka która chciała tam robić prawko zrezygnowała bo znajomi dowiedzieli się że mają stare wysłużone auta. Jariska też nie pierwszej młodości i w dodatku to nie ten model co na egzaminie.
    • Gość: Ada IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.08, 12:43
      Terminy, które proponuje ośrodek są bardzo odległe - koniec października. Może
      wiecie jak można przyspieszyć egzamin?
      • Gość: Zorientowany IP: *.warynski.net 12.09.08, 21:38
        Dziennik Ustaw mówi o maksymalnie trzydziestodniowym oczekiwaniu na
        egzamin.Proponuje powołać się na dziennik 217 POMAGA !!
      • Gość: testy w gliwicach IP: *.hellnet.pl 02.03.12, 18:42
        ja robilem tutaj i jestem zadowolony

--
        www.oskvector.pl
        • Gość: ? IP: *.hellnet.pl 02.03.12, 18:43
          www.oskvector.p
          • Gość: Trynek IP: *.adsl.inetia.pl 02.03.12, 22:16
            Robiles kurs w vectorze ? hmmm,chyba ze po nocy :D Ja mieszkam na trynku, aktualnie jestem bezrobotny i z okien widze dziennie jak biale yaris nauki jazdy vector ciagle stoi , cały dzien na ul.Bardowskiego a jak juz gdzies jedzie to taki starszy wysoki pan, sam prowdzi i po ok godzince wraca parkuje w tym samym miejscu i dalej autko stoi, wiec chyba to ten starszy Pan sam sobie robi reklame , ale rozumie , poczatki sa trudne i trzeba jakos zaistniec na rynku ale takie fora sa dla ludzi a nie dla firm ktore same sobie robia reklame... Pozdrawiam
            • Gość: gosc IP: *.adsl.inetia.pl 18.03.12, 04:57
              To może dlatego nie masz pracy bo nie przeszłeś badań okulistycznych przykro mi
              • Gość: Trynek IP: *.ip.netia.com.pl 18.03.12, 22:33
                Do mnie piszesz swoją analizę na temat mojego braku pracy ? Hmmm może,może ale wiesz , nie ja jeden aktualnie nie mam pracy co nie znaczy ,że nie pracowałem i nie mam z czego żyć :) I nie bede wiecznym bezrobotnym wiec niech Ci nie bedzie przykro, mam ukończonych parę szkół, dość dobre świadectwo pracy i nawet jak napisałeś cyt "PRZESZŁEM" badania lekarskie i mało tego , nawet jak "patrzałem" u lekarza na tablice to "wszysko" widziałem :) Pozdrawiam :D
    • Gość: DankaRopucha IP: *.net.brewet.pl 24.09.08, 09:53
      POLECAM "KLAKSON"!!! Jest to mała szkółka, która rzetelnie przygotowuje do egzaminu. Ta szkoła jest jak osiedlowy sklepik - towar i usługi najwyższej jakości z indywidualnym traktowaniem klienta, a nie jak w "supermarketach", wielkie szkoły nastawione tylko na zysk. Szkoła daje możliwość indywidualnych terminów zajęć teoretycznych, błyskawiczne terminy jazd. Nie tylko sucha teoria ale też dodatkowe materiały - ciekawostki. Każda jazda z pełnym zaangażowaniem instruktorów - pod oczekiwania i potrzeby klienta a nie "odfajkowanie godzin". Dobre samochody, cierpliwi i weseli instruktorzy. No i... Jak ja zdałam, to znaczy, że wszystkich nauczą. W poprzedniej szkole zdawałam 9 razy i tylko raz wyjechałam z placyku - oblałam na drugim skrzyżowaniu. Po "KLAKSONIE" nie było mowy, żeby nie wyjechać z placyku lub nie zrobić "zatoczki", manewry na placyku i w ruchu drogowym miałam w jednym paluszku. Zdałam za 3 razem,a te dwie porażki to błędy wynikające z mojej paniki a nie braków w szkoleniu (np. zapomniałam, że mam włączony kierunkowskaz w lewo a chciałam jechać prosto i egzaminator musiał kręcić kierownicą, aby nie było czołówki). POLECAM Danka J.
      • Gość: Zorientowany IP: *.warynski.net 26.09.08, 20:23
        Prośba do właścicieli OSK Klakson pozwólcie się wypowiedzieć waszym
        kursantom! A nie sami sobie robicie R E K L A M E !
        Mieszkam na Waryńskiego i doskonale znam opinie ...
        • Gość: gacek IP: *.centertel.pl 30.09.08, 17:15
          A skąd taka ciekawa opinia ?
        • 01.10.08, 00:25
          Jestem kursantką OSK Klakson i mieszkam na Waryńskiego i właśnie pozytywne
          opinie mnie skłoniły do wyboru tego ośrodka. Potwierdzam słowa mojej
          przedmówczyni. Faktycznie prowadzący bardzo się starają (ze skutkiem), są
          elastyczni co do terminów zajęć, to właśnie oni się dopasowali do mojego czasu,
          a nie ja do nich i punktualni (nie tak jak inni). Polecam ten ośrodek wszystkim
          tym, którzy chcą kurs odbyć w miłej, luźnej i kulturalnej atmosferze.
        • Gość: xxx IP: *.eranet.pl 10.10.08, 22:18
          Jaka to opinia??
        • Gość: scin IP: *.eimperium.pl 11.10.08, 00:34
          No robią chłopaki reklamę - niefajnie :/ Nie każdy patrzy na taki
          szczegół jak IP...Inne szkoły też robią tu reklamę i trzeba się z
          tym liczyć. Posty 'reklamowe' są jednak dość charakterystyczne i
          można je pominąć.

Jeżeli masz opinię - nieważne czy dobrą czy zła - to się nią podziel
          z korzyścią dla forumowiczów. Ja np uważam, że Klakson ma 50% bardzo
          dobrych instruktorów :) a drugie 50% powinno się skupić na teorii i
          nauczaniu zupełnie początkujących...
          • Gość: agula IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.09.11, 09:37
            Mogę wszystkim polecic ten ośrodek super kadra niskie ceny Polecam !!!
            • Gość: Arek IP: *.180.63.215.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.09.13, 21:25
              Ja również polecam MIROX. Większość naszej grupy zdała za pierwszym podejściem
              • Gość: GOSIA IP: *.204.97.183.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 14.09.13, 20:02
                ja jestem w trakcie kursu i jestem bardzo zadowolona.
                pozdrawiam!
                • Gość: Ania IP: *.205.113.58.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 15.09.13, 15:29
                  Robiłam prawko w Miroxie rok temu i chociaż zdałam za drugim razem to byłam bardzo zadowolona. Pozdrowienia dla instruktora Krzysia
                  • Gość: obserwator IP: *.gl.digi.pl 30.09.13, 16:20
                    Nie wiem ile samochodów ma MIROX,ale radze uważać na wszelki wypadek,na wszystkich ich instruktorów,kiedy jadą sami..bez kursantów..Mozesz nie uciec z przejscia dla pieszych,chociaz wchodząc na pasy,nie widziałeś zadnego nadjezdzajacego samochodu ..
                    • Gość: ania IP: *.grakom.pl 16.10.13, 08:27
                      Robiłam kurs w MIROX i jestem zawiedziona Toyote mają inną niż na egzaminie i w dodatku jest to dizel którym inaczej się jeździ niż tą na egzaminie.
                      • Gość: Pati IP: *.31.98.197.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.10.13, 21:18
                        Ja robiłam u nich kurs jakieś 4 miesiące temu i zdałam za drugim. Wydaję mi się, że w tych czasach to i tak dobry wynik. 2 osoby z mojej grupy za pierwszym. Nie wiem jak reszta bo nie mam z nimi kontaktu. Do nas na szkolenie przyjeżdżali różnymi samochodami i również benzyniakami. Mówili nam żebyśmy się nie przyzwyczajali do jednego sprzęgła. Coś w tym widocznie było no i pomogło. To, że Ty nie byłaś zadowolona to może z tobą coś nie tak. Podobno "złej baletnicy przeszkadza rąbek przy spódnicy".
                        Pozdrawiam instruktora Krzysia
        • Gość: scin IP: *.eimperium.pl 11.10.08, 00:34
          No robią chłopaki reklamę - niefajnie :/ Nie każdy patrzy na taki
          szczegół jak IP...Inne szkoły też robią tu reklamę i trzeba się z
          tym liczyć. Posty 'reklamowe' są jednak dość charakterystyczne i
          można je pominąć.

Jeżeli masz opinię - nieważne czy dobrą czy zła - to się nią podziel
          z korzyścią dla forumowiczów. Ja np uważam, że Klakson ma 50% bardzo
          dobrych instruktorów :) a drugie 50% powinno się skupić na teorii i
          nauczaniu zupełnie początkujących...
        • Gość: aga :) IP: *.clubnet.pl 15.01.09, 09:42
          Właśnie kończę kurs w "KLAKSONIE" i z czystym sumieniem polecam tą
          szkołę!!!!! Jeżdżę z p.Piotrkiem.Terminy są dostosowane pod
          mój "terminarz",bardzo miła atmosfera,wszystkie moje wątpliwości
          wyjaśniane są tak długo aż w końcu zrozumię o co chodzi,bardzo dużo
          manewrów i proste zasady ich wykonywania (tzw.na chłopski
          rozum:) ).Dodam tylko tyle,że ok 7 lat temu robiłam już kurs w innej
          szkole (z Zabrza) i dziś wiem ,że dopiero w "KLAKSONIE" nauczyłam
          się jeździć!
          • Gość: otua IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.09, 18:04
            panowie z klaksona powinni miec zabroniony dostep do netu,bo juz ta
            auto reklama bokiem wychodzi, kazdy glupi sie zorientuje...a naiwny
            da nabrac??? o to wam chodzi. czy moze przyklad z innej pani z
            gliwic bierzecie???
            zal i wstyd
            • Gość: aga :) IP: *.clubnet.pl 19.01.09, 22:30
              Forum to jest na temat OSK,każdy ma prawo wyrazić swoją opinię i
              podzielić się swoim doświadczeniem w poznaniu ośrodka w czasie
              kursu.Nie wiem dlaczego twierdzisz ,że to panowie z Klaksonu piszą
              te opinie-może z zazdrości,że Klakson (podobno)istnieje od niedawna
              a ma dużo pozytywnych opini i w moim miemaniu jest naprawdę dobrą
              szkołą!.Ja jestem BARDZO ZADOWOLONA!!!
              Ps.Jestem niską i drobną kobietą i proszę mi nie przyszywać "łatki"
              mężczyzny!!! :)
              • Gość: otua IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.09, 18:40
                nie mam o co być zazdrosna, wiesz??? a poprostu śmieszy mnie kolejna
                opinia napisana w taki sam sposób, kolejna osoba ta sama gadka, że
                siedem lat temu, śmieszne... ja mam swoje zdanie na temat tych
                wypowiedzi i akurat tej szkoły nie wybrałam dzięki nim.
                pzdr
          • Gość: Kasia IP: *.adsl.inetia.pl 24.09.13, 19:39
            Polecam LEXUSa, wprawdzie sa chyba jednymi z droższych w Gliwicach ale warto wydać więcej i mieć skuteczna teorie i co najważniejsze, doskonala praktykę,bez ucinania minut,bez krzyków,Pan Robert tłumaczy wszystko jak trzeba po 1000000razy i posluguje się przy tym roznymi ciekawymi porównaniami dzięki który wszystko to wkoncu zapada w pamięć :D . Atmosfera w autku jest niesamowita,jest tez czas na zarty i na ploty ale nauka i wiadomości na 1 miejscu sa !! Ta szkole polecili mi znajomi,mowili ze wymagają dużo ale sa skuteczni i ze nie ma opcji ze jak będę sama chciała to na pewno mnie naucza wszystkiego. Tak czy siak, teoria zdana za pierwszym , praktyka za drugim i w sumie zal ze nie pojezdze już ale umowilam się ,ze jak spadnie snieg to jeszcze z 2-4 godzinki sobie wykupie żeby pocwiczyc wiec czekam na snieg :)
      • Gość: nani IP: *.bmj.net.pl 29.12.08, 17:38
        po opiniach które tu przeczytałam zdecydowałam się wziąć 2 godziny jazdy w
        szkole Klakson i nie żałuję.... nie wiem jakich ta szkoła ma instruktorów, ale
        domyślam się że jeździłam z właścicielem... Pan jest bardzo sympatyczny i dużo
        tłumaczy... Z tego co mówił w jego szkole dużą uwagę skupia się na opanowaniu
        manewrów i to wielki plus bo ja niewiele miałam parkowania i zawracania w
        trakcie kursu. Mam nadzieję że drugie podejście do egzaminu zakończy sie
        pozytywnie ale jeśli nie (tfutfu) to skorzystam jeszcze z usług tego OSK
    • Gość: nowy kierowca IP: *.pyskowice.jota.digi.pl 24.09.08, 18:40
      Babska Szkoła jazdy to największa porażka na jaką się nabrałam, nie
      dośc że biorą większą kase niż inne szkoły, to na dodatek totalnie
      olewaja kursantów. Spóżnienia po 15 min to standard, wredne
      instruktorki które potrafia zmieszac kursanta z błotem. Jazda
      polegała na tym że jezdziłam po mieście a instruktorka albo gadała
      non stop przez telefon albo patrzała w okno i nie udzielała żadnych
      wskazówek. dopiero pod koniec zaczęła sie interesowac aby namówic
      mnie na dodatkowe godziny. No i juz nie wspomne o sekretarce od
      której nie można się dowiedziec żadnej informacji. Nie polecam tej
      szkoły nikomu!!!! Nie skad taka renoma tej szkoły bo to największa
      ściema ze szkół jazdy
      • Gość: ola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.08, 12:34
        Babska Szkoła Jazdy - porażka. Z mojego kursu na ok 20 osób żadna
        nie zdała za 1 razem a większość MUSIAŁA dokupić dodatkowe jazdy!!!
        Prawdą jest, że się często spóźniają i godzina to u nich około 40-50
        minut. Co do instruktorów, to raczej nie narzekam bo Panie są
        sympatyczne, ale ogólnie szkołę odradzam bo jest BARDZO DROGA i
        NIEEFEKTYWNA.
        • Gość: Emma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.08, 16:24
          Ja w Babskiej Szkole Jazdy m u s i a ł a m dokupić 30 godzin
          dodatkowych. Kurs wyszedł mnie 3060!!! Zdałeam za 3 razem.
          • Gość: asia IP: *.chello.pl 27.09.08, 15:42
            ja polecam Wam p.Jacka ze szkoły Pol-kurs ;)
            • Gość: tess IP: *.adsl.inetia.pl 01.10.08, 17:50
              polecam, OSK Lady's www.ladys.com.pl, bardzo miła atmosfera i świetny instruktor
            • Gość: Whinkerton IP: 80.51.185.* 24.10.09, 21:37
              Zdałem za 1. podejściem w Rybniku ;], najpierw sprawdzanie, szybki łuk, ręczny i
              wypad na miasto i tu zaczęły się schodki, gdybym nie wziął sobie dwóch godzin
              jazd przed samym egzaminem było by ciężko, egzaminator przeciągnął mnie po
              wszystkich zakamarkach Rybnika, polecam Szkołę "REWELKA", dobrze uczą, mili
              instruktorzy, bezproblemowy dojazd do kursanta, no i zdałem za pierwszym
              podejściem ;]
          • Gość: Kursantka IP: *.230.4.4.gl.digi.pl 23.01.10, 14:29
            Polecam osk Perfekt w Gliwicach na ul. Zubrzyckiego. Dobrzy,
            cierpliwi :-) instruktorzy, fajna atmosfera na jazdach, punktualni.
            Jedzi się tylko Fiatem Grande Punto, czyli dokładnie takim, jak na
            egzaminie, a nie - jak w Lanette - co jazdy to inny samochód. Z
            pewnoscią jest to atracyjne, ale nie dla osób które dopiero uczą się
            jazdy. Do tego w Perfekcie naprawdę dużo jeździ się po miescie, w
            którym zdaje się egzamin (na ogol ludzie wybierają Rybnik), a
            dobrych kursantów zabierają nawet na autostradę :-) No i cena kursu -
            1200 zł - bardzo przyzwoita.
            • Gość: Kursantka IP: *.grakom.pl 14.02.12, 10:16
              Nikomu nie polecam tej szkoły. Po pierwsze nie są punktualni, spóżniają się z rozpoczęciem jazd do 10 minut, a nieraz koniec jazdy już jest 10 minut szybciej. Po drugie, głupie docinki i aluzje. A z tą miłą atmosferą to nie tak dokońca. Więc jezeli planujecie nauke jazdy to zastanówcie się dobrze, czy aby napewno dobrze wybraliście?
              • Gość: Ola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.07.12, 13:26
                Ja też nie polecam,atmosfera do bani,nauczą cię jeździć ale tylko do przodu :) i naciągają na dodatkowe godziny. Zresztą wystarczy sprawdzić ranking WORD Rybnik ,jeśli chodzi o zdawalność kursantów to są na 83 miejscu,zaznaczam OSTATNIM!!! bardzo żałowałam ,że wybrałam właśnie tą szkołę.
                • Gość: mirka IP: *.centertel.pl 23.02.13, 19:13
                  zgadzam sie z opinia perfekt gliwice ..naucza jezdzic tylko do przodu...na moje pyt.dlaczego nie nauczyl zawracania.parkowania rownolegle i prostopadle ruszania z recznego odpowiedz dostalam taka-ze to jest nieistotne nauczyl tylko to co najwazniejsze..czyli jazda do przodu..nie znaczy ze kursant popelnia bledy to nie zasluguje na lepsze traktowanie i nauke tego co nalezy do obowiazku instruktora..nie polecam,,zdecydowanie odradzam..
