Dodaj do ulubionych

a ja mam , a ja mam

27.08.12, 20:50
nowy temat na wątek..tongue_out
--
Chcesz się wyprać?
Edytor zaawansowany
  • super.halusia 27.08.12, 20:58
    no to dawajbig_grin
  • tropem_misia1 27.08.12, 20:59
    dałam....Lezio mnie natchnął

czasem mnie natycha swymi wypowiedziami
    --
    -
    Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której trochę się znam.
  • tropem_misia1 27.08.12, 20:58
    ha!

ładny tytuł?

Wiem czemu mnie, ale Was?

Często muszę tłumaczyć .Nic bardziej powalającego jak powtarzanie w kółko tego samego.
    Mam czasem wrażenie,że ktoś tam mnie nie słucha i tylko dyszy bym zrobiła przerwę i dalej swoje.
    Może i ja jestem winna, bo coś tam przejadę wielkim skrótem uznając to za prawdę oczywistą.

Czasem pytania zapierają mi dech w piersi.
    na ten przykład: ale te szmatki są mokre?Dlaczego one sa mokre?!!???
    ( Chodzi o podkłady pod elektrody)
    Chciało by sie rzec: bo prąd lubi wodę i super pierdyknie gdy coś jest mokre.

--
    Chcesz się wyprać?
  • black-sandra 27.08.12, 21:05
    A ja wiem ale nie powiem bo mi sie nie chce tłumaczyć big_grin
    --
    Może się zdarzyć , że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze , żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć ...smile
  • tropem_misia1 27.08.12, 21:39
    Muszę uznać tę odpowiedźtongue_out
    Lenistwo...może być.tongue_out
    --
    -
    Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której trochę się znam.
  • debi_bebi 28.08.12, 05:46
    Kiedy pracowałam w innym biurze, codziennie tłumaczyłam kilkanaścię razy to samo, tylko różnym osobom. Ludzie chyba lubią, jak im się tłumaczy, kiedy czegoś nie wiedzą. Czuja się wtedy upodmiotowieni i jakby docenieni? I bardzo łagodnieją.
    Dlatego w pewnym momencie przestałam się złościć i niecierpliwić, że w kółko powtarzam to samo, i zaczęłam ćwiczyć tłumaczenie tak, żeby było jak najbardziej zrozumiałe: czyli jasno krok po kroku, co maja zrobić, żeby coś tam.
    Najbardziej mnie złości, kiedy ktoś napiera na mnie, żebym mu tłumaczyła, dlaczego nie jestem wielbłądem, albo coś, o czym sama mam blade pojęcie.
  • tropem_misia1 28.08.12, 06:20
    ha! kilkanaście razy, ale różnym osobom
    a kilka razy jednej?przeca to szok dla organizmu!!

ale masz rację z tym tłumaczeniem
    też odniosłam wrażenie ,że łagodzi obyczaje
    czasem wołają mię ( bardzo rzadko) , gdy ktoś pianę toczy
    ja nie toczę swojej tylko staram sie tłumaczyć
    wyjaśniam dlaczego toczący pianę zderzyli sie z taka , a nie inna rzeczywistością
    piana im znika, łagodnieją i wychodzą bez utoczenia krwi

--
    Chcesz się wyprać?
  • leziox 28.08.12, 12:41
    Ta niechec do tlumaczenia bierze sie u mnie z tego,iz zauwazylem,ze ludzie czesto nie czytaja dokladnie,tylko po lebkach.I potem nie rozumieja o co w tekscie chodzi,nawet w takim,w którym wypowiadaja sie osobiscie.A wystarczy wrócic pare linijek w góre,przeczytac jeszcze raz i to wszystko ogarnac.Ale najlepiej pytac pare razy o co chodzi,mimo ze wszystko jest jasno opisane.
    No przepraszam,jesli sie komus nie chce wrócic na góre,czyt.ktos jest za leniwy,to dlaczego ja mam to jeszcze raz tlumaczyc?Zwlaszcza ze sam jestem leniwy.
  • black-sandra 28.08.12, 13:51
    Ale czasami bywa i tak , że często nie rozumiemy co autor miał na myśli , bo inaczej myśli po prostu niż my .

--
    B&S
  • leziox 28.08.12, 16:30
    Ale ja pisze wlasnie akurat o tym,ze ludzie cos napisza,czlowiek im odpowie a oni juz zapomnieli o co im w w ich wlasnych slowach moglo chodzic.I chca zeby im to tlumaczyc.Ich wlasna wypowiedz m.in.
  • debi_bebi 28.08.12, 18:55
    To już jest wielce irytujące, zwłaszcza jak na dodatek focha strzelają, bo im się nie spodobało tłumaczenie tego, co napisali.
  • leziox 28.08.12, 21:14
    No.Dokladnie o to mnie chodzi.
    Ile ja mam czasami niepotrzebnych nieporozumien z tego powodu.
    A nawet od chamów i prostaków potrafia mnie wyzwac.
  • super.halusia 28.08.12, 21:20
    ja długo nie tłumaczę,dwa zdania,wejdz na google i się dowieszbig_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.