• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

puchnięcie twarzy Dodaj do ulubionych

  • 09.10.10, 15:16
    Czy ktoś ma sposób na to jak puchnie Wam buzia?? bo ja juz nie mogesad lecze sie od paru miesiecy na to hashimoto obecnie biore euthyrox 50 ale jakos nie widze zbyt roznicy ale daje rade no ale najgorsze jest jak budze sie z rana i patrze a tu podpuchniete powieki i buzia jak nalana policzki i tak pod broda no zwariowac moznasad schudlam bo bylam na diecie wiec z tym tak bardzo nie mam problemow ale ta buzia jest okropna czuje sie jak jakis balon a teraz zaczelam studia i pojsc tak to negatywne 1 wrazenie murowane zreszta nie chodzi o innych ale o mnie zebym sie dobrze czula w swojej skorze przez chwilke bylo dobrze zeszla opuchlizna z twarzy z powiek a teraz pomimo ze sie lecze to znow to wrocilo nie wiem moze jakas specjalna dieta jest dla hashimoto ktora temu zapobiega?? przez to wszystko nie mam ochoty nawet wychodzic z domu, mam male dziecko ciesze sie nim ale to hashimoto odbiera mi radosc zycia nieraz jestem nerwowa ospala brakuje mi energi a nigdy taka nie bylam wlasnime wrecz przeciwnie probuje z tym walczyc ale jest ciezko jak sie czlowiek tak zle czujesad oprocz tego strasznie zaczely wypadac mi wlosysad boje sie ze nie niedlugo zostane lysasad przeciwciala mam wysokie w kosmos a hormony napisze Wam niedlugo. W ogole jakie macie objawy tego calego hashimoto??
    Edytor zaawansowany
    • 09.10.10, 15:21
      Witaj na forum!

      Objawy:
      forum.gazeta.pl/forum/w,94641,106472464,106472464,lista_objawow_niedoczynnosci.html
      Pewnie masz złą dawkę i być może niedobory. Koniecznie sprawdź przy najbliższej okazji ferrytynę i b12.

      Nie martw się, jeśli będziesz robić często badania aż do ustalenia dobrej dawki, to powinnaś się czuć jak człowiek. Wszystko to, co czym piszesz, to skutki złej dawki.

      Poczytaj FAQ, przewodnik, zrób forumowy test na niedoczynność. Będzie dobrze, cierpliwości smile
      --
      pozdrawiam, Harmoniak (Hashimoto od 2008. Novo)
      •• Przewodnik po forum
      •• test na niedoczynność
    • 09.10.10, 15:22
      A moje wyniki to tak

      TSH 1,39 ( 0,27-4,20 )

      FT3 3,23 ( 2,04- 4,40 )

      FT4 1,25 ( 0,93- 1,71)


      Niby w normie ale lekarz powiedzial ze poczuje sie lepiej jak TSH spadnie jak najnizej a FT 3 i FT 4 sie podniesie... znow spotkalam sie z taka opinia ze polscy lekarze nie umieja tego leczyc dobrze i ze sam euthyrox nie pomoze...zalamana jestem bo nie wiem u kogo szukac pomocysad mam bole glowy czasem stawow miesni puchniecie palcow rak nog twarzy sadczuje takie otepienie robilam tez badania na inne choroby m.in przeciwciala ANA i anty CCP i na szczescie nic nie wyszlo wiec to wszystko to od hashimoto ale ja juz nie wiem gdzie szukac ratunku...
      • 09.10.10, 18:43
        FT4 41.03% [ wynik 1.25, norma (0.93 - 1.71)]
        FT3 50.42% [ wynik 3.23, norma (2.04 - 4.4)]

        A te wyniki to z jakiego dnia są?

        Twój lekarz ma rację.

        Puchnięcie może być od niedoczynności, tak samo bóle stawów. Te bóle mogą być też przy niskiej b12 lub witaminie.

        Wit. b12 i ferrytynę obowiązkowo powinnaś zbadać.

        Nie znam historii Twojej choroby, ale często jest tak, że im dłużej niedoczynność nie była leczona, tym dłużej trwa powrót do zdrowia po rozpoczęciu leczenia. Tutaj trzeba cierpliwości i wiedzy jak sobie pomóc.