            • Gość: uczestnik kursu IP: *.mpss.osi.pl 09.01.13, 16:05
              Niestety opinia negatywna instruktorzy spóźniają się kończą wcześniej. Troche irytujący
            • Gość: Gość: Ania IP: *.grakom.pl 23.09.13, 12:13
              Szkoła nauki jazdy Perfekt przy ulicy Zubrzyckiego w Gliwicach jest najgorszą szkoła jaka mogła by być. Instruktor pan Krzysztof jest tylko jeden i jeździ do 16, zawsze się spóźnia conajmniej 10 min oraz kończy zawsze wcześniej. Potrafi tylko nauczyć jazdy do przodu. Nie uczy na kursie zadnych rzeczy, które mogą być na egzaminie np. zawracanie, parkowanie równolegle lub prostopadle, ruszania z recznego itd. Jeśli się go poprosi żeby nauczył którąś z tych rzeczy odpowiada w bardzo chamski sposób mowiąc że nie zrobi tego. W trakcie jazd jest bardzo nieuprzejmy oraz głupie aluzje sugeruje. Jeżdżąc w tej szkole kursant jest zdany na siebie ponieważ instruktor bardziej skupia sie na tym, żeby pisać smsy niż żeby czegoś nauczyć. Tak naprawde nie wiem za co mu się płaci chyba za to żeby mógł kursanta obrazić. Wzsystkim którzy mają zamiar sie wybrać do tej szkoły bardzo odradzam bo napewno sie nie zda egzaminu.
          • Gość: jo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.10, 22:24
            ja też polecam Lexusa jeździ się z jednym instruktorem jednym autem i wszystko
            jak najlepiej :))
        • Gość: Młody kierowca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.09, 12:32
          Własnie odbieram prawko ! W półtora miesiąca uporałam się z kursem i
          egzaminem niestety w Rybniku ( szkoda że nie w Gliwicach)Kurs
          wspominam bardzo miło , bardzo fajne wykłady, mili instruktorzy +
          wypasione grande punto, ogólnie 5+ !
          Uczulam na małe ośrodki moja kuzynka zapisała się tego samego dnia
          co ja na kurs w innym ośrodku i teraz jest zaledwie w połowie jazd.
        • 28.02.10, 17:12
          Ja jestem pod wielkim wrażeniem jakie wywarła na mnie szkoła DAP w Gliwicach na
          ul.Warszawskiej. Prowadzi ją dwóch braci, więc szkoła jest "mała"ale im naprawde
          zależy na TObie/kursancie.Sa perfekcjonistami! Sympatyczni,otwarci,dobrzy ludzie
          z wielkim zapałem wykonujący swoją pracę.Pasjonaci nauki jazdy uwazam :)Dbają o
          kazdego swojego kursanta jak o własne dziecko :) NIe siedzą w aucie tylko po
          to,zeby odsiedziec swoje ,zgarnac kase i do domu,albo do nastepnego kursanta!
          Prawdziwie pracują nad Tobą,krok po kroku , grzecznie,kulturalnie wytkną Ci
          kazdy błąd ktory popelniasz,znajdą to w czym jestescie najsłabsi i nad tym bedą
          z Toba pracowac by było super.I tu nie chodzi tylko o technikę prowadzenia
          pojazdu,czasem wystarczyc tylko podbudowac kogos psychicznie by uwierzyl w
          siebie - i egzamin idzie jak spłatka. Oni to potrafią!Mają wspaniałe podejscie
          psychologiczne,potrafią tak tłumaczyć byśmy zrozumieli..jak nie w ten sposob,to
          w inny....Mowią,ze dbaja o to,by na egzamin wysyłać ludzi ktorzy naprawdę
          "jeżdzą".I fakt,u nich zdaje sie za 1 badz 2-gim razem.
          Punktualni.Jazdy tak czesto jak chcesz ,ale na tydzien przed najlepiej juz je
          poustalac sobie.Nawet i 4 h pod rzad. Ceny niewygorowane..40 zł.a po
          kilkudziesieciu jazdach dostalam nawet zniżkę 35 zł.Mowie Wam,wszystko super.
          Nie zawiedziecie sie.
