Dodaj do ulubionych

dieta i sport a choroby tarczycy-wasze obserwacje

21.06.13, 10:15
Wiem, że podobne wątki już były, ale są dosyć stare - a coraz więcej się mówi o znaczeniu diety niskowęglowodanowej i bezglutenowej w chorobach z autoagresji.

Wkleję też link do ciekawej audycji radiowej na temat diety bezglutenowej i jej znaczenia w chorobach z autoagresji (najwięcej tam o cukrzycy, ale i o hashi wspominają, a zalecenia żywieniowe są podobne ) - moim zdaniem warto posłuchać,
www.polskieradio.pl/9/304/Artykul/857420,Dieta-w-cukrzyce-Po-dwoch-miesiacach-widac-bardzo-wyrazne-efekty
mówi się że hashi i cukrzyca to dwa różne oblicza tego samego problemu.
Od ponad roku (nie wiedząc jeszcze o swoim hashi) wprowadziłam, też u siebie taką dietę i w czasie przestrzegania samopoczucie zdecydowanie lepsze. W okresie odstępstw np.święta - wyjazdy, gorsze.
Podobnie jest ze sportem : jeśli się ruszam, pomimo typowego w tej chorobie braku energii - samopoczucie lepsze. Jak to jest u Was?
Edytor zaawansowany
  • wiatro-dmorza 21.06.13, 10:16
    www.polskieradio.pl/9/304/Artykul/857420,Dieta-w-cukrzyce-Po-dwoch-miesiacach-widac-bardzo-wyrazne-efekty
    poprawiony link smile
  • mama_dorota 21.06.13, 11:00
    Ja mam dużo energii. Tylko w okresach niedoczynności (tej w samopoczuciu, nie w wynikach) bywa gorzej. W eutyreozie jestem jak całkiem zdrowa osoba, a nawet zdrowsza od tych zdrowych. Co do diety, to ostatnio mój mąż, któremu od lat wracała na nogi jakaś dziwna dolegliwość, niby nie grzybica, ale leki na grzybicę na nią działały zrobił odkrycie, że ten problem pojawia się wtedy, gdy robi się ciepło, a on naje się słodyczy. W tym roku starał się uważać, ale raz sobie pofolgował i wykwity zaraz się pojawiły. Postąpił radykalnie, co początkowo miałam mu za złe. Niczym nóg nie smarował, tylko przeszedł na dietę przeciwgrzybiczą (bez cukru, miodu, białej mąki, owoców). Po 3 dniach samo zeszło. Po 2 tygodniach włączył owoce i dalej jest ok, a upały też mamy. I stwierdził, że bez cukru czuje się lepiej w środku, nie umie tego jeszcze opisać, ale

Co do diety bezglutenowej, to u mnie dzięki niej przeszły wszelkie problemy gastryczne.
    --
    www.inteligentny-projekt.pl/
  • wiatro-dmorza 21.06.13, 11:17
    Zanik problemów gastrycznych i przypływ energii też u siebie obserwuję na LCHF smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.