        --
        pozdrawiam, Harmoniak (Hashimoto od 2008. Novo)
        •• Przewodnik po forum
        •• test na niedoczynność
        • 09.10.10, 20:13
          te wyniki hormonow sa dokladnie z 28 wrzesnia 2010 a co oznaczaja te procenty? bo nie moge tego zrozumiec? ogolnie to jest tak ze zaczelam sie leczyc od lipca bo wczesniej kazdy mi wmawial nerwice bo hormony niby w porzadku a przeciwciala robilam sobie sama i dopiero wtedy wyszlo ze hashimoto takze dosyc dlugo sie meczylam w sumie to zaczelo sie po ciazy zaraz a dziecko urodzilam w czerwcu 2009 takze chwile z tym chodzilam. No i na poczatku dostalam dawke euthyrox 25N a potem mialam 37,5 i wlasnie pod koniec wrzesnia wizyte u lekarza i teraz mi zwiekszyl dawke do 50 ale dopiero mi znow zwiekszy po nowym roku bo powiedzial ze to trzeba stopniowo zwiekszac a dawke 50 biore dopiero od paru dni i nie wiem sama co mam myslec. W dodatku od jakiegos czasu strasznie wypadaja mi wlosysad wlasnie mam zamiar sobie zbadac ta ferrytyne i wit b 12, schudlam w sumie ostatnio 5 kg dzieki diecie bialkowej i ta waga sie utrzymuje ale jeszcze bym chciala 5 kg i wtedy bede juz totalnie zadowolona gdyby nie ta buzia...a powiedzcie mi czy jestescie moze na jakies diecie takiej pod katem hashimoto czy jest cos co powinno sie jest bardziej w tej chorobie a czego unikac?? bo slyszalam ze taka dieta sobie mozna duzo pomoc w samopoczuciu. I jak ktos moze to prosze wytlumaczcie mi jak to jest u mnie z tymi procentami. DZiekismile
          • 09.10.10, 20:29
            > bo powiedzial ze
            > to trzeba stopniowo zwiekszac
            Pf, nowa dawka po nowym roku? Tak długo masz się męczyć?
            Radzę Ci zrobić sobie wyniki po 6 tygodniach od pierwszego dnia z dawką 50.

            Stopniowe zwiększanie to zwiększanie o 12.5-25 na miesiąc, a nie na kwartał.

            Procenty:
            tinyurl.com/o-procentach
            Dieta:
            forum.gazeta.pl/forum/w,94641,116973766,116973766,tym_razem_o_jedzeniu_.html

            Koniecznie przejrzyj sobie Przewodnik i FAQ. Jest tam całe mnóstwo informacji.
            tinyurl.com/przewodnik
            www.chorobytarczycy.eu/faq
            Kup sobie
            forum.gazeta.pl/forum/w,94641,104445467,104445467,S_Cabot_M_Jasinska_Leczenie_chorob_tarczycy_.html
            obejrzyj
            forum.gazeta.pl/forum/w,94641,104659069,104659069,Filmiki_na_temat_tarczycy.html
            test na niedoczynność

            smile
            --
            pozdrawiam, Harmoniak (Hashimoto od 2008. Novo)
            •• Przewodnik po forum
            •• test na niedoczynność
            • 09.10.10, 21:33
              a powiedzcie mi jeszcze czy takie oslabione lydki to tez normalne w hashimoto i takie uczucie totalnie jakby sie bylo bez sil?? mi jak spuchnie troche buzia to od razu tez palce u rak i nog tak jakos dziwnie bo nawet czubki palcow... sa spuchniete.
      • 09.10.10, 18:58
        Leczysz się, jak piszesz, od paru miesięcy, jesteś na etapie ustawiania dawki, daj sobie czas, będzie na pewno lepiej. Może 50 to dla Ciebie za mała dawka, nie rozważałaś zwiększenia? Co Twój lekarz mówi? On sensownie prawi o tym TSH i hormonach smile
        Wiesz, teraz, jesienią, też pewnie przydałaby Ci sie większa dawka. Latem potrzeba mniejszej.
        Też mam Hashi i trochę puchnie mi twarz, powieki to już mam takie ciężkie, że mi cień tam osiada, trudno sie mówi smile Też z palcami miewam problemy, kiedyś o mało nie musiałam rozcinać pierścionka, tak mi palec spuchł w ciągu dnia, brr.
        Ale jak mi się unormowały hormony, to opuchlizna była rzadsza i mniejsza.
        • 09.10.10, 20:43
          Chorowałam długo, jakieś 8 lat zanim się zaczęłam leczyć niedoczynność. Teraz wyniki mam ładne, dobrze się czuję, ale powieki cały czas mam opuchnięte, choć nieco mniej niż kiedyś. Myślę, że skóra na powiekach mi się naciągnęła i już mi tak zostanie. Ale u Ciebie z biegiem czasu będzie coraz lepiej smile
          --
          Hashi od 13 lat.
          • 10.10.10, 20:40
            Ja tez tak miałam przy euthoryxie. Rano opuchniete powieki, twarz rece etc. Ale chyba nie tak źle jak u ciebie, włosów tez mam o ok 30-40% mniej niestety.
            Moja kolezanka w pracy bierze euthyrox 50 i mowi ze totalnie nie ma zadnych skutkow ubocznych. Jak widac roznie to bywa.
            Ja odstawiłam hormony, nie widziałam innego wyjścia, wypadanie wlosow mnie dobijało, siusianie po nocach. Wszyscy w pracy mowili, ze jak przyjde to zostawiam pełno wlosów wink
            A czy mozliwe jest branie tabletki np 2 razy dziennie: rano i ok 15-16? Moze wowczas nie byloby takeigo spadku, moze to to powoduje puchniecie? Tarczyca wytwarza ciągle hormony, a tabletka robi strzał, moze jakby to rozłozyc? No tak sobie wymyślłam? smile
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.