          Przeszlam duzo,bo robilam to prawko kilka lat w sumie :(Robilam kurs w LOKu w
          Zabrzu - porażka,dno i olewka i kursantow i chyba szefa tego osrodka skoro tak
          im nie zalezy NA NICZYM! Potem w Gliwicach w L-szkole dokupilam kilka jazd.Tam
          mnie niczego specjalnie nie nauczyli,jacys tacy obojętni, tez mialam wrazenie ze
          siedza w tej "elce"tylko dla kasy ,jakby na siłe..Oblalam po raz kolejny..
          I wreszcie po dłuugiej przerwie wybralam DAPA. POmogly mi opinie ludzi wlasnie
          stad- z tego forum. I wreszcie zdalam .Za drugim razem wprawdzie,ale nie mam
          zdolnosci w prowadzeniu auta,ciezki ze mnie przypadek :). DAP mnie nauczył,
          ciezko pracowalismy..ale warto bylo. Wlasnie czekam na odbior prawa jazdy, bede
          jezdzic,nie boje sie tego i polubilam to.Dzieki Panu Marcinowi I Darkowi.
          WAZNE : Sa uczciwi,jasno mowia ile potrzebujesz jeszcze jazd by dobrze
          jezdzic.To jest bardzo pomocne.W tych poprzednich szkolach nikt mi tego nie
          mowil"sluchaj slabo jeszcze jezdzisz...jeszcze Ci tropche brakuje by jezdzic z
          klasa"..itd.A oni tak robia,nie zeby naciagac wprost przeciwnie.Zebys sie nie
          rozczarowal na egzaminie,zebys zdal jak najdszybciej. Po egzaminie prosza by
          przyjsc i powiedziec jak było...
          Bardzo to miłe,jak komus zalezy na tym bys zdał bardziej niz Tobie samemu :) (
          MIalam takie dni..)
          Pozdrawiam DAPa i wszystkich jego kursantow.!!
          • Gość: matylda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.11, 15:55
            potwierdzam pozytywna opinie o szkole DAP na warszawskiej. w listopadzie zeszlego roku postanowilam ponownie podejsc do prawka po 5 letniej przerwie i 3 niezdanych egzaminach. wtedy uczylam sie w LOKu, wielki błąd. szkole DAP wybralam glownie ze wzgledu na bliskosc miejsca zamieszkania, ale nie zawiodlam sie. pasjonaci nauki jazdy - to dobre okreslenie panow instruktorow. mysle ze w duzej mierze dzieki ich zaangazowaniu i sposobie uczenia zdalam dzisiaj za pierwszym podejsciem egzamin w Rybniku. szczerze polecam ta szkole.
      • Gość: agula IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.09.11, 09:33
        Oczywiście ze MIROX robiłam tam dwie kat A i B zdawalnośc w 98% super wykładowcy jak i instruktorzy. Konkurencyjne ceny Polecam gorąco
    • 06.10.08, 12:47
      Z całą pewnością mogę polecić OSK Speed na Górnych Wałów 30 w
      Gliwicach. Profesjonalna kadra, atrakcyjne ceny, nowe auta, dobry
      sprzęt dydaktyczny, gratis miałam badania lekarskie i kompletne
      materiały szkoleniowe, a co najważniejsze to kurs szbki, bezstersowy
      i idziesz na egzamin przygowany w 100%
      • Gość: Sabinka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.08, 14:29
        to może ktoś napisze coś o "AS" widziałam autka tak oklejone.
        • Gość: bebok IP: *.centertel.pl 09.10.08, 16:17
          o tej szkole niestety nie moge nic powiedziec bo pierwsze slysze, a
          wracajac do "Sppeda" to nie wiem jak cały kurs ale miałem dodatkowe
          jazdy z wojtkiem (ich instruktorem) i jestem bardzo zadowolony - na
          luzie, spokojnie wszystko tłumaczy i ogólnie to kontaktowy gościu.
          • Gość: Marta IP: 83.230.4.* 24.01.09, 09:54
            Ja właśnie jestem w trakcie kursu praktycznego i jestem zadowolona
            poecam
      • Gość: NIEdla reklamySPED IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.09, 14:29
        Typowy reklamowy tekst właściciela szkoły ! Żenujące ...
        • Gość: agula IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.09.11, 09:29
          ja polecam MIROX super instruktorzy i wykładowcy uczyłam sie tam na kat b oraz a i nie załuje swojego wyboru co do OSK
      • Gość: Zizi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.09, 13:29
        Znowu reklama speeda !!Żałosne.........
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.