Dodaj do ulubionych

Macie obniżoną (stale) temperaturę ciała?

27.01.17, 13:29
Spotkalam się z wieloma wypowiedziami osób z niedoczynnoscia, że mają na stałe obniżoną temperaturę.
Rekordzistka ma , jak twierdzi 33.5.

Mam czasem z tym problemy w zimie, z utrzymaniem ciepłoty ciała.
Ja poniżej 36.5 zaczynam się źle czuć,
mam zawroty głowy, ogólnie jestem słaba i "rozbita", ruszam się jak mucha w smole,
Ogolnie b.zle się czuje i nienawidzę tego stanu.
Przy 35.2 jechalam kiedys do szpitala, przekonana, że niedługo opuszczę ten świat.

Macie jakieś sposoby?
Staram się jeść tylko gorące jedzenie, ubieram na cebulkę, ale nie zawsze się da.

Rzeczywiście obniżona temperatura jest tak powszechna?
Jak dajecie radę?
Edytor zaawansowany
  • 27.01.17, 13:44
    Jeśli hormony są na dobrym poziomie, to problem powinien zniknąć. Może nie od razu, ale powinien.

Zwierzęta zmiennocieplne nie radzą sobie z niską temperaturą na zewnątrz. Zagrzebują się gdzieś na czas zimy. Stałocieplne, czyli ptaki i ssaki odczuwają uciążliwości mrozu, ale potrafią funkcjonować, latać, polować. Oczywiście są i tu wyjątki np. niedźwiedzie.

--
    inteligentny-projekt.pl

kazdystudent.pl
  • 27.01.17, 14:04
    Wiem, że teoretycznie powinien, ale nie zawsze działa.
    Ciekawi mnie to, bo nie wyobrażam sobie jak ludzie żyją z tak niska temperatura.
    I funkcjonują tak na stałe, są w stanie pracować, myśleć itd.
    Tak "z serca" ciężko mi uwierzyć, choć, oczywiście "na rozum" nie mam powodu nie wierzyć.
    Jak widać, w przypadku niedoczynności ta stalocieplnosc jest zachwiana czasem.
    Ciało nie utrzymuje prawidłowej temperatury.
  • 28.01.17, 13:38
    Według niektórych źródeł taka temperatura świadczy o niedoczynnosci u danej osoby, nawet jeśli wyniki badań na to nie wskazują, i wymaga wprowadzenia/zwiększenia ilości hormonu.
  • 28.01.17, 21:35
    Miałam przed leczeniem niedoczynności, jakoś przez rok od 35,8 do 36,2. Teraz ok
  • 01.02.17, 17:59
    Przed leczeniem niedoczynności tarczycy miała rano w ustach około 35,8. W ustach pod językiem! Pod pachą jeszcze mniej.
    Potem, w trakcie leczenia, po kilku latach w okresach gdy źle się czułam, miałam rano w ustach około 36,2. Po wprowadzeniu hormonu T3 lepiej się czuję i nie mam już tak niskich temperatur rano w ustach.
  • 26.06.17, 11:19
    Chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami, na temat obniżonej temperatury ciała. Mniej więcej od 2 lat, wynosiła ona około 35 stopni. Było mi ciągle zimno. Ubierałem się na "cebulkę", nawet latem. Znajomy endokrynolog polecił mi badania USG tarczycy, poziomu hormonów, przeciwciał i jodu. TSH było powyżej normy, FT3 poniżej normy, FT4 w górnej granicy normy. Przeciwciała i USG w normie, jod poniżej normy. Po suplementacji jodem (KELP), temperatura i hormony, są teraz w normie.
  • 26.06.17, 15:11
    Mnie niestety nadal nie zdiagnozowano ale z tą temperatura faktycznie coś dziwnego się dzieje...ja w godzinach porannych mam ok 35 a na wieczór 37.4,5 do tego standardowo zimne ręce i stopy. 13 lipca ide do szpitala to zapytam panią ordynator endokrynolog podobno najlepsza specjalistka od chorób endokrynologicznych i wewnętrznych w Polsce jak to jest z tą temperatura bo meczace jest to strasznie ja mam zimne nogi i ręce nawet jak na dworze jest upał 30 stopni ☺
  • 26.06.17, 17:34
    Miało być 35.4 i 37.5
  • 27.06.17, 08:35
    W moim przypadku z powodu niedoboru jodu, tarczyca nie mogła sobie poradzić z przemianą tyroksyny (FT4) w trójjodotyroninę (FT3), która jest odpowiedzialna za metabolizm. Badanie niedoboru jodu przeprowadza się w ten sposób, że podaje się jego określoną dawkę (np. 100ug), a potem sprawdza w dobowej zbiórce moczu, ile organizm go wydalił. W moim przypadku tylko 20%, czyli bardzo mało, co świadczyło o jego niedoborze w organizmie mimo, że mieszkam nad morzem. Okazuje się, że używając pasty z fluorem, jedząc chleb z ulepszaczami - bromem, pijąc chlorowaną wodę pozbawiamy nasz organizm jodu, ponieważ te pierwiastki są jego antagonistami, i wypierają go z organizmu. Sól jodowana, którą nam fundują producenci nie załatwia sprawy, ponieważ trzeba by jej jeść bardzo dużo, co jest szkodliwe dla zdrowia. W Twoim przypadku dobrze by było skontrolować jeszcze przysadkę mózgową i nadnercza, ponieważ oprócz tarczycy one również odpowiadają za temperaturę ciała. Niektórzy lekarze są bardzo drażliwi, i nie lubią gdy pacjenci podpowiadają im, co mają robić, ale taka ich natura, niestety...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.