Dodaj do ulubionych

Życie po życiu ❓ ... 😮

08.12.19, 09:32
Czytałem na ten temat, były przytaczane przykłady potwierdzające, że po przejściu na tamtą stronę rozpoczynamy drugie życie. Tylko gdzie jest "tamta strona" ? Jak to życie tam wygląda ? Jaka ciżba tam musi być, chyba większa niż na Ziemi. Nie wierzę w życie po życiu, ale jak widać jest sporo ludzi, którzy mają nadzieję na Raj i dlatego hojnie niektórzy inwestują w datki na tackę, chociaż ich dochody są poniżej miniumum egzystencji. Co kupują w ten sposób ? 🤔
Obserwuj wątek
      • gryf.vol2 Re: Życie po życiu ❓ ... 😮 08.12.19, 09:52
        znikam_wracam napisał:

> Naprawdę są tacy, co myślą w ten sposób? Zawsze mi się wydawało, że rzuca się t
        > rochę grosza na utrzymanie obiektu z którego się wszak korzysta.
        🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹
        Dla jednych trochę oznacza tysiące, dla innych 10 zeta może być dużo. Czy ktoś rozlicza te dochody? Za chrzest, pochówek, czy "akcesoria" potrzebne do pierwszej komunii też się daje kasiorę. Na inwestycje tych przybytków dotacje są państwowe. Może się mylę, ale przykładem jest papcio z piernikowego miasta. 😏
        • znikam_wracam Re: Życie po życiu ❓ ... 😮 08.12.19, 09:58
          Papcio to nie Twoja lokalna parafia, czy i ile tam trafia z państwowych pieniędzy to nie mam pojęcia.
          Co do dochodów z datków - to nie wiem jak teraz, bo w polskim systemie prawnym stabilna jest tylko niestabilność - parafia płaci podatek zryczałtowany w zależności od liczby mieszkańców na jej terenie.
          • gryf.vol2 Re: Życie po życiu ❓ ... 😮 08.12.19, 10:11
            znikam_wracam napisał:

> Papcio to nie Twoja lokalna parafia, czy i ile tam trafia z państwowych pienięd
            > zy to nie mam pojęcia.
            > Co do dochodów z datków - to nie wiem jak teraz, bo w polskim systemie prawnym
            > stabilna jest tylko niestabilność - parafia płaci podatek zryczałtowany w zależ
            > ności od liczby mieszkańców na jej terenie.
            🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹
            Nie moja parafia, to fakt, ale dotacja z jakiejś części moich podatków to tak. Jakie tam idą sumy nie jest już tajemnicą, można o tym przeczytać, a są to sumy przyprawiające o zawrót głowy. Natomiast nie słyszałem o tym, że parafie płacą podatki. Od jakiej sumy ? Od ilości wiernych? A kto ich liczył i kiedy?
              • gryf.vol2 Re: Życie po życiu ❓ ... 😮 08.12.19, 10:26
                znikam_wracam napisał:

> Chodziło mi o sumę, jaką dostaje konkretna parafia.
                > Podatek nie od liczby wiernych a mieszkańców - jest podział administracyjny wsz
                > ak. To już broszka parafii, by jak największa część mieszkańców przychodziła rz
                > ucać "na tacę".
                🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸
                No i w tym sęk, że ja także płacę na rzecz kościoła, a nie uczestniczę w jego życiu. Podobnie jak to, że dokładam do 500+ nawet tym, którzy żyją ponad stan. Temat rzeka 😐

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka