Dodaj do ulubionych

dla odmiany coś zabawnego

09.07.10, 20:08
o ile uda mi się to odtworzyć z pamięci - szkoda, że nie skopiowałam.

zasady dla biurw:

po pierwsze: nie myśl, a jak już myślisz to....
2. nie mów, ale jeśli już musisz mówić, to tego nie...
3. nie zapisuj, ale jeśli juz zapisałeś/aś to nie...
4. nie podpisuj, a jeśli już podpisałeś/aś to nie..

nie miej do nikogo pretensji jak to się obroci przeciw Tobie wink

w sumie to w zasadzie smutne, zwłaszcza gdy tyle się słyszy o tym,
że np. urzędnicy skarbówki przyczynili się błędnymi decyzjami,
opieszałością lub niewiedzą do upadku niektórych firm.

to pisała.. biurwa wink no ale ja nie mam takiej mocy jak skarbówki
czy jakiś tam zus czy insze urzędy
Obserwuj wątek
    • delkos Re: dla odmiany coś zabawnego 10.07.10, 19:26
      Znalazłem coś na temat... biura.
      może akurat będzie pasowało...

Regulamin biurowy z 1870 roku

Personel winien być w biurze tylko w dni robocze pomiędzy godziną szóstą przed południem a godziną szóstą po południu. Oczekuje się, że wszyscy współpracownicy bez wezwania będą pracowali w godzinach nadliczbowych - jeśli będzie taka potrzeba.

Za czystość biura odpowiedzialny jest pracownik o najdłuższym stażu. Wszyscy terminatorzy i uczniowie mają zgłaszać się u niego czterdzieści minut przed rozpoczęciem pracy i pozostają do dyspozycji także po zakończeniu zmiany.

W czasie godzin biurowych nie wolno rozmawiać. Przyjmowanie posiłku jest dozwolone pomiędzy godzina wpół do dwunastej do dwunastej. Jednakże nie wolno w tym czasie przerywać pracy.

Regułą jest noszenie skromnej odzieży. Personel nie może ubierać się jaskrawo i wolno mu nosić tylko porządne pończochy. Nie wolno nosić w biurze ocieplaczy i płaszczy, ponieważ personel ma do dyspozycji piec.

Poza tym zaleca się aby każdy członek personelu w okresie zimowym przynosił cztery funty węgla.

Pragnienie tytoniu lub napojów wyskokowych jest słabością ciała i jest zabronione dla wszystkich członków personelu biurowego. Osoby płci żeńskiej mają starać się prowadzić bogobojny tryb życia.

Każdy pracownik ma obowiązek troszczenia się o swoje zdrowie. Chorzy pracownicy nie otrzymują wynagrodzenia. Dlatego każdy pracownik mający poczucie odpowiedzialności powinien ze swego wynagrodzenia odkładać pewnę sumę, żeby nie stać się ciężarem dla ogółu w razie niemożności pracy lub zmniejszenia się zdolności do pracy.

Urlopów udziela się tylko w wypadkach naglących ze względów rodzinnych. Wynagrodzenia za ten czas nie płaci się.

Należy zawsze pamiętać o tym, ze jest się winnym wdzięczność swemu chlebodawcy. W końcu on Was żywi.

--

http://i49.tinypic.com/s4ck1g.jpg
      • lidka_77 aaaa 10.07.10, 19:58
        <szok>

to już chyba wolę ten ukaz carski (zobaczyłam kiedyś u jakiegos
        forumowicza gazetowego w stopce, teraz znalazlam gdzies w neciesmile:

"Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i
        durnowaty, tak by swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszyć
        przełożonego."

(Ukaz Cara Rosji z dn. 9 grudnia 1708r.)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka