Dodaj do ulubionych

Dzielenie dawek w ciagu dnia

11.03.15, 17:24
Witam,
Od 3 lat walcze z Hashimoto - a raczej ucze sie zyc.

Pasozyty wyleczylem ostatecznie Xiafaxanem . Proby leczenia Boreliozy - zero efektow. Odstawilem gluten . Takze stawiam na tarczyce i ucze sie wlasnego ciala - i moge powiedziec ze progress jest.

Codziennie cwicze, odstawilem gluten. Co do niedoborow - wiem co i jak.

W tej chwili jestem na dawce
100 plus Euthyroxu w ciagu dnia + 1/4 tabletki Cynomelu wieczorem.

Dodatkowo Nebilet pol tabletki na wysoki puls.

Generalnei zauwazylem ze duzo lepiej sie czuje gdy biore Euthyrox 4 razy w ciagu dnia po 25.

Czy ktos tak probowal. Gdy wezme cala dawke 100 rano - serce chce mi wyskoczyc.

Dlatego dziele sobie dawki i polykam w miare naczczo - wiem wiem - ale czy ktos tez tak robi ?

Moje objawy to - zmeczenie / brak uczucia rownowagi / nerwica uczucie bycia chorym - praktycznie non stop. A moje samopoczucie zmienia sie falami.

Co moge jeszcze poprobowac ?

Pozdrawiam

Edytor zaawansowany
  • 11.03.15, 17:55
    Wojtku, ale Xifaxan jest antybiotykiem regulujacym flore bakteryjna jelit. Nie dziala na pasozyty ani ma candide.
    Co do dawkowania to czy nie lepiej byloby podzielic dawkowanie na 2 porcje? Cynomel i polowa t4 rano, a druga t4 na noc. Tak kombinuje bo o ile slyszalam, ze lykanie t4 wieczorem sie sprawdza to t3 na noc jest troche dziwne. Ten hormon szybko sie rozpada, warto jego dzialanie spozytkowac za dnia a nie jak spisz.
    Jakie masz ost wyniki ft3 i ft4? Czy Ty nie miales tu swojego watku?
    --
    mój wątek:forum.gazeta.pl/forum/w,94641,110766235,110766235,przeciwciala_w_normie_tarczyca_jak_u_dziecka.html
    -----------------------
    odwiedzam i lubię:
    www.holistycznehashimoto.blogspot.com
  • 13.03.15, 15:52
    Generalnie ja tez czytalem duzo o FT3 ze jest bardzo pobudzajacy - i ludzie biora na noc wlasnie. W moim przypadku po cynomelu mam nudnosci. nawet dzis testowo sprobowalem i generalnie kiepsko.

Wczoraj zrobilem wyniki i dziwna sprawa - chyba dzielenie dawek nie zabardzo mi dziala.

12/10/2014
    Eutyrox 100 FT3 63,50% FT476,92%
    50 rano I 50 popoludniu

17/12/2014 Eutyrox+ Cynomel 100+1/4 FT3 79,00% FT4 65,38%
    50 rano i 50 popoludniu + cynomel ? tabletki na noc

27/01/2015 Eutyroyx 100+1/4 FT3 76,50% Ft474,36%
    50 rano i 50 popoludniu + cynomel ? tabletki na noc

12/03/2015 Eutyroyx 100+1/4 FT3 52,00% FT4 65,38%
    25 rano i 75 w ciagu dnia + cynomel ? tabletki na noc

Czy ktos z was bierze Betablockery ? - u mnie duzo problemow odeszlo gdy obnizylem wlasnie puls.
  • 11.03.15, 18:05
    Miałeś badaną ferrytynę? Jaki masz wynik?

--
    72/95-> 30G/FF
  • 13.03.15, 15:41
    hej,
    mialem. Generalnie mam w gornej granicy normy albo przekroczona - ze wzgledu na problemy z watroba
  • 18.03.15, 12:42
    Dodatkowy przeniesiony temat ...
    Od pol roku dosyc mocno obserwuje swoj organizm - co moge zauwazyc - to przy braniu samego T3 - mam nudnosci - dlatego przenioslem sobie dawkowanie na wieczor. Natomiast nudnosci pojawiaja sie rowniez w ciagu dnia czasem - czy moga one byc spowodowane za duza dawka i zamiana ? czy to raczej objaw niedoczynnosci ?
  • 18.03.15, 13:56
    Nudności mogą być spowodowane tym, że miałeś przeleczyć pasożyty, a wziąłeś lek na bakterie.
    Miałam takie długotrwałe nudności (wiele miesięcy), ale teraz już nie umiem powiedzieć od czego były na 100%. Dopóki nie wyszły mi lamblie obstawałam przy tym, że od nieprawidłowych wyników krzywej cukier/insulina.
    --
    mój wątek:forum.gazeta.pl/forum/w,94641,110766235,110766235,przeciwciala_w_normie_tarczyca_jak_u_dziecka.html
    -----------------------
    odwiedzam i lubię:
  • 18.03.15, 16:05
    Hej,
    przejezyczylem sie.

Lamblie (raz wyszly ) i inne pasozyty (bo latam po calym swiecie) - generalnie leczylem tinidazolem / vermoxem / metronidazolem / pyrantelem - probnie - byla poprawa ale nie zabardzo. W dalszym ciagu mialem Yersinie w klasie IgA dodatni takze - przeleczylem sie znowu probnie Xiafaxanem i oogromna poprawa w czynnosci zoladka - i potem w samopoczuciu.

Pytanie co do krzywej cukier / insulina - nigdy nie mialem badanych - ale trzeba sie jakos specjalnie przygotowac ?

No u mnie te nudnosci sie pojawiaja roznie - i czasem od rana wiem ze bedzie kiepsko - to co zjesc w takim przypadku cos slodkiego i zobaczyc czy bedzie lepiej / gorzej ?

• 20.03.15, 08:57
    Czesc , no wiec 3 dni temu poszedlem za rada i zaczelm dzielic 50 rano / 50 w poludnie ... bylo OK - alepozedlem 2 dni temu o krok dalej - - czyli tak jak sie powinno czyli 100 rano. No i masakra ...wczoraj myslalem ze nie wysiedze w pracy - brak uczucia rownowagi wrocil na max. Zasypiam jak zabity o 22 - a dzis ledow z lozka wstalem taki zmeczony. Generalnie wprowadzenie dawki 100 zbieglo sie z koncem przeziebienia - ale teraz juz jestem zdrowy - wiec chyba raczej tarczyca ? Masakra z tym Hashimoto - jak tu zyc.
  • 02.04.15, 21:08
    Mam nowy trop !
    Watrobe mam na wszystkie strony przebadana - lacznie z biopsja - i nie ma sie do czego przyczepisc. Wyglada to jak toksyczne uszkdozenie - i proby watrobowe w kosmos- ale nigdy nie pilem - bo mialem mega slaba glowe.

Kupilem Glukometr - i czasem rano cukier mam ponad 100.
    Zrobilem glukometrem (wiem ze jest blad) test z 75g glukozy
    na czczo 92
    po godzinie 130
    po 2 godzinach 98

Ale zrobilem tez test Homa IR normalnie w laboratorium i wychodzi tak
    HOMA IR 1.13
    QUICKI 0,31

Co to oznacza - i czy moze to miec zwiazek z moim sampoczuciem ?

Jak "potestowac" dieta zeby sprawdzic jaki ona ma wplyw.

Krzywa cukrowa / insulinowa zrobie za 2 tygodnie.

Hashimoto mam - ale moje samopoczucie w gore i w dol.
  • 02.04.15, 22:00
    Do czasu badania w laboratorium nic nie zmieniaj w diecie.
    --
    -----------------------
    odwiedzam i lubię:
  • 03.04.15, 08:03
    czupakabra27 - dzieki za rade !

zastanawiam sie czy czesc moich objawow moze byc wlasnie od tego....
  • 23.04.15, 09:45
    Tutaj moje wyniki .... jak interpretowac.
    Test obciążenia glukozą (75 g) Glukoza na czczo 5,51 mmol/l 3,90 5,83 N
    Glukoza po 1 godz. 7,17 mmol/l 11,10 N
    Glukoza po 2 godz. 5,89 mmol/l 7,80 N
    Insulina po obciązeniu (75 g glukozy 0,1,2) Insulina przed obciążeniem 7,4 ?IU/ml 2,6 24,9 N
    Insulina po obciążeniu (pkt 1) 158,1 ?IU/ml
    Insulina po obciążeniu (pkt 2) 44,6 ?IU/ml
  • 23.04.15, 10:17
    Wojtku, glukoza wygląda ok. Masz wyniki w normie i mają one kształt krzywej,. Przy insulinie tez jest krzywa ale bardzo rośnie Ci po godzinie i to już jest niepokojące. Na pewno powinieneś mieć dietę o niskim indeksie glikemicznym. Może lekarz da metforminę, ale mam przeczucie że niekoniecznie. Będziesz musiał powtórzyć za jakiś czas to badanie.
    --
    -----------------------
    odwiedzam i lubię:
  • 04.05.15, 09:24
    Czupakabra... dzieki za odpowiedz smile narazie zaczalem sledzic sobie cukier - i generalnie odstawiam slodycze - dawaly mi energie ale to przeciez bledne kolo ! Sokow i fast foodow od dawna juz nie jem ...ale czekolada prawie coddzienie. Generalnie zobacze jak sie bede czul po jakims czasie.

Zle sie czuje przy cukrze ponizej 80 - to chyba normalne - ale tez powyzej 120... zaraz po posilku. Nigdy nie mam wyzszego niz 135 - i pewnie mam duzy wyrzut insuliny stad zle sampoczucie smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.