Dodaj do ulubionych

Siarczan czy chlorek magnezu

13.02.15, 12:13
Kupiem kilogram siedmiowodnego siarczanu , gdyz czytale ze czytalem ze przy niedoczynnosci tarczycy chlorki nie wskazane,nadaje sie swietnie do kapieli i okladow. Jednak pryzjmowany doustnie przeczysza -jak to jest ja spozylem dzis 5g tego czegos i rozwolnienia poki co brak a odpowiada to 480mg jonow magnezu,czyli dawce optymalnej jaka mozna uzyskac mleczanem (nawet takiej wartosci dziennej nie osiagalem)

czy te 5g sa bezpieczne i moge sobie spozywac czy dokupic chlorek mg

jakie maxymalne dawki magnezu przyjmujecie , zakladam rowniez dwie kapiele na tydzien po szklance do 30litrow wody
Edytor zaawansowany
  • senciak 13.02.15, 13:07
    Trzydzieści litrów wody to chyba raczej "kąpiółka" niż kąpiel?
  • miroslaw111 16.02.15, 21:23
    takiej odpowiedzi oczekiwalem,nie czepiaj się a jak mam wąską wanę to w 30ltrach nie można spenetrować ciała ???
    ile się tego magnezu wchłnia skórą, testy sugerują że na tyle że nie trzeba tabletek brać
  • senciak 16.02.15, 22:24
    Dziwny z Ciebie człowiek. Sama stosuje.magnez do kąpieli i zastanowiła mnie ilość jaka stosujesz . Ale w tej sytuacji nie będę już dyskutowali.
  • miroslaw111 17.02.15, 21:15
    poleca wam kąpiel w siarczanie , dziś trochę przesadziłem , pół butelki ( 450gram ) do kąpieli woda ok 75stopni, 1,5h wyoczenia , jestem ledwo żywy a zarazem czuje się świetnie , po jednej kąpieli powieka przestała drgać imo że magnez przyjmowałem w ilości aż 6 tabletek dziennie

podziałało super
  • pies_z_laki_2 18.02.15, 15:05
    Woda 75stC i 1,5 godziny moczenia?

Coś ty dzisiaj brał? Od jutra nic już nie wdychaj i odstaw te tabletki, bo ci szkodzą!!!!
  • miroslaw111 19.02.15, 18:48
    no nie polecam osobom ze słabszy sercem,ale im cieplej tym lepszy detoks ,

woda jest ciepła grubo ponad godzinę ... nawet oczy nie szczypią mocno mimo stężenia
    a siarka dobrze robi na włosy więc pełna rehabilitacja smile

zacząłem łykać ten siarczek i poza pierwszym dniem przyjmuje ok 2gram bez najniejszych problemów gasrtycznych
  • zanyen 19.02.15, 20:15
    Mirosław111, bierzesz pod uwagę, że tak duże ilości suplementów mogą zrobić więcej szkody niż pożytku?

--
    www.pixoto.com/z.stelmaszek
  • zanyen 19.02.15, 20:27
    Mirosław111, dobrze by było, gdybyś poszedł do jakiegoś przytomnego lekarza, endo albo internisty, nie wiem, zabierając ze sobą W S Z Y S T K I E suplementy i zioła, które w ostatnim czasie zażywasz i żebyś DOKŁADNIE powiedział lekarzowi, jakie masz objawy, jakie badania robiłeś i jakie suplementy bierzesz i w jakiej ilości (!).

Nie wiem, skąd jesteś, ale tutaj na forum są namiary na polecanych lekarzy. Powiedz, który rejon Ci pasuje, a na pewno uda się coś podpowiedzieć.

Przestań sam się leczyć czym popadnie, bo w końcu napytasz sobie biedy.

--
    www.pixoto.com/z.stelmaszek
  • donald_w 26.05.15, 12:53
    Szczerze mówiąc jak przeczytałem o kąpieli w 75st. to nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać. Osobiście będąc w sanatorium jednym z zabiegów była kąpiel w sześciowodnym chlorku magnezu, ale przy temperaturze wody rzędu 36st.C wg zaleceń lekarza i fizjoterapeuty. I szczerze mówiąc taka temperatura wystarcza aby wypocić z organizmu toksyny. Zabieg należy powtarzać. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat chlorku magnezu to znalazłem ciekawe źródło wiedzy: chlorekmagnezu.com.pl/chlorek-magnezu/
  • pies_z_laki_2 27.05.15, 18:31
    Mirosław jest z nami towarzysko, dostarcza nam wielu rozrywek big_grin
  • miroslaw111 08.03.16, 00:34
    36 stopni , no ale po co się katować ? przy borelli taka temperatura nie wystarcza , może i jest dobra żeby poleżeć towaryzstko w kąpieli , ale toksyny wypocisz w temperaturze takiej w której mdlejesz, to samo z krętkami im wyższa temperatura tym kąpiel niesie lepsze efekty terapeutyczne, oczywiście po kąpieli nie ma już mowy o aktywności więc godziny wieczorne są dla niej odpowiednie ( z solą epsom to dziewczyna musi mi pomóc wyjść i doprowadzić mnie do łóżka )

• retoro 10.03.18, 04:18
    Człowieku lecz się ale na głowę!!!! w saunie można faktycznie wytrzymać spokojnie i 100stopnii, ale woda o temperaturze 75stopni już po jednej sekundzie powoduje GŁĘBOKIE OPARZENIA!!! nie pisz takich głupot publicznie bo ktoś sobie zrobi krzywdę lub straci życie!!!!!!!!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.