sześciolatek, niedoczynnośc i narkoza Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • wybieram się za tydzień z synem na zabieg usunięcia migdałka. ze względu na niedoczynnośc tarczycy zadzwoniłam dziś do szpitala by zapytać o wyniki, czy ja mam miec aktualne wyniki hormonów, czy oni zrobią sobie sami oszczędzając dziecku dodatkowego kłucia.
    a lekarz mnie zaskoczył, bo mam miec zgode endokrynologa na zabieg. niby to oczywiste, ale po prostu nie wiedziałam o tym, ba jak mi lekarz uzgadniał termin to tą niedoczynnością rzucałam na prawo i lewo, bo bylismy swieżo po diagnozie. i nic nie powiedział.....

syn jest na wycieczce w warszawie z ojcem, wroca w weekend, a we wtorek już do szpitala. niby mogą w stolicy łapac endo jakiegos, i robić badania, ale wiadomo jak to jest w obcym mieście. u nas endokrynologa dziecęcego jak na lekarstwo, mamy zapisany termin na listopad, na kontrole,po pierwszej marcowej wizycie.

więc wyjaśnijcie mi mądre kobiety jak to wygląda, co ja moge zrobic, czego się spodziewac podczas zabiegu, no cokolwiek, bo dotychczas byłam spokojna, pierwszy zabieg dwa lata temu przebiegł spokojnie nic nie bolało itd. czy niedoczynnośc była juz wtedy, nie wiem, teraz wiem i zaczynam się nieco obawiać.

acha zabieg będzie w Olsztynie, my jestesmy z Lidzbarka
    --
    KUBA UR. 22 MARCA 2005r. godz 9:10
    mamy swoje skarby, mamy coś czego nie zabiorą namsmile
    owczarnia
    • Raczej ci nie pomogę ale przy poronieniu - nie wiedziałam że mam hashimoto i oczywiście tego nie zgłosiłam a później obudziłam się w trakcie narkozy.
      Już o tym pisałam nie pamiętam czy tu ale nikt nie wie czy to ma jakiś związek z niedoczynnością.
      Przy drugim zabiegu chcieli tylko aktualne wyniki nie były w normie TSH = 8,1 ale nie robili żadnego problemu i narkozę dostałam i obyło się bez problemów. O wcześniejszej sytuacji lekarze byli poinformowani i dlatego wzywali "R"
      --
      Ania S
      mama Patryka 13.03.2004
      I poronienie 9tc 13.04.2010
      II poronienie 8tc 17.06.2011
      • to w takim razie wpływ jest duzy, skoro sie wybudziłas w trakcie.
        ja hashimoto posiadam, czy mój syn tez, tego nie wiem,

ech jutro będe dzwonic po wszystkich lekarzach
        --
        owczarnia
        • Hej Kubona,

Mój synek miał wycinany migdałek, ma też niedoczynność. Opowiem Ci, jak to było u nas.

Trzeba mieć pozwolenie na zabieg od endo. Poszłam do endo naszej dziecięcej bez uprzedniej rejestracji i bez synka, miałam ze sobą tylko wyniki synka (TSH itd.) sprzed ponad miesiąca, dostałam pozytywne zaświadczenie. Trwało to 5 minut. Dowiedziałam się o potrzebie takiego zaświadczenia na tydzień przed zabiegiem.

Euthyrox synkowi dawałam normalnie, tak jak zwykle, w dniu zabiegu dostał E, potem głupiego jasia i znieczulenie ogólne. Wszystko było zupełnie OK, niepotrzebnie tak się martwiłam.

W szpitalu nie zrobili synkowi żadnych tarczycowych badań, tylko morfologię, krzepliwość krwi i grupę krwi - czyli ponoć standard przed wycinaniem migdałka. Był też dość szeroki wywiad, dokładnie mi wszystko wytłumaczono i o wszystkim poinformowano.
      • Mnie przy haszi jak pani anestezjolog pokazałam świezy wynik tsh powiedziała, że mogę go sobie w......wsadzić, dla niej do znieczulenia najważniejsze są ft3 i ft4.

--
        http://www.e-gify.com/gify/136.gif
        • co kraj to obyczaj jak widać.
          panel jutro zrobię cały, a jak mi się uda endokrynologa dostać to zaświadczenie wezmę.
          problem w tym, że w województwie jest chyba tylko jeden endo dziecięcy, do którego szans nie mam się dostać. mam lekarza o tej specjalności w mieście ale pani dzieci nie leczy a dwa że opinię ma koszmarną. no nic najwyżej pojadę tylko z wynikami. żeby tylko mnie nie odesłali, bo na kolejny termin będę czekać trzy miesiące. a teraz mam urlop więc mi pasuje
          --
          owczarnia

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.