Pilne, rano opuchnięta twarz, ręce Dodaj do ulubionych

  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • do tego zawroty głowy po ok 2 h od wzięcia leku euthyrox w dawce 50.
    Przez 6 dni brałam 25 mg teraz od 4 dni 50 i okropnie kreci mi się w
    głowie, jak siedze, czy stoje.
    Nie bardzo da się z tym żyć... tak przedtem nie miaąłm, nie puchla mi
    twarz i teraz zamiast byc bardziej wypoczeta, tzn mniej śpiąca, po 8
    h snu ledwo moge otworzyc ocy, obijam się po ścianach, w dzien mam
    kryzysu braku snu (bez leków tak nie miałąm jak normalnie spałam).
    Za to w nocy spie lepiej nie budze sie tak czesto jest mi cieplej
    (nie ma tego przejmującego uczucia chłodu, jakby za mało ciepła
    organizm wytwarzał).
    Moje ostatniej wynik przed wzięciem leku:
    TSH - 2,3 norma do 4,9.
    FT4 45.77% [wynik 13.6, norma (9 - 19.05)]

    FT3 -0.98% [wynik 2.6, norma (2.63 - 5.7)]

    Czy to sa obajwy pogłebiającej się niedoczynnosći? Powinnam odstawić
    ten lek?

    Czy tyje sie od niskiego poziomu FT3 czy od za dużej rożnicy pomiędzy
    FT4 a FT3?
    Bardzooo dziekuje za pomoc
    • Objawy, które opisujesz (puchnięcie, problemy z obudzeniem się) to niedoczynność.

      Skoro kojarzysz pojawienie się tych objawów ze zwiększeniem dawki, to może zbyt szybko ją zwiększyłaś, tzn od 25 do 50.

      Niektórzy -- szczególnie Ci ze słabymi wynikami, a miałaś FT3 poniżej normy --muszą zwiększać dawkę powoli, np. o 6,25 co parę dni, żeby uniknąć niepotrzebnych sensacji związanych ze zmianą dawki.

      Proponuję, żebyś jutro zmniejszyła dawkę do 37,5 i po jakimś czasie (czy to zwiększając o 6,25 czy 12,5) znowu próbowała "wejść" na dawkę 50.

      Jeszcze jest taka opcja, że FT4 podnosi Ci się do góry, a FT3 stoi w miejscu. Im większa różnica między %FT4 a %FT3 tym większe są objawy niedoczynności. Mając hormony FT4 20% i FT3 20% można się czuć lepiej niż przy wynikach FT4 70% i FT3 20%.
      --
      pozdrawiam, Harmoniak

      Hashimoto+niedoczynność od 2008. Biorę Novo.
      Przewodnik po forumPrzelicz wyniki na %Test na niedoczynność
      • dziękuję bardzo za poradę. Dawke zwiekszyłam zgodnie z zaleceniam
        lekarza.
        A powiedz czy jest sens np. jutro zrobić badanie Ft3 i Ft4 (dodam do
        tego ferrytynę, b12, potas, magnez i wapno bo nigdy nie robiłam), aby
        sprawdzic czy organizm wogole cos przerabia na ft4? Dodam, ze biore
        lek od ok 10 dni. Czy dodać jeszcze do tego jeszcze jakies badanie?
        Bo endok. zaleciła tylko ferrytynę i to dopiero razem z ft3 i ft4
        oraz TSh po ok 5-6 tyg od poczatku kuracji.
        • Nie jestem lekarzem, więc nie udzielam porad smile

          Nie ma sensu robić ft4/3. Reszta badań jest OK.

          Badania robimy co najmniej po upływie 4 tygodni od ostatniej zmiany dawki.

          Nie wiem co Ci doradzić. Może, skoro lepiej czułaś się na 25, to wróć do tej dawki, wytrzymaj i zrób badania? Albo spróbuj wziąć jutro 37,5, może poczujesz się lepiej?

          Z drugiej strony te objawy, o których piszesz, mogą ustąpić za jakiś czas. Wprowadzanie syntetycznego hormonu nie jest łatwe i na początku można czuć się gorzej, bo przestawiasz się z hormonów tarczycy na syntetyk.
          --
          pozdrawiam, Harmoniak

