Dodaj do ulubionych

Operacja gruczolaka przytarczyc

26.01.13, 06:57
Wiem, że ten gruczolak to rzadka przypadłość, dlatego trudno znaleźć jakieś informacje na forach.
Chciałabym dowiedzieć się, czy ktoś z Państwa ma taką operację za sobą. Jak się wtedy funkcjonuje? Czy nie było żadnych powikłań? Moj lekarz twierdzi, że rezultat nie zawsze jest zadowalający i zalecił monitorowanie choroby. Wyniki są jednak gorsze. Mam obawy, czy to zwlekanie jest dobrym rozwiązaniem.
Obserwuj wątek
  • kameakamea Re: Operacja gruczolaka przytarczyc 26.01.13, 07:05
   maciejko

   ja choruję na PNP niestety u mnie nie można znaleźć gruczolaka ani przerostu przytarczyc.

   Czy u Ciebie znaleziono gruczolaka? w jakim badaniu usg czy scyntygrafia?
   Czy masz zalecone jakieś leczenie czy tylko obserwację?
   Jak długo chorujesz?
     • princess_yo_yo Re: Operacja gruczolaka przytarczyc 15.12.13, 15:51
      subtotalna parathyroidectomia u mnie zakonczyla sie hypocalcemia - dwa miesiace po operacji pth jest nadal niewykrywalny I to sie raczej nie zmieni a wiec suplementacja wapnia I aktywnej witaminy d do konca zycia.
      w przypadku zmian w pojedynczych gruczolach permanentna hypocalcemia sie praktycznie nie zdarza wiec operacja powinna rozwiazac problem hypercalcemii.
      kluczem jest chirurg ktory wykonuje duzo takich operacji I ma odpowiednie umiejetnosci - to minimalizuje ryzyko problemow z glosem I duzych blizn.
      • gda_2014 Re: Operacja gruczolaka przytarczyc 05.05.14, 10:58
       Jeśli możesz to podpowiedz kto - jaki chirurg, albo jaki ośrodek ma takie doświadczenie. Żona ma skierowanie na operację ale jesteśmy z małego ośrodka na zachodzi Polski i nie możemy znaleźć nikogo z takim doświadczeniem.
       • chloe-chloe Re: Operacja gruczolaka przytarczyc 05.05.14, 15:55
        Najwięcej takich operacji robią 2 chirurdzy w szpitalu na Banacha w Warszawie: spcsk.amwaw.edu.pl

        Niestety nie znam ich nazwisk i nie wiem, w której dokładnie klinice w tym szpitalu pracują.

        W Szpitalu Bielańskim w Warszawie www.bielanski.med.pl (gdzie podobno jest najlepszy oddział endokrynologiczny w Warszawie), kierują na operację przytarczyc właśnie do tych 2 chirurgów. Podobno do nich jeżdżą pacjenci z całej Polski na operacje i reoperacje gruczolaków przytarczyc.

        Można albo spróbować zadzwonić do szpitala na Banacha i tam dowiedzieć się bezpośrednio (tylko może być ciężko z uzyskaniem jakieś sensownej informacji).
        Albo skontaktować się (prywatna wizyta lub przyjść na oddział do szpitala) z jakimś lekarzem endokrynologiem ze szpitala Bielańskiego, by uzyskać nazwiska tych lekarzy.
        W Szpitalu Bielańskim specjalistą od diagnostyki przytarczyc jest dr Misiorowski (endokrynolog), tylko niestety bardzo delikatnie mówiąc nieprzyjemny człowiek.
        Można jeszcze skontaktować z dr Papierską lub dr Jastrzębską ( to też endokrynolodzy ze Szpitala Bielańskiego). Na pewno dr Papierska zna nazwiska tych dwóch chirurgów. Mam nadzieję, że oni cały czas pracują w szpitalu na Banacha.

        Jest jeszcze możliwość przeprowadzenia małoinwazyjnej operacji gruczolaka w Krakowie narutowicz.krakow.pl/o_chirurgia_e_dzlecz.php (cięcie jest wtedy niewielkie prawie tak małe jak przy operacjach tarczycy), tylko trzeba spełnić odpowiednie wymagania min. gruczolak musi być mniejszy niż 3 cm. Chodzi o metodę Video-assisted paratyroidectomy MIVAP.
        www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=techniki%20ma%C5%82oinwazyjne%20w%20chirurgii%20endokrynologicznej%20barczy%C5%84ski%20cicho%C5%84&source=web&cd=2&ved=0CCgQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.wydawnictwopzwl.pl%2Fdownload%2Ffragmenty_tekstu%2F224840100.pdf&ei=dpVnU5n0J4XH7AbphIF4&usg=AFQjCNHa89VcT-SCUKK9_3tXumkhFEHw2Q
        To są fragmenty pracy "Techniki małoinwazyjne w chirurgii endokrynologicznej" Marcin Barczyński, Stanisław Cichoń

        Jeżeli uda Ci się ustalić nazwiska tych 2 chirurgów, to proszę wpisz tutaj w tym wątku.
        Jeżeli zdecydujecie się na operację w Warszawie, Krakowie lub gdzie indziej to przy wolnej chwili opiszcie jak wszystko się potoczyło.

        Mnie akurat ten temat interesuje, a może komuś pomoże.

        Pozdrawiam
    • ojka777 Re: Operacja gruczolaka przytarczyc 30.04.17, 22:34
     Ja mam skierowanie do Bytomia na usunięcie gruczolaka przytarczycy. Odsuwam w czasie operację i monitoruję badaniami.
     Czytając wypowiedzi na forum, nie jestem przekonana do jej wykonania. Uzupełniając znaczny niedobór D3 doprowadziłam do znacznej poprawy stanu kości . Jestem po trzy-krotnym usuwaniu kamieni z układu moczowego. Poziom PTH znacznie obniżyłam , kontroluję co miesiąc. Raz spadł mi do granic normy. Poziom wapnia całkowitego i zjonizowanego utrzymuje mi się. Jest podwyższony, ale nie tak mocno jak wcześniej. Czuję się ogólnie dobrze. Mam obawy, czy po operacji też tak będzie. Jestem pod opieką endokrynologa. Trudno było znaleźć u mnie gruczolaka. Scyntygrafia nie dała odpowiedzi gdzie jest. Udało mi się wykonać badanie PET i ono wskazało gdzie jest umieszczony. Czy jesteś już po operacji? Ile przytarczyc chcą Ci usunąć?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka