• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Podwyższony poziom androstendionu- co oznacza? Dodaj do ulubionych

• 08.04.11, 20:50
    Witam, miałam robione badania hormonalne, wyszły w normie, przyjmuję codziennie raz dziennie Euthyrox 25 bo endokrynolog mi przepisał (wspomniał coś o utajonej niedoczynnosci tarczycy). Jednak co do hormonów do androstendion wyszedł podwyższony- co to oznacza? Dodam, że mam trochę trądziku i tendencje do tycia. Badanie mialam robione kilka dni po miesiączce.
    Oto wynik tego badania:
    3,87 przy normie od 0,30 do 3,30
    Pozdrawiam smile
    Zaawansowany formularz
    • 09.04.11, 11:49
      I czy to się leczy? Miał ktoś podobnie? Pozdrawiam
    • 10.04.11, 10:58
      Mojej siostrze wyszedł podwyższony andr. i została potem zdiagnozowana w kierunku PCO.
      Wiadomo jednak, że nie u każdego jest taka sama końcowa diagnoza.
      • 10.04.11, 17:26
        O kurcze, a czy bede miala do leczone, ten hormon podwyzszony? Czy leczenie moze spowodowac tycie albo nieplodnosc ?sad bo tego sie obawiam...
        • 10.04.11, 23:39
          Tak, jest leczona. Z dobrym skutkiem. Leczenie raczej powoduje płodność smile
    • 10.04.11, 19:59
      Androstendion to jeden z androgenów - męskich hormonów płciowych. Miałaś też może badany testosteron i 17-OH progesteron? Czy są w normie?
      Podwyższony androstendion może występować przy PCOS (zespole policystycznych jajników) i hirsutyzmie.
      W kierunku zdiagnozowania konieczna jest wizyta u ginekologa-endokrynologa, zrobienie USG jajników i kompletu badań. PCOS powoduje, że mamy problemy z zajściem w ciążę, trądzik i tłuste włosy, często nadwagę. Dla tych, które nie chcą zajść w ciążę, konieczne jest stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, powodują one, że nie powstają cysty na jajnikach, reguluje się cykl i poprawia się cera. Starające się o dziecko na początek zazwyczaj dostają metforminę a dalej to różnie. Przy metforminie, to często się nawet chudnie.
      Ja zalecałabym dokładną diagnostykę i wizytę u ginekologa-endokrynologa, możesz sobie poczytać ten artykuł www.endokrynologia.net/content/androgeny-u-kobiet-nadmierne-ow%C5%82osienie-hirsutyzm-tr%C4%85dzik
    • 11.04.11, 19:39
      Miałam badany poziom testosteronu- wyszedł dobry. A konkretniej 0,64 ng/ml przy normie od 0.1 do 0.9 O ile się nie mylę... Kurcze, trochę się niepokoję, ale cóż, poczekam na wizytę u endokrynologa, która mam koło maja, dlatego tutaj się najpierw spytałam....
      • 23.04.11, 18:40
        warto powtorzyc badanie androstendionu, byc moze to chwilowa zwyzka. moja endokrynolog twierdzi, ze w ch. tarczycy nadnercza bywaja obciazone i pewne nieprawidlowosci w ich funkcjonowaniu (np. ten androstendion - pod warunkiem ze nie jest to duza nieprawidlowosc i ze wykluczone sa inne choroby, np. pco) nie sa zbytnim zaskoczeniem.
        --
        Pomóż zwierzakom!
    • 30.04.11, 13:24
      Byłam dziś u lekarza i dostałam lek: Glucophage xr 500 mg, który mam brać jeden raz dziennie wieczorem. Niewiadomo co będzie dalej, jeszcze niewiadomo czy Euthyrox 25 bede musiala brac do konca zycia czy tez nie. A co do tarczycy to podobno mam poczatki utajonej niedoczynnosci tarczycy.. Mam pytania: czy ten podwyzszony poziom androstendionu moze byc tylko chwilowy? Czy utajona niedoczynnosc tarczycy jest do konca zycia czy tez moze byc to tylko chwilowe schorzenie?
      • 01.05.11, 10:55
        podwyzszony androstendion moze byc chwilowy o ile spowodowany jest tarczyca. jednakl u Ciebie lekarz chyba podejrzewa pco skoro dostalas taki lek (tj. Glucophage). jak pco to raczej chwilowy nie bedzie.
        jak cos myle i mace to sory.
        z ta utajona niedoczynnoscia to nie wiem.
        --
        http://emoty.blox.pl/resource/coffeenews.gif
        • 02.05.11, 21:08
          Dzięki wielkie smile A sama nie wiem, co on podejrzewa, ale w każdym razie za kilka miesięcy mam powtórzyć badanie androstendionu... Zobacze jak to bedzie, oj trudny jest dla mnie ten wiek dojrzewania, bardzo trudny. Lekarz powiedział, że trudno jest mówić czy leki będę brała do konca zycia czy nie, czy moze tylko kilka lat, bo niewiadomo jak organizm zareaguje a moze samo sie ustabilizuje. Ciekawe, czy będę musiała już kontrolować u siebie sytuację hormonalną do końca życia?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.