NAdnercza ? przysadka czy cos jeszcze innego? Dodaj do ulubionych

Hejka, pisze tutaj, bo jestem juz totalnie zalamana, nie moge doprosic sie badan i jakiegos postepu w sprawie, na leczenie prywatne srednio mnei stac ale sie postaram.
Mam 33 lata, badania wykazaly ze tarczyca jest 2x wieksza i ma pelno malych torbieli, od roku biore 50 euthyroxu, srednio pomaga, przeszlam dokladnie badania jajnikow- PCO wykluczone calkowicie, miesiaczki regularne.

Objawy:
Przyrost masy ciala- utylam z 25 kg w ostatnie 5 lat, skokowo, mimo bardzo malej ilosci jedzenia i uprawiania sportu.
Problemy z zoladkiem - refluks, jelito drazliwe,silne bole w sytuacjach stresowych
Skora sucha, sklonna do niegojacych sie wypryskow bez zadnej zawartosci ropnej.
Wlosy - na glowie mi ubywa, wszedzie indziej zarastam jak dziad, wloski na biuscie, twarzy (gesty meszek_ duzo pojedynczych ciemnych wloskow na policzkach i brodzie), wlochacze na szyji i dekoldzie.
Bole stawow, miesni, sa dni ze naprawde ledwo sie ruszam, zdarza sie np ze 2 dni nic mnei nei boli a potem miesac bezustanny bol
Puchniecie- puchne o 2 rozmiary, opuchlizna utrzymuje sie miesiacami, za wyjatkiem kilku dni kiedy to nagle mi schodzi i poprawia sie tez samopoczucie.
Bole glowy, wrazenie spuchnietego mozgu, co owocuje calkowita dekoncentracja i zlym samopoczuciem (jakbym miala zemdlec) tak jest w zasadzie non stop, troche ba to pomagaja tabletki chmielowe bo odwadniaja nieco.
Po jedzeniu slabniecie, nagly spadek temperatury ciala, odretwienie ciala, sennosc nagla i silna, jak przysne to budze sie po parunatu minutach bez czucia w rekach i nogach, duszac sie bo chyba przestaje tez oddcyhac we snie.
Ogolnie rozbicie, niemoznosc zrobienia sobie nawet sniadania, dusznosci, bole glowy, bole w okolicy watroby (ciagniecie) oraz w odcinku nerek.
NIemoc fizyczna i psychiczna, czasem nagle zdarza sie 1-2 dni pelnej aktywnosci, czasem pol dnia a potem zgon. Sa one niezalezne od dnia cyklu miesiecznego.

5 lat temu bralam leki: IZOTEK - steryd na cere- po 3 mcach odstawilam po zlych probach watrobowych
4 lata temu SULPIRYD i XANAX na problemy zoladkowe wywolane stersem (obie kuracje trwaly okolo 3 tyg lacznie z powodu duzych skutkow ubocznych)

Badnaia tarczycy sa w normie, poza tymi torbielami, aktualnie jestem po badaniach w UK gdzie mieszkam, byc moze uda mi sie je wyciagnac i zamiescic, niby w normie ale 90% bylo na czerwono. Czekam na skierowanie do endokrynologa, nierstety potrwa to kilka miesiecy a ja sie czuje co raz gorzej, na 30 dni moze 2 sa wzglednie znosne. JAkie badania moge zrobic przy okazji pobytu w PL? Byc moze uda mi sie pojsc do endokrynologa prytwatnie, ale chcialabym pojsc z jakimis dodatkowymi badaniami (jajniki i tarczyce mialam badane, testosteron tez i byl ponad norme) .

Nawet nie wiecie jak bardzo bede wdzieczna za jakies sugestie. Dodam ze w PL przez 4 lata nie moglam sie doczekac wogoole badan, totalna ignorancja ze strony lekarki ogolnej. Ostatnie 5 lat wykrojone z zyciorysu sad Sorry za chaotycznosc opisu, ale moj mozg niedziala sprawnie big_grin.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.