Dodaj do ulubionych

badanie krwi a doczesna suplementacja algami

03.03.16, 14:43
zgłaszam się do Was z problemem i bardzo proszę o pomoc.

od dłuższego czasu zażywam suplementy w postaci spiruliny, chlorelli, a niegdyś był to kelp
stosowałam taką suplementację ponieważ czytałam, że pomaga stracić na wadze
od niedawna jednak podejrzewam u siebie problemy z tarczycą, dlatego też wybieram się na kompleksowe laboratoryjne badanie krwi
przeczytałam natomiast, że jod zawarty w suplementach może wpłynąć negatywnie na wynik badania krwi, sprawiając, że będzie on niewiarygodny
ile w tym prawdy i jak długo potrwa hipotetyczne "oczyszczanie" organizmu z dotychczasowo zażywanych alg? czy wynik może być naprawdę zaburzony, pomimo tego, że objawy niedoczynności mam dalej?

dodam, że podejrzewam u siebie niedoczynność tarczycy lub chorobę hashimoto, a na badanie chciałam iść jutro. spiruline i chlorelle przestałam jeść wczoraj.

co robić? czekać z badaniem, czy iść jutro i się nie przejmować?
proszę o pomoc.
Edytor zaawansowany
  • laura.phys 03.03.16, 14:55
    spirulina to alga slodkowodna, nie zawieaz duzo jodu natomisat jaka forme, prekursora b12, co do chorelli to nie jestem pewna.
    Nie wiem jakie dawki tych suplementow przyjmowalas, ale nie sadze by mialy wiekszy wplyw na wyniki h. tarczycy, chyba ze przyjmowalsa po kika gram dziennie.
    Zrobilabym badania juz teraz. pzdrL
  • laura.phys 03.03.16, 15:07
    przepraszam pomieszalam, chlorella slodkowodna (b. dobre zrodlo chlorofilu), a spirulina slonowodna, chociaz slodkowodna tez moze byc podobno.
  • rikachick 03.03.16, 15:17
    dziękuję bardzo za odpowiedź. zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, spożywałam dziennie około 2xdziennie po 8 tabletek z każdego rodzaju (po 250mg jedna), czyli byłoby to około 3-4 gramy spiruliny i 3-4 gramy chlorelli dziennie
  • laura.phys 03.03.16, 15:54
    tak czy siak zrobilabym badania teraz, jesli masz objawy. No chyba ze uwazasz ze stan jest taki ze kilka miesiecy mozna poczekac - nie wiem niestety ile organizm bedzie sie "oczyszczal" z tych suplementow. Nie znam zadnych badan, na ten temat.
    Jesli badania potwierdza problemy z tarczyca i tak bedziesz musiala badania wykonywac cyklicznie. pzdrL
  • sygawor 17.01.19, 21:11
    Spirulina ma generalnie bardzo dobry wpływ na organizm, jest naturalnym środkiem o szerokim działaniu. Więcej info masz tutaj: Spirulina - naturalne uzdrawianie .Polecam spirulinę w 100% - oczywiście jako suplement diety.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.