          Hashimoto+niedoczynność od 2008. Biorę Novo.
          Przewodnik po forumPrzelicz wyniki na %Test na niedoczynność
      • Przepraszam, dodam jeszcze, iż objawy pojawiły się przy dawce 25 takze,
        aby było o wiele mniej nasilone, mniej zauważalne. Krecenie
        sporadycznie, a teraz na ok 2 h jestem wyłączona z zycia (od 2-3 do 5-6
        h po wzięciu leku).
        • Sama zwiekszałam dawke o 6,25 Na swoim przykładzie przerobiłam,ze najlepiej być
          na jednej min 5 dni.Jezeli coś sie działo to po 3-4 dniach. Moja rada wróć do
          dawki 25 .Skoro tak zle reagujesz pobierz ja 10 dni a pózniej jeżeli bedziesz
          dobrze sie czuć,zwieksz o 6,25.Po 5 dniach zobaczysz czy Twoje samopoczucie
          pozwala zwiekszac dalej.
          • Też mam takie objawy ,jak opuchnięte powieki i stopy w kostkach,a
            ostatnie wyniki wskazują na nadczynność tsh 0,007(o,4-5,5),brałam za
            dużą dawkę euthyroxu.
            • Dzięki, dzisiaj nie wziełam wogóle tabletki - 0.
              Zrobiłam dzisiaj badania ferrytyny, magnesu, potasu i B12 i wyniki mam
              jutro. Jakos się boje... o chorobe złego wchłaniani, bo poziom Ft4 jest
              w moim odczuciu w miare ok... aft3 -1%... cos musi być tego
              przyczyną...
    • Witajcie ponownie, mam wyniki takowych rzeczy:
      ferrytyna - 48,1 (6-159)
      magnez - 0,77 (0,75-0,95)
      b12 - 379 (179 - 1162)
      Potas - 5,14 (3,5-5,1)

      Czy powinnam coś suplementować? Czy ferrytynę i pozostałe wyniki można
      takze przeliczyc na procenty?
      • Dodam jeszcze, ze nie byłam na czczo, ok 3,5 od godziny. czy jak się
        nie jest na czczo to wyniki wychodzą wyższe, zy niższe?
        • grudzien2007 napisała

          >Czy powinnam coś suplementować?< Moim zdaniem nie.Możesz spróbować podnieść ferrytynę metodami naturalnymi, tzn jedząc zupy na kościach,żółtka i wątróbkę (100gram/tydzień)
          >Czy ferrytynę i pozostałe wyniki można także przeliczyć na procenty?< Można tylko po co? Widać ,że mieścisz się w zakresie referencyjnym.Natomiast warto zawsze przeliczyć na procenty wyniki badania FT3 i FT4 gdyż bardzo pomaga to w określeniu ich wzajemnej relacji,a to+ samopoczucie ułatwia podjęcie decyzji dawkowania ilości hormonu.
          >Dodam jeszcze, ze nie byłam na czczo, ok 3,5 od godziny. czy jak się
          nie jest na czczo to wyniki wychodzą wyższe, czy niższe?< big_grin Na wyniki które podałaś to ma niewielki wpływ gdyż ferrytyna i witB12 nie zmieniają się natychmiast po posiłku.Potas przekroczyłaś bo pomidora czy banana chyba zjadłaś. Lecz zapamiętaj! Na czczo to oznacza na pusty żołądek.Nawet wody nie wolno! Wypijając szklankę wody,organizm wchłania ją, wprowadza do krwi i ją rozrzedza. Tym samym obniża się stężenie (poziom) mierzonych substancji,bo krwi"przybyło" a stężenie odnosimy do jednostki objętości. Wynik staje się niewiarygodny. Pzdr.Oktisek
          • Dzięki, ha zawsze raczej piłam coś przed badaniem. Na czczo bez
            wody..... ależ to powazne wyrzeczenie?
            Czy osoby z niedpoczynnością tez się budza okropnie głodne? Ja po nocy
            mam takie ssanie w bżołądku, ze jest mi trudno nawet wytryzmać te 30
            min. od wzięcie euthoryxu sad
            Nie jadłam pomodora ani banana... hmmmd obr dam spokoj temu potasowi,
            bo jeszcze sama sobie wmówie chorobe smile dodatkową, jak się szuka to się
            za dużo szczegółów znajduje.
            • .Nie mozesz dac spokoju temu potasowi.jezeli coś się dzieje to nie można chowac
              głowy w piasek.Jezeli nie ma choroby to jej nie znajdziesz Na twoim miejscu
              poszłabym jutro do lekarza rodzinnego.Puchniecie plus za wysoki potas moze być
              skutkiem niewydolności krązenia.Zrobiłabym jeszcze raz ten potas tym razem na
              czczo.I poszłabym do lekarza.Zobczysz co powie , przepisze cos ,mozesz wykupić
              jak ddbierzesz wyniki potasu.Wiesz mój teść bierze furosemit(czesto chodzi sie
              po tym z moczem i potas spada) i zeszła mu opuchlizna
              • Nie strasz dziouszki!Hiperkalemie rozpoznaje się dopiero powyżej 5,5(5,3) mEq/l.Jednakże kontrolne badanie konieczne.,gdyż brak jednostki,badanie po posiłku niewiadomego składu-wiarygodność obniżona. W wypadku podwyższonego wyniku konieczna wizyta u lekarza rodzinnego.Puchniecie raczej niewyrównoważenie hormonów tarczycy przypomina.Pzdr.Oktisek.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.